Оценете темата:
  • 7 гласа - средно 4.43
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Samsung Galaxy Note 9 - живот и оптимизации, има ли нужда?
#26

Да не забравяме, че на 4G дърпа много ток. Ако се ползва wifi консумацията е почти на половина по малка.

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
Аксесоари
#27

(2018-09-01, 14:53:48)CuBG написа:  Аз на моя Нот 8 само с юТуб изкарвам 4 до 5 часа екран. Ако гледам филми през например MXPlayer изкарвам до 7 часа екран. Всяко приложение има различна консумация и затова много зависи как се използва телефона.
Колега ти си със снапдрагон при теб е друга бира, ние с тези ексиноси няма как да стигнем тези резултати

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Цитирай
#28

(2018-09-01, 14:24:42)ivan_vylka написа:  За мен тези резултати не са за хвалене. Когато имах Note 8, преди ъпдейта до Орео, батерията ми държеше доста повече, от това, което виждам сега при Note 9. А беше 3300 mAh, срещу сегашните 4000 mAh. Тогава за 4 часа екран ми беше на 50% батерията. Вие сега се хвалите с 4,5 часа и 30% батерия. Май Ореото хич не се разбира с който и да е Самсунг, съдейки по резултатите при S8/S9/Note8/Note9.

Хахахаха 4 часа и как го изчисли???Моят ден започва в 6.00ч,от 9.00ч и до 18.00ч пълен тормоз а имейла и клиент браузера(по работа)е 24/4.Така да смятаме ли???

Samsung Nот 3 64gb --> Samsung Nот 9 128gb
Цитирай
#29

Както писах по-горе,а вече и на други им прави впечатление проблема е при 4Г.
А не при Орео, щото и в 2-та случая си е все Орео
Ясно, че е по-голямо потреблението при 4Г, но ми се струва прекалено голямо
Резултатите падат с 30% . Знам ли какво ни е 4г-то
Може да го пробвам в 3Г как ще се държи. За моето потребление няма значение 3 или 4г ще е
Цитирай
#30

Ето 4 часа екран, без филми и смесено wi-fi  и мобилни данни за днес!


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#31

Без sim Smile


Прикачени файлове Миниатюри
   

Nokia N97 mini > Nokia N8 > Samsung Galaxy S3 > Iphone 7 >Samsung Galaxy Note 9>>Huawei P30 Pro
Цитирай
#32

Ето пак че тез 4ри часа,то гроздето е кисело Smile Big Grin


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Nот 3 64gb --> Samsung Nот 9 128gb
Цитирай
#33

Телефона направи за 30 часа ползване  6ч 45 мин екран с 20 мин разговори, 2 видео-та, 10 тина снимки и 50/50 wifi / 4G
Нямам скрийн защото се изключи

Имам едно питане - за и против бързото зареждане, както и как според вас е най-добре да се ползва батерията ( колко да се зарежда / разрежда )
Какви оптимизации правите ( спиране на синхронизации, изключен AOD и тн ? )
Цитирай
#34

Единственото нещо което е добре да правиш е да не я оставяш да падне под 10% и когато се зареди на 100% да го изключвам от тока, не го оставяй цяла вечер на тока ако наистина искаш да я запазиш с Години. За останалото, използвай го както ти харесва.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#35

Днес нарочно го оставих да се изключи, смятам че е добре понякога ( рядко ) да се прави пълно разреждане и зареждане на батерията ( пълно доколкото позволява софтуера де )
Цитирай
#36

Малко  daily

Предното беше грешка.


Прикачени файлове Миниатюри
       

  • Galaxy S3
  • Galaxy Note 4
  • Galaxy Note 9

Цитирай
#37

Супер. Аз от 6 часа сутринта в момента 18 съм на 39 % и 3 часа сот. С две сима карти и АОД на стероиди... Имам голяма консумация когато не го ползвам. АОД ми е направил 4%. Подозирам, че е от начина ми на ползване, защото и със стария положението беше сходно.
Цитирай
#38

Tongue Lol Пак от мен за днес


Прикачени файлове Миниатюри
       

Samsung Nот 3 64gb --> Samsung Nот 9 128gb
Цитирай
#39

Колега, първата карта към кой оператор ти е? На мен никога не ми показва volte...
Цитирай
#40

На Теленор също е така, с надпис Volte

Изпратено от моят Redmi Note 4 с помощта на Tapatalk

Samsung S24U § Apple iPhone 15 pro max-Apple iPhone 14 pro max-Apple iPhone 13 pro max-Samsung Z Fold3 § Apple iPhone 12 pro max§Poco F2 pro-Apple iPhone 11 pro max-Samsung G Tab4-Apple iPhone XS max - Samsung Note 9 - Apple iPhone X - Apple iPhone 7 Plus - Apple iPhone 6s Plus -Alcatel Idol 3 (4.7) - Samsung Galahy Note 4- Samsung Galahy S ІV (White) § Samsung Galahy Note N8000 §-Samsung Galahy Note-HTC Desire HD - Sony Ericsson Vivaz pro-Nokia N95-Sony Ericsson Z600-Siemens SL45


Цитирай
#41

(2018-09-03, 17:44:57)vladdark написа:  Колега, първата карта към кой оператор ти е? На мен никога не ми показва volte...

А1 и Теленор.

Samsung Nот 3 64gb --> Samsung Nот 9 128gb
Цитирай
#42

На мен втората карта ми е теленорска, но подобни надписи никога не съм имал. При все че телефона си познава, че Теленор предоставя волте.
Цитирай
#43

Трябва да се обадиш да ти го активират
[-] 1 потребител изказва благодарност на rumo за това мнение:
  • vladdark
Цитирай
#44

Разликата между 4G и WIFI e горе долу 8% в падането на батерията.
Цитирай
#45

За Volte при мен имам отметка на снимката.Днес въпреки над 30% на батерията качих го на зарядното че е работен ден и незнам колко ще използвам телефона.


Прикачени файлове Миниатюри
           

Samsung Nот 3 64gb --> Samsung Nот 9 128gb
Цитирай
#46

Виваком все още не поддържат VoLTE за нот 9, макар на сайта им да е листнат, като поддържан модел.
До краят на месеца трябвало да е активна за модела.
Цитирай
#47

Bixby voice wake up ми е дръпнало 8% батерия ... спрях го, спрях и процеса ръчно, инсталирах и BxAction
Ще видим сега дали ще точи батерията. Ебаси тъпотията е това.
Цитирай
#48

(2018-09-04, 14:40:38)madboy128 написа:  Bixby voice wake up ми е дръпнало 8% батерия ... спрях го, спрях и процеса ръчно, инсталирах и BxAction
Ще видим сега дали ще точи батерията. Ебаси тъпотията е това.

С коя програма виждате това бикси,при мен не излиза на оригиналния таск мениджър.

Samsung Nот 3 64gb --> Samsung Nот 9 128gb
Цитирай
#49

Като влезеш където са приложенията, влизаш в Bixby voice нещо си и пише колко батерия е лапнало. пише за всяко едно приложение де.
Трябва да се спре Voice Wake up- a
Цитирай
#50

Като цяло от шотовете, не виждам голямо подобрение в батерията на N9 спрямо N8.
По-скоро леко подобрение.

Moto G9 Plus - Stock ROM
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)