Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Камера Note 9
#26

При мен със стоковата почти в 100% от случаите има прегаряне.
Отделно от това самсунгския софт добавя някакви ужасни бликове,забележете петната по зелената част на цветето (които реално не съществуват)...не ме питайте,когато направих една снимка на Acton Town Station (UK),имаше човек на около 10 метра от мен,като погледнах след това на пълен размер снимката на телефона си по главата на човека имаше подобни както върху цветето петна,човека изглеждаше като болен от някаква страшна болест по главата си...викам си аз нещо откачам,минах през надлеза и отидох на перона,където си чакаше влака да видя отблизо да не би наистина да има нещо по главата си...слава Богу,нищо му нямаше на човека,жив и здрав да е...като гледам какви хубави снимки прави S9/S9+ се питам какво толкова са оакали Samsung камерата на Note 9 и дали със някой следващ ъпдейт ще благоволят да я оправят...
P.S. жалко,че изтрих на момента снимката,да видите за какво чудо ставаше на въпрос...
P.S.2 въпреки,че дадох за телефона две шапки пари (над 700 паунда) само заради камерата с кеф щях да го фрасна в земята,спаси го само това,че успях да издиря работеща версия на Google Camera,да са живи и здрави юнаците от Google Smile

::Google Pixel 3a White::
Цитирай
Аксесоари
#27

Аз не виждам кой знае какви проблеми с камерата, но ако има нещо софтуерно със сигурност ще го оправят с ъпдейт.
Цитирай
#28

[img][Изображение: 20180926_232217.jpg][/img]

Айде спрете се че немога да ви трая с тия глупости...

[img][Изображение: 20180926_205019-01.jpg][/img]

[img][Изображение: 20180923_165132-01.jpg][/img]

[img][Изображение: 20180927_002850.jpg][/img]

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на nedelchev nikolai за това мнение:
  • TNTKZ
Цитирай
#29

Докопах се до последния .apk файл на Gcam,свързах се директно с разработчика,проекта по принцип е за Exynos Samsung Galaxy S9/S9+,но пpiloveнието перфектно си работи и на Exynos Samsung Note 9 Wink

Линк към темата ми в xda-developers: https://forum.xda-developers.com/galaxy-...9-t3847489

::Google Pixel 3a White::
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivo777 за това мнение:
  • achodemo
Цитирай
#30

[Изображение: 23525283_m.jpg][Изображение: 23525284_m.jpg]

Аз пък няма да Ви давам домашна работа. Първата е с Gcam. Изтрих я от телефона си. Доволен съм от стоковата.
ПС: И двете са на ауто с включен HDR.
[-] 1 потребител изказва благодарност на vladdark за това мнение:
  • TNTKZ
Цитирай
#31

Аз пък не знам какво мрънкате за тия облаци на стокови и не стокови камери ...  Стокова на авто режим
[Изображение: sYy0HIwpsfy3KyBRpW5VuGie4M91EQYjlP28a9Of...0-h1400-no]
[Изображение: Krs6SwqV0c9hw_G0hFzpbNofvYilbNddNHu2RJo0...0-h1400-no]
[Изображение: RY3IAkKSIcBN_EC71lKXXZnznkcsV5cEaGcuN58f...0-h1400-no]
[Изображение: _DENWG398xsQ-PRqw7zqNzEG0g3jGrV1PGE4dZUx...0-h1400-no]
[Изображение: RWrzHUGQ08D831C7Gc66nUYP9bP-3_TyLlrRTZM1...0-h1400-no]
[Изображение: jaCYVDiet0TcDJnhUy4Qz0TPQeRoMfjpCS7VaTPX...0-h1400-no]
[Изображение: Jb6GJaibi7_MJ7UE_ENjFncTTeQpd5zjYRnjcBZM...0-h1400-no]
[Изображение: ZEVr-VRP77gtuA35Vf7rYGHl-zGpW6va0cPe10gn...0-h1400-no]
[Изображение: kWEceSmG5A3q7iINkCZvN8AgV9XQHN7RldUkEYVB...0-h1400-no]
[Изображение: KzYiF28O3wl43z8jrjyg3r3g_giheMQVLMzIwIQA...0-h1400-no]
[Изображение: KTr3yUlMNu3r3TJb5TQDtHUAB9sIcA_6GuSGKeRP...0-h1400-no]

Аз тдопълнителен софтуер за камера вече никога ням да ползвам от доста отдавна. Само OEMа си знае как му работи камерата перфектно и има истински достъп до всичките й тънкости. Да се надявам някакъв 3rd party пич да ги знае и той нещата няма да стане ...

Забелязвам, че гугъл(там са хостнати) доста им е съкратил резолюцията, на екрана не иглеждат баш така Wink
Цитирай
#32

Точно това имах в предвид когато написах снощи, че ме дразнят... В Фейсбук има няколко групи за мобилна фотография,  посещавам ги понякога и там има хора, разбиращи материята и правят чудеса с много по-стари модели от Ноут 9... 
Моето мнение е, че в момента за снимки най-добрата камера е на П20про, но това беше до снощи... Сега съм малко разколебан в това си убеждение... Защото свързвайки телефоните с 55 инчов 4к екран забелязах, че там снимките на П20про изглеждат по-зле от снимките на Нота ... Странно, но това е истината. А на екраните на, който и да е от телефоните Хуаувея просто убива всичко...
В едно нещо се убедих на 100% - в днешно време можеш да направиш уникални кадри с, които и да е телефон, ако разбираемо ръцете ти не са наврени някъде... Като гледах глупостите, които качваха момчетата снощи и се ядосах съвсем искрено. Такива кадри имам още с Сони J преди не помня вече колко години. Просто не е честно спрямо Ноут 9... Заради това качих и горните снимки, но с уговорката, че аз не разбирам от фотография...

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
#33

Е то и аз не разбирам, жената като почне да мрънка "цъкне ме тъй цъкни ме иначе"..... аз съм буклвано Point-and-click. А тия от тия групи, снимат 1 час, фотошопват 9 часа. А клиповете и рекламите "Shot with iPhone" Или "Shot with ____" въобще няма да ги коментирам за какви лещи, подвижни rig-ове и т.н. става въпрос ...
Цитирай
#34

Пс: Като пиша за сравнете на кадри на 4к екран имам в предвид кадри правени на автоматичен режим. Не ги разбирам толкова добре нещата и трудно се справям с профи режими в устройствата...
Колкото до Гугълската камера. Бях я останал на някой от телефоните си ия махнах още същият ден...

Абсолютно си прав като пишеш, че използват много подробности за един красив кадър. Но успяват да изцедят всеки лъч светлина в точното време и на точното място. Правят чудеса. А пичовете по-горе бяха качили някакви кадри, които ис чудо неможеш да изправиш. Да не говорим, че трябва да направиш чудо, че да ги получиш от Ноут9 Smile

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
#35

Не искам да споря,нито да се заяждат,основната цел на форумите е да си помагаме взаимно и да обменяме опит и впечатления,нали?
Наистина ли снимката със стоковата камера ви харесва повече???Този блик/бяло петно на навеса вдясно на снимката...отделно от това и цветовете не са верни,реалните са с 2-3 нюанса по-тъмни,стоковата камера има афинитета всичко да изкарва доста по-светло(направо си е преосветено ако питате мен,то затова и в 99.99% от случаите небето ,,прегаря'') и пастелено,и то в някакви ужасни кафеникави тонове...
Спирам до тук и казвам следното:
всеки да ползва това,което го радва на-много Smile
Или аз съм много взискателен на тема качество/цветопредаване на камерите или съм...луд...знае ли човек...
Както и да е,слагам точка.

[Изображение: b5b84ad26a61t.jpg]

[Изображение: 8ef5da4668bdt.jpg]

::Google Pixel 3a White::
Цитирай
#36

Само немога да разбера .....след като си толкова взискателен - толкова ли ти е сложно да тапнеш върху десният край на екрана и да си регулираш светлината при стоковата камера?
Пс: И изобщо за човек с високи изисквания не спазваш основни правила при снимане...
Как можеш да очакваш красиви кадри когато снимаш килоти на простор...? Поне на някоя мома да ги беше снимал Smile

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
#37

Явно Nokia много са ме разглезили с модели като 808 PureView и Lumia 1020...
Там всичко си се получаваше умопомрачително добре и на AUTO настройки...ех,как ми липсват тези времена...
Не съм и не искам да се правя на фотограф,заигравайки се с ISO-та,експозиции и какви ли не щуротии...
Не е ли идеята камерата на смартфона си да го извадиш и снимаш веднага,аз докато направя всички настройки той момента безвъзвратно ще си е отишъл...та затова и Gcam е моя личен избор.
P.S. Тайничко се надявам с някой от следващите ъпдейти Samsung да си оправят мацаниците с камерата,защото в Galaxy S9/S9+ тя е почти перфектна...толкова ли не можаха да направят copy/paste на софта й и в Note 9,а се направиха на мастъри,пренаписвайки го от нулата...

::Google Pixel 3a White::
Цитирай
#38

Така е! Прав си! Това е идеята на мобилната фотография...
Аз ти пиша за регулиране при автоматичният режим щом те дразни толкова...
А Gcam е много хубава с много агресивенHDR но до момента в който не снимаш някоя много ранима дама на тема възраст... Че като и подчертае всички подробности на лицето HDR - а и става страшно Smile

Пс: Е аз предполагам, че може да се вземе от някъде камерата на С9 и да се сложи на Ноут9...

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
#39

(2018-09-27, 10:10:59)nedelchev nikolai написа:   толкова ли ти е сложно да тапнеш върху десният край на екрана и да си регулираш светлината при стоковата камера?

Аз ли нещо не мога да го открия това при Auto режим ?!

Nokia N97 mini > Nokia N8 > Samsung Galaxy S3 > Iphone 7 >Samsung Galaxy Note 9>>Huawei P30 Pro
Цитирай
#40

При взискателност най-добре снимката да се обработва на комп. За целта има Adobe Lightroom.

Обаче на телефона стоковото авто в тъмното засилва черното и става гадно. Но за светло е добре и ми харесва.
[-] 1 потребител изказва благодарност на preparatos за това мнение:
  • substation
Цитирай
#41

Включваш камерата, и между бутона за зума и бутона на Бигсби тапваш веднъж, върху самата картина, което ти показва камерата. Това когато е вертикален телефона. Когато е хоризонтално поставен ев дясно...Излиза ти плъзгач с лампичка и регулираш...

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на nedelchev nikolai за това мнение:
  • losh1
Цитирай
#42

(2018-09-27, 10:50:54)nedelchev nikolai написа:  Включваш камерата, и между бутона за зума и бутона на Бигсби тапваш веднъж, върху самата картина, което ти показва камерата. Това когато е вертикален телефона. Когато е хоризонтално поставен ев дясно...Излиза ти плъзгач с лам***** и регулираш...
 В режим Auto на задна камера не се показва такава възможност ! Този плъзгач ми излиза само на предната камера в режим Селфи ?!

Nokia N97 mini > Nokia N8 > Samsung Galaxy S3 > Iphone 7 >Samsung Galaxy Note 9>>Huawei P30 Pro
Цитирай
#43

Всъщност където и да тапнеш по екрана за да избереш зона за фокусиране ти излиза регулатора...

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
#44

Там е там еи аз докато го октрия и тръгнах да му пиша че не е там. Авто режим -> НАД бутона за снимане буквално между цялата дължина между Биксби бутона и 2x бутона тапваш един път и ще ти изкара плъзгача.
Сложих си подвижния камера бутон да се визлуаизира къде може да се натисне, а фокус иконата е точно там където натиснах за да излезне плъзагача:
[Изображение: _96KqF4K4rGkjVP4N3A6Lb8ffDZMu4FyEgL6Mcrm...19-h450-no]

GT540,Xperia Active, някакъв Archos, G2, N7,1+1, G4, S8+, Note9, TabS4
[-] 1 потребител изказва благодарност на PharahFFS за това мнение:
  • losh1
Цитирай
#45

Не , излиза ми само жълт квадрат за фокуса ...

Nokia N97 mini > Nokia N8 > Samsung Galaxy S3 > Iphone 7 >Samsung Galaxy Note 9>>Huawei P30 Pro
Цитирай
#46

Неможе да не се показва... Освен ако не е свързано с някакви други настройки. При всички Самсунзи се показва...

Ясно, изключи проследяващи фокус....

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
#47

Виж 3 отговора по-горе моя коментар- сложих скрийн.

GT540,Xperia Active, някакъв Archos, G2, N7,1+1, G4, S8+, Note9, TabS4
Цитирай
#48

Не , не излиза , възможно ли е да съм го изключил от някъде ?!

Nokia N97 mini > Nokia N8 > Samsung Galaxy S3 > Iphone 7 >Samsung Galaxy Note 9>>Huawei P30 Pro
Цитирай
#49

И при мен си излиза след като тапна на екрана да фокусира.

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#50

Направих ресет на настройките на камерата и се показа , не знам от къде съм го спрял .

Nokia N97 mini > Nokia N8 > Samsung Galaxy S3 > Iphone 7 >Samsung Galaxy Note 9>>Huawei P30 Pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)