Първо мнение - Samsung Galaxy Note 9 - актуализации на софтуера
#1

Днес при първото стартиране си поиска актуализация. Не зная дали и при осмицата беше така, но сега при девятката има бутон за лога , какво е новото... Вие получихте ли я?

(2019-08-13, 15:05:48)Чо написа:  За улеснение - малко разяснения - кое какво означава и кога има нови неща Wink

N960FXXS3CSG5

N960 - модел на устройството
F - пазар, за който е пренданачен, при доста от моделите F е за Европа

XX - специфичен регион/оператор (обикновено XX e незаключен към оператор)
S - Security patch (само подобрения в сигурността), U - Update (има и нови функции/поправки на бъгове)

3 - версия на BootLoader, не може да се връща (downgrade) към FW с по-стара версия на BL.
C - Android версия, C е за 9.0 (приципно почват от A за първата пусната версия за модела).
S - 2019 година, R - 2018, Q - 2018, P - 2017, ...
G - Юни месец, А - Януари ... L - декември
5 - поредна компилация за месеца на FW, (може да) има няколко (вътрешни, случая 4) преди на излезе официалната: 1...9,A...Z) 
Цитирай

Оценете темата:
  • 10 гласа - средно 3.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy Note 9 - актуализации на софтуера

(2019-11-21, 19:25:44)dinko написа:  Не не смея да слагам бетата. Ще си чакам официалния ъпдейт.
Аз дори след официалния ще зачакам доста време преди да го кача. Да не се окаже някакъв половинчат...

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Цитирай
Аксесоари

Аз лично следя темите за бетата в раздела на С10 и ноут10 и досега хората са доволни

Xiaomi Mi 10 бесния китаец, Samsung S9+ Корейската печка, Lg G5- в заслужена пенсия.
Цитирай

Изобщо няма да чакам.Получа ли официалния ъпдейт веднага инсталирам .Досега никога на какъвто и да е телефон не съм изчаквал.
Цитирай

Ако имаше как да се запиша за бетата по официален начин щях, ама с флашвания вече не ми се занимава.
[-] 1 потребител изказва благодарност на nowhere за това мнение:
  • dinko
Цитирай

Здравейте. Вече 24 часа съм с бетата, засега нямам проблеми. Батерията държи, няма забивания, нито неработещи пиложения. Има възможност за DeX през USB на Windows. Приложението на камерата е също променено. Новите анимации и жестовете са много готини. За бетата инсталирах най-новия BTU firmware и ъпдейтнах през SD карта.

Samsung Galaxy Note 9
Samsung Galaxy Watch 46mm
[-] 1 потребител изказва благодарност на sasho997 за това мнение:
  • dinko
Цитирай

Момци имам едно питане.......
От 8 директно на 10ката, дали ще мога да мина.?Някой ден когато излезне стабилна версия разбира се.

BENEFON DRAGON> Tellit Lems a66> ALCATEL ONE TOUCH 311> Simens A52> Simens C65> Sony Ericsson T100> SONY ERICSSON 
T 290> Nokia 6230> Nokia 2650> Panasonic VS6> Nokia N78>  HTC Wildfire S> Nokia Asha 200> Samsung i9105 Galaxy S II (S2) Plus> lg g4 leather back> Samsung Galaxy Note 9, Samsung Galaxy S23 Ultra Green.
Цитирай

И от мен 1-2 питания: Как се проверява коректно деградацията на батерията в сервизите? В смисъл, изважда ли се батерията от апарата или не? Другото, което ме интересува, има ли други, на които телефона им загрява чувствително повече, отколкото като са били на Орео. Мога да се закълна, че дори при използване на леки приложения, телефона започва да грее, което при Орео никога не се е случвало. Тая дебилщина с охлаждането отстрани на батерията подлежи ли на смяна, ако е от нея проблема? Въобще как се доказва деградация на батерията пред сервиз, защото имам чувството, че ако го изпратя да го видят, само ще ровичкат малко апликациите и ще ми го върнат с констатация, че няма проблем.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай

Телефона ми грееше и то доста.Ако искаш вярвай но му правих поне 7-8 хард ресета. Не знам какво стана но се оправи. Имах чувството че грееше от Google Chrome. Имаше случаи да ползвам друг браузър за да не грее.Може и да не съм прав но това съм правил. По едно време мислех в сервиз да го пращам. Сега е пушка.
Цитирай

На няколко места четох, че Пай прави работата на чипсета доста по-агресивна, което си носи точно повече топлина, но като гледам оптимизацията на Exynos за работа с Пай е плачевна, поне на приложенията, които аз използвам. Турдно ми е да повярвам, че разработчиците на приложения не са оптимизирали разработките си и вината е в тях. Надявам се 10 да донесе подобрения в работата, въпреки че не възлагам големи надежди, след като за нас ще е последен ъпдейт. Идва време да сменяме "антиките".
Иначе, гледах интересни анимации на Ноут 9 при преминаване от AOD към началния екран. Доста мазно, плавно и красиво, въпреки че все още е ранна бета.

Едит: Към колегата по-горе, ако искаш 10, не ъпдейтвай, с удоволствие бих си разменил телефона за такъв с Орео, ако до тогава не се продаде през обявата. Big Grin

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай

При мен не усещам каквото и да било греене, със снапдрагон версията съм и не знам дали има значение.
Цитирай

Снапдрагона е по-добрия вариант от ексиноса. А за съжаление в Европа официално трудно може да се вземе. Така че вероятно има значение и при батерията казват че е по-добре.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Това е възможно най-лесният начин, които открих до десетият Андроид. Работи добре ив момента пиша от телефона с бета версията...
https://youtu.be/uh92y1wFDjA

[Изображение: Screenshot-20191127-181256-Settings.jpg]
Цитирай

И аз така направих на С9ката. Много добре се държи за бета нали?

Xiaomi Mi 10 бесния китаец, Samsung S9+ Корейската печка, Lg G5- в заслужена пенсия.
Цитирай

Вече няколко часа го разтягам и всичко лети. Чак странно...

Добро утро,
Относно бетата искам да споделя, че вече открих някои недостатъци, които мен лично не ме устройват и десятката ще чака официалният ъпдейт.
Става дума за работата на някой приложения и по-точно излизането от тях е кофти реализирано.
Булсатком, igo и още няколко.
Иначе телефона работи мазно и бързо. Основните приложения работят без забележки.
Но все пак това е бета!
Цитирай

Според последните данни стабилната версия на Android 10 ще бъде достъпна за някои от съвместимите устройства Galaxy до януари 2020. Това разбира се включва настоящите флагмански серии на корейците - Galaxy S10 и Note10, които заедно с Note9 ще бъдат обновени до началото на идната година.
[Изображение: 4ebd4a1c6192d8119284306e2baa2dfe-full.jpg]
Източник: >>>>>>

 
Цитирай

S10 получават официален ОТА ъпдейт до 10 в Германия. Дано и ние се включим тази година!
Цитирай

Току що получих ъпдейт за сигурността.Дано следващия е Андроид 10
Цитирай

Някой да знае кога ще пуснат за нас Андроид 10?
Цитирай

Току що Note 10+ получава Андроид 10.Да се надяваме и ние да е скоро.
Цитирай

Ноут 9 Януари 2020, ако няма проблеми.

https://www.androidauthority.com/samsung...e-1059674/

А от преди два дни статията от Саммобайл пише, че девятката е получила пети ъпдейт на бетата в Корея.
Били са малки промените и се очаква да пуснат стабилна версия скоро.

https://www.sammobile.com/news/samsung-g...uth-korea/

Note 9, 10+
[-] 1 потребител изказва благодарност на KirilND за това мнение:
  • losh1
Цитирай

Вече има стабилна версия на Андрпид 10 и за Ноут 9!
https://www.sammobile.com/news/breaking-...eta-users/

Galaxy S3 ---> Note 4 ---> Note 9 ----> S22 Ultra
[-] 4 потребители изказват благодарност на slavia_13 за това мнение:
  • dinko, KirilND, markonenws, remixa92
Цитирай

Здрасти, за Германия вече излезе Андроид 10

GT-I9205 Galaxy   6.3   
Samsung Note 3 –>8 –>9 –>10+ 
Samsung s23 ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на losh1 за това мнение:
  • dinko
Цитирай

Кога е излязла за Германия. Опа видях в коментарите на Sammobile
Цитирай

Ето и тук https://samfrew.com/model/SM-N960F/

GT-I9205 Galaxy   6.3   
Samsung Note 3 –>8 –>9 –>10+ 
Samsung s23 ultra
Цитирай

Някой попадна ли на линк за FOTA update-а от CSK2 до DSLB?

Samsung Note20 Ultra 5G, Samsung Note9, Samsung S8, HTC 10, HTC One M9, HTC One, HTC Sensation, HTC HD2
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)