Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Разрешен] Redmi5-root
#1

Някой успял ли е да рутне Redmi 5 и как?
Цитирай
Аксесоари
#2

Виж в глобалния форум. Трябва да отключиш буутлодера първо, а това не винаги е лесно. За какво ти е root?

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай
#3

Отключил съм бутлоудъра,а рутването не е за удоволствие,просто има приложения,които го изискват.Цял ден се ровя в нета за да се просветя за този телефон и не мога да се оправя,а съм рутнал до сега 3 телефона и един таблет.И за тях се поизпотих.Просто не намирам необходимите неща,които да инсталирам на лаптопа за twrp-3.2.1-0-rosy.img.
Цитирай
#4

(2018-08-19, 20:29:47)abv86 написа:  Виж в глобалния форум. Трябва да отключиш буутлодера първо, а това не винаги е лесно. За какво ти е root?

За да си контролира телефона, както той пожелае, а не калпавите индийци и кривото мюуи
Цитирай
#5

Контролира трънци. Едно време се рутваше, за да триеш разни приложения. Сега просто можеш да ги спреш, дори и приложенията на Google. Както съм ги спрял аз.
Ако толкова си решил да рутваше, провери в xda. Има някакъв начин сигурно, но ще се озориш.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай
#6

Озорването е сигурно,защото пообиколих темите за рутване,но с гугъл преводача е меко казано мъка.Не мога да инсталирам драйвърите на лаптопа за да влезна в рековери и да рутна телефона.Днес дори преинсталирах лаптопа ,дано си намери драйвърите.Другия проблем е как да изключа проверка на драйвъри в лапропа.Въпроса е зададен в темата за Redmi5+,но не е отговорено,а в темите за рутване не навсякъде е писано,а ако е писано се губи в превода.
Цитирай
#7

Какъв точно е проблема?До къде стигаш? Моя го рутнах за 5 мин. буквално.....Ако искаш питай на лс или тук....

Poco F3 5G Black
Цитирай
#8

(2018-08-19, 22:18:35)abv86 написа:  Контролира трънци. Едно време се рутваше, за да триеш разни приложения. Сега просто можеш да ги спреш, дори и приложенията на Google. Както съм ги спрял аз.
Ако толкова си решил да рутваше, провери в xda. Има някакъв начин сигурно, но ще се озориш.

Рут се използва само за триене на приложения? Подобни елементарни изказвания са смешни. Това че на теб не ти трябва рут защото търкаш разни гугълски шитни, не означава че всички са като теб. Ако искаш пълен контрол над телефона си, то обезателно рут.
Цитирай
#9

(2018-08-19, 20:38:11)lubok58 написа:  Отключил съм бутлоудъра,а рутването не е за удоволствие,просто има приложения,които го изискват.Цял ден се ровя в нета за да се просветя за този телефон и не мога да се оправя,а съм рутнал до сега 3 телефона и един таблет.И за тях се поизпотих.Просто не намирам необходимите неща,които да инсталирам на лаптопа за twrp-3.2.1-0-rosy.img.

Здравейте, най-лесно може да се инсталира TWRP, като използвате папката на програмата, с която сте отключили буутлоудъра на телефона. В нея ще намерите fastboot.exe. При него местите файла twrp-3.2.1-0-rosy.img.

След това натискате SHIFT и на празно място в папката (докато държите SHIFT-a) натискате десен бутон на мишката. Трябвя да ви излезе нещо от рода OPEN Command prompt window или Open PowerShell Window here.
Tук е момента, в който телефона трябва да е във FASTBOOT режим (от изключено състояние POWER+VOL DOWN)

Kaто се отвори черен или син прозорец въвеждаме следните команди:

За CMD, COmmand prompt, черен прозорец:
За PowerShell, Син прозорец:

След това по-избор. Би трябвало да може и със SuperSu 2.82 на Андроид 7, но мисля, че с Magisk ще е по-добре. Това вече трябва да си го пише някъде за конкретния модел.

Другото, което искам да допълня, е че аз руутвам не само, за да спра някои приложения, ами за да си спра и рекламите(с Adaway), както и ползвам Android Terminal, Root Explorer и други програми, за редакция и замяна на системни файлове
[-] 3 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • cinizam, Friz, lubok58
Цитирай
#10

Едва ли може да се обясни по-добре,за което благодаря.Направих го това с флашването на twrp,но като мина на втората част с натискане на бутона за усилване и включване ми зарежда стоковото рекавери.През fastboot boot twrp влизам,но ми показва празно вътрешното хранилище,където е SU файла.Натиснах да се върне към рекавери от менюто и съм до никъде.Сега не иска да зареди системата,стои си на логото MI.Влизам пак в рекавери,правих бекъп,после рестор на системата,но не иска да стартира.Изтеглих от сайта официалния ром 9.6.3.0 и флаш програма за инсталиране на ром през комп.Сега почвам да се боря с този казус.Борбата е "неравна".Не мога да флашна ром,дава ми грешка,макар че изтеглих различни файлове от официалния сайт.Започнах да влизам в рековери,но не мога да влезна в операционната система,след като дам ребут.Не пожела да флашне 9.6.3.0,а 9.6.4.0,който мисля е за Redmi5+.но все пак не е съвсем "тухла",както се изразяват руснаците.
Цитирай
#11

Казусът, който ви се е изпречил е TWRP, което не иска да отключи DATA дялът на телефона.
Това се оправя с опцията Format data от Wipe Секцията в TWRP И съответно губите всичко, но ако така и така не зарежда телефона до край май не е голям проблем, щом след това ще може да се ползва нормално рекавърито.
Също е възможно да има Recovery което да работи коректно и да си ви дава да си видите данните в сд картата...
Или ако ви иска парола при вход в TWRP да въведете тази, с която си заключвате телефона.
Ако е Фигура пишете цифрите, които отговарят на всяко от движенията. ПРимерно ако рисувате Z За отключване паролата би била 1235789

1 2 3
4 5 6
7 8 9

Вариант за възстановяване е през фастбуут да инсталирате текущия си ром, но да изберете инсталацията да е със запазване на данните. Внимавайте да не изберете LOCK или Clean ALL!!!
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • lubok58
Цитирай
#12

Не ми се получи рутването с трите twrp не мога да флашна SU защото не ми декриптира вътрешното хранилище,където е зип папката.Втория път ,като качвах ром с флаш инструмента се заключи телефона и не ми дава клавиатура за да го закача към рутера за да мога да го отключа.Поизпоти ме,но му закачих с OTG кабел външна клавиатура и успях.Същото положение се получава,когато заключиш телефона при кражба от MI профила си с разликата,че поне имаш опция да пишеш.Не знам това,че не влизам с парола в рековери дали е причината да не става рутването и после да блокира телефона.
Цитирай
#13

Махни паролата на рутера или пусни нет от друг телефон
Цитирай
#14

Благодарение на @suffer станаха нещата,за което искрено му благодаря.Ако не бяха неговите обяснения не бих успял да влезна в twrp,а без това не става рут.А рута се получи,като инсталирах зип файла от външната памет на телефона(SD card),по друг начин не успях,но и това е вариант.Бях почти се отказал,но пенсионер без работа,какво друго да прави освен експерименти... Bu
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)