Темата е заключена
Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pocophone F1 представен 22.08
#76

На презентацията обявиха, че ще се продава на 50 глобални пазара, съмнявам се един от тях да не е Китай. Иначе ще се стигне до парадокса MI 8 от Алиекспрес да е по-евтин от Poco F1 в България...  Аз по всякакъв начин се стремя да избягвам родните търговци и техните безумни надценки. Да си спомним MI A1, който официално беше с най-високата цена в България от цяла Европа Facepalm1


П.П. За 27-ми август е обявена премиера на модела в Хонк Конг, а там знаем има складове на доста магазини от Алиекспрес...


Аксесоари
#77

На 27ми го обявяват в Hong Kong - ще го има в китай. Спокойно
#78

Вече е достъпен за теглене Poco лаунчера. Имайте предвид, че това е бета версия, възможни са бъгове! Направете бекъп и инсталирайте на собствен риск! Работи само на MIUI устройства.

След като се запознахте с всички възможни рискове, ето и линк към лаунчера: POCO Launcher
Вижте и тази тема: http://en.miui.com/thread-3614023-1-1.html




#79

Направо си казвам още вчера какво се случи след като го инсталирах:

1. Инсталира се като ъпдейт над стоковия и съответно всичко си изглеждаше както пред, но имаше и AppDrawer, като иконките станаха значително по-малки.

2. Махнах го с опцията Uninstall updates и ми затри всичко от стоковия. Наложи се да си местя всичко наново. Имайте го предвид
#80

Сложих го. Харесва ми но не ми излизат значки на приложенията. Например СМС, Вайбър, телефон. Не излиза червената цифричка когато имам съобщение или пропуснато обаждане.
#81

Цените на F1 леко тръгнаха надолу, в citytel версията 4/64GB вече се предлага на 785 лв.

 
#82

(2018-08-25, 18:23:47)anonim4o написа:  Сложих го. Харесва ми но не ми излизат значки на приложенията. Например СМС, Вайбър, телефон. Не излиза червената цифричка когато имам съобщение или пропуснато обаждане.
Това не се ли водеха Badge notifications? На баща ми на P10 Lite като задържа върху началния екран и после излизат няколко опции и настройки, оттам мисля, че се активираха при него...
#83

[Изображение: Xiaomis_Pocophone_F1_is_coming_to_France...a_next.jpg]


Днес телефона беше пуснат на пазарите във Хонк Конг, Индонезия и Франция. Благодарение на това вече са известни официалните цени:

330 евро- 660 лв. за 6/64 ГБ версия и 370 евро- 740 лв. за 6/128 ГБ  във Франция! В Испания телефона ще бъде дори още по изгоден-- 300 евро или 600 лв за 6/64 ГБ! 


[Изображение: POCOphone_F1.jpg]


#84

В Испания ще стартират продажбите на 30ти в 13:00ч.Цена 299€ с две години гаранция и т.н.Нещо се замислям лекичко дали да сменя дедо OnePlusOne...
#85

(2018-08-25, 18:39:30)NoMaD написа:  Цените на F1 леко тръгнаха надолу, в citytel версията 4/64GB вече се предлага на 785 лв.

Видя ли обявата им на Ситител? Аз не бих взел от там. Снимката към обявата е на Xiaomi, но на Mi A2 Lite. Телефона, който те продават е с 4РАМ, 3150 мАч батерия, екран с 5.99" диагонал. На практика освен чипсета няма нищо друго, което да отговаря на официалните характеристики представени от Xiaomi. Та да обобщим: Ситител продават някакъв телефон за 785 лв, но той или не е Поко, или те си нямат представа какво продават - аз не бих си купил нещо от такава фирма. Предпочитам по-сериозни търговци, а тези не са такива явно.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
[-] 2 потребители изказват благодарност на emski_vas за това мнение:
  • cinizam, Victormihov
#86

Официална информация за пазарите на които ще се предлага телефона. Във Франция вече се предлага на цена €360 за модела с 64GB памет и €400 за варианта с 128 GB.

.jpg (2)gsmarena_002.jpg Размер: 71.37 KB  Сваляния: 55

POCO F5 12/256 GB





#87

(2018-08-27, 19:09:06)emski_vas написа:  …Предпочитам по-сериозни търговци, а тези не са такива явно.
Да се надяваме, че от булмобиле са в тази категория, при цена от 699 лв.

 
#88

В алито има MI8 за 630 лева, 680 с DHL. Какво въобще ги гледате тези нашите гаражчета?

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на e34v8 за това мнение:
  • Victormihov
#89

Гледат ги основно тези, които искат към телефона да има някаква гаранция, хора всякакви - няма лошо.

 
#90

Вече е наличен в едно от технотата. Корична цена 899 левчета за базовата версия. Множко са, но ми е интересно да видя как се усеща в ръката.
#91

(2018-08-28, 07:19:41)e34v8 написа:  В алито има MI8 за 630 лева, 680 с DHL. Какво въобще ги гледате тези нашите гаражчета?

A как стои въпроса с митницата? Гледам, че има лого "No customs duty for the EU", ама колко реално е вярно това? Иначе офертата изглежда добре. За Поко-то цената ще е още по-добра сигурно.

(2018-08-28, 13:08:46)nzim написа:  Вече е наличен в едно от технотата. Корична цена 899 левчета за базовата версия. Множко са, но ми е интересно да видя как се усеща в ръката.

Мега идиотия. Тази цена идва от уж "официалния вносител" Солитрон, който си е сложил печалба като за още половин телефон. На други места идва по-евтин, явно не пазаруват от Солитрон.
#92

@janko, нормално си стои въпроса, ако има качен банер за това. Плащаш само устройството + доставката. Други такси няма.

 
#93

(2018-08-28, 15:03:49)NoMaD написа:  @janko, нормално си стои въпроса, ако има качен банер за това. Плащаш само устройството + доставката. Други такси няма.

Мисълта ми е, дали някой го е пробвал, в смисъл проверено е като услуга? Че те може да го рекламират като такова, но да ходиш до митница Smile
Мерси за инфото, започвам да си чакам тогава Поко-то да се появи в Али.
#94

Методът е пробван многократно и работи без забележка. Това за търговците които изрично имат в обявата си този банер.
 
   

POCO F5 12/256 GB





#95

(2018-08-28, 14:53:20)janko написа:  Мега идиотия. Тази цена идва от уж "официалния вносител" Солитрон, който си е сложил печалба като за още половин телефон....

Ами те не са официален вносител, за това. И си бухат надценка, нали и те трябва да прегънат от тоя телефон паре.
България не фигурира в сайта им (на MI) като представителство.
#96

За да предпази от прегряване на Snapdragon 845 в F1 е монтирана течната охладителна система LiquidCool. За премахване на топлината от процесора се използва медна тръбичка, която се намира под всички компоненти, включително и под батерията с капацитет от 4,000 mAh. За по-добро разсейване на топлината се използва и термична паста нанесена върху самия процесор.


 
[-] 2 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • valdimi, Victormihov
#97

Изключително добра цена, за това което предлага телефона. Също така за мен приятна изненада е, че не са деактивирали ФМ-радиото, на моя Самсунг ми липсва тая екстра.
Вече минах на китайски таблет, сега май е време да зарежа и "марковия" самсунг за сметка на някое Поко Wink


ПС  Жалко само, че в Германия официално няма да ги има.
#98

(2018-08-28, 16:01:25)MUFC написа:  Ами те не са официален вносител, за това. И си бухат надценка, нали и те трябва да прегънат от тоя телефон паре.
България не фигурира в сайта им (на MI) като представителство.
Не са официален, а просто вносител. Има огромна разлика.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

OnePlus 3T
#99

(2018-08-28, 14:53:20)janko написа:  A как стои въпроса с митницата? Гледам, че има лого "No customs duty for the EU", ама колко реално е вярно това? Иначе офертата изглежда добре. За Поко-то цената ще е още по-добра сигурно.


Мега идиотия. Тази цена идва от уж "официалния вносител" Солитрон, който си е сложил печалба като за още половин телефон. На други места идва по-евтин, явно не пазаруват от Солитрон.

При доставка с DHL, няма мито. Доставката е 45 лева. А цената на mi8 продължава да пада и колкото и да не харесвам miui, в момента няма по-добро предложение на пазара.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на e34v8 за това мнение:
  • Victormihov

Пада заради Поко-то. Шаоми малко се компрометираха сами с този нов телефон, защото определено ще си спънат продажбите на Ми8. По-скъп, с по-малка батерия, просто няма смисъл.
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)