Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Пъро зареждане на батерия на нов S8
#51

(2018-09-05, 17:46:35)emo_841 написа:  ... сега мога ли да
Го зареждам до 80% примерно винаги !?
Може, ама дали ще ти стигне заряда за цял ден. Имай напредвид, че не е добре да изхабяваш батерията под 20%.
В крайна сметка ще можеш да разполагаш само с 60% от ресурса на батерията дневно.
Чак дотам да се вманиачваме не виждам смисъл. Вместо телефоните да ни слугуват ние им слугуваме.
Ако си зареждаш всекидневно телефона от 20% до 100% , то остатъчния ресурс на батерията за година ще падне само с 10%.
Разбирай разликата и почти незабележима. Няма смисъл от подобни гимнастики, да го дебнеш всекидневно дежурен до зарядното дали е прескочил 80%. Ползвай си телефона, както ти е удобно и главно внимавай да не пада батерията редовно под 20%, че това вече оказва сериозно негативно влияние.
Друго не те интересува.
Нито сме те женили за тоя телефон, нито ще те копаме с него.  Wink
Точно след месец-два ще ти е поотминал мерака, а след година може и да скочиш на друг телефон, така че не си го слагай на сърце толкова.
Цитирай
Аксесоари
#52

Здравейте !днес бях включил телефона да се зарежда на 30%но съм заспал и тъкмо се събуждам и гледам то е на 98% иках да го заредя само да 80 ,но се успах и въпреки това го изключих на 98% недочаках да се зареди напълно и го изключих ,кажете ми сбърках ли като не го оставих да се зареди напълно .Въпреки това статистиката на батерия се  се изчисти на 98% а не при пълно зареждане както става по принцип.
Цитирай
#53

Не, не си сбъркал, всичко си е наред и няма опасност. За по-дълъг живот на батерията не се препоръчва да се зарежда до край.

 
Цитирай
#54

(2018-09-10, 20:51:13)NoMaD написа:  Не, не си сбъркал, всичко си е наред и няма опасност за батерията.

Ос мерси!
Цитирай
#55

Здравейте колеги! имам въпрос относно батерията.Минаха горе долу 3 месеца откакто купих телефона и никога до сега от купуването му не съм калибрирал нито веднъж батерията ,като винаги съм го зареждал от 30% до 80.85% ,гледах със Phone info че здравето на батерия от 99.7 станало на 95 .как мислите!?
Цитирай
#56

При тези резултати, щом няма някакви видими аномалии - вероятно е ОК.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#57

Въпроса ми е да правя ли разряд и заряд ,казват че е било добре да се прави на 2,3 месеца или не!?
Цитирай
#58

Да, желателно е да се прави, добре се отразява на калибрация и на живота на батерията като цяло.

 
Цитирай
#59

Смятам да направя разряд до 10/15% не до 0%
Цитирай
#60

Моят няма да издържи много явно. На 90% здраве с 203 зареждания. : D Все пак съм го взел да ми слугува, не аз на него. После ще му сменя батерията и ще карам още 2-3г докато не скапя и нея.
Цитирай
#61

Възможно ли е контакт да скапе батерията ,забелязах,че зарядното бая нагрява а то се включва във един троен разклонител включен в контакта,в който включвам и други работи ,сещате се за какво говоря нали,!?
Цитирай
#62

Можеш да пробваш да спреш да използваш зарядното. Така няма никога да загрее.

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай
#63

(2018-11-28, 22:23:26)emo_841 написа:  Възможно ли е контакт да скапе батерията ,забелязах,че зарядното бая нагрява а то се включва във един троен разклонител включен в контакта,в който включвам и други работи ,сещате се за какво говоря нали,!?

При зареждане винаги се затопля, но имаше и защити - като стигне до опр. температира - зареждането (причината за затоплянето) спира.

На мен ми беше интересно до каква темепература се затопля при зареждане и си бях сложила две приложения, които записват това. Инфорамцията се извежда таблично и графично. Тестовете правих лятно време.

Зелената крива е за температурата, а жълтата за % зарежане. Вижда се динамиката във времето:

[Изображение: 17822279.png]  [Изображение: 17832493.png]

Направи един тест в два различни контакта, за да прецниш колко се затопля при двата случая и дали имаш основания да се тревожиш.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#64

(2018-11-28, 22:23:26)emo_841 написа:  Възможно ли е контакт да скапе батерията ,забелязах,че зарядното бая нагрява а то се включва във един троен разклонител включен в контакта,в който включвам и други работи ,сещате се за какво говоря нали,!?

Като цяло идеята за няколко неща в един контакт не е добра особено ако са големи консуматори. Зависи също и от контакта/разклонителя колко е качествен. Товара в един момент може да не е ОК. Също ми се е случвало, когато има няколко по чувствителни устройства даже може да правят и проблеми.

Относно загряването - нормално е до някаква степен да се случва, както при телефона, така и при зарядното, а дори и за кабела докато е активен процеса. Ако са много горещи вече може да е проблем. Огледай дали контактуват добре.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#65

(2018-11-29, 10:50:22)pockobg написа:  Като цяло идеята за няколко неща в един контакт не е добра особено ако са големи консуматори. Зависи също и от контакта/разклонителя колко е качествен. Товара в един момент може да не е ОК. Също ми се е случвало, когато има няколко по чувствителни устройства даже може да правят и проблеми.

Относно загряването - нормално е до някаква степен да се случва, както при телефона, така и при зарядното, а дори и кабела докато е активен процеса. Ако са много горещи вече може да е проблем. Огледай дали контактуват добре.
Друг проблем да споделя също у нас ползвам Делимано в кухнята и винаги когато го пускам на топлата вода крушките намалят светлината ама леко, докато ползвам топлата вода .Възможно ли е докато съм го зареждал през това време намалянето на напрежението на тока да оказало някакво ниско променливо напрежение на тока или зарядното си работи на много по ниско напрежение.Сещате се за какво имам в предвид нали!
Цитирай
#66

Това трябва да е проточен бойлер може би?
Не, не се сещам поне аз какво имаш в предвид. Доста свободно употребяваш термини безсмислено та .....
Но факта, че ти премигва осветлението, когато консумацията се повиши си е притеснителен за мен.
Май познах, че в този разклонител има големи консуматори Smile

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#67

(2018-11-29, 11:22:37)pockobg написа:  Това трябва да е проточен бойлер може би?
Не, не се сещам поне аз какво имаш в предвид. Доста свободно употребяваш термини безсмислено та .....
Но факта, че ти премигва осветлението, когато консумацията се повиши си е притеснителен за мен.
Май познах, че в този разклонител има големи консуматори Smile

Да проточен е!
Цитирай
#68

Не знам какво толкова се впрягаш за зареждането на този телефон. Имам телефона от излизането купен от Виваком на пре-ордер статус още. Зареждам го всеки ден докато спя в някои ситуации телефона ми стои по 12+ часа на зарядно. Батерията ми държи повече от перфектно. Ако го ползвам малко (имам и такива дни) за 13-14 работа го слагам на зарядното в граници между 70-80% на батерия. Винаги така съм си ползвал и зареждал телефоните и никога съм нямал проблем с батерия дори и след изтичане на гаранцията им.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)