Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei P9 - Ограничаване на мобилни данни и Wi-Fi консумация
#1

Здравейте,

Надявам се да съм уцелил раздела. Не пуснах темата в раздела Huawei P9, тъй като се надявам да има решение на проблема, което да е универсално за повече модели. 
Поради естеството на работата ми, имам ограничен достъп до интернет. Дълго време съм без обхват или в роуминг, а основната консумация минава през Wi-Fi мрежа която е ограничена - заплаща се 10$ за 100 МБ. 
Въпроса ми е: 
Може ли да се руутне телефона и да се ограничат всякаква връзка до ъпдейти на ОС, обновления на приложения и back-up. 
Дори при спрени всички възможни горепосочени от настройките, наблюдавам консумация на интернет през Wi-Fi мрежата, която не е желана и често се равнява на около 600-700МБ ($60-70) месечно. 
Бих почерпил, ако някой успее да инсталира ОС на телефона, която да дава достъп на само определени приложения до Wi-Fi мрежата - Facebook, Messenger, Viber, Whatsapp и Браузър. Стандартния Андроид също предлага опцията за ограничаване на достъпа на приложенията, но service приложенията на андроид продължават да точат неусетно. 
Благодаря предварително,

Поздрави,

Стефан Грозев
Цитирай
Аксесоари
#2

Със стоковия андроид, дори да го root-неш и freezе-неш приложения с Greenify или някое друго, има голям шанс да повредиш телефона.

Най-добре е да отключиш bootloader, да сложиш custom Recovery и custom ROM базиран на чист андроид - като Lineage OS.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#3

Цитат:Стандартния Андроид също предлага опцията за ограничаване на достъпа на приложенията, но service приложенията на андроид продължават да точат неусетно.

Достъпа до интернет на всяко приложение (в т.ч. и системните) може да бъде ограничен с приложението Adguard.

Xiaomi Mi Note 10 Lite, Realme 7, Acer Iconia One 10
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)