Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy Note 9 - Дисплея синее
#1

Здравейте , погледнат под страничен ъгъл белия фон на дисплея ми синее сериозно , при Вас така ли е ? Нормално ли е ?

Nokia N97 mini > Nokia N8 > Samsung Galaxy S3 > Iphone 7 >Samsung Galaxy Note 9>>Huawei P30 Pro
Цитирай
Аксесоари
#2

При мен нищо не синее, но при директно сравнение с Note8 яркоста на Note9 е по ниска. Измерването съм го правил при яркост на макс на бял фон. Моля някой ако разполага с двата модела и има възможност за тест да пише как стоят при него нещата.

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#3

И при мен дисплея си е нормален.

Galaxy S2 - Google Nexus 7 - Galaxy S4 - Xiaomi MI3 - Xiaomi MI NOTE PRO -Le Eco Le MAX2 - Xiaomi MI PAD 2 - Galaxy S9 PLUS -
GALAXY NOTE 10 PLUS-Aura Glow,GALAXY Watch black
Цитирай
#4

(2018-08-31, 11:44:32)achodemo написа:  Здравейте , погледнат под страничен ъгъл белия фон на дисплея ми синее сериозно , при Вас така ли е ? Нормално ли е ?

На галакси 8 розовееше, но можеше да се оправи от настройките на дисплея, тук не може ли? Да не е включена опцията комфорт на очите?
Цитирай
#5

Не е като чак да става син , но все едно се променя температурата , погледнато под ъгъл става по студен цвета , за това сякаш бялото синее. Възможно е да се поиграе с настройките на дисплея . Не е голяма болка де .

Nokia N97 mini > Nokia N8 > Samsung Galaxy S3 > Iphone 7 >Samsung Galaxy Note 9>>Huawei P30 Pro
Цитирай
#6

Същото е и при мен. Погледнат отгоре директно в центъра еджовете синеят. Погледнато отстрани еджа е ок, но дисплея синее. Чудя се дали е нормално...

  • Galaxy S3
  • Galaxy Note 4
  • Galaxy Note 9

Цитирай
#7

Предполагам е нормално , кой знае Smile

Nokia N97 mini > Nokia N8 > Samsung Galaxy S3 > Iphone 7 >Samsung Galaxy Note 9>>Huawei P30 Pro
Цитирай
#8

Taка са бе не се кахърете. Като гледаш дисплея фронтално, еджа ти идва пък под ъгъл и съответно обратното. Нормално е да има промяна в цвета. Преди розовееха много гадно по ъглите, затова и пуснах ъпдейт. Който се оправи се оправи. Моят единият С8 не
Ама тук всичко е 6
Цитирай
#9

Относно яркоста забелязах, че когато изключа автоматично ниво  и намаля яркоста да не ме дразни вечер , след няколко събуждания на телефона яркоста е видимо по голяма/скрола не е мръднал надясно/ и след като тапна на него се връща първоначално зададената яркост. Странно. Да не е от някоя настройка?
Цитирай
#10

Да не е от "адаптивния дисплей " ?
Цитирай
#11

Най-вероятно дисплея започва да изгаря (burn-in). Често срещан проблем още от Galaxy S6 насам. Имах S8 Plus и след няколко месеца употреба ми се появи.

Galaxy S8 Plus - T-Mobile
Цитирай
#12

Нещо не се връзва това с прегарянето тъй като са минали едва две седмици от пускането му в продажба, а не няколко месеца.

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#13

5 месеца след като взех 8цата екрана ми започна да страда от сериозен Burning, благодаря на техниците от Самсунг че ми го смениха безплатно но съвета им беше безценен. Казаха ми да изключа автоматичната яркост и НИКОГА да не го вкарвам в червеното. Само тогава започва да прегаря ако стои за по-дълго. От тогава минаха 7 месеца и екрана ми все още е като чисто нов. Дори като съм на директна слънчева светлина си го усилвам до ръба на червеното без да го вкарвам и екрана се вижда повече от чудесно.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)