Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни бъгове при Mi8
#51

И аз съм така, обаче батерията ми е добре. Какво като устройството не е сертифицирано за play protect? Хич да не ти пука затова :-)
Корекция: батерията ми е добре докато телефона работи. Обаче при изключен телефон пада с 20% за една нощ. Това на какво ли се дължи?
Цитирай
Аксесоари
#52

Основната, разлика за мен е, че не ми открива Netflix в Play store. Не че не може да се сложи по вторият начин, не го ползвам, но ме дразни мисълта, че нещо не работи както трябва.

При xiaomi.eu настройките на a-gps са същите като при Globul. Първо ще пробвам дали имам проблем, после ще правя корекции по въпросния файл. CN Рома сигурно е същият. Може би проблема не е там.

Имах проблеми и с TWRP от линка на сайта на xiaomi.eu. Всичко мина ОК, до момента в който не реших да влезна отново в twrp, през system update или с клавишите - няма влизане, и рeинстал не помогна.

Качих си тази : TWRP 3.2.2-0711

https://drive.google.com/file/d/1frvrygf...iU1qW/view

и нямам проблеми с повторно влизане в TWRP.

За дрейна се разтършувах, ще излезне от face unlock. Има оплаквания.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
Цитирай
#53

Да, play store не е сертифициран на някои версии а някои приложения го изискват като нетфликс и игри. Шанса обаче да ги има в китайския стор е голям.

А за тези с проблема с локацията като пуснета gps test и сте на открито за колко време намира спътници и с каква точност(метра)?

HTC 10 / iphone 12
Цитирай
#54

В крайна сметка не разбрах с китайската версия на телефона, но с глобален ром (отключен bootloader) могат ли да се правят мобилни разплащания с G pay, phyre и др посредством NFC?
Цитирай
#55

(2018-08-25, 13:00:34)Stormrage написа:  В крайна сметка не разбрах с китайската версия на телефона, но с глобален ром (отключен bootloader) могат ли да се правят мобилни разплащания с G pay, phyre и др посредством NFC?
Пробвай!

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
#56

(2018-08-25, 13:12:37)tiesto_pld написа:  Пробвай!

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk

Big Grin Big Grin Big Grin От това зависи дали ще го закупя, иначе досега да бях пробвал Wink
Цитирай
#57

GPS-a с китайското IP е пълна трагедия, никакъв го няма. Редакция с supl.google.com и рестарт ми реши проблема, да видим до кога.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
Цитирай
#58

(2018-08-25, 14:50:08)morfei1 написа:  GPS-a с китайското IP е пълна трагедия, никакъв го няма. Редакция с soul.google.com и рестарт ми реши проблема, да видим до кога.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
GPS на Шсоми не бачка правилно от години насам,незнам що се къпете с него.Ако си на. Wi-Fi хваща ти местоположението и си ок!

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
#59

Gps на xiaomi работи перфектно от ми 4 насам с изключение на самото ми 4
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • milstan
Цитирай
#60

(2018-08-25, 14:54:15)tiesto_pld написа:  GPS на Шсоми не бачка правилно от години насам, незнам що се къпете с него...
От колко години не знам, но бях с MI4, сега съм с MI5 - GPS си работи и досега бързо, плавно, без проблем.

 
Цитирай
#61

tiesto_pld това са митове. Ползвам mi 3 и redmi note 4, gps-a е перфектен засича ме веднага и точно.

Във всеки от нас дреме по един гений А глупакът никога не спи
Цитирай
#62

Не знам кое е мит и кое е легенда нито е redmi нито е mi 6. GPS-a не работи out of the box. Редакцията и рестарта оправиха проблема за няколко часа, след това пак няма. С GPS test нареди спътниците , clean and update на a-gps вече няколко часа работи и позиционира бързо. В моят случай проблема е някъде по ROM-a, все пак е още бета.

Говоря конкретно за xiaomi.eu 8.8.16 на mi 8 - има проблеми и то не само при мен. Global miui или. CN може и да нямат, но пък имат други недъзи.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
Цитирай
#63

(2018-08-25, 22:44:32)ss_23 написа:  tiesto_pld това са митове. Ползвам mi 3 и redmi note 4, gps-a е перфектен засича ме веднага и точно.
По-скоро е софтуера, аз години съм ползвал Шаоми, на последния Note 5 на Муи си имаше проблем .Като му сложих чист Андроид нямаше проблем.

Sent from my Pixel XL using Tapatalk
Цитирай
#64

Чист Андроид. УЖАС :-(
[-] 1 потребител изказва благодарност на borko197 за това мнение:
  • Ivan0f88
Цитирай
#65

За софтуерни мазаници съм съгласен. На redmi note 4 съм с глобален и нямам ядове(в момента) на МИ 3 съм със дев и пак нямам ядове. По назад в темата съм описъл как ес оправих на четворката.

Във всеки от нас дреме по един гений А глупакът никога не спи
Цитирай
#66

На мен незнам защо са ми сложили руски глобал 9.5.14.0 OEARUFA, явно за китайците сме руснаци Angry . И при мен при рестарт понякога заспива телефончето. Нещо ми светна и го сложих на регион Русия и сега ще гледам дали пак ще заспива при рестарта и ще пиша за наблюденията. Камерата като я стартирам и чакам няколко секунди да се фокусира, егати изкуствения интелект Big Grin Dance Дано дойде скоро тоя miui10, ама направен като хората. Със стария mix 2, нямах никакви софтуерни или други проблеми.
Цитирай
#67

От няколко дена съм с xiaomi.eu 8.8.24 няма оплаквания към момента, освен, че update-та не се сваля през самия system update, a през browser, след което ръчно посочвате пътя и ъпдейтвате през system update. Не е болка за умиране, решение са доста проблеми и е оправен GPS според доста потребители, в това число и аз.

Бързо действат китайците, респективно италианците. Определено ме спечелиха, за разлика от индийците и тяхната измислена Global-ка.

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
Цитирай
#68

MIUI V9.6.3.0.OEAMIFD / STABLE работи добре. Особено батерията държи яко. Остават си проблемите с GPS и лицево разпознаване
PS. Днес получих новата стабилна MIUI V9.6.4.0.OEAMFID, вече с оправен GPS. Сега вече грешката е "само" 4м. Мисля, че това също е много голямо отклонение за телефон с два сензора ....
Цитирай
#69

(2018-08-28, 21:01:12)morfei1 написа:  От няколко дена съм с xiaomi.eu 8.8.24 няма оплаквания към момента, освен, че update-та не се сваля през самия system update, a през browser, след което ръчно посочвате пътя и ъпдейтвате през system update. Не е болка за умиране, решение са доста проблеми и е оправен GPS според доста потребители, в това число и аз.

Бързо действат китайците, респективно италианците. Определено ме спечелиха, за разлика от индийците и тяхната измислена Global-ка.
При мен се сваля през ъпдейтъра, но след като пробвах 8.7.26(оказа се доста куц) се върнах на 8.7.12. Сега ме е страх да пробвам този 8.8.24.

Xiaomi Mi2S 2/32 -> RedMi2 2/16 -> Mi4C 3/32 ->Mi8 6/64 
Цитирай
#70

Правиш един backup с twrp, и ако не те кефи се връщаш обратно за 5 мин, към build-а от който си доволен. Един от големите плюсове да имаш twrp recovery.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
Цитирай
#71

Внимавайте много с тия връщания, да не пропищи още някой.
30$ било получаването на оторизиран акаунт за еднократно флашване през EDL.
Въпрос на време е с някой от ъпдейтите да се появи AntiRollBack метод и на Mi 8
Цитирай
#72

(2018-08-28, 23:05:54)morfei1 написа:  Правиш един backup с twrp, и ако не те кефи се връщаш обратно за 5 мин, към build-а от който си доволен. Един от големите плюсове да имаш twrp recovery.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Колега , аз точно така си брикнах моя Mi Note 3. В раздела на Mi Note 3 има  тема започната от мен и как си разреших проблема. Така че умната с тези Downgrade-и. А с тоя AntiRollBack , както казва колегата suffer , работата става още по дебела.

Nokia 6630, Nokia 5530, LG GT540, Sony Xperia U, CAT B15, Nokia E52, Sony Xperia S, LENOVO P70, Meizu M2 Note, Sony Xperia Z3+, XiaoMi RedMi Note 3XiaoMi Mi Note 3, HONOR 8X, Xiaomi Redmi Note 10 PRO, Honor 90, Poco F5
Цитирай
#73

На сайта на Xiaomi.eu се следи статуса на ARB на всички телефони, към момента Mi 8 няма проблем. Само четири са проблематичните.



Sent from my MI 8 using Tapatalk
[Изображение: e26a17e7d71d82498fcc9db878a0efb4.jpg]

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
Цитирай
#74

Да. Така е, но нищо не пречи да си провери човек, профилактично преди флаш, всичко което би могло да се обърка
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • morfei1
Цитирай
#75

Какво ви е мнението ви за 3g обхвата. Според мен е доста зле. LTE ми предоставя по-добро покритие. Според мен не е нормално 3g да е по зле от 4g. На Виваком съм.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)