Първо мнение - Samsung Galaxy Note 9 - актуализации на софтуера
#1

Днес при първото стартиране си поиска актуализация. Не зная дали и при осмицата беше така, но сега при девятката има бутон за лога , какво е новото... Вие получихте ли я?

(2019-08-13, 15:05:48)Чо написа:  За улеснение - малко разяснения - кое какво означава и кога има нови неща Wink

N960FXXS3CSG5

N960 - модел на устройството
F - пазар, за който е пренданачен, при доста от моделите F е за Европа

XX - специфичен регион/оператор (обикновено XX e незаключен към оператор)
S - Security patch (само подобрения в сигурността), U - Update (има и нови функции/поправки на бъгове)

3 - версия на BootLoader, не може да се връща (downgrade) към FW с по-стара версия на BL.
C - Android версия, C е за 9.0 (приципно почват от A за първата пусната версия за модела).
S - 2019 година, R - 2018, Q - 2018, P - 2017, ...
G - Юни месец, А - Януари ... L - декември
5 - поредна компилация за месеца на FW, (може да) има няколко (вътрешни, случая 4) преди на излезе официалната: 1...9,A...Z) 
Цитирай

Оценете темата:
  • 10 гласа - средно 3.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy Note 9 - актуализации на софтуера

(2019-06-20, 14:00:32)S.7.R.3.L.0.K. написа:  При мен не може да се активира и Tracking auto-focus за движещи се обекти...

Едит: Оправих се. Selfie shape correction работи само когато се използва по-големият ъгъл на снимане (иконката с две човечета, а не с едно). За приближеното заснемане е деактивирано по подразбиране. Не видях дали работи при wide selfie.

Благодаря, не се бях сетил.  Smile

Samsung Note20 Ultra 5G, Samsung Note9, Samsung S8, HTC 10, HTC One M9, HTC One, HTC Sensation, HTC HD2
Цитирай
Аксесоари

След Ъпдейта ми показва че Предната камара е с Размер 5,2мегаписела,някой може ли да каже защо е така? Благодаря и Спокойна Вечер!!!
Цитирай

И за теб важи по-горният отговор, който съм дал. Използваш по-големият ъгъл на заснемане (с две човечета едно зад друго) и си е 8MPX. Когато използваш по-малкият ъгъл/приближението, максималната резолюция е 5.2MPX. Единствената тъпа досада е, че по подразбиране е избрано по-приближеното селфи с малък ъгъл.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай

Благодаря за Пояснението!!!Лека и Спокойна Вечер!
Цитирай

Първи впечатления от ъпдейта (все негативни):
1. Влошен живот на батерията, телефона беше спрял да загрява при игра, сега пак започна да го прави. Батерията при игра пада по-бързо.
2. Опитах да направя снимки в нощен режим. В 2 от 3 опита, докато изображението се запаметява (Saving), ми излиза грешка "Warning: Camera Failed", като приложението не се затваря, дори камерата остава активна, но имам само бутон "ОК", който като избера, ме изхвърля от камерата. Не съм забелязал да има проблеми с фокусиране, заснемане и т.н. така че засега отхвърлям варианта проблема да е хардуерен.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай

(2019-06-21, 21:44:21)S.7.R.3.L.0.K. написа:  Първи впечатления от ъпдейта (все негативни):
1. Влошен живот на батерията, телефона беше спрял да загрява при игра, сега пак започна да го прави. Батерията при игра пада по-бързо.
2. Опитах да направя снимки в нощен режим. В 2 от 3 опита, докато изображението се запаметява (Saving), ми излиза грешка "Warning: Camera Failed", като приложението не се затваря, дори камерата остава активна, но имам само бутон "ОК", който като избера, ме изхвърля от камерата. Не съм забелязал да има проблеми с фокусиране, заснемане и т.н. така че засега отхвърлям варианта проблема да е хардуерен.
Аз нямам такива проблеми.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Цитирай

Използвай телефона още няколко месеца. И моят в началото беше добре. Big Grin

Открих, че грешката Warning Camera Failed се получава, ако по време на снимане в нощен режим, телефонът не се държи абсолютно стабилен. Едно малко движение и се появява въпросната грешка.
Възможно е загряването по време на игра, да е свързано с липса на оптимизация на играта за андроид 9 и най-вече смотаният Exynos. Позитивното е, че батерията изглежда се стабилизира малко по малко.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай

@strelok аз нямам проблем с ъпдейта, какво да го използва, аз го имам от доста време и нямам проблеми, но от както го имаш, ти все не си доволен от него и се чудя, защо не си вземеш друг.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Телефона загрява при възпроизвеждане на видеоклипове от YouTube.Резолюция FHD+.
При вас как е?

SM-N9000 > SM-N960F/DS > SM-N975F/DS > SM-N986B > SM-N975U1>SM-S918B/DS
Цитирай

(2019-06-22, 15:28:22)hazART написа:  @strelok аз нямам проблем с ъпдейта, какво да го използва, аз го имам от доста време и нямам проблеми, но от както го имаш, ти все не си доволен от него и се чудя, защо не си вземеш друг.

Все не съм доволен, защото няма ъпдейт, след който да нямам проблеми. Как иначе да обясня? И това ми се случва за пръв път. Дали е дефектна бройка, дали проблема е другаде и аз не знам. В сервиз ще ми вдигат рамене, докато не му изтече гаранцията.
Сега като гледам съм на 35% батерия, като потреблението е - 20% игра (за 3 часа игра) + 16% дисплей (3h7m, 50% яркост) + 5% система + 5% Андроид ОС + 3% sysUI + 2% audioserver + 2% idle + 1% standby + 1% push service = 90%. Останалите 10% къде са и той не може да каже. Интересно ми е как изчисли 20% за 3 часа игра, при условие, че виждам как на 2-5 минути пада по 1%. Това е при medium power saving, не ми е мисли ако е изключен режима как ще е.
Трябва да кажа, че това е добре и съм доволен ли?

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай

Аз си мисля, че и горещото време си оказа влияние на батерията.
Цитирай

Според мен е хубаво при ъпдейт да удряте по един wipe cache partition.
Относно night mode на камерата е нормално да отнема повече време и трябва да се свикне да се изчаква да завърши процесът.

Samsung Galaxy S20 Plus

Цитирай

(2019-06-22, 17:51:45)chopakov написа:  Телефона загрява при възпроизвеждане на видеоклипове от YouTube.Резолюция FHD+.
При вас как е?
При мен е окей.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

(2019-06-22, 23:54:15)danilov написа:  Аз си мисля, че и горещото време си оказа влияние на батерията.
Локация, покритие на клетката. Има тонове неща, които влияят. Вместо да се изброяват процесите може да се прикачат снимки.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Цитирай

Не знам какво стана след този ъпдейт, но батерията е много зле. Преди ъпдейта правех по 9 ч. екран на wi fi сега около 6 ч. Дали защото изчистих кеша или нещо друго, но е зле батерията.
Цитирай

Ами спрете да го триете тоя глупав кеш... 
То ако беше полезно и вършеше добра работа щеше да е в менюто на телефона, а не да трябва да влизаш там където не е за всеки. Никога не съм трил кеш на мой телефон и никога не съм имал проблеми при актуализации. 
Изчакай го няколко дни, би трябвало да влезе в норми след известно време.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • Marto.g
Цитирай

(2019-06-25, 18:31:11)danilov написа:  Не знам какво стана след този ъпдейт, но батерията е много зле. Преди ъпдейта правех по 9 ч. екран на wi fi сега около 6 ч. Дали защото изчистих кеша или нещо друго, но е зле батерията.
И при мен пада по-бързо след ъпдейта.

"Войната вървеше добре и за двете страни, докато не се намеси генералния щаб".
                                               Я. Хашек, "Приключенията на храбрия войник Швейк"
Цитирай

(2019-06-25, 18:49:15)elzin написа:  И при мен пада по-бързо след ъпдейта.
Аз съм 6...

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Цитирай

След като анализирах проблема установих, че батерията пада заради Spotify, оказа се, че е масово при телефони на Самсунг, много хора се оплакват от същото, надявам се Spotify да фиксират потреблението на енергия. Телефона във всяко друго отношение работи прекрасно..

"Войната вървеше добре и за двете страни, докато не се намеси генералния щаб".
                                               Я. Хашек, "Приключенията на храбрия войник Швейк"
[-] 1 потребител изказва благодарност на elzin за това мнение:
  • Diego Armando
Цитирай

При мен е замразен Spotify и пак си пада батерията.
[-] 1 потребител изказва благодарност на danilov за това мнение:
  • chopakov
Цитирай

Здравейте,

След последния ъпдейт имам проблем с камерата - издава жужащ звук и не фокусира.
Някой има ли идея как се оправя?
Цитирай

(2019-07-03, 08:01:27)XPls7 написа:  Здравейте,

След последния ъпдейт имам проблем с камерата - издава жужащ звук и не фокусира.
Някой има ли идея как се оправя?
Колега аз имах такъв проблем и за жалост не е софтуерен а хардуерен... ходих да ми сменят камерата. За два дена беше готов телефона в сервиза на Самсунг във Варна. Перфектно си свършиха работата хората драскотина по телефона. Какво ли не правих и настройки връщах и префлашвах нищо. Няма оправия. Трябва да се смени камерата.

Samsung S 24 Ultra 256GB. Titanium Grey
Цитирай

Има актуализация от преди 5 мин. Мисля че е кръпка за тоя месец
Цитирай

Дам. Security update за юли.

Samsung Galaxy S20 Plus

Цитирай

След последния секюрити ъпдейт, Ноута стана осезаемо по бърз в сравнение преди ъпдейта.

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Цитирай

Няма оправия. С андроид 8, батерията на телефона изкарва до 24 часа, а с андроид 9 - само 12 часа.

[Изображение: 25569608.png]
Samsung Galaxy S23 Ultra
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)