Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни актуализации MI 8
#1

Нека да имаме тема за софтуерните актуализации.



Преди малко получих нова актуализация v9.6.4.0. OEAMIFD
   

Изпратено от моят Mi 8 с помощта на тапаталк
[-] 1 потребител изказва благодарност на extremee13 за това мнение:
  • borko197
Цитирай
Аксесоари
#2

На мен ми излезе онзи ден, свали се, поиска рестарт и изчезна без да се рестартира....

Sent from my MI 8 using Tapatalk

(2018-08-29, 18:28:37)smartbomber написа:  На мен ми излезе онзи ден, свали се, поиска рестарт и изчезна без да се рестартира....

Sent from my MI 8 using Tapatalk
*Edit[Изображение: cc1c44ee746679c016e4d3f915c25cb0.jpg]

Sent from my MI 8 using Tapatalk

If you can't be good - be bad...
Цитирай
#3

Ще видим какво ще са промените тази седмица.[Изображение: 6971f1ec2a5793040f215fbb60da6cfb.jpg][Изображение: b4b449bc7da76d33cbcd269d2c50bb54.jpg]

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Global-на Beta MIUI 10 8.8.30 е достъпна за сваляне официално. Предполагам няма да иска closed beta account.

Ако има ентусиасти могат да пробват.

http://en.miui.com/download-346.html

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
Цитирай
#4

Кой е последния ром аз съм с 9.5.13
Цитирай
#5

9.6.1.0, но след това имаше 9.6.3.0 и 9.6.4.0 доколкото помня
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • Mcl
Цитирай
#6

На мен не ми ги откри вчера като го взех се ъпдейтна до този ром. И друг не ми открива. Трябва ли с miflash да го упдейтна или да изчакам.
Цитирай
#7

Тъкмо ъпдейтнах до последния китайски дев - 8.8.30
Интересноте е че в китайската тема пише това(с гугъл транслейт) (Android O last edition) - вероятно следващия ще е с android 9 ?

HTC 10 / iphone 12
Цитирай
#8

Да. Ще има Р за ми 8
Цитирай
#9

8.8.30 е последнията ъпдейт за Oreo. След него ще се минава на Android P, който ще активира ARB (AntiRollBack), внимавайте с downgrade-а, за да няма Brick-ове!

Ще се чака явно...., докато го изчистят от проблеми, които със сигурност ще ги има, и тогава ще се минава на Android P.

Вече и Mi8 ще бъде включен в ARB - AntiRollBack.

[Изображение: HOzn07E.png]

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
[-] 1 потребител изказва благодарност на morfei1 за това мнение:
  • mihailmihnev
Цитирай
#10

А колко лесно беше 2013та - три модела телефони(сега са повече от 90) ,редовни ъпдейти ,нямаше заключени буутлоудъри,нямаше ARB-та и тям подобни.Това не ти харесва - триеш и качваш другото...Идеята с коята започнаха Xiaomi отиде по дяволите. Grater

Xiaomi Mi2S 2/32 -> RedMi2 2/16 -> Mi4C 3/32 ->Mi8 6/64 
[-] 2 потребители изказват благодарност на todesto за това мнение:
  • mihailmihnev, milstan
Цитирай
#11

Някой ако е решил да ъпдейтва Mi 8 от 8.8.30 към MiUI 10 stable xiaomi.eu, да го направи начисто или да си направи twrp backup, в случай, че има проблеми като мен и не му се занимава с чиста инсталация.

Downgrade-a конкретно от тези две версии работи, upgrade-a също, но с проблеми Big Grin

twrp backup също работи без brick-ове. Пробванo!

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
Цитирай
#12

Преди малко се появи 9.6.7.0
   

Изпратено от моят Mi 8 с помощта на тапаталк
Цитирай
#13

Не се сдържах и минах на MIUI 10 Stable 10.0.4.0 xiaomi.eu. Ако всичко е ОК, мисля вече следващия ъпдейт да е Android P - Stable, което щее Декември/Януари, че ми омръзна от флашове всяка седмица.

На прима виста всичко работи нормално, без допълнителни преправяния по A-GPS и т.н.т. Това което ми направи впечатление, че работи
-GPS позиционира бързо.
-Notification на Lock screen-а също ги има.

Ако идвате от beta си иска wipe на Dalvik, Catch и Data, иначе прави проблеми.

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
[-] 2 потребители изказват благодарност на morfei1 за това мнение:
  • milstan, suffer
Цитирай
#14

Вчера ми дойде 9.6.7.0.OEAMIFD
GPS е оправен тотално. Имам чувството, че ме засича до сантиметри (преди беше до 4-6 метра)
Батерията като че още повече държи (впечатления за един ден все пак)
Камерата все така работи отлично и лицевото все още не работи за нашия регион.
Не виждам смисъл да го сменям тоя ром, кефи ме и си изкарва антуту без даже да съм правил хард ресет след 4 ъпдейта
Цитирай
#15

Драстична разлика с батерията при мен. Със гореспоменатия ъпдейт. Поне 20 % по добре.
[-] 1 потребител изказва благодарност на hgeorgiev за това мнение:
  • borko197
Цитирай
#16

(2018-09-07, 15:47:55)morfei1 написа:  Не се сдържах и минах на MIUI 10 Stable 10.0.4.0 xiaomi.eu. Ако всичко е ОК, мисля вече следващия ъпдейт да е Android P - Stable, което щее Декември/Януари, че ми омръзна от флашове всяка седмица.

На прима виста всичко работи нормално, без допълнителни преправяния по A-GPS и т.н.т. Това което ми направи впечатление, че работи
-GPS позиционира бързо.
-Notification на Lock screen-а също ги има.

Ако идвате от beta си иска wipe на Dalvik, Catch и Data, иначе прави проблеми.

И аз съм много доволен от стабилната версия на MIUI 10 нс Xiaomi.eu

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
[-] 1 потребител изказва благодарност на nowhere за това мнение:
  • milstan
Цитирай
#17

Днес и аз прескочих от 8.7.12 седмичен на 10.0.4.0 стабилен.На първо четене виждам че използва по-малко RАМ. За повече впечатления след ден-два...
[Изображение: 4f3f6e4cd9be56bebabe3ed0e61b1716.jpg]

Изпратено от моят MI 8 с помощта на Tapatalk

Xiaomi Mi2S 2/32 -> RedMi2 2/16 -> Mi4C 3/32 ->Mi8 6/64 
Цитирай
#18

Появи се линк с Глобал бетя, базирана на андроид 9.
За смелчаците:
http://bigota.d.miui.com/8.9.11/miui_MI8...96_9.0.zip
Цитирай
#19

Незнам да ли е тук мястото  но от 2 дена съм с телефона купен от olx,телефона е с китайски букви на лепенката, и при зареждане изписва че е отключен. Версията е miui global 9.6.7 OEAMIFD. Въпроса е това европейски стабилен ли е или китайски. Като го отворих си направи актуализация до 9.6.7. Ще си направи ли актуализация до 9, или да чета и сам да го флашвам.
Цитирай
#20

Ползвай си го както е. Просто не се опитвай да му заключиш буутлоадера без да си прочел достатъчно.

        [Изображение: androidbg.png]             
[-] 1 потребител изказва благодарност на Friz за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#21

(2018-09-14, 09:35:56)D68 написа:  Незнам да ли е тук мястото  но от 2 дена съм с телефона купен от olx,телефона е с китайски букви на лепенката, и при зареждане изписва че е отключен. Версията е miui global 9.6.7 OEAMIFD. Въпроса е това европейски стабилен ли е или китайски. Като го отворих си направи актуализация до 9.6.7. Ще си направи ли актуализация до 9, или да чета и сам да го флашвам.

С Global MiUi 9 stable си. Ще направи актуализация към MiUi 10 Global, когато пуснат Stable - в момента е още Beta.

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
Цитирай
#22

Това европейската версия ли е. Пътувам по Европа, и незнам как е с честотния обхват, дали зависи от версиите. В момента съм в България, и ако трябва да сменям версията. В технополис го продават с версия завършва на други 2 букви . И казват че е за Европа
Цитирай
#23

Ако на кутията ти пише global version и няма китайски символи си с европейска(глобална) версия. Мисля, че между двете версии(китайска и глобална) няма разлика в честотите и ако някъде в Европа попаднеш на оператор използващ B20 честота няма да имаш 4G, в България все още не се използва тази честота.

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай
#24

Mi 8 не подържа ли B20?

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
Цитирай
#25

https://www.mi.com/mi8/specs/

FDD-LTE B1 / B2 / B3 / B4 / B5 / B7 / B8 / B12 / B17 / B20
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)