Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Amazfit Pace/Stratos - отключване на bootloader
#1

Здравейте, ще ви запозная накратко с и без това кратката инструкция за отключване на буутлоудъра на вашия умен часовник.
Защо да го правите?
Щом сте стигнали до тази тема вероятно имате някаква идея какви биха били ползите за вас..
(например за инсталация на Custom ROM)
Негативите са, че вероятно отпада гаранцията, ако изобщо има такава.

всичко, от което се нуждаете е да посетите този линк: https://unlockamazfit.com/

Там прочитате внимателно опасностите, рисковете и каквото друго пише над бутона "I fully understand and want to continue"
и го натискате. 
Ще видите следното (непопълнено):

   


Веднага ви предупреждавам, че е възможно да не ви стигнат 300 секунди, за да въведете нужната информация.
Казвам ви го поради простата причина, че на ред номер 3 изискват версията на буутлодъра, която може да не успеете да извлечете навреме, ако не сте подготвени за писане на фастбуут команди.

Нужната информация се взима с
fastboot getvar version-bootloader

Как обаче да влезем във Fastboot?

Вариант 1:
Познания по adb/fastboot + наличие на папка нейде из компютъра съдържаща Adb.exe, fastboot.exe, adbwinapi.dll, adbusbapi.dll
И като зададете пътя до нея пишете adb devices (за да видите дали изобщо е разпознат часовника като adb устройство)
и adb reboot bootloader (Понякога е adb reboot-bootloader), за да влезете във Fastboot

Вариант 2: Huami Amazfit Tool
Сваляте и инсталирате тази програма (инсталацията се състои в разархивиране на архив и промяна на една опция на самия архив преди разархивирането): https://forum.xda-developers.com/smartwa...d-t3739828


Цитат:Download .zip file;
Right click on zip and go in file properties;
Set "Unblock", then click on "Apply" and "OK" (If you don't see it continue the installation guide). Guide picture:

[Изображение: https%3A%2F%2Fs5.postimg.org%2Fpn1almd3r%2FBlocco.jpg]

След това през самата програма избирате Reboot bootloader:

.png tempsnip.png Размер: 23.64 KB  Сваляния: 144


Часовникът ще ви изпише следното:

   

Тук вече си пишете командата(аз лично използвах папката от Mi flash unlock, но всеки си решава какво да ползва.

От останалите данни вероятно не знаете как да вземете само серийния номер:

При отключен диспей на часовника:
-плъзгате надолу
-избирате настройки
-About
-И тук ще видите и версията на ROM-a както и серийния номер.

Като подадете заявката ще получите E-mail в този формат:

   

Следвате инструкциите.
Аз отключих чрез Huami Amazfit Tool с бутона Unlock Bootloader, Защото ръчно нещо не ставаха нещата.


 При успешно отключване в About ще имате надпис Unlocked:

   
[-] 5 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • cinizam, dp4u4umi6ev, emil11, fotograd, Friz
Цитирай
Аксесоари
#2

Само с ънлок на буутлодара през Тула на амазфит или друг тук, няма ли да се отключи буутлодара и все още ли е задължително да се изисква код за ънлок от ънлокамазфит.ком

Oneplus 5T, 7T, 9Pro  ✓11 
Цитирай
#3

Не. Само през developer options се bind-ва акаунта. И после се закача за ънлокъра
Цитирай
#4

Колеги, здравейте! Нов притежател съм на Stratos 2+ 
По прочетох разни неща тук, но много съм НЕ на ясно , та питането ми е:
Може ли да се смени на български  менюто и има ли вариант да се смени с друго приложение времето защото температурата която показва е далеч от истината.
Цитирай
#5

температурата се взима от това, което му подаде amazfit watch и е за няколко дни напред. Няма как да показва градуси в реално време, освен ако не се синхронизира много често
Български език само с къстъм ром след отключване на буутлоудъра
Цитирай
#6

Е те това как да се направи за менюто на БГ? А иначе може ли да добавяш приложения? Като се буутне
Цитирай
#7

https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1556355
Всичко може да се прави. Нищо не се губи
Цитирай
#8

А на някой случвало ли му се е да губи връзката с телефона постоянно? Прави ми впечатление , че като го рестартна и не губи така.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)