Оценете темата:
  • 7 гласа - средно 4.43
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Samsung Galaxy Note 9 - живот и оптимизации, има ли нужда?

(2019-03-26, 21:08:08)ivan_vylka написа:  Айде, сега пък и приложението, което следи за "смучене" на ток, и то смучело ток  Big Grin
...

А не бе, то работи без да хаби ресурси... Tummenupp
Цитирай
Аксесоари

Положението е общо взето 1 час SOT = 10% батерия  Smile
С това темпо може да направя и 10 часа SOT ако се заиграя с телефона до сутринта  Big Grin Абе 10 часа съмнително, но 8-9 часа гаранция ще изкара. Но утре в 6ч трябва да ставам за работа и се налага да си лягам, така че няма да разберем каква е истината  Rolleyes
Та с две думи батерията си е екстра. 
[Изображение: 26285301.jpg]

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

Коя версия ми препоръчвате да ползвам. Lite версията ще свърши ли същата работа, също така нямам Root

Ползвам S9+ но не съм тук заради това кои колко изкарва а за тези гимнастики дето ги правите с това приложение ми станаха интереснти, щото колегите със S9+ ич ги няма в наща тема за батерията.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай

38 часа режим на готовност 
6ч27м SOT
24% оставаща батерия 
[Изображение: 26429670.jpg]

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

    Разочарован съм от батерията. Нещата започнаха да се повтарят като с Нот 4, в началото всичко е Ok
и след всяка следваща актуализация живота на батерията намалява. Жената е с един двугодишен p 10 lite и прави по 7-8ч.  екран, а аз не мога да направя 5-6ч. Вече започвам да се замислям дали следващият ми телефон ще е Samsung, въпреки че от както за първи път хванах Нот 2 всеки следващ телефон беше Нот.
Цитирай

И аз имах проблем с батерията след последната актуализация, зареждах го по 2 пъти на ден. Преди два дена изчистих кеша, и всичко си стана по старо му. Никакви проблеми.

Samsung S 24 Ultra 256GB. Titanium Grey
Цитирай

По 3 пъти се зарежда в деня

1080п екран без блутот и постоянно включено 4G което е с ограничена скорост щото е свършил. Не е инсталирано нищо ново освен последната акутализация наскоро.
[Изображение: oa2fSwZ.png]

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай

(2019-07-07, 19:54:05)BGDropche написа:  По 3 пъти се зарежда в деня

1080п екран без блутот и постоянно включено 4G което е с ограничена скорост щото е свършил. Не е инсталирано нищо ново освен последната акутализация наскоро.
[Изображение: oa2fSwZ.png]
Ти нали го махна бе човек спокойно, всеки човек с такъв телефон рано или късно ще си оправи дрейна, само ти не успя

Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk
Цитирай

Забравих да спомена че телефона не е моя Big Grin Тва е Note 9

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай

Здравейте,
Наблюдавали ли сте някакви промени в батерията през последните дни? При мен нещата станаха по-зле. След последната актуализация (втората за юли) батерията започна да пада малко по-бързо. През нощта, например, до тогава падаше с 3%, а от няколко дни насам - с по 7-8%. Незнам на какво да го отдам, по принцип ъпдейтвам всичко, така че може да е и от кофти ъпдейт на някое приложение.


Прикачени файлове Миниатюри
               
Цитирай

Същата работа. Имам чувството, че съм със стария S6. Срамота, евтини хуавеи и шаомита да държат много повече...

[Изображение: 25569608.png]
Samsung Galaxy S23 Ultra
Цитирай

Аз съм доволен, преди да ъпдейтна направих ресет, качи се "чист" андроид 8 без да връщам бекъп, след това пуснах ъпдейтите до андроид 9, изтрих кеша и нещата заспаха. Телефона е много по-пъргав, батерията държи една идея повече. Единствено ме дразни чалга интерфейса с тия фаст фууд шаренийки, но аз нота го ползвам за офис в движение, да драскам, подписвам и мейли, така че почти му свикнах.

Galaxy Note 9 / Note 20 Ultra / Galaxy S23 Ultra
Цитирай

Ползвам Нота от седмица! Преди бях с S9 и го продадох заради батерията! Та колко нормално SOT трябва да прави нота?

Samsung Galaxy Note 3 Neo
Samsung Galaxy Note 4
Samsung Galaxy Note 8
Samsung Galaxy S9
Samsung Galaxy Note 9
Samsung Galaxy Note 20 Ultra
Цитирай

Пиши се за щастивец ако правиш по 6 часа SOT.

::Google Pixel 3a White::
Цитирай

Когато аз ползвах Note 9 до преди 4 месеца, правех 4:30-5:00 часа екран с оставаща батерия 50%. Не вярвам да са оакали толкова софтуера от тогава до сега, за да си щастливец ако направиш 6 часа екран. По-скоро си е до индивидуално потребление.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

(2019-08-11, 08:32:04)ivo777 написа:  Пиши се за щастивец ако правиш по 6 часа SOT.

 С Note 8 правих по 4-4.5 часа дисплей! С S9 с мъки 3-3.5 часа! С Note 9 съм много доволен от към батерия! Наистина днес нямах много разговори като през седмицата, но цял ден бях с включен блутут заради часовника! Нямам си и на идея хората които се оплакват от батерията по колко часа првят!

   

Samsung Galaxy Note 3 Neo
Samsung Galaxy Note 4
Samsung Galaxy Note 8
Samsung Galaxy S9
Samsung Galaxy Note 9
Samsung Galaxy Note 20 Ultra
Цитирай

И при мен се оправиха нещата, след флашване на Pie с Один.

[Изображение: 25569608.png]
Samsung Galaxy S23 Ultra
Цитирай

Два дни ползване на телефона:
Браузър, ютюб, фейсбук, месинджър и ползването на мобилни данни и уайфай горе долу 60 на 40 в полза на мобилните данни. Предоволен съм!


[Изображение: 28669052_m.jpg]
Цитирай

Аз се чудя защо някой купува телефон от класа на Ноут за някакви смешно леки апликацийки. Буквално телефон за 200лв ще върши същата работа. При такъв тип потребител, може и да е добре батерията. Но малко ако му се даде натоварване на Exynos, телефона става грееща, лагваща пръчка, която достига 3-5ч SOT. При Snapdragon вероятно са много по-добре нещата.
Добре щеше да е @a101w да беше споменал какво точно е флашвал. Щях и аз да пробвам.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай

А какви са не тежките и не смешни апликацийки? Игрите - сори, отдавна съм минал пубертета. А класа на Ноут има много предимства пред телефон за 200лв, които не мисля да ги изброявам. А и телефон за 200лв дори и за смешни апликацийми няма как да е пъргав и без да лагва с голям мултитаскинг и много отворени приложения. За спорта пробвах все пак и да го натоваря с игри, като един истински шотребител на Ноут и 6,5ч СоТ си ги изкарва без проблем. Нито грее. Нито лагва. Нито забива. Ами никой не те е карал да си взимаш с ексинос, да си си взел със снапдрагон, аз така направих. Wink
Цитирай

Значи искаш да кажеш, че Самсунг могат да си ползволяват да изкарват неконкурентни чипсети дори на Хуауей вече и аз като потребител трябва да се боря със зъби и нокти да си внеса от някъде си с друг чипсет телефон, вместо да очаквам от Самсунг да си оправят глупостите, които вършат всяка година? И това на телефон, който уж претендира да е премиум, поне с цената си. Верно ли си им толкова голям фен? Преди година Ексиноса беше хладен и бърз и никога нямаше проблеми с батерията. Точно след Пай започна да затъва. Сещаш ли се вече накъде бия или да ти помогна още малко? Не плюя любимците ти за целият модел, а за некадърната поддръжка. По-добра поддръжка имах на Xiaomi за 199лв. Още да помагам ли?

Ако мирогледа ти се разшири повече от твоят "специален" SD, ще забележиш, че мобилният гейминг процъфтява и парите които се печелят, повечето на картинка не сте ги виждали в такъв обем. Ако ще гледаш само от твоята камбанария, няма смисъл да посещаваш форуми, в които има и други гледни точки. Иначе по твоята логика, мога да кажа, че фейсбук е пуберска история, защото съм го надживял още преди 7-8 години. И тук да питам, има ли нужда да помагам?

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на S.7.R.3.L.0.K. за това мнение:
  • milss
Цитирай

Всъщност това ми е първия Самсунг от С3 Нео насам (а оттогава съм сменил около 15-20 телефона), сещаш ли се колко съм им фен или да ти помагам? Big Grin Big Grin

Нищо не искам да казвам за Самсунг. Могат го - правят го. Чак пък със зъби и нокти не е борбата споко, но въпреки това винаги можеш да смениш марката без да плачеш. Smile

Аз мисля, че е точно обратното - ти си гледаш само от твойта гледна точка, че даже и и се възмущаваш и едва ли не даваш акъл кой как си ползва телефона, съответно аз ти отговарям. Пази си мнението за теб. На мен също ми е непонятно как хората ползват картоф за 199лв. който едвам-едвам крета, ама щом си им върши работа, кой съм аз, че да им се мешам?

А па бизнеса с наркотици да не ти казвам колко процъфтява - пари като вестници!
Цитирай

Той не е доволен от Samsung Galaxy Note 9 откакто го е купил, не знам как още не го е сменил.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • nowhere
Цитирай

Не съм чел цялата тема и не знам при всички ли е така, но при моето ползване положението е следното.
Изключвам го към 6.30 сутринта от зарядното. През деня около час, час и нещо разговори, четири-четири и половина часа екран, като предимно мейли, вайбър, документи, малко музика или ютуб. Нищо тежко или чак толкова натоварващо. Вечер към дванадесет часа е в червеното. Малко повече очаквах. Ако се разснимам или заиграя няма да ми стигне. Като приложения нямам такива дето точат много, като фейсбук и т.н. Държа обаче резолюцията на макс и писалката включена и може би ще трябва от тези неща да се лишавам понякога.
Поздрави.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Цитирай

Това е достатъчно да падне батерията, а и с тази резолюция и писалка, даже е много добре.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)