Оценете темата:
  • 10 гласа - средно 3.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy Note 9 - актуализации на софтуера
#1

Днес при първото стартиране си поиска актуализация. Не зная дали и при осмицата беше така, но сега при девятката има бутон за лога , какво е новото... Вие получихте ли я?

(2019-08-13, 15:05:48)Чо написа:  За улеснение - малко разяснения - кое какво означава и кога има нови неща Wink

N960FXXS3CSG5

N960 - модел на устройството
F - пазар, за който е пренданачен, при доста от моделите F е за Европа

XX - специфичен регион/оператор (обикновено XX e незаключен към оператор)
S - Security patch (само подобрения в сигурността), U - Update (има и нови функции/поправки на бъгове)

3 - версия на BootLoader, не може да се връща (downgrade) към FW с по-стара версия на BL.
C - Android версия, C е за 9.0 (приципно почват от A за първата пусната версия за модела).
S - 2019 година, R - 2018, Q - 2018, P - 2017, ...
G - Юни месец, А - Януари ... L - декември
5 - поредна компилация за месеца на FW, (може да) има няколко (вътрешни, случая 4) преди на излезе официалната: 1...9,A...Z) 
[-] 1 потребител изказва благодарност на vladdark за това мнение:
  • dinko
Цитирай
Аксесоари
#2

Около 280 мб беше, освен, че беше свързано със сигурността, версия към 1 август, не знам нещо видимо да се промени. Аз го ъпдейтнах веднага, така че не знам как е било преди това.

Samsung S24U § Apple iPhone 15 pro max-Apple iPhone 14 pro max-Apple iPhone 13 pro max-Samsung Z Fold3 § Apple iPhone 12 pro max§Poco F2 pro-Apple iPhone 11 pro max-Samsung G Tab4-Apple iPhone XS max - Samsung Note 9 - Apple iPhone X - Apple iPhone 7 Plus - Apple iPhone 6s Plus -Alcatel Idol 3 (4.7) - Samsung Galahy Note 4- Samsung Galahy S ІV (White) § Samsung Galahy Note N8000 §-Samsung Galahy Note-HTC Desire HD - Sony Ericsson Vivaz pro-Nokia N95-Sony Ericsson Z600-Siemens SL45


Цитирай
#3

При мен отиде повече. О лога беше много по показателен
Цитирай
#4

Аз като актуализирах 9ката N960U1 в лог-а пишеше че са добавили избор между 0.2 и 0.4 секунди запис на Super Slow Motion освен секюрити пача от Август.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#5

Такава беше и на моят
Цитирай
#6

Между другото тоя ъпдейт го бяха пуснали някъе средата на месеца или около 20и. Някакъв ютубър беше споменал, че даже вече имал ъпдейт, пък беше около 20и август като гледах клипа.
Цитирай
#7

Налична е нова актуализация на софтуера.
Цитирай
#8

Да. Но е само актуализация на защитата от 1.9
Цитирай
#9

(2018-09-12, 13:22:37)rumo написа:  Да. Но е само актуализация на защитата от 1.9

Е,  72мб какво да е? След време ще е сериозната актуализация.
Цитирай
#10

Ето за тези които го нямат:
https://androidfilehost.com/?fid=1322778262904003687

Инфо
Номер на компилация : N960FXXS2ARH6
Версия на Android : Oreo(Android 8.1.0)
Дата на издаване : 2018-09-12
Ниво на поправка на защитата : 2018-09-01
· Защитата на вашето устройство е подобрена.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Nот 3 64gb --> Samsung Nот 9 128gb
Цитирай
#11

Ето как ще изглеждат телефоните ни със Android 9.0 Pie и Samsung Experience 10.0 Smile
Лошото е,че с темповете с които Sami пускат ъпдеътите си най-вероятно това нещо ще го получим чак догодина...
Все пак  няма да е лошо да направят един публичен/затворен бета тестинг на Android 9.0,аз лично бих се включил в такова начинание Wink

https://www.youtube.com/watch?v=PmOq0WfwL1k

::Google Pixel 3a White::
Цитирай
#12

Абе много зависи, аз лично МНОГО се прецаках на S8+ и тъпия им бета тест. Точно тогава ми се развали дебитната карта, а бета софта, тъй като беше бета, GPay не го хареса и останах много на сухо с парите ... Оставаше ми и само месец докато изтече картата и въпреки че се върнах после на оригиналния софтуер, GPay не ми позволи да си я добавя.
После пък банката ми ме прецака и три пъти не ми достави картата, и така 2 - 3 месеца от време на време на каса да тегля пари.

Пък разлика в предния андроид и бета андроида нямаше чаааааааааак толкова голяма, че да си струваше това главоболие Sad

Иначе ако не се лъжа (че не помня вече) много исках да се включа в бета теста и си намерих приложението на черно (че примерно държавата ти ако не е включена в теста, приложениеот не го виждаш из магазините) и проверявах редовно вътре в него и МАЙ се регистрирах доста по-рано от колкото щеше да ми позволи иначе.
Цитирай
#13

За пая от Samsung загатват след януари.Това беше написано след директен въпрос в един форум и съответно последва лавина от ....... от гневни собственеци на нот 9.Дано си вземат поука и да се напрегнат.

Samsung Nот 3 64gb --> Samsung Nот 9 128gb
Цитирай
#14

Колкото се напрягнаха миналата година и със Note 8. Ореото дойде април месец. Не вярвам сега да е по-различно. Такава си им е стратегията, при обявяването на новите модели от S серията, тогава почва разпространението на новата ОС и за миналогодишните модели.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#15

https://www.xda-developers.com/install-a...galaxy-s9/

Честно да ви кажа ре-дизайна им никак не ми допада,все едно някой второкласник в час по трудово го е правил...

::Google Pixel 3a White::
Цитирай
#16

https://www.sammobile.com/2018/10/08/lea...-firmware/
Работи се по андроид 9

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай
#17

Междувременно да вземат да пуснат вече ARI9 за BGL...

Samsung Note20 Ultra 5G, Samsung Note9, Samsung S8, HTC 10, HTC One M9, HTC One, HTC Sensation, HTC HD2
Цитирай
#18

(2018-10-08, 23:19:08)bnn написа:  Междувременно да вземат да пуснат вече ARI9 за BGL...

3 минутки заизравка с Odin е,официален OTA ъпдейт може чак по Коледа да дойде...

::Google Pixel 3a White::
Цитирай
#19

(2018-10-09, 20:43:13)ivo777 написа:  3 минутки заизравка с Odin е,официален OTA ъпдейт може чак по Коледа да дойде...

А дано е със Снежанка,ама май пак ще е дядо мраз  Lol

(2018-10-09, 20:43:13)ivo777 написа:  3 минутки заизравка с Odin е,официален OTA ъпдейт може чак по Коледа да дойде...

А дано е със Снежанка,ама май пак ще е дядо мраз.
Един скрийн за Колегата.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Nот 3 64gb --> Samsung Nот 9 128gb
Цитирай
#20

(2018-10-10, 06:14:49)enigma79 написа:  А дано е със Снежанка,ама май пак ще е дядо мраз  Lol


А дано е със Снежанка,ама май пак ще е дядо мраз.
Един скрийн за Колегата.

Може ли да кажеш коя е черната тема?
Цитирай
#21

(2018-10-10, 07:50:15)stoyandim написа:  Може ли да кажеш коя е черната тема?

Аз иzползвам high contrast theme от Samsung themes

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай
#22

(2018-10-10, 07:50:15)stoyandim написа:  Може ли да кажеш коя е черната тема?

Ето


Прикачени файлове Миниатюри
       

Samsung Nот 3 64gb --> Samsung Nот 9 128gb
[-] 1 потребител изказва благодарност на enigma79 за това мнение:
  • stoyandim
Цитирай
#23

Нещо не мога да влезна в в даунлоуд режим, чрез трите бутона

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай
#24

Свързан ли е USB кабела ? И аз имах затруднени преди . С включен Odin и инсталирани драйвери и свързан USB кабел се получи .

Nokia N97 mini > Nokia N8 > Samsung Galaxy S3 > Iphone 7 >Samsung Galaxy Note 9>>Huawei P30 Pro
Цитирай
#25

При мен стана по следният начин:
При изключен телефон се натискат заедно volume down + bixby buton, и след като се свържи кабела влезна в режим download

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)