Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Разрешен] Android отхвърля APK файл. Причина?
#1

Правя опит да инсталирам Андроид приложение ad-hoc, но двата ми достъпни в момента девайса отказват да го инсталират.
(Samsung с Андроид 6 и Samsung с Андроид 8)

Как мога да разбера защо Androd отказва да инсталира APK - то?

APK-то го правих с с MS Visual studio, ad-hook инсталация (42МБ).

Слагам го тук, ако някой може да помогне Smile

ПП Странно, не мога да атачна файла тук, слагам го достъпен APK файла

Намерих "заобикалящо" решение: проектът, Realise, след подписване на Archive (ad-hoc), също от контекстното меню му предизвиквам Deploy и тогава в папката bin/Realise създава apk, което се инсталира и работи. Вярно, по време на инсталацията предупреждава, че девелопърът е незнаен, но е удовлетворяващо Smile
Цитирай
Аксесоари
#2

А защо не го правиш със Android Studio. той затова е създаден
Цитирай
#3

(2018-08-24, 15:36:45)ndsbg написа:  А защо не го правиш със Android Studio. той затова е създаден

Благодаря за интереса Smile, това е извън темата, но, защото темата е кратка, ще си позволя треда Smile:

Защото съм начинаещ в Java и Android и Android Studio все още е прекалено сложно за мен.
Преди няколко години работих с Android Studio  0.93 - тогава ми харесваше и всичко се получаваше от първия път (поне по спомен, доста бързо ставаше Smile).
(видях, че в тоя форум не съм влизал от февруари 2015г Smile)
Сега (версия 3.2) ми се струва, че бъговете са повече Smile - поне примерните проекти, които намерих за bluetooth (вкл в GitHub) не се компилираха нормално.

Затова започнах от 0 Android проект за Visual studio и първата засечка е това с инсталирането.
Сега ще се хвана, и колкото и да е досадно, ще видя каква е разликата между APK който се инсталират и тези, които ги правя както пише по книгите Smile

В един форум видхя, че вместо APK, който се създава като архив (с команда от MSVS менюто на проекта  "Archive), може да пробвам с създаденото чрез команда Deploy от същото меню.


Бях се заблудил, че така (с копиране на APK получен след Deploy) работата е ок, но НЕ Е
Истината е, че с Deploy приложението се инсталира  и си работи, а с install на APK нищо не става.
И на Андроид 6 и на Андроид 8.
Цитирай
#4

Да, проблемът беше в подписа, има полета, дефинирани като незадължителни, но без тях не иска да инсталира.
Цитирай
#5

И ДА ПРОДЪЛЖА с питанките Smile  : има ли възможност (и, ако има - как) да се следи процеса на инсталация на APK файл в Android девайс?

Някакъв 3rd party инсталатор, който да логва или някакъв друг инструмент - така, че да се знае какво не харесва на ОС, когато отхвърля някое приложение?
Цитирай
#6

През adb и създаване на logcat няма ли да стане?Аз така правех когато ми крашваше приложение,преди време като портвах ромове.Да спомена,че нямам предства от писане и компилиране на приложения SmileSmile но мисля ,че лога ще хване и инсталацията.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Miro2210 за това мнение:
  • NikB
Цитирай
#7

(2018-08-27, 18:38:09)Miro2210 написа:  През adb и създаване  на logcat няма ли да стане?Аз така правех когато ми крашваше приложение,преди време като портвах ромове.Да спомена,че нямам предства от писане и компилиране на приложения SmileSmile но мисля ,че лога ще хване и инсталацията.

LogCat си работи, проблемът вероятно е изцяло мой - не мога да разпозная и да филтрирам съобщенията от инсталатора, за да гледам само тях.

И още нещо (основния проблем Smile) - през adb install приложението винаги се инсталира - слагам картинка тук, но от storage (int или ext) много често не желае да се инсталира.


Прикачени файлове
.jpg Install_With_ADB.jpg Размер: 77.96 KB  Сваляния: 21
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)