Първо мнение - Samsung Galaxy Note 9 - актуализации на софтуера
#1

Днес при първото стартиране си поиска актуализация. Не зная дали и при осмицата беше така, но сега при девятката има бутон за лога , какво е новото... Вие получихте ли я?

(2019-08-13, 15:05:48)Чо написа:  За улеснение - малко разяснения - кое какво означава и кога има нови неща Wink

N960FXXS3CSG5

N960 - модел на устройството
F - пазар, за който е пренданачен, при доста от моделите F е за Европа

XX - специфичен регион/оператор (обикновено XX e незаключен към оператор)
S - Security patch (само подобрения в сигурността), U - Update (има и нови функции/поправки на бъгове)

3 - версия на BootLoader, не може да се връща (downgrade) към FW с по-стара версия на BL.
C - Android версия, C е за 9.0 (приципно почват от A за първата пусната версия за модела).
S - 2019 година, R - 2018, Q - 2018, P - 2017, ...
G - Юни месец, А - Януари ... L - декември
5 - поредна компилация за месеца на FW, (може да) има няколко (вътрешни, случая 4) преди на излезе официалната: 1...9,A...Z) 
Цитирай

Оценете темата:
  • 10 гласа - средно 3.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy Note 9 - актуализации на софтуера

Аз не откривам разлики, преди и след ъбдейта. Все същото потребление на батерията.

"Войната вървеше добре и за двете страни, докато не се намеси генералния щаб".
                                               Я. Хашек, "Приключенията на храбрия войник Швейк"
Цитирай
Аксесоари

И при мен пада без ползване, но държи стабилно два дни и съм на около 30%. Не е неестествено, но лека полека ще му скапят батерията. Излиза следващият!

Galaxy S 24 ultra
Цитирай

Глупости, евентуално чак след втората година се усеща забавяне на висок клас телефони. А за батерията, ето, за 33 часа режим на готовност и почти 4 часа екран, имам още 50% батерия. Търсете проблема в себе си ако не ви държи батерията.
[Изображение: 25804073.jpg]

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

Потвърждавам:


Прикачени файлове Миниатюри
   

SM-N9000 > SM-N960F/DS > SM-N975F/DS > SM-N986B > SM-N975U1>SM-S918B/DS
Цитирай

И двамата сте с последния ъпдейт?
Цитирай

Аз да, за колегата не знам.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

Да.С последният.

SM-N9000 > SM-N960F/DS > SM-N975F/DS > SM-N986B > SM-N975U1>SM-S918B/DS
Цитирай

Ами не знам, и при мен пак изкарва два дена преко сили, но преди беше по-добре. Изчистих кеша вчера, не го бях правил след ъпдейта до PIE. Ще изчакам още 1-2 цикъла на заряд/разряд и може би ще пробвам с ресет до factory defaults. Ако не помогне, поне няма да навреди.
Цитирай
Lightbulb 

Това успях да постигна, след последния security ъпдейт от 1 март. И както споменах в друга тема, сега ми се струва доста по-стабилен по отношение на батерията, която преди този ъпдейт и преди триенето на кеш държеше два пъти по-малко.

   

I AM THE ONE WHO KNOCKS...
Цитирай

Това е след ресет до фабрични настройки, първото зареждане. Според мен не е както преди ъпдейта от март ...


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

При мен:[Изображение: 747a04fc7a33e654e27904952ed6813b.jpg]

Изпратено с помощта на Tapatalk
Цитирай

И двамата имате някакъв проблем, но не е от последната актуализация, вижте при мен как е. Аз бих преинсталирал през Odin софтуера на чисто без връщане на бекъп. 
[Изображение: 25850176.jpg]

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

Аз не съм връщал бекъп. Просто инсталирах на чисто приложенията, които ползвам - фейсбук, вайбър, само стандартни такива.
Какъв проблем може да има, освен ъпдейта...Не знам вече.
Цитирай

Ако мислиш, че е от ъпдейта върни си предишната версия.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

Иване, не разбрах дали смяташ, че моят телефон има проблем, или говориш за друг колега

Изпратено с помощта на Tapatalk
Цитирай

Твоя най-вече  Undecided
С тая Система Андроид на първо място със сигурност има нещо гнило. Никога не трябва да е най-отпред ако телефона работи нормално.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

Ъъъ, кофти. Макар че съм доста доволен от времетраенето на батерията. Само да итбележа, че всички сървиси са включени:gps, nfc, Bluetooth заради gear s3 и мултимедията в колата и пр. Не знам обаче Система Андроид какво точно прави...

Изпратено с помощта на Tapatalk
Цитирай

Всичко общо взето. Всеки един процес е свързан със Система Андроид. И нещо като не работи както трябва, Система Андроид излиза на първо място в потреблението на батерията.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

Някой ден ще събера сили да ресетна и да инсталирам на чисто...
Сега погледнах отново, екран е излязъл начело

Изпратено с помощта на Tapatalk
Цитирай

Не е страшен ресета, давай смело. Аз лично смятам да изчакам някой следващ ъпдейт и да видя как ще е.

Мога ли да помоля някои от колегите с "нормално" издържащи батерии да прати скрийнош с usage-a на батерията като достигне 90%? Като прикачения. Благодаря!


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 1 потребител изказва благодарност на ACEH за това мнение:
  • rudizlz
Цитирай

Днес пуснаха актуализации на Game tools, Game launcher, Game optimizing service. Досега в игра, като се плъзнеше надолу или настрани, излизаха нотификационната лента и бутоните за навигацията и после се скриваха автоматично. От допълнителния бутон до тези за навигацията можеше да се прави видео, да се правят настройки и т.н. Сега са решили, че за да стигнеш до тези неща, е по-лесно и удобно да трябва да отвориш изцяло нотификациите, да избереш Game tools от там и тогава чак да ти се отворят тези неща, вместо да го правиш с едно плъзване настрани. Имам чувството, че се връщаме към touchwiz и познатия дървен интерфейс на Самсунг. Да не говорим, че при едно грешно плъзване може да се минимизира в най-неподходящият момент.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай

Според мен си е същото.
Обнових приложението и го стартирах.
Не виждам разлика.


Прикачени файлове Миниатюри
   

SM-N9000 > SM-N960F/DS > SM-N975F/DS > SM-N986B > SM-N975U1>SM-S918B/DS
Цитирай

(2019-03-20, 22:37:59)ACEH написа:  Не е страшен ресета, давай смело. Аз лично смятам да изчакам някой следващ ъпдейт и да видя как ще е.

Мога ли да помоля някои от колегите с "нормално" издържащи батерии да прати скрийнош с usage-a на батерията като достигне 90%? Като прикачения. Благодаря!
Това е при мен потреблението при достигане на 90% на батерията. С последения ъпдейт съм. Не съм правил фактори ресет.[Изображение: ac4ba7068ec5e1851a2b6f20e756bc02.jpg]

Изпратено от моят SM-N960F с помощта на Tapatalk

Galaxy S3 ---> Note 4 ---> Note 9 ----> S22 Ultra
Цитирай

(2019-03-27, 17:51:58)chopakov написа:  Според мен си е същото.
Обнових приложението и го стартирах.
Не виждам разлика.

Рестартирах, трих кешовете и датата на всички приложения, свързани с гейминг и пак си остава така. Контрола е чрез жестове, а гейминг туулс си остава като икона в нотификационната лента. Отсъства възможност за всякаква промяна дали да използвам жестове или навигационна лента по време на игра. Не знам вече какво може да се е омазало.

Едит: Да не би да ползваш лентата за навигации, вместо жестовете? Ако превключа към бутони за навигация, а не жестове, всичко работи нормално, но щом превключа към жестове, се омазват нещата. Преди можеше да се ползват жестове и в игрите телефона да превключва към бутони за навигация.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай

(2019-03-20, 22:37:59)ACEH написа:  Мога ли да помоля някои от колегите с "нормално" издържащи батерии да прати скрийнош с usage-a на батерията като достигне 90%? Като прикачения. Благодаря!
Това е при мен към края на работния ми ден след малко  Smile  Както се вижда, нямам много време за ровене по телефона по време на работа  Big Grin 
[Изображение: 25956078.jpg]

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)