Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Тих звук от слушалката
#1

Някой знае ли как се лекува проблема прочетох доста теми но никъде не се споменава конкретно решение на този проблем сменях няколко бета версии но няма ефект освен че е тихо аудиото при разговор е и некачествено

ONEPLUS 3T
SAMSUNG GALAXY NOTE 8
Цитирай
Аксесоари
#2

Нерядко срещан проблем.
Оправията е само смяна на говорителчето.
Ако ти е още в гаранция го изпращай на OnePlus.
Ако не...носи го в твой доверен сервиз да го сменят.
Познавам 2-ма души извършили горната операция в един сервиз в София и са доволни.
Ако искаш повече инфо за сервиза, кажи ми да ги питам.
Цитирай
#3

Друг вариант е Отключване+Рут+промяна на стойности в файловете mixer_paths.xml и mixer_paths_tasha.xml

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Горд собственик на Note 3 N9005>OnePlus 3T Gunmetal /Galaxy Tab 3 10.1 P5210 Стоков 4.4.2 Root.
При нарушение на ПРАВИЛАТА на форума ползвайте бутона "Докладвай".
Цитирай
#4

(2018-08-31, 09:36:23)genchoili написа:  Друг вариант е Отключване+Рут+промяна на стойности в файловете mixer_paths.xml и mixer_paths_tasha.xml

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Може ли малко повече информация за този начин.

Samsung Galaxy S4
Цитирай
#5

(2018-08-31, 07:41:03)GH0STFACE написа:  Нерядко срещан проблем.
Оправията е само смяна на говорителчето.
Ако ти е още в гаранция го изпращай на OnePlus.
Ако не...носи го в твой доверен сервиз да го сменят.
Познавам 2-ма души извършили горната операция в един сервиз в София и са доволни.
Ако искаш повече инфо за сервиза, кажи ми да ги питам.

Ще се възползвам, ако може телефон

ONEPLUS 3T
SAMSUNG GALAXY NOTE 8
Цитирай
#6

(2018-09-01, 06:32:25)zubara94 написа:  Ще се възползвам, ако може телефон
Заповядай

_[Изображение: d2826f5464bb91e02bf862277f796842.jpg]

Sent от моя Пищакметален телефон през Tapatop
[-] 1 потребител изказва благодарност на GH0STFACE за това мнение:
  • zubara94
Цитирай
#7

(2018-08-31, 09:36:23)genchoili написа:  Друг вариант е Отключване+Рут+промяна на стойности в файловете mixer_paths.xml и mixer_paths_tasha.xml

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Малко повече инфо?

Oneplus 3  A3000
Realme GT2
Цитирай
#8

При мен след като поръчах 2 нови говорителчета проблема се оказа изцяло от финни прахови частици ,които се набиват в пространството между рамката на телефона и мрежата пред самия говорител.След като го махнах ,почистих и сглобих всичко проблема е решен. Но тунинговането на двата файла си остана като екстра . По късно ще ги кача в този пост. Сега като ми се обаждат звука го намалявам че да не съсипят ухото ?

Ето го зипа готов за флаш с двата редактирани файла.Не съм го тествал , направен с една програмка ZipMe. Би трябвало да работи .За флаш през къстъм рекавъри.
Може да го свалите от ТУК .

Ако не ви се експериментира с зипа поне може да сравните файловете вътре с тези във вашите телефони с помощта на Notepad ++ . 
Успех на всички . Но първо наблегнете на отваряне и почистването.

Малко повече за почистването : Отваряте телефона,разкачате батерията ,махате платката (може да намерите в Тубата точните стъпки) . След това махате говорителчето (леко е залепено). Под него има една добре залепена черна финна мрежичка - махате в нежно с пинсети ,взимате клечка за зъби и почвате да махате всичкия боклук от вътре. След това се опитайте да почистите малко и външната решетка . После сглобявате и ако всичко тръгне ?? се радвате на добрия звук.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Горд собственик на Note 3 N9005>OnePlus 3T Gunmetal /Galaxy Tab 3 10.1 P5210 Стоков 4.4.2 Root.
При нарушение на ПРАВИЛАТА на форума ползвайте бутона "Докладвай".
[-] 3 потребители изказват благодарност на genchoili за това мнение:
  • GH0STFACE, tarlyo, valdesbg
Цитирай
#9

Да, замърсяването също може да е причина за тих звук. С преден телефон съм го имал същия проблем.
Цитирай
#10

Вече съм решил пътво да го отваря и почистя, търся со отвертки в момента?. Ако не се подобри, ще пробвам с фахловете. В мега ми ги дава като повредени и не могат да се изтеглят?

Oneplus 3  A3000
Realme GT2
Цитирай
#11

Пробвай от тук също. Линк към Дропбокс.

Горд собственик на Note 3 N9005>OnePlus 3T Gunmetal /Galaxy Tab 3 10.1 P5210 Стоков 4.4.2 Root.
При нарушение на ПРАВИЛАТА на форума ползвайте бутона "Докладвай".
[-] 1 потребител изказва благодарност на genchoili за това мнение:
  • tarlyo
Цитирай
#12

Благодаря.

Oneplus 3  A3000
Realme GT2
Цитирай
#13

Еха, голяма работа е да чуваш добре. Мислих си, че съм оглушал   Facepalm1Tooth.  Телефона се разглобява лесно, само не можах да намеря торкс Т2 и си направих права отвертка от стара сонда за мултицет. Копане на кал с клечка за зъби и после продухване с помпа. Операцията мина успешно, пациента оживя.
   
   

Благодарности на Генчо за инфото.

Oneplus 3  A3000
Realme GT2
[-] 1 потребител изказва благодарност на tarlyo за това мнение:
  • GH0STFACE
Цитирай
#14

А някой знае ли от къде мога да си купя говорителчето за слушалката, че мойто го преебах?

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)