Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Amazfit Pace/Stratos - Съвети за батерията
#26

(2019-02-14, 15:05:41)suffer написа:  Плъзнете надолу за синхронизация

За един час съм актуализирал данните поне над десет пъти. Включени са интернет връзката и блутууд. И отчита от дъжд на вятър. Всяка една допълнителна настройка е прегледана поне по три пъти. Сигурно след 00:00 часа ще оправят нещата. А не ми се иска отново да задавам заводските настройки, че надхвърлих лимита за тази и следващата година. Lol Visslar


Ще го оправя, ако не се оправи, заводската настройка поправя всичко и в телефона и в часовника Big Grin


------оправих го след поредния ресет Smile

За седем часа с активирано постоянно измерване на пулс, без включване на дипслея - батерията падна с 1%


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
Аксесоари
#27

Основна причина за повечето проблеми с часовника е инсталирането на разни външни приложения. За мен в часовника си има всичко необходимо, трябваше ми малко време докато разуча всички възможности и да му свикна. Има часовници с повече възможности, но всеки си избира според нуждите.

Android
Huawei Mate 20 LiteVIVACOMА1 BG + Huawei Watch GT  Huawei MediaPad T5 LTE: VIVACOM 
Цитирай
#28

Значи връзката между Amazfit watch и часовника не е постоянна, освен за изпращане на известия от телефона.
Всичко останало става с ръчна синхронизация при пускане на приложението(което трябва да има аутостарт опция, достъп до нотификации и контакти) или с автоматична синхронизация пусната от часовника, което хаби батерия.
Ако се държи постоянно отворен амазфит няма да ъпдейтва крачките, пулса и т.н докато не се дръпне надолу екрана и не се инициира синхронизация.
Това беше достъпно в ми фит за ми банд, да показва известно време крачки в реално време
Цитирай
#29

(2019-02-14, 12:24:44)niksanvn написа:  Ето verge, ...

П. п. пусла е включен през цялото време, оказа се че нищо не взима. В рекламата пише 80% по-пестелив от pace.

Защото не е включен през цялото време. Най-вероятно го смята по някакъв алгоритъм. Едно, че не свети диода постоянно, второ, че като го загледах при сигурно висок пулс го даваше 62. Та дори и да не мери само със зелената мигалка, със сигурност не е през цялото време.
Цитирай
#30

Точно на verge някой тук каза, че е през цялото време (живи данни), а на pace не е...

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай
#31

Такава е рекламата, да. Според мен, не е съвсем вярно. Естествено може и да греша.
Цитирай
#32

За пет часа след зареждане часовника е спаднал само с 1% а е напълнен с допълнителни приложения. Но нито едно не е активирано - хитро, така имаме приложения, но за не пада батерията не ги ползваме. Ама иначе има инсталирани приложения - това е в рамките на шегата. Успешна седмица на всички четящи.
Цитирай
#33

За три дни само 30 % разход на ток. Изненадващо
Цитирай
#34

Нов тест 7 дни 20 часа остатък 52% Verge.
   

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
[-] 2 потребители изказват благодарност на niksanvn за това мнение:
  • fotograd, suffer
Цитирай
#35

(2019-02-21, 17:22:32)niksanvn написа:  Нов тест 7 дни 20 часа остатък 52% Verge.
Ако опитате с програмата за телефон - Notify.... там точно дори ще Ви покаже графика за разряда на батерията. Предполагам доста е ограничена работата на часовника.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#36

Да е ограничен... има зададени всекидневни аларми, пулса мери почти постоянно, вечер минава на самолетен режим, Но единственото условие е просто да не се свързва често към телефона (Това е за тест)

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай
#37

ако ти минават от там нотификациите май няма много избор.
Все пак amazfit watch ми е на autostart заедно с още 7 "програми"
Цитирай
#38

Здравейте.
При мен в момента е на 62% от заряда на батерията. Зареждано е преди четири дни и пет часа. Ползва се икономично, без пулс, спорт - само показва съобщения и входящо обаждане. Вечер е на пилотен режим.
Става дума за модела Verge.
Цитирай
#39

(2019-02-22, 23:47:15)fotograd написа:  Здравейте.
При мен в момента е на 62% от заряда на батерията. Зареждано е преди четири дни и пет часа. Ползва се икономично, без пулс, спорт - само показва съобщения и входящо обаждане. Вечер е на пилотен режим.
Става дума за модела Verge.
И колко пари даде? Със амейзфит кор карам по 20 дни минимум пак със нищо инсталирано (защото не може), но съм с кастъм фейс. Това е гривна, а на другата ръка имам прекрасен часовник.
П.П. Кор с доставката ми излезна 40 долара

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

OnePlus 3T
Цитирай
#40

Излезе 159,22 $ от Италия, в Бг. левове платих 287,27 лева. По това време в Бг бяха с около 30$ повече като цена. При мен има допълнителни приложения, който почти не съм ползвал и едва ли ще ползвам, но по добре да ги има отколкото да ги няма.


---какво е това "кастъм фейс"----- не забравяйте, че не всички знаят какво означава.
Цитирай
#41

Кастъм фейс е циферблат различен от официалните

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

OnePlus 3T
Цитирай
#42

Нов рекорд... 10дни и 22часа и остатък 31% Verge
   

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
[-] 2 потребители изказват благодарност на niksanvn за това мнение:
  • fotograd, suffer
Цитирай
#43

(2019-02-24, 17:01:13)niksanvn написа:  Нов рекорд... 10дни и 22часа и остатък 31% Ve
То тъй не е честно  Big Grin  Производителя си е свършил добре работата. Правилно са писали в сайт, че часовника можел да издържи десетина дни с едно зареждане.
Бях се заканил моя да го изчакам да се изтощи напълно батерията тогава да го сложа на заряд, но не сдържах, на шестия ден го закачих за нови приложения, които разбира няма да ползвам, ама да ги има.
Похвално е при теб, биеш рекорда. Ако сега твоя часовник е на 30% - гаранция, че можеш и още 40 часа да изкара без зарядно. Супер си е това.
Цитирай
#44

Рекорди се правят много лесно. Зареждаш часовника, синхронизираш и след това го изключваш. След 10 - 15 - 20, (колкото си искаш дни) го включваш, ползваш докато ти падне до определен процент батерията и го синхронизираш - ето ти "рекорд". Реално часовниците изкарват приблизително, колкото е посочил производителя и то при определени условия.

Android
Huawei Mate 20 LiteVIVACOMА1 BG + Huawei Watch GT  Huawei MediaPad T5 LTE: VIVACOM 
Цитирай
#45

Рекорд, но а "активен" часовник 24 часа в денонощието с аларми, пулс, гледане на часа... т. е. Нормално ползване като за предназначението си КАТО часовник + бонус малко екстри.... Кой е казал, че го ВКЛЮЧВАМ за 5мин. на ден за да гоня рекорди??? Нима нормално ползване не е нормална експлоатация на часовника ли? Давам тази информация, само за да се види колко издържа, когато се ползва като часовник + някоя друга екстра... Рекорди не са целта!

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
[-] 1 потребител изказва благодарност на niksanvn за това мнение:
  • fotograd
Цитирай
#46

(2019-02-26, 15:29:19)niksanvn написа:  Рекорд, но а "активен" часовник 24 часа в денонощието с аларми, пулс, гледане на часа... т. е. Нормално ползване като за предназначението си КАТО часовник + бонус малко екстри.... Кой е казал, че го ВКЛЮЧВАМ за 5мин. на ден за да гоня рекорди??? Нима нормално ползване не е нормална експлоатация на часовника ли? Давам тази информация, само за да се види колко издържа, когато се ползва като часовник + някоя друга екстра... Рекорди не са целта!

Рекорда си е рекорд и добре са нещата с часовника, дори са много добри. Styrka
Също имах желание да видя моя до къде ще издържи, но като пусна някое и друго приложение за два три дена - на заряд.
Smile
Цитирай
#47

Краен резултат 13 дни и остатък 15%. . слагам на заряд, теста приключи за щастие на някои недоволни.
   

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
[-] 1 потребител изказва благодарност на niksanvn за това мнение:
  • fotograd
Цитирай
#48

(2019-02-26, 20:22:51)niksanvn написа:  Краен резултат 13 дни и остатък 15%. . слагам на заряд, теста приключи за щастие на някои недоволни.

Недоволни винаги има - да не ти пука. Подобни тестове са важни са притежателите на този тип часовници. Така се доказва, че машината най спокойно може да издържи десетина дни без заряд при нормална експлоатация. Tongue Може  и аз да се хвана и да видя колко мога да изкарам с моя след зареждане.  Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)