Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Камера Note 9
#51

Така, аз малко ви излъгах в началото... Няма значение къде по екрана ще тапнеш... Просто плъзгача там излиза...
Но не трябва да сте включили проследяващ фокус! Когато е включен я няма тази опция...

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
Аксесоари
#52

Да открих от къде , при включен авто тракинг не излиза плъзгаща!

Nokia N97 mini > Nokia N8 > Samsung Galaxy S3 > Iphone 7 >Samsung Galaxy Note 9>>Huawei P30 Pro
Цитирай
#53

Ето, че хората ще подобряват някакви неща в камерата Wink
https://www.sammobile.com/2018/09/28/gal...provements
Цитирай
#54

Дано! Страшно ми е любопитно дали наистина има някаква разлика. Личи си, че камерата на ноут9(както и на С8/Н8/С9) може да е доста добра, но софтуерно издиша.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#55

(2018-09-28, 12:21:48)slavia_13 написа:  Ето, че хората ще подобряват някакви неща в камерата

Къде са сега поддръжниците на тезата,че камерата на Note 9 била No1???
Аз като пея,че е бълвоч никой (освен Sami) не ме чуваше...
Да са живи и здрави и дано до половин година получим ъпдейта...(иронийка)... Wink

P.S. Оппппаааа... https://easy-firmware.com/index.php?a=do...&id=122661
P.S.2 Гледам,че за регион Germany е излязъл този Firmware,в момента го тегля и мисля да го изпраскам с Odin

::Google Pixel 3a White::
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivo777 за това мнение:
  • achodemo
Цитирай
#56

На мен тези подобрения ми звучат доста важни. Дано с това доброто стане още по-добро.


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 1 потребител изказва благодарност на slavia_13 за това мнение:
  • GT
Цитирай
#57

Камерата на Н9 по това, което успях да пробвам е супер, но снимките са една идея по затъмнени. Това понякога води и до липса на детайли в по тъмните зони. Тази тенденция си върви от край време заедно с малко по колоритна оцветеност. Преди бяха прекалено "остри" снимките ...сега от няколко модела на сам нещо се попромени. Някак фокуса го има само в средата например ако там се фокусира. Може ли някой да опита при Н9 дали е така?

И още една молба ако може някой да тества ....при снимане на видео 1080/60 при малко по ниска осветеност случва ли се да търси фокус?

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#58

В момента тегля Firmware N960FXXU2ARI9 за регион Germany,в който са включени септемврийския Security Patch от Google и подобренията по камерата от Samsung и после ако телефона не умре,докато го флашвам с Odin ще споделя впечатления Smile

::Google Pixel 3a White::
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivo777 за това мнение:
  • achodemo
Цитирай
#59

(2018-09-28, 15:57:20)ivo777 написа:  В момента тегля Firmware N960FXXU2ARI9  за регион Germany,в който са включени септемврийския Security Patch от Google и подобренията по камерата от Samsung и после ако телефона не умре,докато го флашвам с Odin ще споделя впечатления Smile
Не ми казвай че си платил в този сайт.Този сайт който си дал няма безплатно теглене.

Samsung Nот 3 64gb --> Samsung Nот 9 128gb
Цитирай
#60

нем,от sammobile си го тегля.
обаче обмислям дали да не дам 35 евро и цяла година да си свалям с висока скорост от там...

::Google Pixel 3a White::
Цитирай
#61

(2018-09-28, 16:16:33)ivo777 написа:  нем,от sammobile си го тегля.
обаче обмислям дали да не дам 35 евро и цяла година да си свалям с висока скорост от там...

Като го флашнеш кажи да ли има български език.

Samsung Nот 3 64gb --> Samsung Nот 9 128gb
Цитирай
#62

почти 100% съм сигурен,че има.

::Google Pixel 3a White::
Цитирай
#63

(2018-09-28, 16:52:49)ivo777 написа:  почти 100% съм сигурен,че има.

Аз ще изчакам с флашването до потвърждението  Lol

Samsung Nот 3 64gb --> Samsung Nот 9 128gb
Цитирай
#64

Ако се флашне с ром за друг регион ще има ли проблеми после с OTA ъпдейтите?

Nokia N97 mini > Nokia N8 > Samsung Galaxy S3 > Iphone 7 >Samsung Galaxy Note 9>>Huawei P30 Pro
Цитирай
#65

Е разбираемо е, че винаги има какво да се подобрява.... Само не си мислите, че оптимизацията ще ни научи да снимане...

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
#66

Според мен няма да има проблеми с OTA ъпдейтите,Ачка Smile

::Google Pixel 3a White::
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivo777 за това мнение:
  • achodemo
Цитирай
#67

Иво , не знам дали си обърнал внимание,  но във снимките които даде за сравнение по нагоре се вижда exif информацията им и там ясно се вижда ,че двете камери просто използват различни настройки.  Тази на Samsung е снимала със бленда 2.4 и по ниска скорост , до като гугълската е ползвала 1.5 бленда и четери пъти по висока скорост . Та според мен разликите идват от там , от алгоритъма на управление на камарата и съответно ако се ползват ръчните настройки на стоковата камера могат да се постигнат много добри резултати и с нея.  Разбира се тук стана въпрос за качеството при автоматично снимаме,  та ще видим какво са променили в интелекта на управлението на камерата с новия ъпдейт  Smile

Nokia N97 mini > Nokia N8 > Samsung Galaxy S3 > Iphone 7 >Samsung Galaxy Note 9>>Huawei P30 Pro
Цитирай
#68

Дам,малко остана Smile


Прикачени файлове
.png qqqn.png Размер: 8.81 KB  Сваляния: 43

::Google Pixel 3a White::
Цитирай
#69

(2018-09-28, 19:48:52)ivo777 написа:  Дам,малко остана Smile

От телефона се дърпа по бързо и аз съм на финала но се наложи да бягам спешно по работа и ще чакам да кажеш има ли бг или нещо друго като спънки.

Samsung Nот 3 64gb --> Samsung Nот 9 128gb
Цитирай
#70

(2018-09-28, 18:37:26)achodemo написа:  Ако се флашне с ром за друг регион ще има ли проблеми после с OTA ъпдейтите?

С ОТА ъпдейтите няма да имаш проблеми, това си е официален ъпдейт за определен регион, след което ще го има и за нас. Даже ще получаваш за напред по-ранни актуализации през ОТА(когато има за него регион)
[-] 1 потребител изказва благодарност на cayman911 за това мнение:
  • achodemo
Цитирай
#71

Флашнах го Wink
Има БГ Smile
За камерата утре ще тествам обстойно,засега нищо не мога да кажа-нито хубаво,нито лошо Smile


Прикачени файлове Миниатюри
   

::Google Pixel 3a White::
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivo777 за това мнение:
  • achodemo
Цитирай
#72

(2018-09-28, 16:16:33)ivo777 написа:  нем,от sammobile си го тегля.
обаче обмислям дали да не дам 35 евро и цяла година да си свалям с висока скорост от там...

Защо не теглиш с програмката за Windows PC - Samfirm? Скоростта ми от с нейна помощ е около 6-7мб.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#73

Мога вече да изкажа някакво мнение за камерата след ъпдейта,засега само в условия на ниска осветеност.
Определено промяна има,и то към добро.Но продължава да преосветява снимките,а цветопредаването е невярно,в смисъл изкарва цветовете с 1-2 тона по-светли,отколкото са в действителност,а като цяло са не като снимки,а като рисунка с пастели,с преобладаващо желти и най-вече кафяви нюанси.Това за стоковата.
Gcam - почти перфектно цветопредаване,фокуса е с 1-2 идеи по-добър,но прави снимките с 2-3 тона по-тъмни,което си е дразнещо,особено за дневни снимки,вина за което има агресивния HDR,който пък супер много помага примерно небето да не е прегоряло и да няма бликове по обекти в светли тонове...
Обобщението - и двете концепции за снимане си имат своите + и -...
Истината е някъде по средата.За съйаление нито един от двата софтуера не я предлага.Освен да се заиграя с настройките на стоковата камера,но пък така би ми убягнал момента...спасението е ако има възможност за профили/запаметяване на потребителските настройки и вмомента,в който стартираш камерата да е с тях,а не на Auto...в което силно се съмнявам,навремето Nokia 808 PureView имаше такава опция,а с Nokia Lumia 1020 не ми се е налагало,защото телефона си снимаше уникално и на Auto Smile
Айде,стига съм ви вкарвал в размисли,че стана врвме за лягане,нов ден,нов късмет Smile

::Google Pixel 3a White::
Цитирай
#74

(2018-09-28, 20:42:29)ivo777 написа:  Флашнах го Wink
Има БГ Smile
За камерата утре ще тествам обстойно,засега нищо не мога да кажа-нито хубаво,нито лошо Smile

Няма как да няма БГ щом е официален ъпдейт.
Цитирай
#75

И аз флашнах но си запазих всичко,сега ще се оглеждам за проблеми.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Nот 3 64gb --> Samsung Nот 9 128gb
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)