Оценете темата:
  • 7 гласа - средно 4.43
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Samsung Galaxy Note 9 - живот и оптимизации, има ли нужда?

Не е с руут, активира се с adb команда през компютър.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
Аксесоари

Има lite версия, работеща и без root.

Колегата ме е изправил. За триене.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на gurcayy за това мнение:
  • TNTKZ
Цитирай

За тази ли става въпрос ?

Nokia N97 mini > Nokia N8 > Samsung Galaxy S3 > Iphone 7 >Samsung Galaxy Note 9>>Huawei P30 Pro
Цитирай

Не, за Lite версията:
Wakelock Detector Lite

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

Ясно, но нещо не тръгва къде бъркам? Правя отключването с добавката на Chrome според инструкциите, но излиза само това [Изображение: 044f4e801a34450b7818750cd5dc8828.jpg]

Nokia N97 mini > Nokia N8 > Samsung Galaxy S3 > Iphone 7 >Samsung Galaxy Note 9>>Huawei P30 Pro
Цитирай

Изписа ли ти, че е успешна активацията? Освен това в приложението в настройките му дай отметка да следи и системните процеси. По принцип почва да отчита след зареждане на телефона, когато го махнеш от зарядното, така че евентуално след като го заредиш ще почне да отчита.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

Сложих отметка, но пак същото [Изображение: 641fd41cef171b4200741cc1dc020b82.jpg]

Nokia N97 mini > Nokia N8 > Samsung Galaxy S3 > Iphone 7 >Samsung Galaxy Note 9>>Huawei P30 Pro
Цитирай

Значи остава да заредиш телефона и ще почне да отчита. Сложи отметка и на другата опция.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • achodemo
Цитирай

Да , заработи след пълен заряд .

Nokia N97 mini > Nokia N8 > Samsung Galaxy S3 > Iphone 7 >Samsung Galaxy Note 9>>Huawei P30 Pro
Цитирай

И какво показва, всичко наред ли е? Трябва да е не повече от 10% Awake time ако всичко е точно.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

ами не знам още, току що го махнах от зарядното. не ми е ясно и какви процеси показва [Изображение: cd3c93886b7d9342cc4fc01226ba457d.jpg]

Nokia N97 mini > Nokia N8 > Samsung Galaxy S3 > Iphone 7 >Samsung Galaxy Note 9>>Huawei P30 Pro
Цитирай

13% показва, гледай горе вляво Awake. След известно време трябва да ги свали под 10%.
Между другото след вчерашния ми случай с дрейн от Samsung Push Services, днес в маркета е излезнала актуализация за Samsung Notification, явно си е имало някакъв бъг не в моя телефон  Smile
[Изображение: 25875022.jpg]

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • achodemo
Цитирай

И на мен ми излезе това обновяване ... Не съм виждал подобно мисля до сега ....

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

Беше спаднало за малко на 11% сега скочи гледам. [Изображение: d7eaa67dba54d9a6b474d349d2cac66f.jpg]

Nokia N97 mini > Nokia N8 > Samsung Galaxy S3 > Iphone 7 >Samsung Galaxy Note 9>>Huawei P30 Pro
Цитирай

Android System ти е добре, всичко върви гладко там. Някой от другите процеси има ли с повече консумация? При мен в момента Awake ми 6% за целия ден.
[Изображение: 25880280.jpg]

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

Не му разбирам на това...

[Изображение: 1611b0d2c89d4034cddd86edcacd7b35.jpg]

Изпратено с помощта на Tapatalk

Сега пък ми показа нещо съвсем различно:

[Изображение: 505c377739fe10cf1be4471415dfdbb9.jpg]
Цитирай

Система Андроид трябва да е на първо място по принцип. С тия 32% Awake значи нещо е забило. В настройките дал ли си отметка на следене на системните процеси да покаже кое работи през толкова много от времето?

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

Да, дал съм.

Изпратено с помощта на Tapatalk

И от последните минути:

[Изображение: b7c6ae24f11cc4f4af61ddab382b5847.jpg]
Цитирай

Гледам, че ползваш някакво Bluetooth устройство и явно то държи телефона толкова буден. Също и Google play услугите много пъти са будили телефона, предполагам локацията ти е постоянно включена?

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

Махам го това приложение, не разбирам смисълът му... Каквото-такова. За моят начин на употреба на телефона съм доволен от батерията. Блутута е постоянно вързан към gear s3 часовника ми, както и към радиото на колите ми. Явно дава отражение, ама ми е нужен

Изпратено с помощта на Tapatalk
Цитирай

Смисълът му е някой ден като батерията ти падне главоломно да разбереш от какво е било, а не да се пише по форумите и да се чудим 10 човека. По никакъв начин не пречи да си стои. Ако те дразни иконката, скрий си я в някоя папка например  Smile
Всъщност ти си знаеш де.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

Късно е либе за китка, резето падна, както казваше едно време един психиатър...
Принципно не се чудя, а и избягвам обикновено темите за батерии...

Изпратено с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2019-03-25, 21:32:45)ivan_vylka написа:  Смисълът му е някой ден като батерията ти падне главоломно да разбереш от какво е било, а не да се пише по форумите и да се чудим 10 човека. По никакъв начин не пречи да си стои. Ако те дразни иконката, скрий си я в някоя папка например  Smile
Всъщност ти си знаеш де.

След като няма да го ползва, защо пък трябва да му стои, да му работи на заден план и да смуче ток??? Тези приложения може би са вършили голяма работа (може би), но да слагаш подобно нещо, което не е обновявано от 2 години, при положение, че нещата се развиват главоломно в тази сфера...
Цитирай

Айде, сега пък и приложението, което следи за "смучене" на ток, и то смучело ток  Big Grin
Аз не съм забранил нито едничко приложение, всичко е както си е излезнал телефона от кутията и нищо не ми смуче ток, а като гледам проблемите с батерията са при тези потребители, които са забранили щяло и нещяло.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

Аз лично не съм забранявал каквото и да е
Смятам, че при положение, че съм си купил такава слушалка, всичко трябва да бачка на макс. Взекидневно чета мейли през три провайдъра, синхронизация на всичко и пр. Доволен съм.

Изпратено с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на rudizlz за това мнение:
  • ninoff
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)