Темата е заключена
Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Mi A2 lite
#26

Някой ще сподели ли малко повече за камерата?
Аксесоари
#27

(2018-10-05, 04:28:15)valentyno написа:  Някой ще сподели ли малко повече за камерата?

Не светло е много добра, на тъмно е средно гадна Wink

Прави ми впечатление, че цветовете са много близки до естествените. Контраст яркост и т.н. са чудесни.

За тия пари не мисля че има с кой знае колко по-добра камера.

Има забавен и забързан каданс на видеото, фокусът е бърз.

Нямам интерес към селфи камерата и снимки на светкавица и не мога да споделя как са.

Nexus 5, Nexus 5X, Mi A1, Mi A2 Lite, Poco F1, Mi 10T
#28

Здравейте, някой да има проблем с бързо падаща батерия? Използва се предимно за социални мрежи, браузване и малко музика, игри не играя. За 10ч в момента е на 70%, екран 2ч. Уж трябваше поне по 2 дни да изкарва....

Samsung A52s 
#29

Да препоръчате някакъв сравнително сносен стъклен протектор за целия екран от Али-то?!
#30

(2018-11-06, 18:54:21)ronzito_130 написа:  Здравейте, някой да има проблем с бързо падаща батерия?

Провери за ъпдейт на андроида и дай един скрийн от батерията да видим има ли нещо съмнително. В скрийна му дай и Show full device usage и го прикачи тук.

Аз в момента съм на 51% и 7 часа екран.

   

Nexus 5, Nexus 5X, Mi A1, Mi A2 Lite, Poco F1, Mi 10T
#31

(2018-11-06, 18:54:21)ronzito_130 написа:  Здравейте, някой да има проблем с бързо падаща батерия? Използва се предимно за социални мрежи, браузване и малко музика, игри не играя. За 10ч в момента е на 70%, екран 2ч. Уж трябваше поне по 2 дни да изкарва....

2 дни в зависимост от потреблението.
Това, което казваш ти дава минимум 6 часа екран за 30 часа, което е доста близо до 2 дни.
Което си е впечатляващ резултат всъщност. В смисъл би трябвало да е нормално
#32

Здравейте,
Използвам Mi A2 Lite и днес забелязах, че нотификациите за приложения като Gmail, Facebook, Viber, Messenger и др., се забавят при заключен екран (идват с между 2 и 5мин закъснение). Докато се ровя в телефона няма проблеми. Имате ли идея защо е така и съответно как мога да отстраня този проблем?
#33

Aз проучвам този модел, тъй като трябва да избера за подарък на майка ми. Малко се шашнах като видях, че xiaomi са променили концепцията за последните 1-2 години по отношение на размерите на новите модели. Под 5.5 инча вече няма телефон, вярно, че сега са с по-голямо изпълване на дисплея, но всички модели са само от 15.0см х 7,0см нагоре и за моите ръки това не е проблем, аз дори харесвам големите дисплеи. Но майка има доста малки длани и хич няма да и удобно някоя голяма "ламбада" 15.5 х 7,5см +

Прегледах моделите и този А2 lite e на долната граница и дори пак не съм убеден, че ще и е добре. Сега прочувам мнения за качествата и минусите на телефона. Мисля, че си струва парите. Аз съм с Redmi Note 4 - 4/64 от 2год. и тоя телефон е абсолютен чук. За това искам и за нея да е на xiaomi !
#34

половината от покупката на xiaomi телефон е техния фирмен интерфейс MIUI.
Mi a2 lite е с чист андроид по програмата Android One, така че можеш да изпиташ някои затруднения при персонализация и съпорт, но за тези пари чисто ново няма по-добро откъм батерия/функционалност/поддръжка, така че ..
само да те уведомя за останалите по-малки модели:
mi 8se (там нещата са поне 100-200лв нагоре и тъй като модела е само за китай е възможно да дойде с някакъв проблемен ром, което автоматично означава проблем и за теб, ако се налага да чакаш цял месец да отключваш и после да правиш гимнастики по инсталирането на xiaomi.eu, например)
Редми 6 про (аналогичен с Ми а2 лайт, но с miui - също за китай и важат същите неща като за mi 8 se, но тъй като има и индийска версия е възможно да дойде с работещ глобал стейбъл (не гарантирам как е слаган и дали всичко ще му е ок)
Редми 6/6а - Основен Плюс: Нямат Ноч, основен минус: Медиатек процесори
и по метода на изключването отново стигаме до А2 лайт
#35

Здравейте!За една седмица ползване(бях се отказал да го продавам) телефона е удобен за боравене и с една ръка,батерията държи-четвъртък сутрин 100%-вторник вечер 19%(но при мен ползването не е кой знае колко натоварващо,всяка вечер го изключвам,за да няма обаждания от типа-дай да видим бат Ники ко прай към два три часа)имал съм доста такиваSmile,игри не играя,гледам клипове,музика,соц.мрежи,приложения,дисплей на 25%!!Голям минус за мен е чистия Андроид-не мога да свикна((Не си пази настройките в контакти за любими,при свързване към компютър винаги отмяташ отметката за "прехвърляне на файлове",автоматичната ориентация на екрана се изключва след рестарт,не може да се правят корекции на контактите в сим картата,копиране на контакти в паметта на телефона.Спрямо предния ми телефон-5,5",този е по-тесен,но по-дълъг(удобен е)!За тези пари преглъщаш минусите и си казваш-следващия ще е по-добър!
[-] 1 потребител изказва благодарност на EPHECTO69 за това мнение:
  • suffer
#36

Вместо да изключваш може да минаваш в самолетен режим или ако има: DND.
За останалите неща:
Дано ги оправят в ъпдейта до Пай
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • EPHECTO69
#37

(2018-11-28, 09:41:05)EPHECTO69 написа:  при свързване към компютър винаги отмяташ отметката за "прехвърляне на файлове"

И при MIUI е така

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
[-] 1 потребител изказва благодарност на nehranimaiko за това мнение:
  • EPHECTO69
#38

Мисля, че от андроид 8 нагоре е така. Направено е с цел защита.

        [Изображение: androidbg.png]             
#39

(2018-11-28, 14:22:26)Friz написа:  Мисля, че от андроид 8 нагоре е така. Направено е с цел защита.

Още откак имах нексус 5 е така, а той май дойде с андроид 5. После и на 5х-а, на а1-цата и сега на а2-ката с 8.1.0. Не че го ползвам или ми е нещо драма, но да, така е.

Nexus 5, Nexus 5X, Mi A1, Mi A2 Lite, Poco F1, Mi 10T
#40

Айде пайчето идва - https://www.androidpolice.com/2018/11/28...ie-update/

Google Pixel 6a
#41

(2018-11-28, 15:18:28)jafaar написа:  Още откак имах нексус 5 е така, а той май дойде с андроид 5. После и на 5х-а, на а1-цата и сега на а2-ката с 8.1.0. Не че го ползвам или ми е нещо драма, но да, така е.

Най-вероятно е включено като "екстра" първо в чистия андроид после останалите производители са го внедрили.

        [Изображение: androidbg.png]             
#42

Здравейте, в една друга тема прочетох, че а2 имал проблем със сензора за близост при обаждане. Питането ми е а2 лайт има ли същият проблем?
#43

(2018-12-06, 15:26:47)ksiks написа:  Здравейте,  в една друга тема прочетох,  че а2 имал проблем със сензора за близост при обаждане. Питането ми е а2 лайт има ли същият проблем?

Ползвам телефона от 1 месец и такъв проблем не съм имал... Едниственият проблем, който продължавам от време на време да имам, като почти изчезна вече (без да намирам логика и причина в това), е че не винаги ми излизат нотификейшъните на някои приложения в реално време (проблем, който съм описал в коментар по-горе в темата. Иначе телефона за парите си е супер!
#44

(2018-12-06, 15:33:43)metallus написа:  Едниственият проблем - не винаги ми излизат нотификейшъните на някои приложения в реално време


Това подозирам, че е по-скоро драма на самите приложения и/или техните пермишъни. При мен вайбър и бизнес фейсбук апповете неадекватничат така често, но и двете приложения са си доста некадърни по много други показатели. Всички останали са ми окей, затова мисля, че проблемът не е в телефона или ОС-а.

Nexus 5, Nexus 5X, Mi A1, Mi A2 Lite, Poco F1, Mi 10T
[-] 1 потребител изказва благодарност на jafaar за това мнение:
  • metallus
#45

Здравейте, от доста време следя този телефон!
Един познат обаче ми каза, че имал проблем със сензора, т.е. 
1. като му звъни телефона и го извади от джоба си екрана е тъмен и трябва около 1-2 секунди да светне за да види кой го търси!
2. Като говори по телефона дисплея нормално се затъмнява, но като го махне от ухото за да приключи разговора пак чака 1-2 секунди дисплея да светне!
Някой от вас имал ли е този проблем и как се разрешава?
#46

не се прецаквайте, имат проблем със сензорите калпави са, всичко е толкова дървено

проблемите са супер дразнещи и не позволяват нормалната работа с това устройство, сензорите за близост и сензорът, който отглваря за автоматичната яркост са под взякаква критика в
касиш лампата и тел остава на макс яркост още мн време докато сработи и намали яркостта и още куп малки неща, които правят телвфона многл зле, съжалявам, че го казвам, нп това е положението
#47

Само на този модел ли или на всички модели?

Само на този модел ли?
#48

аз бях с А2, доколкото четох и а2 лайта е така, за другите не мога да кажа, просто вземете за 1 седмица качествен твлвфон и ще усетите разликата на синхронизиран хардуер и софтуер
#49

Ок , Благодаря!
#50

Трета седмица го ползвам,само преглъщам и се чудя как си купих батерия за 289 лева((((
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)