Оценете темата:
  • 7 гласа - средно 4.43
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Samsung Galaxy Note 9 - живот и оптимизации, има ли нужда?

(2018-09-20, 20:21:40)nedelchev nikolai написа:  Vladdark, аз не искам да споря..
Единственото ограничение, което съм направил е да изключва АОД - то след 23,00 и да преминава в тих режим... Сутрин обикновено имам няколко получени имейла... Използвам три акаунта за поща... Каквото и да се случило през ноща го имам като уведомление на сутринта... Не знам как става, но е така...
Интересното е, че през деня когато ми е в движение телефона си харчи ток дори и да не го ползвам...
Само едно сравнение с Xiaomi redmi note 5 с една активна карта,ами нота е наравно и даже по добре от към батерия с моя Нот,а нота него жаля за клипове,филм и повечето е в интернет през 4G картата.

Samsung Nот 3 64gb --> Samsung Nот 9 128gb
Цитирай
Аксесоари

По абсолютно същият начин съм настроил и Ноута... Но там е друг резултата...

Искрено се надявам да сте прави Smile

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай

(2018-09-20, 20:34:28)nedelchev nikolai написа:  По абсолютно същият начин съм настроил и Ноута... Но там е друг резултата...

Искрено се надявам да сте прави Smile

Samsung Health,Facebook съм ги изключил и съм премахнал и разрешенията и да не се наслагват върху други програми.Отделно нотификациите съм ги ограничил до 5-6 приложения.Активните приложения са строго ограничени.При стартиране са активни 39 от 112 приложения и 107 от  126 системни.


Прикачени файлове Миниатюри
       

Samsung Nот 3 64gb --> Samsung Nот 9 128gb
[-] 1 потребител изказва благодарност на enigma79 за това мнение:
  • achodemo
Цитирай

(2018-09-18, 14:00:29)vladdark написа:  ....връзката към часовника за следене на съня и подобни щуротии... ...

(2018-09-20, 20:08:25)vladdark написа:  ....Кое искаш да заспи, като работят толкова много процеси на заден план. Как да ми заспи, мейла като постоянно се синхронизира? И на 15 минути с останалите пощи? Сигурно половината ми приложения искат някакви синхронизации. Кое да заспи, не разбирам. Ако трябва да ми приспива всичко, по добре да си остана с фенерчето......

Сега искаш да ми кажеш, че корейците си мислят, че си следиш мейла и останалите апове докато спиш? Или че китайците са тъпи и щом усети на часовника/гривната че спиш и спира всичко, даже включва DND и сутринта като усети че си буден ти го сервира на куп с разликата, че е спестило няколко %?

Помисли над това ...
Цитирай

А ти ако си мислиш че някой ще се осмели да предположи кога спиш и дали искаш или не искаш да ти работят и синхронизират приложенията, си в голяма грешка. Без значение от коя държава са.
Цитирай

(2018-09-20, 21:38:29)PharahFFS написа:  А ти ако си мислиш че някой ще се осмели да предположи кога спиш и дали искаш или не искаш да ти работят и синхронизират приложенията, си в голяма грешка. Без значение от коя държава са.

Колега аз не мисля ... ползвам го ... имам го като опции и настройки "как ми душа сака" ... в тъпо поко и ми банд 3 ... Държавата е България все още  ... а днес ми е 3ти ден без заряд с над 9 часа екран през това време като половината е клаш ... първата вечер загубих 4%, защото бях включил разни неща а втората 1% ... разбирай съм си ОК макар, че трябва да зареждам вече ...
Просто минах да оставя един малко по различен поглед на нещата ...ей така за размисъл и сверка на часовниците ... защото на някой му е светнала лампичката, че като спиш телефон не ти трябва ...ама вие щом си ги ползвате докато спите, че даже и на AOD се наслаждавате спейки ... Ваша воля и право ... Със здраве си ги ползвайте телефоните без значение марката ...

Едит: А и нещата не опират до предполагане ... часовника знае кога си заспал по физиологични белези ...нали следи съня и ти казва колко си спал нощеска на сутринта ... въпрос на 2-3 опции е да се сложат да можеш да му кажеш какво искаш да се случва докато спиш ... ти да кажеш кое и дали да се синхронизира ... останалото е епъл стайл ...
Цитирай

Точно, всичко е лична преференция, ДНД в тия часове, АОД в тия часове, не се синхронизирай тогава и тогава, всичко каквото заповядам аз, никой не си позволява да предполага кога искам да ми се ъпдейтва телефона.
Аз тъй като си зареждам телефона всяка вечер, да не му треперя на втория третия ден дали ще ме изкара до 10 или 11 сутринта, си ползвам AOD през нощта докато се зарежда, та като се събудя веднага да знам колко е часа. А часовника и той се зарежда, нито му трябва да ми знае спалните навици нито въобще му е работа, анализите да си ги прави на ум и да не ме занимава.
Цитирай

(2018-09-20, 21:49:58)bodonance написа:  Колега аз не мисля ... ползвам го ... имам го като опции и настройки "как ми душа сака" ... в тъпо поко и ми банд 3 ... Държавата е България все още  ... а днес ми е 3ти ден без заряд с над 9 часа екран през това време като половината е клаш ... първата вечер загубих 4%, защото бях включил разни неща а втората 1% ... разбирай съм си ОК макар, че трябва да зареждам вече ...
Просто минах да оставя един малко по различен поглед на нещата ...ей така за размисъл и сверка на часовниците ... защото на някой му е светнала лам*****та, че като спиш телефон не ти трябва ...ама вие щом си ги ползвате докато спите, че даже и на AOD се наслаждавате спейки ... Ваша воля и право ... Със здраве си ги ползвайте телефоните без значение марката ...

Едит: А и нещата не опират до предполагане ... часовника знае кога си заспал по физиологични белези ...нали следи съня и ти казва колко си спал нощеска на сутринта ... въпрос на 2-3 опции е да се сложат да можеш да му кажеш какво искаш да се случва докато спиш ... ти да кажеш кое и дали да се синхронизира ... останалото е епъл стайл ...
Аз имам най тъпия часовник,една лека нощ не ми казва,а за наздраве и дума да не става  Angry

Samsung Nот 3 64gb --> Samsung Nот 9 128gb
Цитирай

Мисля няма нужда от прекалено разпалване, но Самсунг действително трябва да помислят по този въпрос... Странно е най-гъвкавите (като настройки) телефони да не могат да се настроят вечер да си заспиват заедно с собственика. Не е толкова страшно или трудно. Достатъчно е да се използват възможностите на някои от датчиците в иначе отличните им телефони!

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на nedelchev nikolai за това мнение:
  • bodonance
Цитирай

Аз не искам да спи. Това че телефона е оставен в покой, ама хич не означава, че спя или че не искам да работи. Ако не искам, turn off и готово. Ще бъде точно като прехвалените от вас китайци. На сутринта ще ми изплюе всички мейли и т.н. Това, което разбирате като "оптимизация", всъщност е да ви резнат почти всички процеси, за да сте доволни как през нощта, телефона ви не работи пълноценно... За какво ми е АОД, ако го спирам през нощта на пример???
Факт е, че ние като потребители ще искаме винаги повече, но трябва и малко реализъм. А той е, че сравнено с предишните ми телефони (моя скромен опит), телефона се справя по добре.
Цитирай

(2018-09-20, 22:28:35)PharahFFS написа:  Точно, всичко е лична преференция, ДНД в тия часове, АОД в тия часове, не се синхронизирай тогава и тогава, всичко каквото заповядам аз, никой не си позволява да предполага...

Колега тази сутрин си легнах рано, предната вечер легнах късно ... разбирай го заспивам в различни часове всяка вечер и някак не е удачно да закова нещо в едни часови рамки ... Защо ми е ДНД и да ми спира АОД в някакви часове в които съм буден и ми ги пусне когато спя ...
Има си технологията, сензори и т.н. ... Въпрос на гъвкавост е ...това имах предвид ...


(2018-09-20, 22:30:34)enigma79 написа:  Аз имам най тъпия часовник,една лека нощ не ми казва,а за наздраве и дума да не става  Angry
Вземе ли да казва наздраве става страшно ...и ракия ще иска ...


(2018-09-21, 05:41:10)nedelchev nikolai написа:  Мисля няма нужда от прекалено разпалване, но Самсунг действително трябва да помислят по този въпрос... Странно е най-гъвкавите (като настройки) телефони да не могат да се настроят вечер да си заспиват заедно с собственика. Не е толкова страшно или трудно. Достатъчно е да се използват възможностите на някои от датчиците в иначе отличните им телефони!

Един ме е разбрал. +1


(2018-09-21, 05:59:07)vladdark написа:  Аз не искам да спи.  Това че телефона е оставен в покой,  ама хич не означава, че спя или че не искам да работи.  Ако не искам,  turn off и готово.  Ще бъде точно като прехвалените от вас китайци. На сутринта ще ми изплюе всички мейли и т.н.  Това,  което разбирате  като  "оптимизация", всъщност е да ви резнат почти всички процеси,  за да сте доволни как през нощта,  телефона ви не работи пълноценно... За какво ми е АОД, ако го спирам през нощта на пример???
Факт е, че ние като потребители ще искаме винаги повече, но трябва и малко реализъм. А той е, че сравнено с предишните ми телефони (моя скромен опит),  телефона се справя по добре.

Колега ОК не искаш ...уважавам ти мнението, ама с това "пълноценно" работене излиза, че не трябва да си гасиш двигателя на колата след като я паркираш пред вас 'щот видиш ли не е пълноценно наново да стартираш, пък да загрява до оптимална температура ... пък и за какво ти е тази кола ако не работи двигателя?
А сутрин като станеш от сън вода пиеш ли? Нима оставяш чашата под чешмата и да капе в нея докато я напълни до сутринта? Каква е разликата дали чашата ще се пълни цяла вечер капка по капка или ще се напълни бързо на силна струя сутринта?
Надявам се усещаш на къде бия въпреки тъпите аналогии?
Имаш часовник който така или иначе е регистрирал, че спиш ... е след като спиш какво значение има дали получаваш мейли или не получаваш, както и дали екрана свети ? Ти спиш! В момента в който те усети че се пробуждаш или че си буден ти зарежда всичко и ти пуска екрана, така, че като отвориш очи всичко да си е там с разликата, че е пестило малко ток ... И да колега часовника ти следи движения, пулс, мери лек сън, дълбок сън, пробуждане, даже може да промени часа на алармата с някоя минута по рано за да се събудиш оптимално ... поне го имаше когато ползвах часовник на самсунг комбиниран с ноте 3 ...
И да трябва малко реализъм ... да бъдем реалисти и да си признаем, че докато спим не четем мейли и не гледаме АОД...
Не го пиша с цел заяждане, както казах аз съм си добре ... просто помислете над тази възможност, пък ако решите отзиви можете да давате, може да си искате функционалност да се добави ... потребители сте на марката и имате това право ...
Лек и успешен ден.
[-] 2 потребители изказват благодарност на bodonance за това мнение:
  • anatol06, karas
Цитирай

(2018-09-20, 20:45:25)enigma79 написа:  Samsung Health,Facebook съм ги изключил и съм премахнал и разрешенията и да не се наслагват върху други програми.Отделно нотификациите съм ги ограничил до 5-6 приложения.Активните приложения са строго ограничени.При стартиране са активни 39 от 112 приложения и 107 от  126 системни.

Как се стига до тези настройки от шотовете , нещо не мога да ги открия Confused ?

Nokia N97 mini > Nokia N8 > Samsung Galaxy S3 > Iphone 7 >Samsung Galaxy Note 9>>Huawei P30 Pro
Цитирай

(2018-09-21, 08:01:43)achodemo написа:  Как се стига до тези настройки от шотовете , нещо не мога да ги открия Confused ?

С програма All ln One Toolbox с нея можеш да деактивираш.

Samsung Nот 3 64gb --> Samsung Nот 9 128gb
[-] 1 потребител изказва благодарност на enigma79 за това мнение:
  • achodemo
Цитирай

С не я ли пак изключваш Facebook , както спомена ?

Nokia N97 mini > Nokia N8 > Samsung Galaxy S3 > Iphone 7 >Samsung Galaxy Note 9>>Huawei P30 Pro
Цитирай

(2018-09-21, 07:21:14)bodonance написа:  Колега ОК не искаш ...уважавам ти мнението, ама с това "пълноценно" работене излиза, че не трябва да си гасиш двигателя на колата след като я паркираш пред вас 'щот видиш ли не е пълноценно наново да стартираш, пък да загрява до оптимална температура ... пък и за какво ти е тази кола ако не работи двигателя?
...
По глупаво сравнение не бях срещал скоро...
[-] 1 потребител изказва благодарност на vladdark за това мнение:
  • TNTKZ
Цитирай

(2018-09-21, 07:21:14)bodonance написа:  ...
Надявам се усещаш на къде бия въпреки тъпите аналогии?
...

(2018-09-21, 10:51:15)vladdark написа:  По глупаво сравнение  не бях срещал скоро...

E аз го казах, че е тъпо, но и глупаво става ...

Сякаш еднакво звучи "за какво ти е тази кола ако не работи двигателя" и "За какво ми е АОД, ако го спирам през нощта на пример" ... та за това и такъв пример ...
Цитирай

(2018-09-21, 09:12:22)achodemo написа:  С не я ли пак изключваш Facebook , както спомена ?

Да с нея правя всичко.

Samsung Nот 3 64gb --> Samsung Nот 9 128gb
[-] 1 потребител изказва благодарност на enigma79 за това мнение:
  • achodemo
Цитирай

С платената версия или безплатната е достатъчна ?

Nokia N97 mini > Nokia N8 > Samsung Galaxy S3 > Iphone 7 >Samsung Galaxy Note 9>>Huawei P30 Pro
Цитирай

(2018-09-21, 14:46:58)achodemo написа:  С платената версия или безплатната е достатъчна ?

Аз ползвам кракнатата  Lol

Samsung Nот 3 64gb --> Samsung Nот 9 128gb
Цитирай

Всъщност, телефоните на Самсунг имат опция с която можеш да забраниш работата на всички приложения в фонов режим. Ако я пипнат малко и да и поставят настройки за време или да я свържат с изкуственият интелект и той да я командва... Може да стане много интересно...

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай

(2018-09-21, 19:10:15)nedelchev nikolai написа:  Всъщност, телефоните на Самсунг имат опция с която можеш да забраниш работата на всички приложения в фонов режим. Ако я пипнат малко и да и поставят настройки за време или да я свържат с изкуственият интелект и той да я командва... Може да стане много интересно...

Не знам как е с другите шаомита,хуавей и т.н.Преинсталирал съм андроид,нексус 4,алкатели,самсунг по евтините модели,но най ми е хубаво да работя с Нот серията,просто е песен.Старият нот 3 ако можеше да говори,от кирпич много пъти съм го събуждал,горни,долни версии на андроида,направо съм го правил див и щастлив.Никой от по горните телефони не ми е позволявал това да става лесно.Нот 9 го блокирах преди 7дни от недоглеждане за един скрипт.С един хард ресет уж закрепих нещата с малко тестване на различни програми и днес реших на чисто да поставя новият андроид.За 3 часа съм готов със всичко и телефона е в същото визуално състояние както преди чистката,от мен се искаше минимална намеса.Самсунг нот си е нот.

Samsung Nот 3 64gb --> Samsung Nот 9 128gb
Цитирай

Батерията е чук! https://youtu.be/R0ALIo5CY5o

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
[-] 2 потребители изказват благодарност на GT за това мнение:
  • arniman, TNTKZ
Цитирай

(2018-09-23, 18:40:31)GT написа:  Батерията е чук! https://youtu.be/R0ALIo5CY5o

Нищо ново не се показва,това се разбра още на предишните сравнения,само че и тука няма нищо за опциите,на автоматичен режим ли е яркостта,на колко разделителна е.Отделно и другите конкуренти на какви настройки са.

Samsung Nот 3 64gb --> Samsung Nот 9 128gb
Цитирай

Повечето от тези сравнения са пълен траш. Много бих се замислил преди да ги приемам за чиста монета
Цитирай

След инсталиране на AccuBattery Pro в началото на този месец ми направи впечатление батерията и нейната вместимост 3820мАч.Бях го позабравили до днес четейки руски форум където става ясно че не е при мен само а и при други е така,даже на някои е пораснала постепенно до пълните 4000мАч.Интересното е че в зареждане е зададено максимално 4036,6мАч.Това ме навежда на мисълта че май от Samsung или са сложили някакъв алгоритъм заряд/разреждане за достигане на максималният капацитет заради(гърмежите на нот7)застраховка,или просто батерията не се е разработила,или и двете.Някой с тази програма да сподели при него как е,при мен също има покачване в мАч.
Последният скрийншот е свален от руският форум.


Прикачени файлове Миниатюри
           

Samsung Nот 3 64gb --> Samsung Nот 9 128gb
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)