Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ъпдейт чрез Firmware Finder и hisuite
#1

Здравейте колеги, пускам нова тема  за тези,  които не са видели поста ми в темата за актуализация. 
Имам изключително добра новина: има решение за ъпдейт през firmware finder с dns регистрация съвместно с hisuite, на всеки одобрен OTA (с FOTA не работи) ъпдейт ( не важи за downgrade) [Изображение: smile.png] Ето как става:
Тестов модел: BLA-L09 C432
Номера на ota ъпдейти за избор във  firmware finder :
bla-l29 - .145(144250); .148(156372).
bla-l09 - .145(144303); .148(156256)
1. Премахвате последната актуална версия на hi suite, както от телефона, така и от компютъра и рестартирате устройствата.
2. Инсталирате тази версия на компютъра https://drive.google.com/file/d/1BbRzDFm...rTRg-/view и тази https://www.apkmirror.com/apk/huawei/his...-download/ на телефона НЕ ДАВАЙТЕ РАЗРЕШЕНИЕ ЗА ЪПДЕЙТ, ИНАЧЕ ПОЧВАТЕ ОТ НАЧАЛО.
3. Във ff избирате одобрен ъпдейт .145 за тези, които все още не са ъпдейтнали до него или .148  за тези които са и чакат вече gpu ъпдейта (отново да отбележа, че става въпрос за ota, a не fota)
4. Избирате dns manual регистрация на ъпдейт и влизате в настройките на интернета на вашия компютър/лаптоп. Премахвате тикчето на ipv6 и  в настройките на ipv4, променяте dns сървъра от auto на manual и въвеждате dns адреса изписан във ff от телефона.
5 Свързвате телефона към компютъра с usb-то, в debugging режим/коригиране на грешки, активиран в developer options/опции за разработчици и променяте връзката на  transfer files/прехвърляне на файлове.
6. След като свържете телефона успешно с компютъра, проверявате за ъпдейт от приложението под windows и ВОАЛА, ето го новия ъпдейт.
7. След ъпдейтите, върнете настройките на dns адреса на компютъра, както са били и си обновете приложението hisuite, ако желаете да го ползвате безпроблемно за другите му цели. Ако в началото сте имали ръчно въведен dns, трябва да си го запишете някъде, за да го върнете отново, когато приключите с ъпдейтите
Информацията е взета от този пост и проверена от мен: https://forum.xda-developers.com/showpos...count=1693
Докато пиша тази инструкция, ъпдейтвам по този начин от .142 на .145, след това ще ъпдейтна до .148
Първи ъпдейт .145 - Успешен.
Втори ъпдейт .148/.146 - Успешен.
П.С. Ако приложението на компютъра не иска да се свърже към телефона след първия ъпдейт, го затворете изцяло и го стартирайте отново, тогава би трябвало да се свърже.
В hi suite на компютъра може да изпише че .148 е .146, но не се притеснявайте, това е последния GPU одобрен ъпдейт.
Описвайте проблемите  които сте срещнали и тяхното решение в коментари към тази тема. Благодаря! 
Eто и снимка на версията след втория ъпдейт:
[Изображение: 30thybr.jpg]
УСПЕХ!

Siemens MC60>>Sony Ericsson Z530i>>Nokia N73 ME>>Nokia N8>>LG 4X HD>>Sony Xperia SP Black>>Samsung Galaxy S3 GT-I9300 16GB Blue Pebble>>Samsung Galaxy GT-I9305 Titanium Grey>>Sony Xperia Z2 Black>>LG G4 H815 Titanium Grey>>LG G5 H850 GREY>>Huawei Mate 10 Pro BLA-L09>>Samsung Galaxy S10+>>Samsung Galaxy Note 20 Ultra>>Samsung Galaxy S21 Ultra 5G Phantom Black>>Samsung Galaxy S22 Ultra Green>>Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black
[-] 1 потребител изказва благодарност на SoulSurvivor за това мнение:
  • gstavrev
Цитирай
Аксесоари
#2

не иска и не иска да се свърже с телефона тоя hisuite и това е. ще го пробвам пак, утре, ама изпитвам съмнения.
Цитирай
#3

(2018-08-15, 17:24:07)boris.stz написа:  не иска и не иска да се  свърже с телефона тоя hisuite и това е. ще го пробвам пак, утре, ама изпитвам съмнения.

Пробвай да изключиш напълно приложението на компютъра от мениджъра задачи и да го стартираш наново. Изключи navigation dock-a.

Siemens MC60>>Sony Ericsson Z530i>>Nokia N73 ME>>Nokia N8>>LG 4X HD>>Sony Xperia SP Black>>Samsung Galaxy S3 GT-I9300 16GB Blue Pebble>>Samsung Galaxy GT-I9305 Titanium Grey>>Sony Xperia Z2 Black>>LG G4 H815 Titanium Grey>>LG G5 H850 GREY>>Huawei Mate 10 Pro BLA-L09>>Samsung Galaxy S10+>>Samsung Galaxy Note 20 Ultra>>Samsung Galaxy S21 Ultra 5G Phantom Black>>Samsung Galaxy S22 Ultra Green>>Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black
Цитирай
#4

При мен има друг проблем показва ми че не може да се ъпдейтне свалям ъпдейта както си трябва телефона се рестартира и ми казва свали пакета отново имате проблем с пакета пробвах 2 пъти и не иска и не иска

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
Цитирай
#5

(2018-08-15, 18:44:05)Gosho223 написа:  При мен има друг проблем показва ми че не може да се ъпдейтне свалям ъпдейта както си трябва телефона се рестартира и ми казва свали пакета отново имате проблем с пакета пробвах 2 пъти и не иска и не иска

Нали теглиш правилните ъпдейти, т. е номерата  които съм посочил?
За сега само двама в БГ сме успели успешно да ъпдейтнем по този начин, то вярно че е малко бъгав метода, но пък при мен протече почти по мед и масло. Следвайте стриктно инструкциите, за да елиминирате елемента на недоглеждане и се заредете с известно търпение

Siemens MC60>>Sony Ericsson Z530i>>Nokia N73 ME>>Nokia N8>>LG 4X HD>>Sony Xperia SP Black>>Samsung Galaxy S3 GT-I9300 16GB Blue Pebble>>Samsung Galaxy GT-I9305 Titanium Grey>>Sony Xperia Z2 Black>>LG G4 H815 Titanium Grey>>LG G5 H850 GREY>>Huawei Mate 10 Pro BLA-L09>>Samsung Galaxy S10+>>Samsung Galaxy Note 20 Ultra>>Samsung Galaxy S21 Ultra 5G Phantom Black>>Samsung Galaxy S22 Ultra Green>>Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black
Цитирай
#6

Аз успях да ъпна по тоя метод още като видях поста в xda. Евала на Soul за положения труд.
Интересно ми е кога ще спрат кранчето и на тоя метод
Цитирай
#7

Имам подозрения че е от windows-a... Утте ще пробвам на друг комп, пък да видим. Сега се замислям, тъй като проблема е в откриване на телефона от hisuitr, ако първо пробвам да свържа тела с тая програма, би следвало после да няма проблеми, от този вид, или..?

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#8

(2018-08-15, 19:58:28)SoulSurvivor написа:  Нали теглиш правилните ъпдейти, т. е номерата  които съм посочил?
За сега само двама в БГ сме успели успешно да ъпдейтнем по този начин, то вярно че е малко бъгав метода, но пък при мен протече почти по мед и масло. Следвайте стриктно инструкциите, за да елиминирате елемента на недоглеждане и се заредете с известно търпение
С ickata25 се пробвахме 2мата заедно в къщи както той е ъпнал и не стана по същият начин

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
Цитирай
#9

(2018-08-15, 20:53:59)Gosho223 написа:  С ickata25 се пробвахме 2мата заедно в къщи както той е ъпнал и не стана по същият начин

Възможно е сървърите на хуауей да имат проблем с трафика и затова да се бавят и ота ъпдейтите и да не ви се получава на вас ъпдейта в момента. Нямам друг Mate 10 pro за да пробвам отново, а и аз съм с Bla-l09, въпреки че методът е открит с bla-l29. Няма да се и очудя, ако от Хуауей са взели мерки, да се спре теча на ъпдейти.

Реших да си преинсталирам последния ъпдейт, за да изпробвам отново метода, и след 5 минути борба с двете приложения (телефона и компютъра) 2 преинсталации и рестарта и неколкократни изключвания и включвания на приложението на компютъра, накрая успях да ги свържа( всеки път, когато свързвате телефона с кабела, трябва да активирате debugging options в developer менюто). Ъпдейта се намери от първия път и в момента се инсталира, ще редактирам съобщението, когато се инсталира успешно.
.148 се инсталира успешно при мен за пореден път.

Siemens MC60>>Sony Ericsson Z530i>>Nokia N73 ME>>Nokia N8>>LG 4X HD>>Sony Xperia SP Black>>Samsung Galaxy S3 GT-I9300 16GB Blue Pebble>>Samsung Galaxy GT-I9305 Titanium Grey>>Sony Xperia Z2 Black>>LG G4 H815 Titanium Grey>>LG G5 H850 GREY>>Huawei Mate 10 Pro BLA-L09>>Samsung Galaxy S10+>>Samsung Galaxy Note 20 Ultra>>Samsung Galaxy S21 Ultra 5G Phantom Black>>Samsung Galaxy S22 Ultra Green>>Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black
Цитирай
#10

На мен ми открива ъпдейт за bla-l09 не за l29 и не иска да се инсталира след като се ресне телефона показва ми че пакета е невалиден и да опитам отново


Прикачени файлове Миниатюри
   

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
Цитирай
#11

(2018-08-15, 22:59:00)Gosho223 написа:  На мен ми открива ъпдейт за bla-l09 не за l29 и не иска да се инсталира след като се ресне телефона показва ми че пакета е невалиден и да опитам отново

кой номер ъпдейт регистрираш във ff?

Siemens MC60>>Sony Ericsson Z530i>>Nokia N73 ME>>Nokia N8>>LG 4X HD>>Sony Xperia SP Black>>Samsung Galaxy S3 GT-I9300 16GB Blue Pebble>>Samsung Galaxy GT-I9305 Titanium Grey>>Sony Xperia Z2 Black>>LG G4 H815 Titanium Grey>>LG G5 H850 GREY>>Huawei Mate 10 Pro BLA-L09>>Samsung Galaxy S10+>>Samsung Galaxy Note 20 Ultra>>Samsung Galaxy S21 Ultra 5G Phantom Black>>Samsung Galaxy S22 Ultra Green>>Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black
Цитирай
#12

В какъв смисъл регистрирам пиша dns 81.177.139.39 в лаптопа и ми вади този ъпдейт друго освен това трябва ли да правя?

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
Цитирай
#13

Последно напътствие за тази вечер за тези, които не успяват да свържат телефона с компютъра, чрез hisuite, взето от xda съфорумник:отивате в security>more>revoke HiSuite HDB authorisations>OK, след това деактивирате allow HiSuite to use HDB. Свързвате телефона с компютъра и активирате allow HiSuite to use HDB. Дано ви помогне.

Siemens MC60>>Sony Ericsson Z530i>>Nokia N73 ME>>Nokia N8>>LG 4X HD>>Sony Xperia SP Black>>Samsung Galaxy S3 GT-I9300 16GB Blue Pebble>>Samsung Galaxy GT-I9305 Titanium Grey>>Sony Xperia Z2 Black>>LG G4 H815 Titanium Grey>>LG G5 H850 GREY>>Huawei Mate 10 Pro BLA-L09>>Samsung Galaxy S10+>>Samsung Galaxy Note 20 Ultra>>Samsung Galaxy S21 Ultra 5G Phantom Black>>Samsung Galaxy S22 Ultra Green>>Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black
Цитирай
#14

Аз стигам до всичко сваля се инсталира се телефона се рестартира и ми казва съжалявам не става

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
Цитирай
#15

(2018-08-15, 23:40:04)Gosho223 написа:  Аз стигам до всичко сваля се инсталира се телефона се рестартира и ми казва съжалявам не става

с кой модел си и кой номер ъпдейт инсталираш? Може и да трябва да направиш ресет на телефона за да се случат нещата

Siemens MC60>>Sony Ericsson Z530i>>Nokia N73 ME>>Nokia N8>>LG 4X HD>>Sony Xperia SP Black>>Samsung Galaxy S3 GT-I9300 16GB Blue Pebble>>Samsung Galaxy GT-I9305 Titanium Grey>>Sony Xperia Z2 Black>>LG G4 H815 Titanium Grey>>LG G5 H850 GREY>>Huawei Mate 10 Pro BLA-L09>>Samsung Galaxy S10+>>Samsung Galaxy Note 20 Ultra>>Samsung Galaxy S21 Ultra 5G Phantom Black>>Samsung Galaxy S22 Ultra Green>>Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black
Цитирай
#16

Колеги и аз успях да ъп-на по този метод. Пробвах на друг лаптоп и стана от първия път без каквито и да е проблеми. Направи ми впечатление повече свободна памет, около 2 гб, а не съм правил ресет.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#17

(2018-08-15, 23:30:45)Gosho223 написа:  В какъв смисъл регистрирам пиша dns 81.177.139.39 в лаптопа и ми вади този ъпдейт друго освен това трябва ли да правя?

Във firmware finder трябва да избереш определен номер ъпдейт за твоя модел телефон и да го регистрираш ръчно, както сън описал в инструкцията  затова питам дали си регистрирал правилният номер ъпдейт.

(2018-08-16, 11:20:41)boris.stz написа:  Колеги и аз успях да ъп-на по този метод. Пробвах на друг лаптоп и стана от първия път без каквито и да е проблеми. Направи ми впечатление повече свободна памет, около 2 гб, а не съм правил ресет.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Честито Smile и при мен свободната рам сега е повече с около 700-800 мб.

Siemens MC60>>Sony Ericsson Z530i>>Nokia N73 ME>>Nokia N8>>LG 4X HD>>Sony Xperia SP Black>>Samsung Galaxy S3 GT-I9300 16GB Blue Pebble>>Samsung Galaxy GT-I9305 Titanium Grey>>Sony Xperia Z2 Black>>LG G4 H815 Titanium Grey>>LG G5 H850 GREY>>Huawei Mate 10 Pro BLA-L09>>Samsung Galaxy S10+>>Samsung Galaxy Note 20 Ultra>>Samsung Galaxy S21 Ultra 5G Phantom Black>>Samsung Galaxy S22 Ultra Green>>Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black
Цитирай
#18

Аз имах предвид ром паметта, но и рамта е повече с около 500 мб. То ще си проличи.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#19

направих всичко както е описано ,но след инсталацията имам проблем-започвам да правя настройките за език гооле акаунт и отпечатъка и като свърша телефона започва да зарежда и пак отначало иска избор на език и т.н. Какъв е проблема и как да го оправя?

Huawei mate 20 pro
Цитирай
#20

Забравил съм да спомена аз как оправих проблема с моят телефон
Ако имате привейт акаунт който активирате посредством друга парола махнете го прави проблеми и не иска да се качва ъпдейта това беше и моят проблем

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)