Анкета: Притежавате ли Poco F1? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Даааа
45.28%
72
45.28%
Не. Но сериозно обмислям придобиването му
25.16%
40
25.16%
Не, минах се и взех друг модел
2.52%
4
2.52%
Искам само да виждам резултатите
27.04%
43
27.04%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#76

Аз имах познат, който за да избегне някаква такса на митница (ддс май беше, не съм сигурен) писа на продавача да отбележи на продукта, че е gift, т.е. се взима за подарък и спести някой лев.
Цитирай
Аксесоари
#77

(2018-09-03, 07:27:33)donscot написа:  Аз имах познат, който за да избегне някаква такса на митница (ддс май беше, не съм сигурен) писа на продавача да отбележи на продукта, че е gift, т.е. се взима за подарък и спести някой лев.

Тези номера минават, но все по-трудно вече... на чист късмет е или се действа с куриери.
Цитирай
#78

От опит ли казваш или просто така си чул от някой? Или нещо друго?
Аз от юни до сега съм поръчал един часовник Amazfit Stratos за 170$ и един редми Note5 за същите пари, без никакви главоболия. Пиша им да ги обявят за 15$ mp4player и си идваха в рамките на 10-12 дни в пощата. Дори не им пиша предварително съобщения с уговорки, както правих когато поръчвах моя Mi6, а направо му пиша при самата поръчка. И все пак - всеки сам решава как да поръчва, дали ще си плаща 26$ допълнително за DHL или ще рискува да даде 2х26$, ако случайно пратката стигне на митница.

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай
#79

Просто не във всеки град и клон минават тези неща.
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • anatol06, MapTo_D
Цитирай
#80

(2018-09-03, 09:26:09)MapTo_D написа:  От опит ли казваш или просто така си чул от някой? Или нещо друго?
Аз от юни до сега съм поръчал един часовник Amazfit Stratos за 170$ и един редми Note5 за същите пари, без никакви главоболия. Пиша им да ги обявят за 15$ mp4player и си идваха в рамките на 10-12 дни в пощата. Дори не им пиша предварително съобщения с уговорки, както правих когато поръчвах моя Mi6, а направо му пиша при самата поръчка. И все пак - всеки сам решава как да поръчва, дали ще си плаща 26$ допълнително за DHL или ще рискува да даде 2х26$, ако случайно пратката стигне на митница.

Моя опит с 20-70 пратки месечно от али и подобни казва, че е от значение и с кои пощи иде ... С китайските или сингапурските риска нараства значително, докато с холандските още пратка не ми е спирана за толкова години ...
Цитирай
#81

Колеги, да знаете, че ще актуализирам вече първия пост, с най-ново информация, която намирам или впечатление от тестовете ми. Туко що получих OTA update!
Цитирай
#82

@velqn би ли споделил как е GPS-а, понеже гледам, хората с Mi 8 се оплакват от него, да не би и тук да има разни проблеми?
Цитирай
#83

Привет, добър въпрос, въобще не съм го тествал... Ако искаш, дай идея gpstest, google maps, iGo и/или др. как да го тествам, напрмер, за колко секунди прави gps fix и прочие.

Най-добре ще е сигурно с ingress, но не играя Smile
Цитирай
#84

*#*#6484#*#*

виж за колко време ще закачи за сателитите
Цитирай
#85

(2018-09-03, 13:21:42)suffer написа:  *#*#6484#*#*

виж за колко време ще закачи за сателитите

Излезнах на открито, gps fix 1 секунда 16 сателита. На закрито, gps fix 6 секунди. Damn.
Цитирай
#86

https://www.aliexpress.com/store/product...2b49eXeQtL
На 600 лева се връзва... Доставка от Италия за 2-7 дни. Много се колебая дали да не го поръчам. Mi 8 е с около 80 лева повече, но го няма в момента. То и този вчера го нямаше, но днес е наличен. Някакви впечатления за търговеца?
Цитирай
#87

Не бива да сравнявате Ми 8 и Poco!Ако искаш мощен хардуер взимаш Poco,ако искаш камера взимаш Mi 8.

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
#88

(2018-09-03, 16:50:43)bonos написа:  https://www.aliexpress.com/store/product...2b49eXeQtL
На 600 лева се връзва... Доставка от Италия за 2-7 дни. Много се коле*ая дали да не го поръчам. Mi 8 е с около 80 лева повече, но го няма в момента. То и този вчера го нямаше, но днес е наличен. Някакви впечатления за търговеца?

588 лева ... се връзва много се замислям. Някой отзиви дали това е леджит? Че този Mi8 изглежда по-добър.

Galaxy Nexus | LG Nexus 5 | Pixel XL 32GB | Pixel 2 XL 128GB
Цитирай
#89

(2018-09-03, 16:50:43)bonos написа:  https://www.aliexpress.com/store/product...2b49eXeQtL
На 600 лева се връзва... Доставка от Италия за 2-7 дни. Много се коле*ая дали да не го поръчам. Mi 8 е с около 80 лева повече, но го няма в момента. То и този вчера го нямаше, но днес е наличен. Някакви впечатления за търговеца?
Аз го поръчах от него в Събота, но още не е изпратен. За обработка на поръчката пише 15дни. Надявам се скоро да го прати Smile

Xiaomi poco F1
Цитирай
#90

Аз поръчах от този търговец Mi8, с обикновена поръчка през пощите на 09.08 и телефона пристигна 24.08, но за съжаление телефона се развали(постоянно се рестартира), може би е брикнат. Това обаче е проблем при Mi8(китайска версия с глобален ром). Писах им в петък и тази сутрин ми отговориха това
Dear friend,
It's so sorry for the problem caused.
Could you tell us how the problem caused?
If it's the original phone problem, could you mind go to repaire store ask for the maintenance cost? But DO NOT FIX IT IMMEDIATELY.
If price is reasonable, we would like to agree with your proposal, otherwise we would like to give you the better solution.
Thanks for your cooperation in advance.
Have a nice day.
Jeremy
Изглежда, че е сериозен продавач.

LG G2 32 GB  LG G4 SAMSUNG GALAXY S8, MI 9 6/64
Цитирай
#91

Взимайте си Ми8, малко по-скъп е, какво се чудите толкова.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#92

(2018-09-03, 16:50:43)bonos написа:  https://www.aliexpress.com/store/product...2b49eXeQtL
На 600 лева се връзва... Доставка от Италия за 2-7 дни. Много се коле*ая дали да не го поръчам. Mi 8 е с около 80 лева повече, но го няма в момента. То и този вчера го нямаше, но днес е наличен. Някакви впечатления за търговеца?

Аз поръчах ми8 от Италия с този продавач на 28.08 с обработка на поръчката 21 дена. На 30.08 го пратиха с някаква куриерска фирма GLS под претекст че дхл са във ваканция и с тази компания трябва да дойде до България за 3 работни дни. В петък беше в Австрия сега е в Румъния (като събота и неделя не мръднало) утре би трябвало да е в България, а в Сливен сигурно ще е в сряда.
[-] 1 потребител изказва благодарност на mihailmihnev за това мнение:
  • anatol06
Цитирай
#93

(2018-09-03, 22:12:28)mihailmihnev написа:  Аз поръчах ми8 от Италия с този продавач на 28.08 с обработка на поръчката 21 дена. На 30.08 го пратиха с някаква куриерска фирма GLS под претекст че дхл са във ваканция и с тази компания трябва да дойде до България за 3 работни дни. В петък беше в Австрия сега е в Румъния (като събота и неделя не мръднало) утре би трябвало да е в България, а в Сливен сигурно ще е в сряда.

Значи в Сливен трябва да дойде с Интерлогистика, защото те са партньори на GLS.
Цитирай
#94

Не бих казал, че и наличието на сд картата е голямо предимство, при скоростта на интернета и използването на облачни услуги обезсмисля до голяма степен сд картата, защото като загубите телефона и сд картата губите всичко. Друго предимство на облака е, че като седнете на компютъра снимките и видеата вече са там, а не трябва да ги теглите тепърва.
Аз бях пред дилема поко или ми 8, но в крайна сметка се спрях на покото заради батерията и цената, ако не мислех да си сменя телефона след 2-3 месеца по-скоро бих взел ми8, плюсавете са му повече от минусите в дългосрочен период.
Цитирай
#95

По-скоро наличието на microSD е част от хибридността на Poco, щото от премиум моделите, мисля, че само Samsung върнаха обратно MicroSD в играта и жака за слушалки.

Иначе днес прегледах сигурно десетки ревюта на известни и не толкова известни тех сайтове, и няма едно мнение, което да се припокрива с едно. Това са най-честите параметри:

Негативи:
- няма NFC
- Пластмасово тяло
- няма OIS на камерите
- няма водоустойчивост
- няма агрегация/4g+ извън Индия
- ночът е доста голям
- дизайнът не им допада
- дисплеят бил средна работа
- няма сертификация за HD streaming


Позитиви:
- Добра сглобка, въпреки, че е от пластмаса
- Snapdragon 845 с медно охлаждане и водна система
- Супер батерия
- Супер снимки на дневна светлина с предна и задна камера
- Стерео жак за слушалки
- Хибриден двоен сим слот, поддържащ MicroSD карта
- FM radio, IR, USB-C
- Прилично видео на 4к и 1080 с добра EIS стабилизация
- Добър стерео звук
- Повече стойност за цената си

Слагате някаква оцена от 1 до 10 на всеки един от тези компоненти, може дори да сложите различно тегло и и да изчислите претеглен резултат Smile

При мен нещата седят така:
- NFC - никога не съм го ползвал, не ми трябва.
- Водоустойчивост - също не съм я ползвал, не ми трябва
- OIS - щеше да бъде по-добре, но не е драма, че липсва
- Micro SD - супер е, че го има, защото имам 2-3 карти 64-ки с различна музика, напук на облаците
- Батерията, най-после Android телефон, с който мога да изкарам спокойно един ден, да излезна навън и да не се притеснявам (както е с iPhone 8 plus, там, знам, че излизам и цял ден няма да ме предаде)
- 4g+ липса - дразни ме, но с 4г пак правя 55 mbit и реално знам, че няма да ми пречи, че не правя 120 mbit/sec
- FM radio - не съм тръгнал да го ползвам, но е хубаво, че го има
- Стерео жак - кефи ме, че го има, само напук на простотията на Apple, че го махнаха и подведоха цялата индустрия
- Ночът - дразни ме на концептуално ниво, но не ми пречи за ежедневно ползване, дори има пинизи с него
- Дизайнът, не ме дразни, и без това седи в оригиналния кейс, не ме притеснява, че е пластмасов
- Камерата: Щеше ми се да снима по-добре нощно време, но опитите ми показват, че свикнеш ли да я ползваш, както трябва, резултатите са прилични. Дневните снимки са супер, повече не ми трябва от камера фон. Видеото - иска ми се 60 fps, но ще дойде и това с два реда модул в Magisk, както беше в Mi6, където също нямаше 60 fps video recording в stock MIUI

Досега съм бил повече само с премиум фламански телефони за daily driver, сега с Poco за пръв път се пуснах на нещо подобно. Разбира се, имал съм и Redmi Note 2/3, с които също съм карал известно време и са вършели работа.

Усещането при Poco за мен от вече седмица ползване е равностойнно на използване на флагшип телефон. Освен това за пръв път ми се случи човек да ме спира да се снима с телефона, не вярват, че не е фейк (в Гърция). Определено буди яко внимание и това е забавно. Екранът се вижда супер добре, всичко работи адски бързо, както трябва и само с пускането си оставаш впечатлен, поне аз.

Та за една седмица ежедневно ползване няма нещо, което да ме е подразнило до степен, да го продам и да си взема Mi8, например. От тук насетне пък започва най-яката част, unlock на bootloader, twrp, root и да видим какво ще предложи сцената като rom-ове, mod-ове, портове за gcam и прочие и прочие.

p.s. харесва ми коментара на ревюто в GadgetMatch

In our Pocophone F1 unboxing and review, we discuss what we love about the phone: its stellar spec sheet, Kevlar-like finish, and other features that most phones in the $300 price point don't have. We appreciate that Pocophone not only pushes what the definition of a flagship device even further, but also reimagines what it can be.

Тук е ревюто им след една седмица използване (след 3:46s):

[-] 5 потребители изказват благодарност на velqn за това мнение:
  • anatol06, gen.taco, marinelo, suffer, tiesto_pld
Цитирай
#96

В geartbest с купон за намаление от 50$ ,може да се вземе за 570лв.
https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_...d=15563498

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
#97

(2018-09-04, 11:37:00)tiesto_pld написа:  В geartbest  с купон за намаление от 50$ ,може да се вземе за 570лв.
https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_...d=15563498
А митничаря.
Цитирай
#98

Казаха ми, че от Италия може да се поръча за 590 лв., без митници.
Цитирай
#99

Незнам,ако те хванат даваш 30лв и става 600.
(2018-09-04, 11:57:30)anatol06 написа:  А митничаря.

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай

Някой пробвал ли е MIUI 10 бетата? Още няма публична бета, не намирам и отзиви за изтеклия файл никъде...

POCO ще се отключва вече до 3 дни официално:


[Изображение: https%3A%2F%2Fi.imgur.com%2FnQta2s3.jpg]
[-] 1 потребител изказва благодарност на mindless за това мнение:
  • velqn
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)