Първо мнение - Samsung Galaxy Note 9 - актуализации на софтуера
#1

Днес при първото стартиране си поиска актуализация. Не зная дали и при осмицата беше така, но сега при девятката има бутон за лога , какво е новото... Вие получихте ли я?

(2019-08-13, 15:05:48)Чо написа:  За улеснение - малко разяснения - кое какво означава и кога има нови неща Wink

N960FXXS3CSG5

N960 - модел на устройството
F - пазар, за който е пренданачен, при доста от моделите F е за Европа

XX - специфичен регион/оператор (обикновено XX e незаключен към оператор)
S - Security patch (само подобрения в сигурността), U - Update (има и нови функции/поправки на бъгове)

3 - версия на BootLoader, не може да се връща (downgrade) към FW с по-стара версия на BL.
C - Android версия, C е за 9.0 (приципно почват от A за първата пусната версия за модела).
S - 2019 година, R - 2018, Q - 2018, P - 2017, ...
G - Юни месец, А - Януари ... L - декември
5 - поредна компилация за месеца на FW, (може да) има няколко (вътрешни, случая 4) преди на излезе официалната: 1...9,A...Z) 
Цитирай

Оценете темата:
  • 10 гласа - средно 3.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy Note 9 - актуализации на софтуера

(2020-02-03, 13:12:28)S.7.R.3.L.0.K. написа:  Колко време е поддръжката на ежемесечните пачове за сигурност? Още година след като спре поддръжката на нови версии на Андроид или е с друга продължителност?
Различните производители и програми са с различни продължителности.За Ноут 9 бях чувал че май са 2 години за ОС и 3 последващи години за секюрити пачове.

SM-N9000 > SM-N960F/DS > SM-N975F/DS > SM-N986B > SM-N975U1>SM-S918B/DS
Цитирай
Аксесоари

Не са ощд 3 години май, ами още 1 година пускат ежемесечни (общо 3 години). За S7/S7Edge май направиха да има още 1-2 година тримесечни ъпдейти, дано е станало традиция.
Не може да им се вярва, защото постоянно променят условията. Дано до август 2020 оправят поне проблемите в Android 10 за Note 9 и това да е проблема, все ще изкараме до 2022 с 3-месечни ъпдейти.
Цитирай

Сигурен съм,инженерите на Самсунг са изпипали ъпдейта до най-малката подробност и грешката е в мен.Явно нещо съм пропуснал.Жестовете са страхотни(новия метод),ама по никакъв начин не мога да отворя Google Now.
Защо?

SM-N9000 > SM-N960F/DS > SM-N975F/DS > SM-N986B > SM-N975U1>SM-S918B/DS
Цитирай

Отваря се от левия или десен ълъл на екрана долу
[-] 1 потребител изказва благодарност на dinko за това мнение:
  • chopakov
Цитирай

(2020-02-09, 12:00:26)dinko написа:  Отваря се от левия или десен ълъл на екрана долу
Ето на.Знаех си,че проблема е при мене.
Благодаря колега.

SM-N9000 > SM-N960F/DS > SM-N975F/DS > SM-N986B > SM-N975U1>SM-S918B/DS
Цитирай

Днес излезе февруарския ъпдейт(само секюрити пач).За съжаление проблема със LED диода за нотификации не е оправен.Работи само при зареждане.Мастър ресет - направих след ъпдейта до андроид 10.
Цитирай

(2020-02-12, 11:47:45)George_79 написа:  Днес излезе февруарския ъпдейт(само секюрити пач).За съжаление проблема със LED диода за нотификации не е оправен.Работи само при зареждане.Мастър ресет - направих след ъпдейта до андроид 10.

И аз ъпдейтнах. Няма промяна след ъпдейта.
При мен LED диода немига при пропуснати повиквания. Иначе при пристигнали съобщения от Viber,Whats App мига.

HTC Legend^^^HTC One S^^^LG G3^^^Huawei P10^^^Samsung Galaxy Note 9^^^iphone 11
Цитирай

Да, то те бързаха, че май много бъгове имаше в самия Андроид и пуснаха N960FXXS4DTA5, вместо N960FXXU4DTB3 (който се тестваше), U се предполагаше да е по-голям и с повече промени... Може пък към края на месеца да пуснат и U... леко съм скептичен!
Цитирай

Не виждам проблем с LED индикатора при положение, че всичко се изписва на "always on display". Иначе и при мен не премигва при пропуснати повиквания, но за другите е ок. Но пък иконата за пропуснато повикване е винаги първа на дсиплея.
Цитирай

Утре (предполагам) ще е наличен ОТА с мартенският секюрити пач. Фиксове няма. Наличен е за изтегляне през PC.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай

Най вероятно вече ще получаваме само такива ъпдейти  за сигурността. Едва ли нещо ново ще има за нас.
Цитирай

(2020-03-08, 18:47:34)dinko написа:  Най вероятно вече ще получаваме само такива ъпдейти  за сигурността. Едва ли нещо ново ще има за нас.
Не ми се вярва. Моят S8+ получи андроид 9 през февруари 2019г. Декември 2019г. получи последния (засега) ъпдейт с подобрения за Пай. Вероятно нещо такова ще се получи и при вас с андроид 10.
Цитирай

ОТА вече е наличен, както и предположих.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на S.7.R.3.L.0.K. за това мнение:
  • dinko
Цитирай

Трети ъпдейт след андроид 10 и проблема с Led индикатора още не е оправен.Не мога да разбера защо при някои хора работи а при други не.Интересното е ,че и Galaxy S9/9+ е засегнат също.
Предпочетох този телефон само заради лед индикатора и 3.5мм жака пред новите галаксита а сега такъв нелеп проблем.
Цитирай

Здрасти, аз се върнах на андроид 9.Нищо не ми липсва от 10 но е субективно.

GT-I9205 Galaxy   6.3   
Samsung Note 3 –>8 –>9 –>10+ 
Samsung s23 ultra
Цитирай

Е то какво излиза че имаме 18 месеца ъпдейти ли?
Цитирай

То па и великия ъпдейт дето беше...

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Цитирай

(2020-03-09, 14:54:09)George_79 написа:  Трети ъпдейт след андроид 10 и проблема с Led индикатора още не е оправен.Не мога да разбера защо при някои хора работи а при други не.Интересното е ,че и Galaxy S9/9+ е засегнат също.
Предпочетох този телефон само заради лед индикатора и 3.5мм жака пред новите галаксита а сега такъв нелеп проблем.
И на мен ми е много удобен този индиакатор, особено за пропуснати повиквания. При нас повечето от засегнатите като че ли са тези, които не са правили ресет след андроид 10, а аз още същия ден направих  Bu. Това е само мое предположение обаче.
Интересното е, че при зареждане, червената лампа си свети, става зелено след 100 %, т.е. както си беше при 9-ката. На съобщение сега свети синьо, преди беше червено, ако не бъркам; на Месинджър, сега свети зелено, преди беше синьо; на пропуснато обаче е пълна тишина в момента. При теб как са нещата? 
Дано ONE UI 2.1 оправи нещата, но съм песимист. Ако не беше този отвратителен ноч на iphone-ите  Angry, но това е друга тема.
Цитирай

И с ноч и без ,това беше! До тук с Андроид. Минавам на Iphone. Когато мога.
Цитирай

(2020-03-16, 13:59:40)sawmv написа:  И на мен ми е много удобен този индиакатор, особено за пропуснати повиквания. При нас повечето от засегнатите като че ли са тези, които не са правили ресет след андроид 10, а аз още същия ден направих  Bu. Това е само мое предположение обаче.
Интересното е, че при зареждане, червената лампа си свети, става зелено след 100 %, т.е. както си беше при 9-ката. На съобщение сега свети синьо, преди беше червено, ако не бъркам; на Месинджър, сега свети зелено, преди беше синьо; на пропуснато обаче е пълна тишина в момента. При теб как са нещата? 
Дано ONE UI 2.1 оправи нещата, но съм песимист. Ако не беше този отвратителен ноч на iphone-ите  Angry, но това е друга тема.
И при мен е така със LED диода.Работи само при зарежадане и от месинджър на фейсбук.Като дам Do not disturb - започва да работи и за пропуснат смс и вайбър.Но никога за пропуснато обаждане ,което е и най важно!Тотално омазване.Иначе мастър ресет дадох веднага след ъпдейта до андроид 10.
Ето една тема за проблема,за съжаление без решение на ситуацията :
https://us.community.samsung.com/t5/Gala...rue#M34181
[-] 1 потребител изказва благодарност на George_79 за това мнение:
  • sawmv
Цитирай

Ако пуснем "always on display" на "always", ще виждаме за пропуснатоти повикване, но лично на мен, това не ми допада като решение.
Като гледам, изобщо няма да не се занимават да го оправят. Все пак сме с телефони отпреди 2 години.
Цитирай

Пробвали ли сте от тук да го поправите:

https://imgur.com/gDtRToN
Цитирай

(2020-03-17, 20:10:11)Tasho2255 написа:  Пробвали ли сте от тук да го поправите:

https://imgur.com/gDtRToN
За съжаление това е за LED Cover на Самсунг калъфа и няма общо с LED диода.Иначе мерси за линка.
Цитирай

Цялата серия 9 вероятно няма да получи ONE UI 2.1. Това е станало ясно по думите на модератор в Samsung Members Корея. Присъединявам се към мнението на dinko, че Андроид си изпя песента и липсата на ъпдейти е бич за потребителите на хай-енд у-ва, струващи маса пари. Освен ако някой не купува дърветата на Гугъл. Със сигурност ще ми е последният самсунг това, а ако мога и аз ще премина в отбор iOS. Не съм очаквал самсунг да падне до нивото на LG, с които го ядох същото дърво преди.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на S.7.R.3.L.0.K. за това мнение:
  • dinko
Цитирай

При Ноута се получава на практика, че получаваш един ъпдейт на ОС и толкова, защото представянето му съвпада горе долу със следващата версия на Андроид. Ако сега не го ъпдейтнат и до One UI 2.1, в което се съмнявам честно казано, ще е позор голям. Не, че и тук ще видим нещо кой знае какво по-различно. Малко нови опции в камерата и да можеш да си сложиш картинка в приложението за смс...

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)