Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Камера Note 9
#76

Може ли да се флашне и всички програми и настройки да останат непокътнати? Че това настройване на всичко от начало е супер неприятно занимание? Smile

Nokia N97 mini > Nokia N8 > Samsung Galaxy S3 > Iphone 7 >Samsung Galaxy Note 9>>Huawei P30 Pro
Цитирай
Аксесоари
#77

Може,просто в Odin на CSC задай файла,започващ с ,,HOME'',аз лично така направих и всички инсталирани програми и настройки се запазиха и след ъпдейта.

::Google Pixel 3a White::
Цитирай
#78

(2018-09-29, 08:35:29)achodemo написа:  Може ли да се флашне и всички програми и настройки да останат непокътнати? Че това настройване на всичко от начало е супер неприятно занимание? Smile
При мен всичко се запази дори и разрешенията през Abd

Samsung Nот 3 64gb --> Samsung Nот 9 128gb
Цитирай
#79

Направих 30-на снимки на дневна светлина.Впечатлен съм.Не съм ги качвал на лаптопа още,но на телефона дори и на 100% zoom изглеждат отлично.След още един ъпдейт на камерата снимките ще направят плах опит да се доближат до тези от най-добрите в бранша.

::Google Pixel 3a White::
Цитирай
#80

(2018-09-28, 16:16:33)ivo777 написа:  нем,от sammobile си го тегля.
обаче обмислям дали да не дам 35 евро и цяла година да си свалям с висока скорост от там...

Чакай да ти спестя тези 35 еврака. В xda има приложение чрез което бързо теглиш фърмуерите. На висока скорост, както казваш Smile
Цитирай
#81

20-на набързо нащракани дневни снимки след ъпдейта на камерата:

https://mega.nz/#!vaBUUCRQ!YzLgThYeIe61e...M0UANZk1bg

::Google Pixel 3a White::
Цитирай
#82

(2018-09-29, 13:16:27)ivo777 написа:  20-на набързо нащракани дневни снимки след ъпдейта на камерата:

https://mega.nz/#!vaBUUCRQ!YzLgThYeIe61e...M0UANZk1bg

Днес продължи работният ден от снощи и се наложи да ползвам камерата и то в помещения с ниска осветеност,1-2 тела по 2 луминесцентни лампи и мога да кажа че определено камерата снима много,ама много по добре и дори да зумирам го няма това размазване.Въобще Samsung  са поели в правилната посока,браво.


Прикачени файлове Миниатюри
           

Samsung Nот 3 64gb --> Samsung Nот 9 128gb
[-] 1 потребител изказва благодарност на enigma79 за това мнение:
  • slavia_13
Цитирай
#83

Между другото, Гугълската камера има едно нещо, което ми липсва при стоковата, изключването на звука при снимане...
Цитирай
#84

Ако спреш звука на телефона и камерата не издава звук. Неудобно е, но по някога върши работа.


п.с. Може би знаеш, но за някой би било от полза.

Galaxy S 24 ultra
Цитирай
#85

Качеството на стоковата камера вече е брутално,граничи с безумието...

https://mega.nz/#!eehHyICS!X5J8TKpQq6NXu...MBIrqTahBI

::Google Pixel 3a White::
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivo777 за това мнение:
  • achodemo
Цитирай
#86

ivo777, някак си не е удобно да се теглят постоянно някакви зипове. Шервай снимки през сайт. По удобно и лесно е за всички потребители.
Цитирай
#87

(2018-09-29, 13:56:43)vladdark написа:  Между другото, Гугълската камера има едно нещо, което ми липсва при стоковата, изключването на звука при снимане...

Все още не записва видео със стикерите,или май проблема може и да е в обработката.

Samsung Nот 3 64gb --> Samsung Nот 9 128gb
Цитирай
#88

Стана доста голяма,ололо 13 мегабайта и сайтовете за качване на снимки я мачкаха,а исках да й се насладите в цялата й прелест,та затова Wink

::Google Pixel 3a White::
Цитирай
#89

(2018-09-29, 16:39:55)vladdark написа:  ivo777, някак си не е удобно да се теглят постоянно някакви зипове. Шервай снимки през сайт. По удобно и лесно е за всички потребители.

На мен пък изобщо не ми се разархивира файла.....ако може да Ivo777 да качи някоя снимка не в пълния й блясък.
Цитирай
#90

Аз съм качил по горе снимки на автоматичен режим.Мисля че пак се вижда.

Samsung Nот 3 64gb --> Samsung Nот 9 128gb
Цитирай
#91

И при мен не се отваряше, но след като си инсталирах приложението RAR ми се разархивира файла. Очевидно след ъпдейта на новата актуализация нещата са се подобрили осезаемо.

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#92

Ivo777 аз не знам защо, но ми се струва, че с твоят телефон нещо не е както трябва... Тази огромна снимка има страшно много забежки...А според теб тя е направена след като си обновил камерата и тя вече снима много по-добре... Нещо не е както трябва... Не се заяжда...

20-който преди това си качил са доста добри като картинка, но слънчогледа е зле... Много зле...

И все пак аз не виждам някаква разлика от това, което снима моят телефон без обновяването...

Определено трябва да се провериш по-сериозно в камерата на телефона. Отворих всички снимки на голям 4к екран за да не пиша глупости и да ти вкарвам излишни съмнения в главата, но и там слънчогледа е зле, много зле... Нямаш нито едно правилно изрязано листо... Острата е ужасна просто... Единно нещо е наистина добре-няма прегаряне...

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
#93

Преди ъпдейта снимките не ставаха за нищо,сега биват,вчера следобед беше доста слънчево,направих си разходка в парка и доста пощраках,на екрана на телефона дори и на 100% zoom изглеждат отлично,на лаптопа 5+++ Smile
В предишен коментар не случайно казах,че е нужен поне още един ъпдейт на камерата,дано се случи.
Специално за снимката със слънчогледа я правих в някакъм режим ,,Фокус на живо'',там май снима с 2х увеличение и наистина ги прешарпва,което си личи най-вече по листата,но самата пита на слънчогледа е излязла отлично.
Каквито и забележки да имаме те са към Sami,те явно нямат потенциала да достигнат,камо ли да задминат пионери и гиганти като Nokia да речем...само ще вметна,че модела им 808 PureView е от далечната 2012-а година,а Lumia 1020 от 2013...вече повече от петилетка тези 2 модела са на върха в йерархията на топ камерите и все още нямат реална конкуренция,колкото и да се бият в гърдите смешници като Apple и Samsung с 4-цифрените суми на продуктите си...

::Google Pixel 3a White::
Цитирай
#94

(2018-09-30, 07:25:28)nedelchev nikolai написа:  Ivo777 аз не знам защо, но ми се струва, че с твоят телефон нещо не е както трябва... Тази огромна снимка има страшно много забежки...А според теб тя е направена след като си обновил камерата и тя вече снима много по-добре... Нещо не е както трябва... Не се заяжда...

20-който преди това си качил са доста добри като картинка, но слънчогледа е зле... Много зле...

И все пак аз не виждам някаква разлика от това, което снима моят телефон без обновяването...

Определено трябва да се провериш по-сериозно в камерата на телефона. Отворих всички снимки на голям 4к екран за да не пиша глупости и да ти вкарвам излишни съмнения в главата, но и там слънчогледа е зле, много зле... Нямаш нито едно правилно изрязано листо... Острата е ужасна просто... Единно нещо е наистина добре-няма прегаряне...

И на мен ми минаха подобни мисли... Ако беше масово явление, щяха да изригнат в нета.
Цитирай
#95

(2018-09-30, 09:52:54)vladdark написа:  Ако беше масово явление, щяха да изригнат в нета.

Те си ,,изригват''...

https://forum.xda-developers.com/galaxy-...p-t3835459

https://forums.androidcentral.com/samsun...lurry.html

Само не казвайте,че xda-developers и Android Central не са авторитети...проблема с камерата си го ИМА,това,че повечето от хората не разбират от снимки,а други не смеят да си признаят,че са дали 4-цифрена сума за боклучава камера е друг въпрос.Отделно от това 99.99% от ревютата в нета са на платени драскачи и пишат само суперлативи...преди време така взех ZTE Axon 7,подведен от стотината изгледани ревюта за него,че батерията му била бетон,а на практика тя се стапяше за часове...

Отделно от това ако камерата действително нямаше проблеми Samsung нямаше да бързат да пускат този ъпдейт за нея...преди да кажете нещо първо поръзсъждавайте и попрочетете,помага Wink

::Google Pixel 3a White::
Цитирай
#96

Не знам, видимо аз нещо съм сбъркан или цяла партида устройства има сбъркани и слава на Бога, че не съм попаднал на тях Smile

[img][Изображение: 20180929_150640-01.jpg][/img]

[img][Изображение: 20180926_141226.jpg][/img]

Втората снимка е от мен на авто режим без никаква намеса...
Първата е твоята ivo777...

Не, не е грешка... Определено твоята снимка е много по-зле, въпреки, че е два пъти по-голяма...

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
#97

Къде намирате тия слънчогледи през октомври Smile)))
Цитирай
#98

Може да ти прозвучи като виц,ама аз лично посред Лондон,човека си го е посял в двора пред къщата Smile

::Google Pixel 3a White::
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivo777 за това мнение:
  • slavia_13
Цитирай
#99

Аз ги намирам по полето... Нашето си  Българско поле Smile
А ето какво може да се получи за 5-6 минутки ако си поиграе човек...
Но не съм я отварял на голям екран, така, че ме извинете ако съм прекалил с остротата! Обикновено в това ме подвежда екрана на телефона...
[img][Изображение: 20180926_141226-01.jpg][/img]

И все пак аз не бих нарекъл подобна снимка - лоша...

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай

NOTE 8
[img][Изображение: 20180930_161608.jpg]free picture hosting[/img]
NOTE 9
[img][Изображение: 20180930_161542.jpg][/img]

И аз направих едно бързо сравнение на камерите на Note 8 и Note 9, като и двете снимки са на авто.

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)