Първо мнение - Samsung Galaxy Note 9 - актуализации на софтуера
#1

Днес при първото стартиране си поиска актуализация. Не зная дали и при осмицата беше така, но сега при девятката има бутон за лога , какво е новото... Вие получихте ли я?

(2019-08-13, 15:05:48)Чо написа:  За улеснение - малко разяснения - кое какво означава и кога има нови неща Wink

N960FXXS3CSG5

N960 - модел на устройството
F - пазар, за който е пренданачен, при доста от моделите F е за Европа

XX - специфичен регион/оператор (обикновено XX e незаключен към оператор)
S - Security patch (само подобрения в сигурността), U - Update (има и нови функции/поправки на бъгове)

3 - версия на BootLoader, не може да се връща (downgrade) към FW с по-стара версия на BL.
C - Android версия, C е за 9.0 (приципно почват от A за първата пусната версия за модела).
S - 2019 година, R - 2018, Q - 2018, P - 2017, ...
G - Юни месец, А - Януари ... L - декември
5 - поредна компилация за месеца на FW, (може да) има няколко (вътрешни, случая 4) преди на излезе официалната: 1...9,A...Z) 
Цитирай

Оценете темата:
  • 10 гласа - средно 3.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy Note 9 - актуализации на софтуера

(2020-01-23, 08:17:34)dinko написа:  Забелязахте ли ,че в опциите за разработчици най-отдолу има опция за промяна формата на иконите. Промяната се прилага след рестарт на телефона.
Колега, вместо да си рестартираш телефона можеш и като пуснеш и спреш тъмния режим....също се сменят иконите  Wink
[-] 2 потребители изказват благодарност на Marsky за това мнение:
  • dinko, georgi.panev.92
Цитирай
Аксесоари

Здравейте! След ъпдейта спря да работи  LED диода за пропуснати разговори,смс,съобщения от вайбър и т.н. Работи само при зареждане на телефона.
Цитирай

След актуализацията reset не помогна ли?

 
Цитирай

За съжаление не помогна и ресет на системата.Даже и януарския пач мина и там не оправиха нещата.Чета ,че и други хора имат такъв проблем.
Като цяло нямам никакви други проблеми с ъпдейта и всичко останало работи ок.
Цитирай

Чак не е за вярване, но животът на батерията видимо се подобри. Изкарва ме като на 8ца.

Но има още доста неща за издокосуряване.

Излизайки от YouTube или Spotify чрез използване на началния "бутон" аудиото продължава да си върви 2 секунди.
Светлинния индикатор реагира само при зареждане.
При зареждане на телефона и получаване на някакво известие се включва дисплея и не се изключва 5 минути може би.
Забелязах, че при гледане над 1 час Netflix или Hbo Go телефонът излиза от приложенията. След което ако не почистя RAM от настройките /защото досега не ми се бе случвало да остават 100-200 mb свободни или телефонът автоматично си го е чистил преди/, отново става същото след 10-15 минути. Независимо дали е през 4G или Wi-fi.
И при Vivacom Go става същото при продължително гледане.
По време на разговор от SIM1 примерно, вече не може в същия момент да използва 4G от другата SIM карта. При разговор и връзка с Wi-fi няма проблеми поне.

Държа да отбележа, че направо съм инсталирал новия андроид след получаване на известие. Не съм връщал фабрични, не съм трил кеш и т.н.
[-] 1 потребител изказва благодарност на b0neff за това мнение:
  • enkov
Цитирай

За да ползваш интернет по време на разговор има една опция в мобилни мрежи -използване мобилни данни при разговор. Мисля ,че е нова опция.Такива проблеми със Spotify или Youtube нямам .Но аз направих хард ресет.
[-] 1 потребител изказва благодарност на dinko за това мнение:
  • b0neff
Цитирай

А при мен и светлинният индикатор си работи, поне от вайбър и месинджър.

Galaxy S 24 ultra
Цитирай

(2020-01-27, 11:37:27)dinko написа:  За да ползваш интернет по време на разговор има една опция в мобилни мрежи -използване мобилни данни при разговор. Мисля ,че е нова опция.Такива проблеми със Spotify или Youtube нямам .Но аз направих хард ресет.

Благодаря, колега. Вече се оправиха нещата с интернета по време на разговори.

Как се прави хард десет, какво прави и изтрива ли всичко от телефона?
Цитирай

В настройки и нулиране, да изтрива всичко, но можеш да си направиш архивиране на данните , има няколко опции.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • b0neff
Цитирай

Има ли вече някакво решение с лед индикатора? И моя се пуска само при зареждане.

Цитирай

(2020-01-28, 18:26:53)preparatos написа:  Има ли вече някакво решение с лед индикатора? И моя се пуска само при зареждане.

Хора, направети си хард ресет, това е решението. Моя лед индикатор си работи коректно.

Note 10 plus Aura Glow 256GB и Samsung Galaxy Note 9, Samsung Galaxy Note 4 N910F GOLD Android 5.1.1, COK2 Samsung Galaxy Note 10.1 /2014 Edition/ 605 White 4G LTE Android 5.1.1 
[-] 1 потребител изказва благодарност на craizy за това мнение:
  • preparatos
Цитирай

При мен не мига при известия от вайбър. След върнати заводски настройки...

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Цитирай

(2020-01-28, 22:51:30)dani_z25 написа:  При мен не мига при известия от вайбър. След върнати заводски настройки...

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
А при пропуснато повикване, лед индикатора мига ли или при тебе е само при вайбъра?

Ако не се оправи и след ресет, дали ще уважат гаранцията? Не ми харесва да нямам лед известия....
Цитирай

(2020-01-28, 23:15:55)preparatos написа:   Ако не се оправи и след ресет, дали ще уважат гаранцията? Не ми харесва да нямам лед известия....
Ако проблемът е софтуерен - не.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • preparatos
Цитирай

Софтуерно е, щом и при други хора се проявява. Относно дали работи при повикванията, честно казано не бях обърнал внимание изобщо, докато не прочетох тук. При вайбър не светкаше. При мейл от джимейл работи. Ще проследя при пропуснато как е...

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Цитирай

Здравейте, имате ли проблем с прехвърляне на екрана на телефона към телевизор или компютър?
Използвам cast иконата при гледане на ю-тюб клипове, но от скоро не мога да се свържа с тв-то. Телефонът намира телевизора, но отказва  да се свърже. Също ползвам Remote desktop и Teamviewer, но и там без успех. В някой форуми споделят за подобен проблем след ъпдейт до Андроид10. Повечето хора препоръчват да се изчака до следващият ъпдейт на секюрити пач, но ако някой е намерил решение моля да сподели.
Цитирай

При мен се свързва ,но доста по бавно. Тв LG
Цитирай

Преди да ъпдейтна,често го свързвах с тв-то.
След ъпдейта не иска.
Сони Бравия Андроид ТВ

(2020-01-28, 20:10:39)craizy написа:  Хора, направети си хард ресет, това е решението. Моя лед индикатор си работи коректно.
Подкрепям.
ЛЕД-а си работи коректно.

SM-N9000 > SM-N960F/DS > SM-N975F/DS > SM-N986B > SM-N975U1>SM-S918B/DS
[-] 2 потребители изказват благодарност на chopakov за това мнение:
  • badata, preparatos
Цитирай

При мен си работи LED индикатора, без reset. Но само на SMS и пропуснати повиквания (то аз така съм указал). Пробвайте да вкл/изкл. Do not disturb, май помага, ако е спекло там (или там укажете дори в DND да има LED и направете вкл/изкл).
[-] 1 потребител изказва благодарност на enkov за това мнение:
  • preparatos
Цитирай

(2020-02-01, 00:41:41)chopakov написа:  Преди да ъпдейтна,често го свързвах с тв-то.
След ъпдейта не иска.
Сони Бравия Андроид ТВ



https://www.sony.bg/electronics/support/...s/00206881

Пробвай този линк. При мен след ъпдейт на телевизора (Sony) нещата се оправиха. Вече прехвърлям съдържание от телефонна към ТВ-то.
Цитирай

(2020-02-01, 10:59:10)enkov написа:  При мен си работи LED индикатора, без reset. Но само на SMS и пропуснати повиквания (то аз така съм указал). Пробвайте да вкл/изкл. Do not disturb, май помага, ако е спекло там (или там укажете дори в DND да има LED и направете вкл/изкл).
И след хард ресет, пак не сработва нормално лед индикатора. Както и очаквах, само генериране на излишно щракатлясване....

А при този начин , който казваш ти, сработва, леда нормално, зеленото започва да мига при пропуснати повиквания, но само, когато е активирано "Не ме безпокойте" . В момента, в който изключа "Не ме безпокойте", известията на леда пак се връщат по старому. Реагира само при заряд и рестарт....Включвах от опциите на лед индикатора, изключвах, рестартирах, упорства тоя лед на неговото си и това е.... Smile
Цитирай

При вас вибрацията при докосване на крайния панел работи ли, щото ми мен от както сложих 10та заработи един път и тва беше. Става въпрос за S9+ обаче.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай

Нямаше ли цял раздел за S9 серията?

Ъпдейтнах до 10 и веднага след това първият секюрити пач. Нямам проблем с LED индикатора. Утре би трябвало да започне разпространението на Good Lock в Корея. Дано е вярно и да е заедно с повечето модули. Бях забравил за грозния часовник в лявата страна на бара. Жестовете наистина вече са на ниво и анимациите правят телефона да изглежда, сякаш е по-бърз. Наистина жалко, че е последният ъпдейт за модела. Преди поне се опитваха да послъгват, че хардуера не е достатъчен, сега директно си отрязват флагманите.

Не ми харесва, че уиджета за времето отказва да смени локациите. Преди с плъзване надолу/нагоре сменяше локацията, ако имаш повече от 1, сега трябва да ровиш, за да я смениш.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай

Не са отрязали нищо, ъпдейтите са точно два.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Друго имах в предвид. Кофти е, че режат поддръжката само след 2 основни ъпдейта, при условие, че продават на премиум цени.

Колко време е поддръжката на ежемесечните пачове за сигурност? Още година след като спре поддръжката на нови версии на Андроид или е с друга продължителност?

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)