Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Камера Note 9

(2018-10-29, 06:14:24)nedelchev nikolai написа:  Това са стари възможности... Много отдавна ги има в камерите на Самсунг...
При нот3 го нямах а аз преминах след 3г от нот 3 към нот 9.

Изпратено от моят SM-N960F с помощта на Tapatalk

Samsung Nот 3 64gb --> Samsung Nот 9 128gb
Цитирай
Аксесоари

Ок, не чак толкова стари Smile

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай

Някой опитвал ли е от платените приложения за камера и да замести стоковото такова? Или няма никакъв смисъл от това.

Galaxy S3 ---> Note 4 ---> Note 9 ----> S22 Ultra
Цитирай

Аз имам Camera VF-5,виж в другата тема за снимки съм качил две снимки едни и същи снимани с вградената и тая.Има разлика в размера на снимката.

 GALAXY NOTE 9 / GALAXY S 22 ULTRA
Цитирай

На някой направило ли му е впечатление, че при запис на видео, зрителният ъгъл на обектива намалява? Сякаш съм зумнал до около 1,5. Явно не се ползва цялата матрица, а само отрязък от центъра и. Кажете при вас така ли е.

Galaxy S 24 ultra
Цитирай

Да така е от край време Smile

Nokia N97 mini > Nokia N8 > Samsung Galaxy S3 > Iphone 7 >Samsung Galaxy Note 9>>Huawei P30 Pro
Цитирай

Мислех, да не е след актуализацията, че не съм връщал заводски...

Galaxy S 24 ultra
Цитирай

Винаги си е било така споко.  Wink

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Цитирай

Колеги нещо не намирам опция на видеото за 4К в настройките на камерата.

п.с. Разбрах как се сменя, просто се цъка върху разделителна способност и от там излизат всички резолюции.

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Цитирай

След толкова много време открих нещо, което е засегнато в началото на темата, а именно форматие на снимане. Открих, че това което съм си мислел до моменнта тотално не е вярно. Мислех, че като снимам в 16:9 и хващам повече неща на снимката - нищо подобно. При 4:3 се хващат повече и след това, ако редактираш снимката да стане на 16:9 се получава абсолютно същата снимка като да си настроил телефона ти да снима на 16:9 т.е. леко като зуумната и разтеглена с някои липсващи детайли. та извода ми е следния: която и опция да избереш, да снимаш във формат 16:9 или да снимаш във формат 4:3 и после да редактираш да стне на 16:9 - все тая. Поправете ме, ако са ми грешни изводите. Благодаря предварително.

Galaxy S3 ---> Note 4 ---> Note 9 ----> S22 Ultra
Цитирай

Аз мислех , че това е добре известно на всички , да така е . В 16/9 изрязва много , само 4/3 ползвам аз .

Nokia N97 mini > Nokia N8 > Samsung Galaxy S3 > Iphone 7 >Samsung Galaxy Note 9>>Huawei P30 Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на achodemo за това мнение:
  • slavia_13
Цитирай

(2019-04-12, 14:53:34)achodemo написа:  Аз мислех , че това е добре известно на всички , да така е . В 16/9 изрязва много , само 4/3 ползвам аз .


И аз си мислех, че много знам и постъпвам хитро като снимам в 16:9, хващайки повече, отколкото тези, които снимат в 4:3, ама...  Big Grin Big Grin Big Grin

Galaxy S3 ---> Note 4 ---> Note 9 ----> S22 Ultra
Цитирай

(2019-04-12, 14:53:34)achodemo написа:  Аз мислех , че това е добре известно на всички , да така е . В 16/9 изрязва много , само 4/3 ползвам аз .

Все пак всичко това са телефони и не трябва да го забравяме. Когато имам възможност си нося Nikon-a и си снимам добре Smile Другото е за зрителите Smile Инак, полезно инфо. Живи и здрави! Smile
Цитирай

При фотоапаратите не е ли същият принцип?

Galaxy S3 ---> Note 4 ---> Note 9 ----> S22 Ultra
Цитирай

Има има фотоапарати и фотоапарати Smile и не , не е .

Nokia N97 mini > Nokia N8 > Samsung Galaxy S3 > Iphone 7 >Samsung Galaxy Note 9>>Huawei P30 Pro
Цитирай

Ако трябва да сме точни при 16:9 изрязва само във височина снимката. В ширина пикселите са същите. Наистина при 4:3 снимката хваща повече, но на този голям екран изглежда грозничко докато е пусната камерата и после в галерията половината екран да е черен. Затова аз съм сетнал задната камера на 16:9 тъй като обектът, който снимам е далече и мога да се отместя, ако не го хващам целия. Но предната е на 4:3 защото няма как да се отместиш много от обекта (теб) Big Grin

Samsung Galaxy S20 Plus

Цитирай

(2019-04-14, 07:34:54)kiriku написа:  Ако трябва да сме точни при 16:9 изрязва само във височина снимката. В ширина пикселите са същите. Наистина при 4:3 снимката хваща повече, но на този голям екран изглежда грозничко докато е пусната камерата и после в галерията половината екран да е черен. Затова аз съм сетнал задната камера на 16:9 тъй като обектът, който снимам е далече и мога да се отместя, ако не го хващам целия. Но предната е на 4:3 защото няма как да се отместиш много от обекта (теб) Big Grin

Основната идея на темата, която подхванах е последното ми изречение в поста по-горе, а именно, че ако се снима в 4:3 и после отидеш в редакция на снимката и я направиш 16:9 става абсолютно същата снимка като да снимаш директно във формат 16:9, обратното обаче е невъзможно. Да, може да се редактира и да стане от 16:9 на 4:3, но няма да е същата, като да си снимал на 4:3 Smile

Galaxy S3 ---> Note 4 ---> Note 9 ----> S22 Ultra
Цитирай

При вас сработва ли гласовото въвеждане на камерата? При мен не се включва видео записа с глас.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)