Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни актуализации MI 8
#26

При мен всичко е на китайски на кутията, няма китайски приложения, регион Италия, лицевото разпознаване работи идеално. Съмнявам се че в България като е дошъл и са го флашнали и така са ми го продали, но се правят на утрепани че нищо не разбират.
Цитирай
Аксесоари
#27

(2018-09-14, 14:15:56)suffer написа:  https://www.mi.com/mi8/specs/

FDD-LTE B1 / B2 / B3 / B4 / B5 / B7 / B8 / B12 / B17 / B20

Явно съм в грешка дано не съм объркал някого.

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай
#28

трябва да видим на глобалната какво пише


https://www.mi.com/en/mi8/specs/
FDD-LTE B1 / B2 / B3 / B4 / B5 / B7 / B8 / B12 / B17 / B20
Цитирай
#29

(2018-09-14, 14:18:28)D68 написа:  При мен всичко е на китайски на кутията, няма китайски приложения, регион Италия, лицевото разпознаване работи идеално. Съмнявам се че в България като е дошъл и са го флашнали и така са ми го продали, но се правят на утрепани че нищо не разбират.
Не, не са го флашнали тук. Продавачите в Китай ги флашват, но преди това ги отключват, защото за да се сложи глобален ром на китайска версия, телефона трябва да е отключен. Но как ги отключват, това вече е друг въпрос.

LG G2 32 GB  LG G4 SAMSUNG GALAXY S8, MI 9 6/64
Цитирай
#30

Благодаря на всички отговорили, няма да пипам нищо за сега.
Цитирай
#31

Някой престрашил се със android 9 да сподели впечатления?

HTC 10 / iphone 12
Цитирай
#32

Здравейте, колеги!
Имам нужда от вашите препоръки. Подобно на колегата @D68 закупих Mi 8 само че от руското Али, който се водеше с официален отключен буутлоадер и Global Stable ROM. Дойде с MIUI Global Stable 9.5.13 (OEAMIFD). Преди няма и седмица дойде ъпдейт OTA до 9.6.7.0 (OEAMIFD) и го обнових. Като се стартира телефонът изписва "Unlocked" преди да тръгне да зарежда android-a. В Настройки/ Други настройки/ Опции на програмиста/ Статус Mi Отключване изписва, че устройството е отключено. Направих проверка и чрез fastboot/adb с fastboot oem device-info и изписва:
(bootloader) Verity mode: true
(bootloader) Device unlocked: true
(bootloader) Device critical unlocked: true
(bootloader) Charger screen enabled: false
Дотук уж добре.. Влизам с моя Mi Accout в секция Mi Unlock, свалям инструмента и след това бутона "Unlock" е активен. Изписва, че отключването ще изтрие всички данни. Дали има опасност да се брикне телефона при това положение ? Вие какво ще ме посъветвате да направя.. Мога ли да флашна China Global Stable и вече с моя си акаунт да изчакам и след това да си отключа буутлоадера? Явно и аз съм уцелил фалшиво отключен буутлоадер Big Grin
Благодаря за отделеното време!
Цитирай
#33

(2018-09-14, 14:57:45)zviara написа:  Някой престрашил се със android 9 да сподели впечатления?

Утре се очаква първата MiUi 10 android P xiaomi.eu за Mi 8. Лично мисля да изчакам, поне няколко версии да видя как се държи и какви проблеми ще има. Първа бета = на проблеми, без възможност за downgradeq но ако отзивите са добри и няма много драма, може и да избързам Big Grin

Цитат:NaSk0'
Здравейте, колеги!
Имам нужда от вашите препоръки.

Или си остани на Global, или си сложи едно twrp и минавай на xiaomi.eu. Не се филмирай излишно, освен да си брикнеш телефона друго няма да постигнеш. Като виждаш отключен катинар при зареждане, не ти трябва ADB, bootloader-а ти е отключен, вържи си телефона към твоят Mi Account и това е.

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
[-] 2 потребители изказват благодарност на morfei1 за това мнение:
  • borko197, NaSk0'
Цитирай
#34

Едва ли ще е утре защото той би трябвало да е след като излезе china developer с android p а такъв все още няма.

HTC 10 / iphone 12
Цитирай
#35

8.9.13 xiaomi.eu change log

Цитат:MI8, MIX2S Android 9.0 will be released at Sunday after internal testing

Грешка - в Неделя вечер най-вероятно.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
Цитирай
#36

Вече е качена версията с андроид 9,някои престраши ли се да пробва?

PocoF2Pro
Цитирай
#37

(2018-09-16, 17:06:14)saintgeorge написа:  Вече е качена версията с андроид 9,някои престраши ли се да пробва?

Май тук няма желаещи да са тестери ... какви са коментарите в русия?
Цитирай
#38

Инсталирах 8.9.13 от xiaomi.eu с андроид 9,флашнах от 8.8.30 с последна версия на twrp 3.2.3-0908 без wipe понеже правих два пъти преди и след версията 8.8.30 и за сега не намирам някакви бъгове и нещо да не работи,доволен съм телефона лети!

PocoF2Pro
[-] 2 потребители изказват благодарност на saintgeorge за това мнение:
  • milstan, morfei1
Цитирай
#39

Повечето с dirty flash се оплаквате от force close проблеми. Щом при теб работи явно не е 100 процента задължително.

Писаха, че уж ARB не се активира при xiaomi.eu и тази версия и можеш да се върнеш към по-стара версия.

Пробвал ли си ADB дали ARB е активно?

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
Цитирай
#40

Пробвах излиза това - getvar:anti FAILED (remote: GetVar Variable Not found),така изписваше и на 8.8.30 явно премахват ARB!
Телефона няма и две седмици от както пристигна така че първата му версия е 8.8.30 като правих full wipe и data format преди и след инстал и няма смисъл пак да правя wipe затова и нямам проблеми с force close!

PocoF2Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на saintgeorge за това мнение:
  • morfei1
Цитирай
#41

Значи не би трябвало да е активиран ARB. Същото писах и в xiaomi.eu. Някои недоволни потребители дори се бяха върнали към 8.8.30. Съветват при проблеми да се направи чиста инсталация, или да се изчисти dalvik, data и catch в случай на проблеми, което си е реално пак чиста инсталация.

twrp 3.2.3-0908 от zip ли я инсталира или от .img през ADB?

Въпроса ми е ако преди това си бил с по-стара версия на twrp и си я инсталирал от .zip през twrp ли update-на? Не знам въобще дали е възможно... или разархивира и я инсталира през .img през ADB?

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
Цитирай
#42

От по стара версия twrp с zip файл.

PocoF2Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на saintgeorge за това мнение:
  • morfei1
Цитирай
#43

Да, тъкмо и аз ъпдейтнах моето от twrp с .zip всичко работи.

recovery-TWRP-3.2.3-0908-XIAOMI8-CN-wzsx150.zip - за Android P 9.0


от преди малко.... и това го изпробвах - работи.

recovery-TWRP-3.2.3-0918-XIAOMI8-CN-wzsx150.zip - за Android P 9.0

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
Цитирай
#44

Току що ми пристигна през OTA miui 10. Дръпнах го и засега се държи добре.[Изображение: fdd4ab566003c0aae951626c8a6ac64f.jpg][Изображение: 007b549845b7fc50718203a551e8403a.jpg]

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Цитирай
#45

На кой регион го ползваш, колега?
Цитирай
#46

(2018-09-19, 11:46:21)suffer написа:  На кой регион го ползваш, колега?
На България Smile, но няма още Face unlock. Чувства се доста по-бърз телефона Smile

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Цитирай
#47

face unlock само на регион извън Европейския съюз - Русия, Индия...
Цитирай
#48

(2018-09-19, 12:23:28)suffer написа:  face unlock само на регион извън Европейския съюз - Русия, Индия...

на Италия също работи Smile

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
[-] 1 потребител изказва благодарност на morfei1 за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#49

Днес ми дойде новия ъпдейт на стабилната. 10.0.2.0.OEAMIFH / STABLE 445M
Някой пробвал ли го е, че не виждам нищо ново да има, а си харесвам старата версия


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#50

(2018-09-20, 23:06:16)borko197 написа:  Днес ми дойде новия ъпдейт на стабилната. 10.0.2.0.OEAMIFH / STABLE 445M
Някой пробвал ли го е, че не виждам нищо ново да има, а си харесвам старата версия
Да, телефона се чувства доста по-бърз, батерията държи повече, снимките са си все така.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на iv.enev за това мнение:
  • borko197
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)