Оценете темата:
  • 7 гласа - средно 4.43
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Samsung Galaxy Note 9 - живот и оптимизации, има ли нужда?

Определно това водно охлаждане не е ала-бала.
Яко си цъкам игрички, усезаемо по-студен е телефона сравнен със S8+.
Цитирай
Аксесоари

(2018-09-17, 13:57:17)PharahFFS написа:  Определно това водно охлаждане не е ала-бала.
Яко си цъкам игрички, усезаемо по-студен е телефона сравнен със S8+.

Леко охлаждане от климатика на колата и резултатите са видими  Lol


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Nот 3 64gb --> Samsung Nот 9 128gb
Цитирай

С коя програма се извеждат данните по този начин на екрана ?

Nokia N97 mini > Nokia N8 > Samsung Galaxy S3 > Iphone 7 >Samsung Galaxy Note 9>>Huawei P30 Pro
Цитирай

(2018-09-17, 14:47:26)achodemo написа:  С коя програма се извеждат данните по този начин на екрана ?

С тази:


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Nот 3 64gb --> Samsung Nот 9 128gb
[-] 1 потребител изказва благодарност на enigma79 за това мнение:
  • achodemo
Цитирай

Стискам палци да няма гръмнали ноут 9-ки! Те съвсем скоро влезнаха в продажба, че и да се запали в чантата .... веднага заведено дело. Леко понамирисва работата. Ако не се появят други случаи скоро време ми се струва, че може би се търси някаква сензация просто.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
[-] 1 потребител изказва благодарност на pockobg за това мнение:
  • gofirst
Цитирай

Абе пак 2 седмици са минали. Имала е време жената да се ошашави, и да я налазят адвокати ама пак и аз си мисля, че е инсценирано.
Цитирай

Здравейте,
Някои има ли лично впечатления как се държи батерията в сравнение с П 20 про ?

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай

Аз имам с на мейт 10 про
И мисля, че най-отгоре съм писал. Еднакво се държат, а тя на П20про е като на Мейта и на Нота
[-] 1 потребител изказва благодарност на rumo за това мнение:
  • nedelchev nikolai
Цитирай

Значи един ден мога да си изкарам без да търся зарядното?

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай

(2018-09-17, 20:42:07)nedelchev nikolai написа:  Значи един ден мога да си изкарам без да търся зарядното?

Има доста скрийншотове от които се вижда как се държи и колко е горе долу като време.Според моите изчисления е 8,20ч. без AOD това при включен екран.С две сим карти,YouTube,WIFI.

Samsung Nот 3 64gb --> Samsung Nот 9 128gb
[-] 1 потребител изказва благодарност на enigma79 за това мнение:
  • nedelchev nikolai
Цитирай

Ясно... И тая играчка ще ми се митка в ръцете явно Smile

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай

(2018-09-17, 20:53:40)nedelchev nikolai написа:  Ясно... И тая играчка ще ми се митка в ръцете явно Smile

Като гледам докато се чудиш ще го спрат от продажба ...
Телефона днес от 7 сутринта до този момент съм го пръснал от ползване + постоянно включен блутут за синхронизиране с galaxy watch и в момента е на 40% (цял ден е ползван на 4G, че wifi - то на работа умря )
Цитирай

Че няма да го спрат е ясно... Честно казано два пъти вече се връщам от вратата дето се казва... Първият път нямаха черен, а другите не ми пасват нещо та реших да изчакам. А вчера колегата с поста за запалващата се батерия ме отказа в последната секунда... Аз рядко мисля толкова много за новите си играчки, но като имаш два флагмана в джоба и.... Абе ще го взимам ясна е тя...

Пс: Колко да си го пръснал... Като знам как се топи батерията при работа на камерата на открито.... ми е ясно, че при мен това с 40% вечер няма как да се случи, но се надявам да е поне колкото п20про... Че той понякога ми издържа целият ден, но не винаги Smile
Дано и системата да оптимизирали малко повече от при осмицата, че при нея процент на час вечер си е закономерност, а китаеца както оставиш вече така го намираш сутрин...

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай

Ако си достатъчно разумен фейк новините не биха те върнали от вратата.
А ако имаш 2 флагмана които не използваш наистина е безпредметно да имаш и 3 ти такъв.
Цитирай

(2018-09-18, 05:40:05)nedelchev nikolai написа:  Че няма да го спрат е ясно... Честно казано два пъти вече се връщам от вратата дето се казва... Първият път нямаха черен, а другите не ми пасват нещо та реших да изчакам. А вчера колегата с поста за запалващата се батерия ме отказа в последната секунда... Аз рядко мисля толкова много за новите си играчки, но като имаш два флагмана в джоба и.... Абе ще го взимам ясна е тя...

Пс: Колко да си го пръснал... Като знам как се топи батерията при работа на камерата на открито.... ми е ясно, че при мен това с 40% вечер няма как да се случи, но се надявам да е поне колкото п20про... Че той понякога ми издържа целият ден, но не винаги Smile
Дано и системата да оптимизирали малко повече от при осмицата, че при нея процент на час вечер си е закономерност, а  китаеца както оставиш вече така го намираш сутрин...

Изключваш някои приложения и процеси като примерно Samsung Health,примерно и Facebook и т.н и си ти.

Samsung Nот 3 64gb --> Samsung Nот 9 128gb
Цитирай

(2018-09-18, 05:40:05)nedelchev nikolai написа:  процент на час вечер си е закономерност

Ползваш ли AOD ? Тая закономерност от там идва.
Цитирай

@nedelchev nikolai
С камера на открито е нормално да харчи яко. Ако забележиш екрана светва на макс+ осветеност и все пак доста други неща работят.
А моя С8 вързан към ВиФи и получаващ 2-3 имейла+ 20тина съобщения по ФБ,Уатсап,Вибер и т.н. харчи 3% за 8ч. без AOD. При теб С8+ да харчи повече .... има нещо.

Като гледам Ноут-а изглежда обещаващо.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

Днес си направих експеримент. Седем часа през нощта, 8% батерия. Всичко което се сетите включено. Дори връзката към часовника за следене на съня и подобни щуротии... 3 мейла, 2 карти, "усиления" АОД... Абе всичко.
Мисля, че e нормално .
[-] 1 потребител изказва благодарност на vladdark за това мнение:
  • TNTKZ
Цитирай

От днес след орязване на процесите и АОД е на минимално.


Прикачени файлове Миниатюри
       

Samsung Nот 3 64gb --> Samsung Nот 9 128gb
Цитирай

(2018-09-18, 14:00:29)vladdark написа:  Днес си направих експеримент.  Седем часа през нощта,  8% батерия. Всичко  което се сетите включено. Дори връзката към часовника за следене на съня и подобни щуротии... 3 мейла, 2 карти, "усиления" АОД... Абе всичко.
Мисля, че  e нормално .

Перфектно си е. Мен преди много ме беше страх от wifi GPS и BT да не ми  точат ценните милиамперчета. Сега ако си пусна GPSа докато карам, ако случайно дръпна лентата нацяло и го забележа след това, ще го изгася иначе си , BT постоянно си говори с часовника, WIFIа не го гася особенно сам като си знае да се пуска и свързва в къщи въобще не точат батерия както на времето, най-много на ноута му яде батерията тубата, даже и без видео enhancer-и и не мног оярко пак отиват между 10 и 15% за 1 час. На второ място е AOD.
Мисля, че ако оператора ми имаше по-хубав обхват щях с по 50ина процента да оставам вечер след нормално ползване.
Цитирай

Мисля че няма какво повече да искам от батерията.Само ми се струва че някои процеси не излизат.


Прикачени файлове Миниатюри
       

Samsung Nот 3 64gb --> Samsung Nот 9 128gb
Цитирай

Пичове, изобщо не е перфектно! Аз много харесвам серията Ноут на Самсунг и имам телефон от тази серия. Любимият ми телефон !Заради възможностите, който има.... Но не е нормално това харчене на батерия... Те просто не заспиват... Искам да ви кажа, че при пряко сравнение с китаеца нещата са ужасни при Нота... Не искам да повярвам, че китайците могат да си оптимизират системата, така, че при същите  приложения на него да не ми бута нито един процент за 7-9 часа нощ при всичко включено... А Нота по процент на час... Е не е нормално...

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай

За 9 часа да не свали нито един процент според мен е или некоректно показване на консумацията, или приспиване на приложения, които ако са заспали, няма смисъл от тях, или нокиа фенерче. Как няма да барне, като работи АОД? Кое искаш да заспи, като работят толкова много процеси на заден план. Как да ми заспи, мейла като постоянно се синхронизира? И на 15 минути с останалите пощи? Сигурно половината ми приложения искат някакви синхронизации. Кое да заспи, не разбирам. Ако трябва да ми приспива всичко, по добре да си остана с фенерчето...

ПС: Тук също достатъчно агресивно можеш да приспиш (ама колко пъти се повтори) приложенията, ама файдата каква е? Да се биеш в гърдите че през нощта не ти е пипнало батерията? Ми по добре го изгаси...
Цитирай

За вечерта,АОД е изключен,през останалото време
всички ненужни програми са приспани,които ми трябват само когато аз ги събудя.Иначе активните са имейл на 15м,2та вайбъра нон стоп,интернет(chrome)YouTube,HBO GO,WiFi само ако открие позната мрежа и при това свален от зарядното 6.00ч до момента съм на 34%.Какво да искам повече от нота?


Прикачени файлове Миниатюри
           

Samsung Nот 3 64gb --> Samsung Nот 9 128gb
Цитирай

Vladdark, аз не искам да споря..
Единственото ограничение, което съм направил е да изключва АОД - то след 23,00 и да преминава в тих режим... Сутрин обикновено имам няколко получени имейла... Използвам три акаунта за поща... Каквото и да се случило през ноща го имам като уведомление на сутринта... Не знам как става, но е така...
Интересното е, че през деня когато ми е в движение телефона си харчи ток дори и да не го ползвам...

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)