Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми с Meizu M6 Note
#26

Здравейте! Надявам се, че питането ми е за тук.
На телефона meizu m6 ми изчезнаха навигационните бутони или там както се казват (приложила съм снимка, за повече конкретност). Търсих по менюто, но никъде не открих от къде да ги извадя.

[Изображение: 9470354L.jpg]
Цитирай
Аксесоари
#27

Явно си активирала mBack -да правиш всичко само с бутона отдолу.Настройки-навигация и множество задачи-лента за навигация-избираш Лента за управление на Андроид.
Цитирай
#28

здравейте
купих мейзу м60 но насичат клипове от youtube както и видеоразговор в messenger? при вас така ли е
Цитирай
#29

(2018-12-29, 10:13:31)Paloma87 написа:  Здравейте! Надявам се, че питането ми е за тук.
На телефона meizu m6 ми изчезнаха навигационните бутони или там както се казват (приложила съм снимка, за повече конкретност). Търсих по менюто, но никъде не открих от къде да ги извадя.

[Изображение: 9470354L.jpg]

Отиваш в Настройки, от там Навигация и множество задачи, после Лента за навигация. И от там си избираш mBack или Лента за управление на андроид. Второто е реално тези навигационни бутони за които питаш.


(2018-12-29, 20:38:46)parno написа:  здравейте
купих мейзу м60 но насичат клипове от youtube както и видеоразговор в messenger? при вас така ли е

Да не е по-скоро М6??? Да не си на 2г и да не стига скоростта на нет-а? Пробвал ли си на 3г или 4г?
Цитирай
#30

здравей
м6 е модела 
не е до интернета проблема,понеже го прави и на wi_fi а и запецва само видеото без да забива звука,сякаш телефона се мъчи да възпроизведе видео
ако гледам видео от ютуб на 480р няма проблем но в hd ли е спича
Цитирай
#31

Направи си един бекъп и направи хард резет. Или направо си преинсталирай Флайм ос с изчистване на данните.
С коя версия на софта си?
Цитирай
#32

чнг
флайм 7.1.0.0 g
Цитирай
#33

Направи ли хард ресет?
ЧНГ!
Smile))
Цитирай
#34

здравей
направих хард ресет и за сега е добре. ще видя следващите дни как е положението
Цитирай
#35

Успех! Smile
Цитирай
#36

след няколко дни ползване пак стигаме до там - насичане на клиповете,видеоразговорите от месенгер,дори като снимам видео насича...
Цитирай
#37

(2018-08-20, 06:56:31)sunmaster написа:  Върни се на флайм 6 и изчакай стабилна 7. За сега на всякъде се твърди ,че флайм 7 не е добре. Ако все пак ти се стои на 7,незнайно защо,то направи рестарт на телефона,ако не помогне ,преинсталирай отново 7,като изтегли рома в телефона директно от сайта. Ако пак не стане,върни на 6 и изчакай отзиви за по-добра 7. Пък и на 6 има6 рут,по-добър звук и т.н.

Здравейте, имам meisu m6 от буквално 4 дни, като ми излезе някаква актуализация и сега съм на версия 7, ноооо не разчита СД карта 16 гб. Пробвах с друга 16 гб, но от нея разчита само част. И постоянно ми стои балонче " системен ПИ" иинамерена е Сд карта.Може ли да ми кажете как да върна първоначалната версия на телефона. Дадох връщане на заводски настройки,но пак си е 7. А от мобилния оператор ми казаха, че даже не знаели какво е системен ПИ.
Цитирай
#38

(2019-02-01, 11:23:11)mgm_mixed написа:  Здравейте, имам meisu m6 от буквално 4 дни, като ми излезе някаква актуализация и сега съм на версия 7, ноооо не разчита СД карта 16 гб. Пробвах с друга 16 гб, но от нея разчита само част. И постоянно ми стои балонче " системен ПИ" иинамерена е Сд карта.Може ли да ми кажете как да върна първоначалната версия на телефона. Дадох връщане на заводски настройки,но пак си е 7. А от мобилния оператор ми казаха, че даже не знаели какво е системен ПИ.
От къде е купуван?


Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай
#39

И също така има ли начин да премахна приложения на google, които не ползвам. Четох за нещо като руутване на телефона, как мога да го направя това?

(2019-02-01, 11:45:50)sunmaster написа:  От къде е купуван?

Теленор

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

От Теленор. За съжаление оттам и не ми казаха, че този модел не може да работи с две сим карти и СД карта едновременно, сега пък и СД картите не разчита....
Цитирай
#40

(2019-02-01, 11:49:33)mgm_mixed написа:  И също така има ли начин да премахна приложения на google, които не ползвам. Четох за нещо като руутване на телефона, как мога да го направя това?


От Теленор. За съжаление оттам и не ми казаха, че този модел не може да работи с две сим карти и СД карта едновременно, сега пък и СД картите не разчита....
Добре, не е проблем телефона. Трябва да се преинсталира,а това е изключително елементарно.

http://www.flymeos.com/firmwarelist?modelId=97&type=1

Теглиш от тук последния софт за модела(най-горния) през телефона.
Ще качиш един зип файл.
После влизаш в жълтата иконка където виждаш файловете и търсиш папка изтегляне или download. Намираш файла update.zip и тапваш върху него. Ще видиш въпрос дали искаш да инсталираш,даваш да и готово. По същия начин става връщането от 7 към 6 флейми,но това няма да е необходимо.
Напиши дали разбираемо съм описал инсталирането. И имай предвид, че не можеш да убиеш телефона.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай
#41

Мисля, че разбрах, сега ще пробвам. Тоест като си инсталирам, това което ми казвате, няма да има нужда да връщам ос 6, но ще се оправи проблемът с разчитането на СД картата. Извинявам се за вероятно глупавия въпрос, но слот 2 е комбиниран за СД и сим, означава ли това, че ако сложа в слот1 сим карта, а в слот2- СД+сим ще мога да ползвам телефона с 2сим и СД? И още един въпрос- кой е по-добрият тел. Между huawei y6 и meisu m6? Сега ще опитам да преинсталирам.
Цитирай
#42

(2019-02-01, 12:12:40)mgm_mixed написа:  Мисля, че разбрах, сега ще пробвам. Тоест като си инсталирам, това което ми казвате, няма да има нужда да връщам ос 6, но ще се оправи проблемът с разчитането на СД картата. Извинявам се за вероятно глупавия въпрос, но слот 2 е комбиниран за СД и сим, означава ли това, че ако сложа в слот1 сим карта, а в слот2- СД+сим ще мога да ползвам телефона с 2сим и СД? И още един въпрос- кой е по-добрият тел. Между huawei y6 и meisu m6? Сега ще опитам да преинсталирам.
Няма глупави въпроси. Сега да бъда абсолютно честен, държах в ръцете си м6 ,но никога не съм имал у6 . Мейзу са прекрасни телефони с уникални възможности. Една от тях е възможността да върнете по-стара версия на ос без проблем,което е невъзможно за повечето телефони. Но М6 е изключително бюджетен апарат и аз не го харесах. За същите пари можехте да вземете кредит и да купите м6 нот на изплащане,разбира се 2ра ръка е на същата цена.
Надявам се сте взел 32гб версия с 2 рам,а не 16гб,ако сте със 16,то явно ще загубите единия слот,защото е комбиниран и можете или 2 сим или сим и микро СД да сложите. Няма как да сложите 3 неща в двоен слот.
Относно у6,ако е 32гб е може би по-добър,но може и да не. Не разбирам,защо не събрахте още малко или не отделихте за месечна вноска още малко и не си взехте Шиоми редми нот 5 ай или Мейзу м6 нот но 3гб рам/32 памет вградена?

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай
#43

(2019-02-01, 12:12:40)mgm_mixed написа:  Мисля, че разбрах, сега ще пробвам. Тоест като си инсталирам, това което ми казвате, няма да има нужда да връщам ос 6, но ще се оправи проблемът с разчитането на СД картата. Извинявам се за вероятно глупавия въпрос, но слот 2 е комбиниран за СД и сим, означава ли това, че ако сложа в слот1 сим карта, а в слот2- СД+сим ще мога да ползвам телефона с 2сим и СД? И още един въпрос- кой е по-добрият тел. Между huawei y6 и meisu m6? Сега ще опитам да преинсталирам.

(2019-02-01, 12:22:36)sunmaster написа:  Няма глупави въпроси. Сега да бъда абсолютно честен, държах в ръцете си м6 ,но никога не съм имал у6 . Мейзу са прекрасни телефони с уникални възможности. Една от тях е възможността да върнете по-стара версия на ос без проблем,което е невъзможно за повечето телефони. Но М6 е изключително бюджетен апарат и аз не го харесах. За същите пари можехте да вземете кредит и да купите м6 нот на изплащане,разбира се 2ра ръка е на същата цена.
Надявам се сте взел 32гб версия с 2 там,а не 16гб,ако сте със 16,то явно ще загубите единия слот,защото е комбиниран и можете или 2 сим или сим и микро СД да сложите. Няма как да сложите 3 неща в двоен слот.
Относно у6,ако е 32гб е може би по-добър,но може и да не. Не разбирам,защо не събрахте още малко или не отделихте за месечна вноска още малко и не си взехте Шиоми редми нот 5 ай или Мейзу м6 нот но 3гб рам/32 памет вградена?

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
За съжаление взех meisu m6, 16gb, просто разбрах, ще били хубави телефони, но лошото е, че не разбирам изобщо от характеристики. Относно по-високия бюджет- ами към момента изплащам шиоми редно S2, 32gb; huawei y6, 16gb и вече и meisu m6, 16gb. и затова не погледнах изобщо към 32гб, което сега отчитам като грешка, поради загубата на слот. Дано поне проблемът с разчитането на СД картата се оправи. 
Изтеглих зип-а, но не го намирам. Имам папка backup, да не би да е това?
Цитирай
#44

(2019-02-01, 12:32:49)mgm_mixed написа:  За съжаление взех meisu m6, 16gb, просто разбрах, ще били хубави телефони, но лошото е, че не разбирам изобщо от характеристики. Относно по-високия бюджет- ами към момента изплащам шиоми редно S2, 32gb; huawei y6, 16gb и вече и meisu m6, 16gb. и затова не погледнах изобщо към 32гб, което сега отчитам като грешка, поради загубата на слот. Дано поне проблемът с разчитането на СД картата се оправи. 
Изтеглих зип-а, но не го намирам. Имам папка backup, да не би да е това?
Влизате във файловият мениджър и давате да обнови скорошни файлове в дясно има иконка за обновяване. И ще го видите най-горещите.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай
#45

Открих го и стартирах, но не му зададох да изтрие приложения и контакти, трябваше ли? А, дали ще е удобно да ми обясните, дали има нужда да руутвам телефона ( не знам какво значи това, просто прочетох че това подобрявало работата и функциите)?
Много ви благодаря за помощта. За съжаление не разбирам изобщо как да боравят на системно ниво с телефоните.
Цитирай
#46

(2019-02-01, 12:38:51)mgm_mixed написа:  Открих го и стартирах, но не му зададох да изтрие приложения и контакти, трябваше ли? А, дали ще е удобно да ми обясните, дали има нужда да руутвам телефона ( не знам какво значи това, просто прочетох че това подобрявало работата и функциите)?
Много ви благодаря за помощта. За съжаление не разбирам изобщо как да боравят на системно ниво с телефоните.
Няма нужда да трие нещо. Рут не е необходим,но държа да разбера дали е намерил картата и работи Smile


Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай
#47

Отново ми изписва, че картата е празна, а и двете са пълни. Отново изключих, поставих картата включих и пак " системен ПИ- празна СД карта" и като цъкна на това съобщение ми изписва, че форматирането ще изтрие всичко. Ако инсталирам 6ца?

(2019-02-01, 12:47:24)mgm_mixed написа:  Отново ми изписва, че картата е празна, а и двете са пълни. Отново изключих, поставих картата включих и пак " системен ПИ- празна СД карта" и като цъкна на това съобщение ми изписва, че форматирането ще изтрие всичко. Ако инсталирам 6ца?
Това е иипри двете сд-карти 16гб. Едната е: micro sd HC I, 16gb i в кръгче има числото 10. Другата:micro sd HC, 16gb, в кръгче-4
Цитирай
#48

(2019-02-01, 12:47:24)mgm_mixed написа:  Отново ми изписва, че картата е празна, а и двете са пълни. Отново изключих, поставих картата включих и пак " системен ПИ- празна СД карта" и като цъкна на това съобщение ми изписва, че форматирането ще изтрие всичко. Ако инсталирам 6ца?

Това е иипри двете сд-карти 16гб. Едната е: micro sd HC I, 16gb i в кръгче има числото 10. Другата:micro sd HC, 16gb, в кръгче-4
А ,защо не форматираш картата?

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай
#49

(2019-02-01, 12:59:20)sunmaster написа:  А ,защо не форматираш картата?

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Снощи копирах инфото от картата на компютър. Върнах я пак втелефона, излезе ми същото съобщение , дадох да форматиране, изкарах картата, прехвърлих информацията от комп. в нея и когато я сложих пак в тел. ми разчете само половината от нещата. Пробвах с по-малка карта 8гб- нея я разчита, но при всяко рестартиране на тел излиза съобщение, че е намерена сд-карта.
Цитирай
#50

(2019-02-01, 13:04:36)mgm_mixed написа:  Снощи копирах инфото от картата на компютър. Върнах я пак втелефона, излезе ми същото съобщение , дадох да форматиране, изкарах картата, прехвърлих информацията от комп. в нея и когато я сложих пак в тел. ми разчете само половината от нещата. Пробвах с по-малка карта 8гб- нея я разчита, но при всяко рестартиране на тел излиза съобщение, че е намерена сд-карта.
Е,значи проблема е в картите. Нормално е да изписва,че е намерена карта след рестарт. Отиди в някой сервиз и поискай карта с памет за тест,ако и там има проблем е телефона,но аз съм 1000процента убеден,че проблема е в картите. Вероятно не са маркови или ,ако са са презаписвани много пъти. И са си отишли. При условие,че за 36лв се купува 128гб микро СД А1,u1 А дата,защо стоите със 16гб? 32 гигабайта са 16лв,64 около 25лв и то сандиск.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)