Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни бъгове при Mi8
#26

(2018-08-22, 19:52:46)borko197 написа:  Тогава как си изкарва безупречно Антуту и почти няма бъгове? Снима перфектно и батерията държи яко.... И как да постъпя, че не разбрах...
От тук го купих
https://www.aliexpress.com/store/product...19032myNes

Не го барай щом си доволен от повечето неща. Това с навигация май беше регионален проблем.


#s3gt_translate_tooltip_mini { display: none !important; }
Цитирай
Аксесоари
#27

Вероятно с ръчен ъпдейт или отключване и инсталиране на последния глобален ром.. Не мога да препоръчам нито едно, защото няма как да знаем какво е мазал търговеца и как може да се отрази всяко следващо действие
Цитирай
#28

Вместо да спорим кой магазин какъв е да намерим решение за ъпдейт или gps...
Xiaomi mi store и mi global store са стари, проверени магазини, с ЕУ доставка с ДХЛ.
Мажат телефоните. Дори xiaomi.eu не се инсталира по правилен начин.
затова ако няма глобална версия се поръчва китайска, неотваряна
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • borko197
Цитирай
#29

Колеги отплеснахте се от темата има си тема за покупки там може да се обсъждат търговците и с какъв ром пращат!

[Изображение: 21693249.jpg]
[-] 1 потребител изказва благодарност на dp4u4umi6ev за това мнение:
  • borko197
Цитирай
#30

Няма ли някой с MIUI 9.5.13.0(OEAMIFA)? Или са го писали за мен специално тоя ром :-))
Цитирай
#31

Global версията е, до скоро и аз бях с нея. Ако system update не ти намира 9.6.1.0, свали си .zip файла от en.miui.com за Mi 8 на телефона и избери " choose update package". Направи си backup преди това.

Няква каша е в момента с ъпдейтите, не си първия, който се оплаква, че не му излиза по-нов ъпдейт.

Не мога да кажа дали при мен си намери update-a, понеже свалях ръчно от MIUI 10 8.8.7 към MIUI 9 9.6.1.0.

Интересното за мен е, че си доволен от снимките с тази версия, аз не съм.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
[-] 1 потребител изказва благодарност на morfei1 за това мнение:
  • borko197
Цитирай
#32

Току що ми дойде автоматичен ъпдейт. MIUI V9.6.3.0.OEAMIFD / STABLE 863M
Значи не ми е много намазан рома. Инсталирам го, пък да видим дали става!
Цитирай
#33

Според мен нямаш нищо омазано ама както и да е.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#34

да. и си е глобалка(Поне според буквите).


Да кажеш после дали GPS е ок
Цитирай
#35

(2018-08-23, 11:37:43)borko197 написа:  Току що ми дойде автоматичен ъпдейт. MIUI  V9.6.3.0.OEAMIFD / STABLE 863M
Значи не ми е много намазан рома. Инсталирам го, пък да видим дали става!

Качи се нормално. Проблема с това, че се изключваше вместо да се рестартира се оправи. GPS продължава да не е съвсем прецизен. Камерата си е все така наред. Ще пиша, ако има други бъгове.
Цитирай
#36

V9.6.3.0. и при мен излезе, но е 314mb, което ми е странно. Единствената разлика е, че съм с 9.6.1.0.

9.6.3.0 излезе преди няклоко дни, но бързо го спряха, понеже правише магарии с ноча, явно са го оправили и го пущат отново.

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
[-] 1 потребител изказва благодарност на morfei1 за това мнение:
  • borko197
Цитирай
#37

Аз съм с китайския и нямам проблеми. Сигурен ли си , че проблема не е в теб и не си забранил нещо в permissions? Пробвай това за Gps-a oт xda.

select gps device only
if you can, locate a-gps settings in the rom, ( in settings, search settings, write a-gps),and select:
all network, msb, server adress supl.google,com, server port 7275 , hot
push more at the botton and save.
reboot your phone

if you cannot locate agps settings,
install gps test apk from play store
open the app and select three point, agps, clear and update
on settings, select datum and select the best option for your country, save and restart the app


Прикачени файлове Миниатюри
   

HTC 10 / iphone 12
[-] 2 потребители изказват благодарност на zviara за това мнение:
  • borko197, morfei1
Цитирай
#38

При мен A-GPS изглежда по този начин

Въпросното IP излиза на China Mobile Communication Corporation.

GPS не съм пробвал до сега, предполагам, че няма да е ок Smile С Global Stable 9.6.3.0 съм.

[Изображение: d6d1fb2b77335eb43160434a8e199951.jpg]

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
Цитирай
#39

При мен е съшото и не е ок GPSa
Цитирай
#40

Настройките които предложиха, пробва ли ги?

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
Цитирай
#41

Здравейте, като собственици на ми8 някой да каже как са нотификациите на този ноутч... Излизат ли отгоре ако се махне ноуча.

Изпратено от моят MI 5 с помощта на Tapatalk

Xiaomi mi4 & Xiaomi mi5 & Xiaomi mi 8
Цитирай
#42

Как да излязат като няма място?
Или гледаш на заключен екран каквото излиза или като отключиш, или като смъкнеш статусбара
Цитирай
#43

(2018-08-24, 08:19:12)marinelo написа:  Здравейте, като собственици на ми8 някой да каже как са нотификациите на този ноутч... Излизат ли отгоре ако се махне ноуча.

Изпратено от моят MI 5 с помощта на Tapatalk

Не излизат и това е неудобно. Но, нали тук щяхме да пишем само за софтуерни бъгове...
Цитирай
#44

Е като цяло ноча си е бъг
(2018-08-24, 09:38:24)borko197 написа:  Не излизат и това е неудобно. Но, нали тук щяхме да пишем само за софтуерни бъгове...

Sent from my Pixel XL using Tapatalk
Цитирай
#45

(2018-08-23, 14:00:08)zviara написа:  Аз съм с китайския и нямам проблеми. Сигурен ли си , че проблема не е в теб и не си забранил нещо в permissions? Пробвай това за Gps-a oт xda.

select gps device only
if you can, locate a-gps settings in the rom, ( in settings, search settings, write a-gps),and select:
all network, msb, server adress supl.google,com, server port 7275 , hot
push more at the botton and save.
reboot your phone

if you cannot locate agps settings,
install gps test apk from play store
open the app and select three point, agps, clear and update
on settings, select datum and select the best option for your country, save and restart the app

Направих го. Пак не е перфектен, но е доста по добре от преди. Мерси!
Цитирай
#46

То това не е ли от софтуера
(2018-08-24, 09:38:24)borko197 написа:  Не излизат и това е неудобно. Но, нали тук щяхме да пишем само за софтуерни бъгове...

Изпратено от моят MI 5 с помощта на Tapatalk

Xiaomi mi4 & Xiaomi mi5 & Xiaomi mi 8
Цитирай
#47

Щеше да е от софтуера, ако ноч-ът беше софтуерен. "скриването" просто прави фона от прозрачен на черен. Каквото виждаш в прозрачния това ще виждаш и в черния Smile
Цитирай
#48

Имаме първия брикнат Ми 8 от минаване китайски-----глобъл с заключен буут.

Sent from my Pixel XL using Tapatalk
Цитирай
#49

пробвайте да го отключите. Ако седи с акаунта в телефона вижте какво ви дава Mi flash
Също, ако има достъп до рекавъри вижте дали ще сработи флаш с PC SUite

Иначе остава отваряне на задния капак, тестпойнт и вероятно ще иска оторизиран едл акаунт
Цитирай
#50

С Global 9.6.3.0 който инсталирах вчера, имах battery drain снощи, нещо което го нямаше с предходните две версии за 10 дни ползване. Рестарта оправи проблема но....

Другото на което се натъкнах е устройството не сертифицирани за Google play. Предполагам се дължи на отключени я Bootloader нещо което липсва при xiaomi.eu

Явно ще я разкарвам тази Global-ка

[Изображение: fa2205254ab37ba97fe3b1d9e6a4300b.jpg]

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)