Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Телефон със издръжлива батерия? Предложения.
#1

Здравейте,

Търсия си телефон със издръжлива батерия и достатъчно добри характеристики че да не се окаже, че нищо не тръгва на него.

Имах Lenovo Vibe P1 и бях много доволен по отношение на батерията. Имаше си свойте недостатъци но пак бях доволен. След като му се счупи дисплейа седи и събира прах и тогава реших да опитам нещо от по висок клас, и си купих Sony Xperia Z5 dual sim. Мога да кажа, че съм абсолютно разочарован. Единственото хубаво е камерата. Сам започна да се рестартира не след дълго ползване, почти нищо нямам на телефона, не мога да го ползвам пълноценно защото загрява(мисля да опитам да изпържа яйца на него...), но и дори да не загряваше батерията пада толкова бързо, че понякога ми се случва да не смея цял ден да го пипам само за да имам някаква батерия вечерта ако ми се наложи да го ползвам. Дисплея ми харесва да, това е може би 2рото нещо което наистина ми харесва в телефона. На леновото на слънце не виждах нищо...

И все пак, предпочитам по евтин телефон, дори някоя китайска фирма да е(леново са китайска, вече съм им свикнал), само батерията да издържи повече. 

Мислех си Lenovo p70, помня че като излезе един приятел го имаше и батерията държеше по няколко дни, а като параметри си мисля, че все още ще върши работа, макар и да е стар.
Гледах и Lenovo p2 и той ми хареса. Проблема и на 2та е обаче, че не мога да ги намрея нови по магазините, само 2ра ръка... а и цените са високи като за употребявани телефони.

Нямам представа какъв друг, затова искам предложения. Задължително да е с 2 сим карти. Ако има опция да е със карта памет, ако не няма проблем. Разбира се, да не е 16GB.... Tongue
Цитирай
Аксесоари
#2

Xiaomi redmi note 4x,ако нямаш претенции за камера.

Sent from my Pixel Note 5 using Tapatalk
Цитирай
#3

(2018-08-19, 11:30:45)tiesto_pld написа:  Xiaomi redmi note 4x,ако нямаш претенции за камера.

Sent from my Pixel Note 5 using Tapatalk

Благодаря за предложението, сега ще разгледам повече за телефона. Не за първи път ми попада в полезрението ама не съм предполагал, че батерията издържа повече от обичайния(масовите 1 ден я издържи я не)  смартфон.
Цитирай
#4

Той с това е известен - батерията ,ако не си от много активните може 3 деня да изкара.
Друг балансиран камера и батерия е Mi Note 3 и Redmi Note 5 но те са малко по-скъпи.

Sent from my Pixel Note 5 using Tapatalk
Цитирай
#5

(2018-08-19, 11:58:44)tiesto_pld написа:  Той с това е известен - батерията ,ако не си от много активните може 3 деня да изкара.
Друг балансиран камера и батерия е Mi Note 3 и Redmi Note 5 но те са малко по-скъпи.

Sent from my Pixel Note 5 using Tapatalk

Парите не са проблем, само да не е 300 грама телефон и да не ми трябва допълнителна раница да има къде да го нося(ако не се събере в джоба..). За последните 4 години смених може би 5-6 телефона 3 от тях за по 1000+ лева... а ако трябва да съм, честен сякаш най много главоболия имах от тях.... 

Сега ще разгледам и тези двата, тъкмо приключих със Note 4X.

Мерси за предложенията.
Цитирай
#6

Виж и Nokia 7 plus. Батерията държи прилично (3800mAh), има си всичко необходимо. Доста го хвалят, аз съм с такъв и съм също доволен. Няма да се впускам в тиради, ревюта има бол в нета, а можеш да намериш доста инфо и в раздела на телефона във форума.

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
[-] 2 потребители изказват благодарност на Moro за това мнение:
  • Dowper, Victormihov
Цитирай
#7

Да и Нокията си струва.

Sent from my Pixel Note 5 using Tapatalk
Цитирай
#8

(2018-08-19, 12:14:28)Moro написа:  Виж и Nokia 7 plus. Батерията държи прилично (3800mAh), има си всичко необходимо. Доста го хвалят, аз съм с такъв и съм също доволен. Няма да се впускам в тиради, ревюта има бол в нета, а можеш да намериш доста инфо и в раздела на телефона във форума.

Благодаря за предложението. 

Сигурен ли си, че издържа батерията, защото ми се струва, че тоя телефон ще точи като за последно... и дори 3800 mAh.... го виждам всяка нощ на зарядното... ще опитам да намеря повече ревюта с по детайлна информация за живота на батерията, да видим... :Smile

Другите за момена 4X сякаш най много ме заинтригува.
Цитирай
#9

В зависимост от ползването, батерията ми издържа между ден и половина и два. Разбира се, при нон-стоп ползване, за няколко часа приключва батерията. Wink

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай
#10

Нямал съм този модел, но хвалят много батерията на Xiaomi Mi A2 Lite. Телефона е със сток андроид и с доста прилични характеристики.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#11

Redmi Note 4.Имам го и батерията не можеш да я свършиш за 1 ден, освен може би ако играеш игрички по 12 часа без спирка..
Цитирай
#12

(2018-08-19, 14:27:10)Nerdy написа:  Redmi Note 4.Имам го и батерията  не можеш да я свършиш за 1 ден, освен може би ако играеш игрички по 12 часа без спирка..

Redmi note 4 или 4X? има ли голяма разлика в батериите.. като гледам note 4 има 2 вида процесор, а 4X е само със snapdragon 625. А по това което разбирам Helio X20 другия процесор който се среща при note 4 харчи повече батерия. 

Едва ли това има толкова голямо значение и влив във живота на батерията, да промени нещо малко.. ама все пак не съм толкова навътре в нещата.

А някой с идея за издръжливостта на батерията на redmi note 5, и по точно може ли да се сравнява примерно със на note 4/4X, или примерно с Lenovo vibe p1(имал съм го и знам как е батерията)....
Цитирай
#13

Ето средно,при гейминг,видео,браузър,но на сток Андроид:[Изображение: 1dced923a0c9efde76111544e2dcc534.jpg][Изображение: 6fca02984fe43b5bfa58a677bd021d82.jpg]

Sent from my Pixel Experience using Tapatalk

(2018-08-19, 15:45:29)tiesto_pld написа:  Ето средно,при гейминг,видео,браузър,но на сток Андроид:[Изображение: 1dced923a0c9efde76111544e2dcc534.jpg][Изображение: 6fca02984fe43b5bfa58a677bd021d82.jpg]

Sent from my Pixel Experience using Tapatalk
P.S.Оп грешка,това е на Miui !На чист Андроид 5-7 часа при активност.

Sent from my Pixel Experience using Tapatalk
Цитирай
#14

Това е на redmi note 5? 23 часа, 8 часа и 10 минути активност? Ммм в сравнение с моето сони, 3-4 часа активност на телефона и имам 20% батерия от 100... и после от 20 до 0 пада без да го пипам въобще за още 3-4 часа.... направо убиец. Wink
Цитирай
#15

Правил съм и 12 часа ама на 2g ,осветеност на екрана средно и без игри.

Sent from my Pixel Experience using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на tiesto_pld за това мнение:
  • mchuchukov
Цитирай
#16

(2018-08-19, 12:07:43)mchuchukov написа:  ….Парите не са проблем, само да не е 300 грама телефон и да не ми трябва допълнителна раница да има къде да го нося(ако не се събере в джоба..). За последните 4 години смених може би 5-6 телефона 3 от тях за по 1000+ лева... а ако трябва да съм, честен сякаш най много главоболия имах от тях.... 
След като парите не са проблем, погледни тогава и Huawei Mate RS - не вярвам да имаш с него някакви главоболия.

 
Цитирай
#17

(2018-08-19, 19:20:34)NoMaD написа:  След като парите не са проблем, погледни тогава и Huawei Mate RS - не вярвам да имаш с него някакви главоболия.


Sent from my Pixel Experience using Tapatalk
Цитирай
#18

И аз съм за Mate RS

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
Цитирай
#19

Моторола z3 play в техното я продават с power pack mod за 800кинта. А с него батерията става 5220 mAh. С мода обаче тежи 228 грама и надебелява от 6.8мм на 11.8мм

Sent from my moto x4 using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#20

(2018-08-19, 19:20:34)NoMaD написа:  След като парите не са проблем, погледни тогава и Huawei Mate RS - не вярвам да имаш с него някакви главоболия.

Това, че парите не са проблем, не значи че ще ги хвърлям за глупости Big Grin а това си е точно глупост.
[-] 3 потребители изказват благодарност на mchuchukov за това мнение:
  • anatol06, Dowper, Victormihov
Цитирай
#21

От най-масовите марки (без китайските) съм забелязал, че по-добра батерия от тази на iPhone 7 Plus няма ! Най-зле от към батерия са Самсунг...бягай от тях.
Цитирай
#22

(2018-08-19, 22:07:48)mchuchukov написа:  ..а това си е точно глупост.
Кое точно в характеристиките на Mate RS за тебе е "глупост"?

  Дисплей-6.0 инча HD IPS, 1440 x 2880 pixels
  Процесор-Octa-core (4x2.4 GHz Cortex-A73 & 4x1.8 GHz Cortex-A53)
  Чипсет-HiSilicon Kirin 970
  Камера-2 камери 40MP + 20MP + 8MP
  Предна камера - 24MP
  Тегло - 183 грама
  Android 8.1 (Oreo)
  Батерия-4000mAh

 
Цитирай
#23

Купувай един Redmi 4 Note и ще имаш приличен телефон
с много добра батерия за около 320лв на свободна продажба
Цитирай
#24

(2018-08-19, 23:00:28)NoMaD написа:  Кое точно в характеристиките на Mate RS за тебе е "глупост"?

  Дисплей-6.0 инча HD IPS, 1440 x 2880 pixels
  Процесор-Octa-core (4x2.4 GHz Cortex-A73 & 4x1.8 GHz Cortex-A53)
  Чипсет-HiSilicon Kirin 970
  Камера-2 камери 40MP + 20MP + 8MP
  Предна камера - 24MP
  Тегло - 183 грама
  Android 8.1 (Oreo)
  Батерия-4000mAh
Предна, задна камера, памет - абе иначе казано ненужно наблъскан хардуер.... и за какви пари? Сорри но аз това го охарактеризирам като глупост. Лично мое мнение - парите за този телефон не си заслужават. Не бих си го купил за тази цена със сигурност.
Цитирай
#25

Това, че за някои тук гроздето явно е кисело, не значи, че е глупост, но всеки има право на мнение, макар и грешно. Със здраве и успех с избора!

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)