Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Рекламация ( смяна ) на мобилен апарат
#26

(2018-08-17, 15:34:40)Andon0v написа:  Радвам се за теб колега, намерил си оптимален за теб вариант! Аз все пак предпочитам да се оправя за 1 ден с гаранциите. Както по-нагоре казаха, дори да приемат телефона за ремонт, ти дават резервен.
Да вярно е !На един Самсунг С7 докато го оправят,дадоха една Моторола...за две седмици чакане.
Но всеки преценява,знам,че за България не всеки дава кеш за телефон....и за това пък всеки има P20 Pro на изплащане.Аз просто мразя да дължа две години пари и да съм обвързан за някой оператор.Сещаш се докато го изплатя,то излезе P60 Pro!
А за веригите магазини, и там гаранцията е ....особено от Технополис,тук в форума има доста изревали.

Sent from my Pixel Note 5 using Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#27
Big Grin 

(2018-08-17, 14:25:38)Andon0v написа:  В горното твърдение няма грам смисъл. Big Grin То по-сигурно от покупка от оператор няма.

Всичките им телефони са дефектни, кое му е сигурното? Да си купя телефон който ще използвам 2 седмици и още толкова ще стои във сервиза ли? Големите вериги за техника са много по добрия вариант според мен.. защо ми е да правя договор от оператор като мога да си взема телефона от някой голям магазин, дори и на лизинг..За онлайн сайтовете не знам, не съм пазарувал от тях, но като цяло повечето внасят телефони които не са за европейския пазар и понякога се губи сигнала, но дори това е по добре отколкото да подпишеш договор за 2 години, а да използваш телефона само 1 година... през другото време да си стои в сервиза. Мое мнение е това, но аз повече няма да направя грешката да си купя телефон от тях Smile

Honor 90 - 12/512
Цитирай
#28

Значи не може "всички телефони да са им дефектни", от тази гледна точка наистина е глупаво изказване. Бих приел, че за тях може и да се доставят някакви по-смотани, но трябва и доказателство за това. По-скоро те не предлагат нищо кой знае какво на оферта, при все, че те обвързват с двугодишен договор и то на прилична такса - еми няма да им ги дам. По-добре вярно към голяма верига, че дори и по-малка - някои от малките може и да внасят модели, непредназначени за европейския пазар, но и тях ги лови закон, така че някои от тях са и коректни.

Сайтовете и да са коректни, са бавна процедура: докато пристигне при връщане, после докато те оправят или ако примем, че директно пращат нов - докато дойде - ами минава време. Да, можеш да си платиш за някаква по-бърза доставка, но пак. Едва ли цялата процедура ще е в рамките на месец, както е с гаранцията у нас. Но най-важното е да си търсим правата при кофти ситуация, има ефект, колкото и да са ни пробити институциите. А и то докато не почант хората масово да ги натискат, няма и да си мърдат пръста, то така седи положението с цялата ни държава, във всеки апсект - трябва общество.
Цитирай
#29

С някой има ли случай,да върне модел телефон към оператор и съответно да му кажат, че за замяна нямат същия и ти предлагат друг?

Sent from my Pixel Note 5 using Tapatalk
Цитирай
#30

(2018-08-17, 19:26:09)tiesto_pld написа:  С някой има ли случай,да върне модел телефон към оператор и съответно да му кажат, че за замяна нямат същия и ти предлагат друг?

Преди години съм имал такъв случай, но не с телефон и не към оператор. Което понякога е вярно, а понякога е трик да ти изцоцат пари. Дори да ти дадат модела с отстъпка. А и не си длъжен да се съгласиш - има институции. Платил си за това - чакаш това. Ако нямат - да ти дадат по-добро за тяхна сметка или по-евтино и да ти върнат разликата, ама дали подобно нещо се е случвало?
Цитирай
#31

Ми на мен са ми разправяли такива случаи,реално телефон връщан от даден клиент и отишъл при нов който след време и той проплаква.Което говори, че в някои случай имат по една бройка от модел.
Затова и бързо слагат рекламни стикери "изчерпан".

Sent from my Pixel Note 5 using Tapatalk

P.S. Някой има ли идеи от къде операторите взимат телефоните?

Sent from my Pixel Note 5 using Tapatalk
Цитирай
#32

Не съм 100% процента сигурен, но мисля, че взимат от италиански оператори. Може и от други дистрибутори.
Цитирай
#33

(2018-08-17, 19:38:59)tiesto_pld написа:  Ми на мен са ми разправяли такива случаи,реално телефон връщан от даден клиент и отишъл при нов който след време и той проплаква...

Хм, е как ще продадат ползван телефон на някого, като нов?

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#34

"Продават" ти го пред теб,ала-бала отворена кутия (да минем сим картата уж), стикерите се заменят.

Sent from my Pixel Note 5 using Tapatalk
Цитирай
#35

Всеки си има глава на раменете. Не е много трудно да определиш дали дадено устройство е ползвано преди теб. Особено ако е ябълка. Това да се твърди за операторите, то по тази логика, телефон поръчан онлайн трябва да е отварян или връщан. Примерно от Е*аг. Big Grin Много оператори, онлайн магазини, технота всъщност продават такава стока, която е връщана, но на по-ниски цени. Но да я предлагат за нова, не знам, не съм попадал на такъв случай.
Цитирай
#36

(2018-08-17, 19:38:59)tiesto_pld написа:  Ми на мен са ми разправяли такива случаи,реално телефон връщан от даден клиент и отишъл при нов който след време и той проплаква.Което говори, че в някои случай имат по една бройка от модел.

Не ме учудва тази българска практика. Но е ако мине номерът, ама ако не мине?
Цитирай
#37

(2018-08-17, 21:10:21)tiesto_pld написа:  "Продават" ти го пред теб,ала-бала отворена кутия (да минем сим картата уж), стикерите се заменят.

Sent from my Pixel Note 5 using Tapatalk

Ясно  Sad Кофти практики  Sleepy

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#38

Сега да не ме разбирате грешно ,че всички телефони са скапани при операторите.Просто имайте едно наум, да гледате как ви изкарват телефона.Аз поне не помня при оператор пред мен да е махан целуфан,стикер или подобни неща.

Sent from my Pixel Note 5 using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)