Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Кой телефон е по - добър S9 или S9+
#1

Тъй като ми откраднаха преди няколко дни S8 се ориентирам да купя нов телефон, обаче се колебая кой от двата да взема С9 или С9+. С9+ ми се видя с голям екран, а аз не обичам чак пък толкова големи и искам да питам каква е разликата между тях освен двойната камера и там някакви дребни неща. Струва ли си с9+ въпреки големия дисплей или да си остана на с9 с малкия дисплей ?
Цитирай
Аксесоари
#2

Заради рам паметта си струва.

Sent from my SM-G935F
[-] 2 потребители изказват благодарност на degman за това мнение:
  • OliQueenBG, Ванkата
Цитирай
#3

Аз на С8 имах 4ГБ Рам и нямах проблеми смисъл забивания и такива простотии, какво е по различното с 6ГБ като ще използвам пак същите работи като facebook, instagram, viber и няколко игрички.
Цитирай
#4

Ти си свикнал с 4 гб рам, но като вземеш с 6, сам ще усетиш разликата.

HTC Desire C > Samsung Galaxy S4 (GT-I9505) > Sony Xperia Z2 (D6503) > Huawei P20 Pro > LG G8S ThinQ
Цитирай
#5

(2018-08-22, 17:24:32)kako написа:  Аз на С8 имах 4ГБ Рам и нямах проблеми смисъл забивания и такива простотии, какво е по различното с 6ГБ като ще използвам пак същите работи като facebook, instagram, viber и няколко игрички.
И със s9 няма да имаш. Просто трябва да решиш. Ако не сменяш често телефоните по-добре си вземи плюса

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#6

Хмм, а този големия дисплей не ви ли пречи като го носите в джоба си като някаква тухла или като говорите не ви ли е голям в ръката ви, аз съм свикнал с малък телефон и така ми се струва, защото днеска като го държах в ръката си бая големичък ми се видя.
Цитирай
#7

Аз преминах от S7 на S9+ и бързо свикнах с големия дисплей. Размера да не те плаши, но все пак е въпрос на вкус. Важно е как го усещаш в ръката, ако не ти е удобен взимаш по-малкият модел.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
Цитирай
#8

Така е. Аз например свиквам по-трудно с малък дисплей след големия Smile

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#9

В момента преброих 37 отворени приложения и точно 2 гига свободна РАМ. Всъщност не помня да е падала под 1.5 (имам уиджет са сист. инфо), така че, тези 6 РАМ ми идват леко безсмислени. По удобен ми е малкият S9 за носене, но надделя размера на дисплея. Така че си прецени лично кой ще ти легне в ръката.
Цитирай
#10

Днеска и двата ги видях и пробвах и по ми пасна малкия дисплей, а дали батерията на С9 е като на С8 някой да сподели :/
Цитирай
#11
Smile 

Естествено че S9+ е по-добър от S9. Нали затова е +. Миналата година направих грешката да взема S8 вместо S8+, който си взе брат ми впоследствие. Тази година обаче я поправих, като при мен надделяха двойната камера, по-голямата батерия, повечето RAM, както и по-големия дисплей!
Заиграй се малко с S9+ - гледай видеа, някоя и друга игричка, поснимай малко с двойната камера, след което направи същото и с S9 - не само да ги гледаш и сравняваш на витрината в магазина... Visslar

 Galaxy S24 Ultra 5G Titanium Black 512 GB
Цитирай
#12

(2018-08-22, 22:33:46)kako написа:  Днеска и двата ги видях и пробвах и по ми пасна малкия дисплей, а дали батерията на С9 е като на С8 някой да сподели :/
Ами на мен ми държи повече спрямо s8, но аз не съм ползвал много s8 с 8.0 android и не знам там пак има подобрение и може да са станали еднакви. Но вчера имах със s9 4 ч и 41 мин дисплей като бях на 10 процента батерия. И имах доста включена игра, която си дърпа доста.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#13

(2018-08-22, 18:03:31)kako написа:  Хмм, а този големия дисплей не ви ли пречи като го носите в джоба си като някаква тухла или като говорите не ви ли е голям в ръката ви, аз съм свикнал с малък телефон и така ми се струва, защото днеска като го държах в ръката си бая големичък ми се видя.

Въобще не се чуди, а S9+ отивай и вземи! По-голям екран, но събран в компактни размери, както и повече рам. Телефонът е като ракета. Пък какви снимки прави, но след като идваш от S8 няма да се изненадал особено. Лично за мен това е марката, която ще ползвам и занапред от андроидите! Успех в избора!

Samsung Galaxy S9+ Duos (64+128GB)
iPad (2017) 128GB WiFi only
[-] 1 потребител изказва благодарност на Ванkата за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#14

И аз съм S9 plus , абсолютният фаворит между с9ис9+ , но аз бих те посъветвал Note 9 да си вземеш . NOTE серията е по високото изпълнение  от С серията , аз ползвам само ноте но тази година  , ноте 8 не беше на ниво , за това не го взех . Ако ще си купуваш телефон ноте 9 си вземи .

  iPhone 13 pro 256GB , Samsung Note 20 Ultra ,Samsung Note 10 +, Samsung S10+,Samsung S9 + ,Samsung Note 5,Samsung Galaxy note 2 ,Note 3, Note 4/Samsung Galaxy S2, S4, S5, S6/ Samsung Galaxy A3 2016/ Samsung Galaxy J5 2015, 2106/Htc desire X , One X,  One M7 ,Desire 816/ Sony Xperia Tipo , Z, Z1/ Zte Blade 2/ Lg G2 , G3, G3s Leon/.



Цитирай
#15

И кое не му е на ниво на note8?

1916 
Цитирай
#16

Батерийката?

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#17

Пробвай с друго. Батерийката изкарва цял ден.        

1916 
Цитирай
#18

Цял ден в джоба, може

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#19

Явно гледаш между редовете. Ама хайде щом казваш, че е така.

1916 
Цитирай
#20

Аз ли казвам? Smile колко оптимизации на телефона направи за да изкара цял ден?

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#21

Нито една. Всичко което ми е нужно е включено ( смесено потребление на данни, яркост на дисплея - авто на около 65-70%, синхронизациите са включени), а което ми е излишно за момента е изключено (gps, nfc). И не се заблуждавай, че всичко зависи от големината на батерията. Много голямо значение има обхвата-лош или добър е.Също така и оптимизацията на софтуера от самия производител ( прочети какво става със S7, S7edge след последните ъпдейти). Но хайде стига толкова, че напълнихме темата със спам. Ползвай си mate 10 pro- то със здраве, защото наистина е хубав апарат. Аз се двоумих между него и note8. И ако съм те засегнал с нещо в този пост, моля да ме извиниш, не е било умишлено.

1916 
[-] 1 потребител изказва благодарност на milss за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#22

Много добре знам за оптимизацията от производителя. Да беше нов модел, да се съглася. Само, че ноута 8 е доказано с часовникарска батерия и аз също избирах между двата телефона. Това, че има доволни хора от батерията, не значи че батерията му е на ниво.
Сори и аз ако съм те засегнал. По-добре да спрем докато не се е намесил някой
Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#23

Имам едно питане, дано е на правилното място. След 5 години експлоатация на S4 обмислям покупка на нов телефон. След като изгледах много ревюта се спрях на S8 или S9. Заслужава ли си покупката на S9 пред S8? Прочетох, че S9 има малко по-проблемна батерия, което ми е по-важно. Няма да се играе на игри, нормално ползване и разговори, нямам и много време за браузване. Искам близките 3 години да имам актуален телефон  с добра камера, поне ден батерия, елегантен и удобен. Реално S9 заслужава ли си парите пред по-стария флагман?
Цитирай
#24

(2018-09-18, 00:13:23)tnn написа:  Имам едно питане, дано е на правилното място. След 5 години експлоатация на S4 обмислям покупка на нов телефон. След като изгледах много ревюта се спрях на S8 или S9. Заслужава ли си покупката на S9 пред S8? Прочетох, че S9 има малко по-проблемна батерия, което ми е по-важно. Няма да се играе на игри, нормално ползване и разговори, нямам и много време за браузване. Искам близките 3 години да имам актуален телефон  с добра камера, поне ден батерия, елегантен и удобен. Реално S9 заслужава ли си парите пред по-стария флагман?

Зависи колко е разликата между единият и другият ако е в рамките на 100лв. S9 да е по скъп купи си него S8 вече е на година и половина софтуерната поддръжка ще е до андроид 9. Щом ще го ползваш 3 години по добре девет ще имаш по дълго време актуален софтуер. На S9 скенера за пръстови отпечатъци е сложен на по удобно място, има два говорителя и звукът е стерео. При S8 имаше бройки на който дисплея им имаше червен отенък а някой горе дето е часовникът и нотификацията се получаваше една лента като прегаряне. Аз съм имал S8 и съм имал някой от изброените проблеми, сега съм с S9 и смятам, че е по добър в доста отношения. Лично за мен S9 е по добрият избор но всеки си има предпочитания и естествено определен бюджет за телефон така че изборът е твой.

LG Optimus 2x > Samsung Galaxy S III  > LG G2 > Samsung Galaxy S6 >  Samsung Galaxy s7 [b]>  Samsung Galaxy s8 > Samsung Galaxy S9 [b]> Samsung Galaxy S10 >[/b][/b]
Цитирай
#25

(2018-09-18, 00:13:23)tnn написа:  Имам едно питане, дано е на правилното място. След 5 години експлоатация на S4 обмислям покупка на нов телефон. След като изгледах много ревюта се спрях на S8 или S9. Заслужава ли си покупката на S9 пред S8? Прочетох, че S9 има малко по-проблемна батерия, което ми е по-важно. Няма да се играе на игри, нормално ползване и разговори, нямам и много време за браузване. Искам близките 3 години да имам актуален телефон  с добра камера, поне ден батерия, елегантен и удобен. Реално S9 заслужава ли си парите пред по-стария флагман?

Със S8 не съм имал досег, а само със s8+ за кратко и за това не мога да правя сравнение за живота на батериите. От към производителност, предстоящите ъпдейти, камера, звук и дисплей с значително по-малко розов бял фон бих заложил на S9. Имам го от 4-5 дни и батерията му изкарва доволно цял ден, като го ползвам за служебен и провеждам доста разговори, вайбър и браузване през 4г и wifi. Вечер се прибирам около 19 часа със батерия между 50 и 60%, играя малко Golf clash и гледам някой сериал на hbo go и към 22 часа вече е между 15-20%, когато го включвам на заряд.
Със предният ми А8 2018 ситуацията беше горе долу същата, въпреки по-слабия хардуер и дисплея с по-ниска разделителна способност.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)