Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Amazfit Stratos - Аксесоари
#1

Нека поговорим за аксесоари.

[Изображение: uG4w0PA.jpg]

Днес ми пристигнаха първите 2 неща, които очаквах.
Пакетите са 3, защото имам 3 пратки, но едната няма общо с темата.

Първото, което отворих беше допълнителното зарядно, което е с капаче отгоре.
Успях и да го тествам. Зарежда, надявам се без прекъсвания, защото според мен не става за друго.
Постоянно се опитва да се свърже, появява се и изчезва иконата в Computer, като във видеото, което успях да заснема изобщо не се появи. Точно преди това си беше хванало драйвърите за MTP и ADB, но продължаваха звуците за закачане/разкачане на устройство, което ме принуди да намаля системните нотификации или да счупя нещо. Все пак в един момент човек започва да се изнервя.
В заключение - силно не го препоръчвам за ФЛАШВАНЕ, обмен на данни или нещо, изискващо повече време в ADB режим.
Вероятно ще е добре да го закачате към Адаптер за 220v с USB изход или изобщо да не го купувате Smile
--
След още няколко употреби реших, че може просто да не е правило добър контакт заради погрешно поставяне от моя страна. В крайна сметка го ползвам за бекъп в офиса и даже флашнах неколкократно часовника, така че.. Вече не са ми негативни чувствата към това зарядно
           


Oще снимки:

Линк към офертата. Цената беше 3,99$


2. Пристигнаха и 2 допълнителни каишки (в един пакет).
Кожена и гумена, като засега сложих кожената за тест и.. вероятно ѝ трябва малко време да се поочупи. Стана ми на предпоследната дупка и според мен изкуствено уголемява часовника, понеже изглежда по-малка.. Оставям на вас да прецените. Предварително се извинявам за снимките. Не са за хора със слаби сърца Smile
Линк към кожената каишка. Беше 3.81$
Линк към гумената каишка. Цената ѝ е била 2.31$
За нея мога да добавя, че изключително трудно успях да закача дългата част към часовника, което ме изнерви много и вероятно беше съпроводена с някакви одрасквания от вътрешната, част.
Другото което ми направи впечатление е, че е много мека, даже може би прекалено мека.. Засега най-ми допада стоковата, но може би ще поостана няколко дни с гумената... Да видя дали няма да реши да се разкачи Smile
Снимките са добавени в общия албум, защото е доста трудоемко да се слагат една по една в темата

Нарочно пропускам някои от снимките, за да не става много спам. Всичко е качено тук: https://imgur.com/a/FLPPsW4
[-] 3 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • Friz, milenvn, valiovg
Цитирай
Аксесоари
#2

И аз да добавя аксесоарите, които му взех.
1. Скрийн протектори, които не са нищо особено но вършат работа, защото часовника няма надигната периферия около стъклото и всяко съприкосновение е със самото стъкло. Линк
2. Втория аксесоар е свързан с първия и това, че няма периферия около стъклото. Това капаче може би е за по-активни хора. Линк
3. Една гумена каишка, която не е нищо особено, но я поръчах за разнообразие. Трябваше малко да запиля щифтовете, който влизат в часовника защото бяха по дебели. Общо взето и за мен стоковата е по-добра. Линк

Снимки:
   
   
   
   
[-] 2 потребители изказват благодарност на Friz за това мнение:
  • suffer, valiovg
Цитирай
#3

Пристигна втората ми тройна пратка.
Този път включва Стъклен протектор 1бр.
ТПУ протектори 2бр.
Пластмасово защитно капаче или броня за горната част на часовника.
[Изображение: bBOYwIG.jpg]

И трите от Gearbest.
Toзи път ще оставя снимките да разкажат историята.

Само ще вметна, това което няма да видите на фотосите - Стъкления протектор изобщо не се залепи за стъклото - вероятно заради леко повдигната форма  или .. нещо друго. За съжаление не покриваше и голяма част от площта на дисплея, така че за него голям палец надолу.

Пластмасовото нещо се слага много лесно, вероятно трябва да се маха при използване и с двете зарядни които имам, което е хубаво, защото на 4-5 дни ще може да се почиства от прах и други наноси Smile

Протекторът ТПУ прилепна толкова перфектно, че три пъти мислех, че не се е отлепил от част 2 докато забележа, че е ок. Даже аз го поразвалих малко опитвайки се да извадя едно балонче и пак е почти невидим с просто око.. и със сложно също Smile

Снимки: https://imgur.com/a/hg0RWCi
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • Friz, valiovg
Цитирай
#4

Само да вметна за пластмасовото капаче, че се зарежда с него на стоковото зарядно без проблем.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Friz за това мнение:
  • suffer, valiovg
Цитирай
#5

Май ще поръчам едно такова капаче, защото имам чувството, че във всяка стена/врата или каса на врата го удрям тоя часовник, видимо няма поражения все още. Иначе още от първите дни му сложих тпу протектор, да пази там стъклото...

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай
#6

и аз го удрям постоянно, без видими следи. Но капачето ме притеснява, че ще надраска карбона в един момент. Засега карам без капаче, но ми стои в раницата за всеки случай
Цитирай
#7

Поръчах още едно зарядно, което е на промоция в приложението на Gearbest: https://www.gearbest.com/smartwatch-acce...id=1433363

----
5.73$ ми излезе цялото удоволствие.
Пристигна
Зарежда
Стабилно е като изработка, въпреки, че по него няма никаква информация за волтаж, ампераж и прочие каквото се пише по зарядните устройства.
Най-важното е, че вече няма да се притеснявам от прекъснати кабели и AMAZFIT могат да се засрамят, че някой прави по-добро от стоковото им зарядно.
Нищо лошо нямаше да продължат това, което бяха реализирали като идея за PACE-a като изключим, че неговото пък май закриваше единствения бутон Big Grin

Заключение: Доволен съм


Прикачени файлове Миниатюри
                   
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • Friz, valiovg
Цитирай
#8

Мисля тук да похваля последната каишка, която получих.
Поръчана от али експрес. Много удобен и приятен материал. Малко наподобява стоковите гривни на Ми банд и  може би оригиналната каишка на стратоса, но в същото време няма почти нищо общо с нея, понеже е по-скоро като гривна. Какво имам предвид ще разберете от снимките:
https://www.aliexpress.com/item/32918943...4c4dOueQ8Y


Прикачени файлове Миниатюри
               
Цитирай
#9

Колеги да попитам кой е по добрия вариянт Stratos 2 или 2s който е със сапфир стъкло и базел. Разликата е около 150лв. Заслужава ли си? Благодаря предварител но извинявам се че не е по темата.

HTC desire 500> Huawei P9 
Цитирай
#10

Не мисля, че си заслужава. Моя Стратос е на година и половина и няма и една драскотинка по стъклото. Не го пазя хич Smile. Все пак това е часовник, който след 2 години няма да става за нищо, стъклото му е най-малкият проблем.
[-] 2 потребители изказват благодарност на ivanov_km за това мнение:
  • chernogorov, suffer
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)