Първо мнение - Samsung Galaxy Note 9 - актуализации на софтуера
#1

Днес при първото стартиране си поиска актуализация. Не зная дали и при осмицата беше така, но сега при девятката има бутон за лога , какво е новото... Вие получихте ли я?

(2019-08-13, 15:05:48)Чо написа:  За улеснение - малко разяснения - кое какво означава и кога има нови неща Wink

N960FXXS3CSG5

N960 - модел на устройството
F - пазар, за който е пренданачен, при доста от моделите F е за Европа

XX - специфичен регион/оператор (обикновено XX e незаключен към оператор)
S - Security patch (само подобрения в сигурността), U - Update (има и нови функции/поправки на бъгове)

3 - версия на BootLoader, не може да се връща (downgrade) към FW с по-стара версия на BL.
C - Android версия, C е за 9.0 (приципно почват от A за първата пусната версия за модела).
S - 2019 година, R - 2018, Q - 2018, P - 2017, ...
G - Юни месец, А - Януари ... L - декември
5 - поредна компилация за месеца на FW, (може да) има няколко (вътрешни, случая 4) преди на излезе официалната: 1...9,A...Z) 
Цитирай

Оценете темата:
  • 10 гласа - средно 3.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy Note 9 - актуализации на софтуера

Тестово или не, важно е, че се работи по подръжка на VoLTE за Note 9, което е добре. Не се надявах, че ще дойде толкова скоро при нас. Очаквах един куп по-евтини и разпространени модели да го получат преди нас да ни огрее. Много се мотаят обаче. За почти 3 месеца - 4 модела, реално 2 с по един производен на тях. Теленор ми изглеждат доста по-бързи в добавянето на нови устройства, при това дори такива, които не са в премиум сегмента.

Междувременно, Самсунг продължават да разпространяват ARI9 в доста региони, вместо ARJ1.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
Аксесоари

При мен не съм забелязал HD но се запази 4G

GT-I9205 Galaxy   6.3   
Samsung Note 3 –>8 –>9 –>10+ 
Samsung s23 ultra
Цитирай
Video 


Има нова актуализация на защитата от днес.


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 2 потребители изказват благодарност на cayman911 за това мнение:
  • bnn, slavia_13
Цитирай

Това е октомврийския пач за сигурността. Този месец се забавиха с актуализацията.

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на GT за това мнение:
  • slavia_13
Цитирай

Благодаря

Samsung Note20 Ultra 5G, Samsung Note9, Samsung S8, HTC 10, HTC One M9, HTC One, HTC Sensation, HTC HD2
Цитирай

Точно седмица се забавиха, заради ARJ1. Напълно приемливо. Преди няколко поста бях казал, че го очаквам чак в края на месеца.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай

Потвърждавам вече със сигурност, че понякога ми излиза HD при набиране и си стои през целият разговор, а по някога не.
И това е при разговор с хора, който нямата Volte, даже не са и чували за такова.
Не зависи от моето местоположение, като че ли по-скоро от тяхното. Или, ако не е постоянна услугата е избирателно и зависи от моментното свързване.
Довечера надявам се да ми се изясни още малко картинката
Цитирай

Някой с немският RI7 получи ли го?

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай

Аз не

Nokia N97 mini > Nokia N8 > Samsung Galaxy S3 > Iphone 7 >Samsung Galaxy Note 9>>Huawei P30 Pro
Цитирай

(2018-10-18, 14:03:41)rumo написа:  Потвърждавам вече със сигурност

А някаква разлика в звука има ли.

GT-I9205 Galaxy   6.3   
Samsung Note 3 –>8 –>9 –>10+ 
Samsung s23 ultra
Цитирай

(2018-10-18, 14:03:41)rumo написа:  Потвърждавам вече със сигурност, че понякога ми излиза HD при набиране и си стои през целият разговор, а по някога не.
И това е при разговор с хора, който нямата Volte, даже не са и чували за такова.
Не зависи от моето местоположение, като че ли по-скоро от тяхното. Или, ако не е постоянна услугата  е избирателно и зависи от моментното свързване.
Довечера надявам се да  ми се изясни още малко картинката

Излиза когато се свързваш с друг абонат, който има VoLTE активирано, апарата му го поддържа и ако има нужния обхват в този момент. Същото важи и за теб. Сега ако се появява и изчезва ...по скоро е проблем от мрежата/обхвата.

Ако разговора минава по VoLTE връзката се осъществява по бързо между абонатите, звука е по силен и по ясен. Кодека е друг и уж трябва да харчи по малко от батерията, но за сега опита при мен показва обратното.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

Аз съм на Telenor , и индикацията VoLTE си стои винаги до скалата на сигнала , разговора с абонат също с VoLTE се чува като разговор през месенджер , Viber , Skype т.н. Ясно и чисто .

Nokia N97 mini > Nokia N8 > Samsung Galaxy S3 > Iphone 7 >Samsung Galaxy Note 9>>Huawei P30 Pro
Цитирай

Говорим за индикацията HD по време на разговор. Тази VoLTE показва дали ти имаш опцията и дали си в обхвата на услугата.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

(2018-10-18, 15:03:09)pockobg написа:  Излиза когато се свързваш с друг абонат, който има VoLTE активирано, апарата му го поддържа и ако има нужния обхват в този момент. Същото важи и за теб. Сега ако се появява и изчезва ...по скоро е проблем от мрежата/обхвата.

Ако разговора минава по VoLTE връзката се осъществява по бързо между абонатите, звука е по силен и по ясен. Кодека е друг и уж трябва да харчи по малко от батерията, но за сега опита при мен показва обратното.

Мисля, че го написах много точно - нямат Volte и идея си нямат за него!
И пак излиза HD. Преди малко говорих с човек, с който само преди 2 часа бях говорил и когато аз го набирах го имаше HD
Когато той ми звънна го нямаше. И 2-мата не сме мърдали от местата си.
Ама няма и толкова значени де. Аз някаква разлика в качеството не усещам

ПС: Току що звъннах на дъщерята, която няма vote и още докато я набирах ми изписа HD набиране. Даже успях да го заснема Smile
Цитирай

От 2-3 дена както качих последният ъпдейт с октомврийският пач имам пропадане на разговорите и то яко!
Понякога ми се налага да звъня на един и същи човек по 3 пъти. И то кофтито е, че аз не разбирам кога е прекъснал и си говоря сам, докато на него му дава сигнал за прекъснат р-р. После се налага да повтрям последната 1 мин поне.
Или е точно от това тъпо HD, ще взема да изключа volte -то и да видя дали не е от него
Някой друг с такъв проблем?
Цитирай

Аз не съм имал твоя проблем. С включено volte и hd, на Виваком. Може би нещо мрежата...

Galaxy S 24 ultra
Цитирай

При мен пък както говоря и изведнъж почва да се чува едно странно бълбукане все едно съм пуснал телефона в чаша с вода.

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Цитирай

На никой друг ли не му пропадат разговорите?
Вчера още първият, след около 2-3 мин и пропадна.
Веднага изключих Volte-то и до днес вечерта нямам нито едно пропадане.
Това вивиаком...
Цитирай

Вижте, Волте е прекрасна екстра, но... И двата оператора, които са я пуснали в момента по мое мнение просто избързаха, за да си я пишат като плюс. Не мисля, че мрежата им е готова да го поддържа безпроблемно, а вероятно и имплементацията куца.

Изпратено с помощта на Tapatalk
Цитирай

Ето как излиза HD   при разговор с активирано Volte


Прикачени файлове Миниатюри
   

GT-I9205 Galaxy   6.3   
Samsung Note 3 –>8 –>9 –>10+ 
Samsung s23 ultra
Цитирай

И при мен излиза така, но доста рядко.

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Цитирай

Аз пропадане нямам но имам една загуба от около 10% от батерията.Значи при моето ползване към 18.00 ми оставаха около 50-60% от батерията.Сега при същата конфигурация съм на 45-55%.И това при чист инсталиран андроиид.За съжаление заради гуглето няма как да си върна на предишният секюрити пач.Май ща им пиша че имат проблем с последният пач.

Samsung Nот 3 64gb --> Samsung Nот 9 128gb
Цитирай

Ще видим как ще е положението, като дойде Android 9.

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Цитирай

Като гледам преди 10 дена съм писъл, че го изключих volte. И от тогава насм нямам нито едно пропадане.
Сега ще го активирам да видим...пък може и да са го оправили.

Ха- ха активирах го и веднага за проба още първият ми разговор, след около 3 мин и замина.
Да им се невиди и услугата.
Цитирай

Добре де,И аз съм на Виваком и с Ноут 9 Но незнам как да го активира това Volte
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)