Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Страшно дълбока драскотина на камерата p20 pro
#1

Здравейте Smile днес забелязах "уникална" драскотина на най горната от 3те камери  телефона до сега не е носен без кейс не е изпускан застъргван и прочие! 1750лв кеш а стъклото на камерите не е закалено няма абсолютно никаква защита! Това ми е 3ти хуавей с п10 и п9 лайт съм нямал такива проблеми.. Това е недопустимо когато си оставям телефона някъде дори пипам с ръката за прашинки и боклучета преди да го оставя!



Имам лг г2 на 6 години с видими следи от протриване на пластмасата на гърба от прахуляка който се събира в кейса но нито 1 драскотина на екрана или камера! Не използвам стъклени протектори на никои телефон!



Сега имам ли право да се възползвам от 3 месечния вип сервиз?



Токущо се свързах с горещата линия от hicare операторката беше много любезна!

3 месечния вип сервиз покрива щетата и телефона ми ще бъде ремонтиран безплатно и върнат при мен в оригинален вид чрез куриер от врата до врата и в сервиза на хуавей!!!

LG g2 > Huawei p9 lite > Huawei p10 > Huawei p20 pro > Xiaomi 11t pro
Цитирай
Аксесоари
#2

Поради точно тази причина, аз си сложих протектори на камерите, не са скъпи има ги и в БГ, но иначе си прав, не е нормално да се драскат.
Цитирай
#3

Телефона се предава в оригиналната кутия с зарядното след направен бекъп и върнати фабрични настройки изискват гаранция договор от къде е закупен апарата.

ВАЖНО не е задължително да са орогиналните документи желателно е да ги преснимате а оригинала да остане при вас! Имат право да го задържат до 30 дни по закон.

Снимки


Прикачени файлове Миниатюри
               

LG g2 > Huawei p9 lite > Huawei p10 > Huawei p20 pro > Xiaomi 11t pro
Цитирай
#4

Какво снимка прави с тези протектори? Или на всяка снимка ги махате тези протектори?

OpEn YoUr MiNd , OpEn YoUr SoUrCe CoDe!!!
Цитирай
#5
Shocked 

Леле! Va Даже не си представям тая бразда от какво може да е причинена! Това стъкло все едно е от желатин!Facepalm1
Купих си преди време часовник Casio Sheen, стъклото не е сапфир, но описано като закалено, не се драска, дрън-дрън... Ето какво точно пеше: "Стъкло: минерално
В момента се касае за най-разпространения тип часовникарско стъкло. То е изключително твърдо и има високо съдържание на силиций, благодарение на което е изключително устойчиво на надраскване и износване. Но това обаче не означава, че е изцяло устойчиво на надраскване." И три дни след като го купих, видях изключително яка деруга, по-дълга от сантиметър през цялото, изключително стъкло! Направо сърцето ме заболя! Та и тук така! 

Малко се разочаровам и ядосвам! Скъп телефон, проглушиха ни ушите с тая уникална тройна Leica и накрая какво - покрили я с кашкавал!  Sick Skitarg Поръчах и аз протектори, ама не е там работата... 

Samsung Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#6

Винаги си оставям телефона върху кутията с цигари и аз незнам как стана така!

LG g2 > Huawei p9 lite > Huawei p10 > Huawei p20 pro > Xiaomi 11t pro
Цитирай
#7

От къде в България мога да си поръчам онлайн  протектор за камерата, намерих на две места, но пише че е изчерпан?

HTC Desire C > Samsung Galaxy S4 (GT-I9505) > Sony Xperia Z2 (D6503) > Huawei P20 Pro > LG G8S ThinQ
Цитирай
#8

Няма идея какво ги правите тези телефони, но ми е много странно. От S7e. до този момент нямам нито една драскотина по телефоните, а ги използвам без никакви гадости по екраните...
Включително и П20п. Е само с гръб и без лепенката с която го купих. Премахнаха я веднага щом го купих...
Вече почти два месеца и няма нито една драскотина...
А не ги използвам в някаква лабораторна среда. Даже напротив...

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
#9

(2018-08-22, 17:04:20)venko1407 написа:  От къде в България мога да си поръчам онлайн  протектор за камерата, намерих на две места, но пише че е изчерпан?
Тук провери ли дали е наличен
http://casebg.net/huawei-p20-pro/8812-mo...0-pro.html
https://www.olx.bg/ad/9h-staklen-protekt...7wAsp.html

Аз ползвам телефон по една година. Слагам обикновено само гръб, понякога и преден протектор, но отлепи ли се някъде, или не е перфектен на вид, го махам. Телефоните, когато се откажа от тях, са като нови! Сега синът ми взе S7 Edge и е само с гръб. Като му го дадох, забелязах, че има леки и много фини драскотини по предното стъкло, и то погледнато под определен ъгъл, иначе не се виждат. Но аз го пускам директно в чантата - ключове, химикалки, запалки, монети, какво ли не се търкаля в една дамска чанта... Но иначе видими следи от употреба няма никакви.

Samsung Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#10

Щом ги има на такава цена ясно какво стъкло са

2pcs new original Rear Back Camera glass Lens For HUAWEI Ascend P20 /lite/pro
http://s.aliexpress.com/RJ7VVz2E?fromSns

Изпратено от моят CLT-L29 с помощта на Tapatalk

P20 Pro Twilight
Цитирай
#11

Точно, на тая цена като се надраска си взимам други, в темата за аксесоари бях дал линк за стъкла за камерата.

Изпратено от моят CLT-L29 с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#12

Телефона ми беше взет на 24ти август върнаха ми го на 3ти септември с експертиза, че това е било козметичен дефект а не счупване а трябвало да бъде счупване след което аз строших задния панел на телефона обадих се пак от hicare за куриер от врата до врата и греда казаха ми, че вип сервиза ми е изтекал.. А той при самия престой при тях изтича.

После изпратих молба с отсрочка за вип сервиза като си дефинирах проблема.След известно изчакване бях удобрен взеха ми телефона на 14 септември и на 26 го получих с чисто нов оригинален заден панел отново ip67.

БРАВО НА HUAWEI!

Закупих си и incipio ngp advanced case от dice за 39 лв може ли да ми препоръчате и лещи за камерата

LG g2 > Huawei p9 lite > Huawei p10 > Huawei p20 pro > Xiaomi 11t pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на Xeno за това мнение:
  • zdravko959
Цитирай
#13

Егати, доста си смел.
Счупил си задният панел за да бъде приет гаранционно, признавам, аз не бих стигнал толкова далеч.
Браво на теб, така трябва да се действа.
НЕ браво на хуявей, браво на ТЕБ, че не си ги оставил на мира, тия глупаци, правят скапан телефон, ще си понесат последствията.

Истината е, че щом камерта се драска толкова лесно, този телефон за мен не си заслужава парите, вярвам, че си го пазил добре, същото беше и с Ноут 8 който имах, пазих го много добре, а екрана беше толкова силно надран след няколко месеца, че можеше да си пилиш ноктите на него, един ден го изпуснах от леглото на килима и телефона стана на сол, скъпа стъклена играчка и 1800лв в коша.
От яд няма да ви казвам какво го направихSmile

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#14

Кофти беше че вип сервиза беше изтекъл докато телефона е при тях и като го строших ме резнаха че вече нямам вип но нещата се оправиха..

Ами защо смел все пак доводите ми бяха давам 1700лв за камерафон на 2018 с надрана камера не ми върши работа и протестирах че не го оправиха.. Иначе доста трудно го счупих първо пробвах с камъче но нестава и го счупих в банята на ъгъла на една метална лайсна.. Стъклото е здраво!

Имам и друго питане първото нещо което направих като го взех след ремонта е обилно поливане под чешмата да тествам дали е ip67 ако случайно се удави напълно потопен под вода гаранцията покрива ли го???

LG g2 > Huawei p9 lite > Huawei p10 > Huawei p20 pro > Xiaomi 11t pro
Цитирай
#15

Не, гаранцията не покрива "удавяне" от течности... и съответно гаранцията отпада. От сервиза веднага могат да разберат когато е навлязло вода в телефона.

Sony Xperia 1 II, black
Цитирай
#16

Значи все пак ip67 и ip68 са подлъгваща екстра

LG g2 > Huawei p9 lite > Huawei p10 > Huawei p20 pro > Xiaomi 11t pro
Цитирай
#17

Не, те пак са сертифицирани, но не дават гаранция ако собственика го наводни. Така е при всички производители. Примерно ако отвора на сим картата не е затворен напълно може да влезе вода през него.

Sony Xperia 1 II, black
Цитирай
#18

Малко е казус тоя сертификат и гаранцията. Трудно доказуемо е как точно се е наводнил. Все пак е определено време до определени метри. Въпреки всичко моя го тествах нон стоп в джоба ми във солена вода на морето

Изпратено от моят CLT-L29 с помощта на Tapatalk

P20 Pro Twilight
Цитирай
#19

Грешка си направил с тая солена вода, да знаеш

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#20

Времето ще покаже, няма да повтарям теста поне не със солена вода

Изпратено от моят CLT-L29 с помощта на Tapatalk

P20 Pro Twilight
Цитирай
#21

Поразиите от солената вода не е задължително да се проявят веднага, може и след месеци.
Ако е проникнала, все пак.

Иначе това са чупещите се стъкла не го разбирам и аз каква мистерия е, помня 2016 - та лятото като си вземах A5 2016, на 3-тия ден задното стъкло през средата се цепна, без удар, без нищо, от поставяне на масата. Беше много нагрят, от зарядното, ама то може ли Exynos да не грее като види зарядно. Отдавам го на това, че беше нагрято яко стъклото, но пак ми се странно.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)