Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Откраднат телефон
#1

На 18.08.2018 година ми откраднаха телефона от централния плаж град Варна, след което аз отидох до полицията да подам жалба и дадох IMEI номера на телефона и казаха че трябва да изчакат разрешение от прокуратурата и след това щели да действат. Има ли начин на този телефон да се смени IMEI номера и съответно после да не може да се намери изобщо ? И телефона имаше ПИН код има ли шанс да върне фабричните настройки на телефона ?
Цитирай
Аксесоари
#2

Тема: https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=70901

 
Цитирай
#3

(2018-08-20, 18:00:32)NoMaD написа:  Тема: https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=70901

То тема има, ама не е активна от година и повече...
Иначе по темата за откраднатия телефон.Ако е с пин , дори и да върне фабричните настройки, телефонът си иска акаунт на гугъл/самсунг иначе не се можеш да го използваш(Нещо като айклауд).Естествено има доста информация в интернет как да се байпасне тази защита.Отделно IMEI може да се пренапише...Като цяло не разчитай на полицията, безполезни са и не веднъж колеги са го доказвали...

Lg Optimus One>LG Optimus 3D>LG G2> LG G3 >Galaxy S6>Galaxy S8
Цитирай
#4

Аз знам че са безполезни още телефона като беше включен и го проследявахме къде се движи отидохме до полицията и казаха няма сега дежурен полицай питат сега на коя улица се намира и само това и накрая човека се усети явно и изключи телефона.
Цитирай
#5

Нали има една услуга Find My Mobile... Ако ти е активна предполагам може да се види нещо. Аз лично съм я изтрил и не знам как се борави с нея Smile
Цитирай
#6

Имей на европейската версия може и първокласник да я смени.Телефона се рутва елементарно от там нататък е лесно.За US версия трябва да се сменя чип , други варианти няма.

Изпратено от моят SM-G950U с помощта на Tapatalk
Цитирай
#7

То като се смени не може да се намери после, а за find my phone телефона е изключен или картата е изхвърлена.
Цитирай
#8

Картата няма общо, трябва локацията да е включена.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#9

FRP remove и чао локация...Има начини за всичко...Локацията е обвързана със самсунг акаунт-който се маха лесно.

Изпратено от моят SM-G950U с помощта на Tapatalk
Цитирай
#10

С активен Google акаунт и Oreo, телефона става само за части без паролата за достъп!
Цитирай
#11

Бе не мисля да е толкоз напреднал този дето открадна щом не се сети още като го открадна да изключи телефона,а чак след 1:30-2 часа
Цитирай
#12

(2018-08-20, 22:48:42)lost in написа:  С активен Google акаунт и Oreo, телефона става само за части без паролата за достъп!

За 15 минути няма да има парола, акаунт и ще е със сменен имей, не заблуждавайте човека, пожелавам му да го намери но...

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#13

Не разбрах с какво съм го заблудил?
Сподели тогава как ще стане,без да се смени дънната платка,нека всички разберат тука,нали затова е форум,а не да пишем празни приказки.
Цитирай
#14

Абе колеги как искате да се намери телефона като му са зададени защити /ПИН код, активен Google акаунт, ирис заключване или тем подобни/. Хиляди пъти съм казвал по добре телефона да работи без защити, защото който и да го намери с лоши намерения ще се излъже ще му сложи друга сим карта или ще му включи интернета което винаги остава следа. Когато пуснеш жалба в Полицията те по Имей на телефона искат от мобилните оператори и те са задължени и дават на полицията всички дани които е излъчил този телефон /трафични данни и др./. Когато телефона е блокиран той отива в повечето случая за части. Полицаите не са врачки за да ви го намерят.
Цитирай
#15

(2018-08-21, 08:15:14)lost in написа:  Не разбрах с какво съм го заблудил?
Сподели тогава как ще стане,без да се смени дънната платка,нека всички разберат тука,нали затова е форум,а не да пишем празни приказки.

Хайде да си заключиш с гугъл акаунт телефона и да ми го дадеш, ако го ресетна за 5 мин. става ли мой?Ако не мога ще ти дам моя.На тоя етап, както споменах по-горе FRP защитата се маха елементарно.Аз знам три метода а има още доста. Пресен пример с осмицата на племенницата , счупен дисплей преди месец, заех се и в домашни условия подмених модула, обаче лапето не помни мейла, като е бил нов го е създавала.Така за спорта му ремувнах FRP защитата за 2 минутки.Има стотици дупки в защитата да влезеш в калкулатора и си в джаза.
Затова като не си информиран не давай генерални заключения.
На тоя етап FRP е пълно недоносче.
Цитирай
#16

Ресета през рековъри, ама ако може да споделиш с фрп-то как се процедира?

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай
#17

Ще споделя естествено- Стартираш телефона със вече направен ресет и го свързваш към уифи, ще ти поиска гугълския акаунт с който е бил.Чукаш зъбното колело за настройка на клавиатурата- abaut keyboard - update - без да я ъпдейваш горе дясно натискаш търсачката и пишеш calculator - след като го намери натискаш стрелкичката да се свали- отваряш го и въвеждаш (+30012012732+ и влиза в drparser mode.След като влезе в drparser mode въвеждаме *#0808#.Това ни вкарва в USB setings , Там даваме най-долната отметка да активираме DM , ACM и ADB. Рестартираме телефона закачаме към компютър и стартираме едно малко тулче - ADB-FRP (което си свалих от руски сайт), отваря се command prompt даваме ентър и след 3 секунди телефона е готов. Enjoy Wink Тулчето ако му трябва на някой на личен да ми драсне.
На всеки се случва да активира нов телефон със нов мейл който може да забрави затова може да съм от полза на някой.
[-] 4 потребители изказват благодарност на Castroni за това мнение:
  • bodonance, da3, hollyshit, toma_todorov
Цитирай
#18

(2018-08-21, 15:59:23)Castroni написа:  Тулчето ако му трябва на някой на личен да ми драсне.
Няма да е зле да го качиш някъде по сървърите и да дадеш линк тук в темата, за да е пълен и полезен поста.
Благодарности! Smile
Цитирай
#19

https://ndox.abv.bg/download?id=ec87db80c7

Изпратено от моят SM-G950U с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Castroni за това мнение:
  • hollyshit
Цитирай
#20

Благодаря!
Може да се окаже полезно на някой, който си е забравил гугъл акаунта, да му спести много ровене в нета.
Цитирай
#21

Преди малко гледах един как на ресетнат телефон през хелп менюто влезна в тубата, от там във файловата система във флашката си, смени лънчъра, изключи гугъл сервисите и си адна собствен акаунт. Няма такъв смях

https://youtu.be/0Q684H3r8y4

Beware of Котка!
Цитирай
#22

При всеки модел има различна степен на защита.Ще дойде време, когато ще станат като айфоните.За жалост свръх защитата ограничава и доста други функции и ще забравим за къстъм рековъри...флашване на разни къстъмизирани ромове и т.н.

Изпратено от моят SM-G950U с помощта на Tapatalk
Цитирай
#23

При Самсунг няма ли secure startup да ти иска парола преди да зареди ОС-а?
Цитирай
#24

Има..мисля,че всички след Андроид 7.0 имат..

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#25

А как се активира тази защита ?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)