Темата е заключена
Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pocophone F1 представен 22.08
#26

На китай-джос културата това им е недостатъка, че често се оливат по шареното в големи количества. За момента най-големият им вънлен пазар е Индия, където циганията е "една гаща плява" - дори повече... Та ще има да гледаме на бимбяното всички оттенъци в небесно кафяво.

Жалко тъкмо бях решил, че телефонът ще е вид стартъп вътре в компанията, който да е с "чист" андроид. А то още от същото...

Изпратено от моя MI MAX 2

Cognosce te ipsum!
[-] 1 потребител изказва благодарност на kayovas за това мнение:
  • fifth_root
Аксесоари
#27

Те ако от Шаоми започнат само чист Андроид,няма да е Шаоми вече.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
#28

Китаеца прави (копира) това което се продава не от неговия пазар.
Ако трябва и Симбиан ще му турят щом ще върви.
#29

Поко ще е хит!Нещо както стана Нот 5, евтин с СД845 antutu 257k. Камерата като гледам е същата като на Нота 12+5 1.4um ,сензорите са тайна засега.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
#30

(2018-08-14, 13:50:32)tiesto_pld написа:  Те ако от Шаоми започнат само чист Андроид,няма да е Шаоми вече.
 В новината отпреди няколко дни се говореше, че ще се борят с OnePlus. Май не са разбрали , обаче, какво прави OnePlus популярен и това не е Поко-вщината. Харесва ми МИУИ (т.е. приложенията, иначе самия лънчер e пълна скръб, доработка на глупостите на Apple - без драуър и всичко изсипано на екрана). Tотално различна таргет група има OnePlus и тя не е от потребители, които харесват шарени фирмени скинчета.  

[Изображение: 9s3xL5r.jpg]

Искам да видя как някой фен на OnePlus ползва това захаросано копие на iOS.  Rofl_mini

Cognosce te ipsum!
[-] 1 потребител изказва благодарност на kayovas за това мнение:
  • e34v8
#31

Течовете са доста противоречиви, има слухове за чист андроид или по скоро да не е миуи. Това , което си показал на скриинчетата, миуи 10 пък съвсем не е далеч от визията на андроид пай като изключим иконите разбира се, та просто трябва да изчакаме 22 и да лъсне истината. За мен е поредната лъскава играчка за индииците и поредния начин да налеят още парички Wink

[Изображение: 21693249.jpg]
#32

(2018-08-14, 23:32:40)dp4u4umi6ev написа:   За мен е поредната лъскава играчка за индииците и поредния начин да налеят още парички Wink
Именно - няма нищо, което да го отличи от останалите им телефони. Ако ще е стартъп, нека наблегнат на нещо различно. Ако няма да е МИУИ, тогава какво ново/по-добро ще предложат. Кое ще ги отличава от компанията майака и от конкуренцията и т.н. Ако имат конкретен конкурент, който ще борят, тогава какво повече ще предложат от него, точно в категориите, в които той е силен. 

На мен ми липсват ясни послания и цел на новия бранд, поне за момента. Силно се надявам след представянето всичко това да е ясно, а не просто показване на същото, но с друго име.

Cognosce te ipsum!
[-] 1 потребител изказва благодарност на kayovas за това мнение:
  • fifth_root
#33

Ами можеха да сложат ДжойОС от Блек Шарк, доколкото знам той е на едно от челните места в синтетиката.

[Изображение: 21693249.jpg]
#34

Роенето на различни ОС е дори по-лошо от разлини модели телефони. Идеалният вариант е да запазят МИУИ, освен ако не планират да я сменят, и да имат с чист андроид. Най много да стартират ОС, базирана на чистия андроид, но разширена откъм функционалности, както е при OnePlus.

Но да изчакаме, макар че не съм оптимист. Проектът ми изглежда по-скоро като нискобюджетна проба, отколкото нещо със сериозни намерения.

Изпратено от моя MI MAX 2

Cognosce te ipsum!
#35

Pocophone е предназначен главно за Индия, за да може тамошната покупателна маса да има опция да си гледа индийски танци чрез Snapdragon 845, 6GB RAM и върху 6 инчов дисплей с 4000mAh батерия на цена - под 800лв. (наши, къси пари) и под 500лв. с местните мобилни оператори.
Пряка конкуренция на OnePlus но не на световната сцена, а на изолирани пазари. Предвид, че Xiaomi се ползва с изключително доверие там, това го превръща в бъдещ хит и добро начало на нова продуктова линия. Която ще стъпи и на други континенти заради добрата реклама и изградените им вече традиции...
UI-то е различно, чисто естетически (за да се различава от юзърите спрямо Mi8 и дузината други с такъв хардуерен дизайн телефони) след добро проучване върху нагласите на потребителите, до каква степен биха приели нещо различно, разбира се и на доста по-ниска цена от повечето конкурентни.

Ако тази линия устройства на Xiaomi запази качеството на софтуерна поддръжка в компанията и с Windows 3.11 да го пуснат, ще спечелят повече отколкото са вложили. Това е целта на всеки бизнес все пак. Китайците се справят добре към този момент с това и не виждам особени причини за съмнение.
[-] 1 потребител изказва благодарност на cinizam за това мнение:
  • kayovas
#36

Ама не ви разбирам честно!Кое му е същото като останалите?Както колегата по-горе писа ,телефон под 800лв който като хардуер издъхва топ флагманите на конкуренцията които им са по 1500лв!
Ми ок,ако се пуснат на нашия пазар,с удоволствие ще го взема.Като камера не очаквам да е по-добър от Нота ,но пък същата батерия,ако има и слот за карта памет+жак 3.5....направо си е топ.


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
#37

(2018-08-16, 14:54:53)cinizam написа:  Pocophone е предназначен главно за Индия...

Това съм го пропуснал, а обяснява много неща, да не кажа - всичко. Благодаря за инфото!

Изпратено от моя MI MAX 2

Cognosce te ipsum!
#38

(2018-08-14, 23:25:34)kayovas написа:   В новината отпреди няколко дни се говореше, че ще се борят с OnePlus. Май не са разбрали , обаче, какво прави OnePlus популярен и това не е Поко-вщината. Харесва ми МИУИ (т.е. приложенията, иначе самия лънчер e пълна скръб, доработка на глупостите на Apple - без драуър и всичко изсипано на екрана). Tотално различна таргет група има OnePlus и тя не е от потребители, които харесват шарени фирмени скинчета.  

[Изображение: 9s3xL5r.jpg]

Искам да видя как някой фен на OnePlus ползва това захаросано копие на iOS.  Rofl_mini

Именно. Като фен на 1+ мога да кажа, че с MIUI няма да дръпнат тази група клиенти. А да не говорим, че в абсолютно всички глобални анкети, с какво биха избрали потребителите да идват Xiaomi трлефоните, MIUI или сток Android, резултатите са доста в полза на сток. Дори и в тяхната си анкета така се получи, преди да я изтрият. Знам, че доста фенове в нашия форум няма да им се иска да повярват, понеже са го обърнали на религия, но глобално MIUI хич не се харесва.  За сметка на това пък, хардуерът и цените на Xiaomi се харесват от всички.

Та каква ми е идеята... Ако искат да пробиват на глобалния пазар, а те в момента точно това искат щото вече нямат избор и трябва да продават яко, то трябва да пускат версии и със сток Android. MIUI за MIUI феновете, сток Android за останалите. Не случайно MI A1 е толкова продаван.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
#39

(2018-08-19, 13:30:49)e34v8 написа:  Именно. Като фен на 1+ мога да кажа, че с MIUI няма да дръпнат тази група клиенти. А да не говорим, че в абсолютно всички глобални анкети, с какво биха избрали потребителите да идват Xiaomi трлефоните, MIUI или сток Android, резултатите са доста в полза на сток. Дори и в тяхната си анкета така се получи, преди да я изтрият. Знам, че доста фенове в нашия форум няма да им се иска да повярват, понеже са го обърнали на религия, но глобално MIUI хич не се харесва.  За сметка на това пък, хардуерът и цените на Xiaomi се харесват от всички.

Та каква ми е идеята... Ако искат да пробиват на глобалния пазар, а те в момента точно това искат щото вече нямат избор и трябва да продават яко, то трябва да пускат версии и със сток Android. MIUI за MIUI феновете, сток Android за останалите. Не случайно MI A1 е толкова продаван.
Mi A1 всъщност не е продавам много,бъркаш с Нот 5,А1 бе първия стоков Андроид от марката но с много кусури.

Sent from my Pixel Note 5 using Tapatalk
#40

Не.Хич не бъркам. Доста добре се продава. Redmi note 5 е ясен, той е най-продавания. Все пак има уникално съотношение цена/качество.

Смисълът на поста ми беше, че глобално повечето хора харесват Xiaomi телефоните заради страхотното им съотношение цена/качество, но не харесват MIUI. Или поне предпочитат повече сток.

Както писах, знам че на дай хард феновете на MIUI не им се вярва, но доста мащабни анкети сочат точно това. Дори и анкетата на собствения им Twitter, където преобладават Xiaomi фенове, показа същото. И побързаха да я изтрият.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на e34v8 за това мнение:
  • anatol06
#41

Може,не съм следял анкетите,Муито си има предимства чисто хардуерно а и като глезотийки.
Аз лично ползвам и Муи и Андроид чист (девелоп) ,обичам да сменям.Но при Муи батериите са по-оптимизирани и това си е важен фактор.

Sent from my Pixel Experience using Tapatalk
#42

Цената от $300 за телефон с SD845 е много добра.
http://www.mobilebulgaria.com/news/44087...0%BD%D0%B0

POCO F5 12/256 GB





#43

Тази цена и мен ме изненада! Изключително агресивна, браво  Tummenupp


#44

Pocophone праят яки реклами, втория най-бърз телефон засега.

Изпратено от моят Google Pixel XL с помощта на Tapatalk
#45

Здравейте, днес Xiaomi представи Pocophone F1.
Характеристиките са доста подобни на Mi 8, с изключение на дисплея - IPS вместо AMOLED и материалите на изработка - поликарбон вместо стъкло (за някои може да се води и пластмаса, но не всички пластмаси са еднакви, имайте го предвид).

Впечатляваща презентация направиха в Индия. Ето линк към нея:




Ето и накратко, и на български спецификациите:
Линк

Ревю на английски:
Link

Цените за Индия са повече от добри

6/64 версията идва около 510лв
6/128 - 580лв
8/256 - 700лв

Има и 8/256 подсилена версия, чиято цена не успях да видя, вероятно някой ще я спомене след малко Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • milenvn
#46

Наистина впечатляваща презентация!  Много агресивни цени, определено ще има размествания на пазара  Tummenupp


#47

Пълен запис от представянето:




#48

чакаме 27-ми да кажат в Париж как ще се дава в Европата.
Солитрон може вече да знаят.


ето и малко ревю на руски, че само на този език не съм дал още:

#49

Оказва се, че телефонът ще е доста добър, в доста отношения, за цената си естествено. Излязоха първите ревюта. Това на GSMArena е доста добро, както винаги.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
#50

Цените за Европа се очаква да са: 800 лв. и 880 лв. за версиите с 64GB и 128GB памет. Явно пазаруването от Алиекспрес няма скоро да загуби значението си Smile


Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)