Първо мнение - Samsung Galaxy Note 9 - актуализации на софтуера
#1

Днес при първото стартиране си поиска актуализация. Не зная дали и при осмицата беше така, но сега при девятката има бутон за лога , какво е новото... Вие получихте ли я?

(2019-08-13, 15:05:48)Чо написа:  За улеснение - малко разяснения - кое какво означава и кога има нови неща Wink

N960FXXS3CSG5

N960 - модел на устройството
F - пазар, за който е пренданачен, при доста от моделите F е за Европа

XX - специфичен регион/оператор (обикновено XX e незаключен към оператор)
S - Security patch (само подобрения в сигурността), U - Update (има и нови функции/поправки на бъгове)

3 - версия на BootLoader, не може да се връща (downgrade) към FW с по-стара версия на BL.
C - Android версия, C е за 9.0 (приципно почват от A за първата пусната версия за модела).
S - 2019 година, R - 2018, Q - 2018, P - 2017, ...
G - Юни месец, А - Януари ... L - декември
5 - поредна компилация за месеца на FW, (може да) има няколко (вътрешни, случая 4) преди на излезе официалната: 1...9,A...Z) 
Цитирай

Оценете темата:
  • 10 гласа - средно 3.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy Note 9 - актуализации на софтуера

Загряването след последните два ъпдейта при мен не се оправя. Първо се затопля страната, на която е охлаждането, после целият телефон се нагорещява. Това по време на игра. 20-30 минути активна игра и телефона вече е горещ. Няма тротълинг, забиване, лаг, просто много висока температура. Единственото нещо, което не съм правил е хард ресет, но честно казано ми писна през 2-3 ъпдейта да трябва да правя хард ресет.
Настройките са следните:
В гейм ланчъра - balanced, батерията е на medium power saving, включен е night mode, на играта настройките не са пипани, а преди не беше толкова зле положението. Охлаждането си върши работата, веднага след като изгася дисплея или изляза от играта плавно започва да изстива, но това не е от голямо значение.

Каква повреда по хардуера може да има, за да се случва това? Охлаждане? Пастата на чипсета? Как може да се докаже проблема със загряването пред сервиз, без да се налага да стоя половин час и да играя, докато се случи?

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
Аксесоари

Здравейте,
Имам следният казус:
Купих си Samsung Galaxy Note 9 преди една седмица от магазин в Пловдив (не е мобилен оператор) и се оказа, че телефонът е произведен за Германия. Проблемът който имам е с актуализирането на софтуера. Последната актуализация на софтуера пише, че е от януари 2019, а при опит за ъпдейт ми излиза съобщение "Вашият софтуер е актуален". Пробвах да свържа телефона с Kies 3, за да инсталирам ръчно евентуални ъпдейти, но и там "греда" - не мога да го кънектна към програмата (иначе се свързва с компютъра). Свързах се със Samsung Bulgaria, като в същото време им изпратих модел, SN, IMEI и от там ми отговориха, че не би трябвало да имам затруднения при ъпдейт и би следвало да получавам актуализации, т.к. телефонът ми е произведен за Европа (Германия). В темата виждам, че всички сте с пачове от април 2019г.
Можете ли да ми помогнете с някаво решение? Дали ще получа AIR Update или мога ръчно да ъпдейтна (от някъде)?
(Приложил съм screenshot-ове)
Благодаря предварително!


Прикачени файлове Миниатюри
           
Цитирай

Първо поправка-1 май е последният секюрити пач.
Логнал ли си се със Самсунг-акаунт?
По мои наблюдения Германия първи получават ъпдейтите,няколко дни по-късно идват за България.
Изчакай,би трябвало да дойде...


Прикачени файлове Миниатюри
   

SM-N9000 > SM-N960F/DS > SM-N975F/DS > SM-N986B > SM-N975U1>SM-S918B/DS
Цитирай

Много благодаря за бързият отговор! Да, логнал съм се в Samsung акаунта. Ще изчакам... дано да дойде... И все пак знаете ли дали има вариант да инсталирам пача ръчно, през някакво приложение на Samsung?
Цитирай

Няма да дойде автоматично "по въздуха", защото си с версия, каквато за България не е излизала, след това като си сложил българска карта продуктовия код се е сменил от немски на български и положението става "омазано". Само ръчно през компютър ще можеш да го вкараш в правия път. Трябва ти последна версия за България и флаш през Odin с триене на всички данни от телефона.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 2 потребители изказват благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • badata, chopakov
Цитирай

Мале, мале... Благодаря за отговора! А, къде мога да прочета как да се справя с това, което си написал? Благодаря предварително!
Цитирай

Ако имаш малко търпение, като се прибера от работа към 16ч ще ти дам линкове и инструкции. Иначе има някъде тук тема как се прави, но е стара и инструкциите не са съвсем актуални.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 3 потребители изказват благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • badata, chopakov, pockobg
Цитирай

Много ти благодаря!!!
Цитирай

Здравейте! Нищо не се е актуализирало наскоро, но сякаш търсачката в приложенията се е обновила сама. Преди влизах в списъка с приложения и ако търся нещо, примерно Tapatalk, както сега ми излизаха отгоре всички икони на приложения, които съдържат тази дума. Но нещо се прецака и сега търси по други абсурдни места. Прилагам снимка. Някой с идея? Благодаря!

[Изображение: 2e7ee0d9b815543b25f70cd0edbf4794.jpg]

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Цитирай

След последната актуализация вече няма избор между 0.2 и 0.4 секунди при super slow motion режима на камерата.
Цитирай

(2019-06-04, 19:51:48)Slavi84 написа:  След последната актуализация вече няма избор между 0.2 и 0.4 секунди при super slow motion режима на камерата.

Хм, при мен го има.

"Войната вървеше добре и за двете страни, докато не се намеси генералния щаб".
                                               Я. Хашек, "Приключенията на храбрия войник Швейк"
Цитирай

В настройките на камерата на позиция Slow-mo, ако си на Multi-take я няма опцията, ако си на Single-take можеш да преминеш от 0.2s на 0.4s Wink

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на SpLiT за това мнение:
  • Diego Armando, Slavi84
Цитирай

Благодаря сега ще го видя и лека вечер на всички.
Цитирай

Version: N960FXXU3CSF9/N960FOXM3CSF9/N960FXXU3CSF1/N960FXXU3CSF9

Има го за DBT в SAMFIRM
Цитирай

Това юнския секюрити пач ли е?

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Цитирай

Не само! Не са ни забравили още (собствениците на Ноут 9)!
Ъпдейта е малко над 700МБ и носи подобрения за камерата - нощен режим и скенер за QR кодове. Казва се, че нощният режим работи също толкова добре, колкото този в S9/+, който пък работи еднакво добре като нощният режим в S10 серията. Да ни е честито!

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на S.7.R.3.L.0.K. за това мнение:
  • chopakov
Цитирай

Още информация за ъпдейта:
1. Възможност за промяна на степента на замъгляването в режим Live Focus на предната камера. Досега беше само едно нивото на замъгляване;
2. Променена анимация при започване на безжично зареждане, както и начина на показване на нотификацията за безжично зареждане на lockscreen-а;
3. Променен звук при избор на менюта, подменюта и т.н. (звука на tap-ването от Орео мисля е върнат);
4. Някаква липсваща настройка за плавна анимация при lockscreen-а, не помня какво точно беше;
5. Подобрения в бързината на у-вото - по-бързо и плавно отваряне на апликации (едва забележимо, не очаквайте чудеса);
6. Подобрен живот на батерията - не очаквайте чудеса;
7. Променен bootloader от S2 към U3, което предполага невъзможност за връщане към по-стара версия на Pie и Oreo след ъпдейта! Внимавайте ако решите да ъпдейтвате.

а) Потребител е споменал да се премахват custom шрифтове и подобни промени по визията преди ъпдейтване (напр. ланчъри), защото при него е довело до отказ на апарата да boot-не след ъпдейта и е действал през recovery за да проработи телефона. Дали е негова вина или не, проблем със съвместимост или нещо друго, само той си знае.
б) Говореше се нещо за мястото под падащото тогъл меню, че е премахнато някакво празно пространство в ъглите(?). Не знам какво точно е, тъй като използвам променено тогъл меню през Good Lock и не съм обърнал внимание къде е проблема във фабричното, когато е спуснато до долу.

Това е информация, която съм срещнал в темата за обсъждане на Note 9 в XDA. Не съм открил сам и не съм тествал новият ъпдейт на моето устройство!

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
[-] 3 потребители изказват благодарност на S.7.R.3.L.0.K. за това мнение:
  • chopakov, martoo, zlatanmarkov
Цитирай

(2019-06-19, 13:23:37)S.7.R.3.L.0.K. написа:  Още информация за ъпдейта:
1. Възможност за промяна на степента на замъгляването в режим Live Focus на предната камера. Досега беше само едно нивото на замъгляване;
2. Променена анимация при започване на безжично зареждане, както и начина на показване на нотификацията за безжично зареждане на lockscreen-а;
3. Променен звук при избор на менюта, подменюта и т.н. (звука на tap-ването от Орео мисля е върнат);
4. Някаква липсваща настройка за плавна анимация при lockscreen-а, не помня какво точно беше;
5. Подобрения в бързината на у-вото - по-бързо и плавно отваряне на апликации (едва забележимо, не очаквайте чудеса);
6. Подобрен живот на батерията - не очаквайте чудеса;
7. Променен bootloader от S2 към U3, което предполага невъзможност за връщане към по-стара версия на Pie и Oreo след ъпдейта! Внимавайте ако решите да ъпдейтвате.

а) Потребител е споменал да се премахват custom шрифтове и подобни промени по визията преди ъпдейтване (напр. ланчъри), защото при него е довело до отказ на апарата да boot-не след ъпдейта и е действал през recovery за да проработи телефона. Дали е негова вина или не, проблем със съвместимост или нещо друго, само той си знае.
б) Говореше се нещо за мястото под падащото тогъл меню, че е премахнато някакво празно пространство в ъглите(?). Не знам какво точно е, тъй като използвам променено тогъл меню през Good Lock и не съм обърнал внимание къде е проблема във фабричното, когато е спуснато до долу.

Това е информация, която съм срещнал в темата за обсъждане на Note 9 в XDA. Не съм открил сам и не съм тествал новият ъпдейт на моето устройство!

Аз го качих още като излезе...всъщност аз бях човека, който писа в XDA, че има нов ъпдейт Big Grin.

Всичко, което си описал е вярно. Като цяло вече е доста стабилен Пай, точно колкото беше Орео. Най-накрая съм доволен от ъпдейта. Оправили са доста неща и е супер стабилен телефона.
Цитирай

А кога се очаква за България?

SM-N9000 > SM-N960F/DS > SM-N975F/DS > SM-N986B > SM-N975U1>SM-S918B/DS
Цитирай

Нямям идея, вероятно тези дни/седмици. Ако нямаш ръепение:
"2CSDJ --> 3CSF9 OTA File

SM-N960F/43fe96452ba04b2ebac0a0502dec3a14.bin?px-hash=&px-wid=31720190617-WSA77253193&px-wctime=2019-06-17%2008:16:07.0&px-unum=1fBohEC7lHz7yRcydUk6Zqyooz4VggppCbIlhAhq+pE=&px-nb=UGtezEZ854jbmFcvWGxLEA==&px-nac=Ny+8ehzCwPj0VHSwxX6+GVOjrtVIxfNsXfdmVc5fjIU=">http://fota-s3-dn.ospserver.ne...SwxX6+GVOjrtVIxfNsXfdmVc5fjIU=
"
Изтегляш това, преименуваш го на update.zip и го слагаш на sd card. Влизаш в recovery и го инсталираш. Това ще получиш реално при ota.
Ето и линк към оригиналният пост в xda, че май tapatalk нещо омазва...

https://forum.xda-developers.com/showthr...p=79744340

Изпратено с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на rudizlz за това мнение:
  • chopakov
Цитирай

Излезна ОТА за БГ

Samsung Galaxy Note 4 - Black
Samsung Galaxy S7 Edge - Black Onyx
Samsung Galaxy Note 9 - MidnightBlack
Samsung Galaxy Note 20 Ultra - Mystic Black
Samsung Galaxy S23 Ultra 512gb - Green
[-] 1 потребител изказва благодарност на Mazev за това мнение:
  • bnn
Цитирай

Вече е наличен.В момента тегля.

SM-N9000 > SM-N960F/DS > SM-N975F/DS > SM-N986B > SM-N975U1>SM-S918B/DS
[-] 1 потребител изказва благодарност на chopakov за това мнение:
  • Slavi84
Цитирай

Има нови настройки на камерата. Как може да се разреши Selfie shape correction?

[Изображение: 0MZPUSr.jpg]

Samsung Note20 Ultra 5G, Samsung Note9, Samsung S8, HTC 10, HTC One M9, HTC One, HTC Sensation, HTC HD2
Цитирай

При мен не може да се активира и Tracking auto-focus за движещи се обекти...

Едит: Оправих се. Selfie shape correction работи само когато се използва по-големият ъгъл на снимане (иконката с две човечета, а не с едно). За приближеното заснемане е деактивирано по подразбиране. Не видях дали работи при wide selfie.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на S.7.R.3.L.0.K. за това мнение:
  • bnn
Цитирай

Някой с Тайладския ром получи ли ОТА ъпдейт ?

Nokia N97 mini > Nokia N8 > Samsung Galaxy S3 > Iphone 7 >Samsung Galaxy Note 9>>Huawei P30 Pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)