Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mi 8 не boot-ва след ъпдейт до 9.6.1.0
#1

(2018-08-26, 21:49:32)PRANDELINHO написа:  Син Ми8 64 gb, поръчан за жената от Mi Zealer Store за 396 $, дойде по пощата без допълнителни такси. Телефона пристигна отключен с глобален ром 9.5.13.0(мисля, че беше), направих проверка за актуализация, но ми показа, че няма такава. Ръчно свалих от en.miui.com последния 9.6.1.0 и през ъпдейтъра го актуализирах.

Имам нужда от помощ! Днес проверих телефона за актуализация и видях, че има такава 9.6.4.0. Актуализирах телефона и всичко мина нормално. Телефона си работеше без проблеми. Но тази вечер се наложи да изключа телефона и греда ...... Телефона се изключи и тръгна сам да се рестартира и от тогава е едно и също, стига до логото на ми, андроида тръгва да зарежда и до там, после пак отначало.  Телефона влиза във фастбоот, но windows a ми е 32 битов. Някави идеи?
 Моля, модераторите да преместят публикацията ми в правилната тема, ако  съм писал там, където не трябва

LG G2 32 GB  LG G4 SAMSUNG GALAXY S8, MI 9 6/64
Цитирай
Аксесоари
#2

Ако, bootloop-ва, единственото което можеш да направиш, е да влезнеш в стоковото recovery с power buton и vol+, търкаш и ресетваш всичко, то други опции няма.

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
[-] 1 потребител изказва благодарност на morfei1 за това мнение:
  • PRANDELINHO
Цитирай
#3

Направих това, което ми каза, тоест влезнах в стоковото recovery и зададох първо vipe all data, после и reboot. но файда няма никаква. Някой може ли да даде други идеи?

LG G2 32 GB  LG G4 SAMSUNG GALAXY S8, MI 9 6/64
Цитирай
#4

mi pc suite, Mi flash pro..
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • PRANDELINHO
Цитирай
#5

Ок, ще пробвам, но май няма да стане на моят компютър

LG G2 32 GB  LG G4 SAMSUNG GALAXY S8, MI 9 6/64
Цитирай
#6

няма значение че е 32 битов
Цитирай
#7

Ако пробваш с Mi flash pro внимавай с опцията clean and lock = 100% brick.

За всеки случай, като разархивираш zip файла за fastboot инсталацията, влез в папката и изтрий всичко на което пише clean and lock , по спомен 2 или 3 файла.

Така се предпазваш от грешки по невнимание.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
Цитирай
#8

той дори не е отключен - до фастбуут няма да се стигне.
Цитирай
#9

Телефона е отключен(поне така мисля, защото когато тръгне да се включва, се появява надпис unlocked). А някой може ли да ми даде линк откъдето да изтегля mi flash pro

LG G2 32 GB  LG G4 SAMSUNG GALAXY S8, MI 9 6/64
Цитирай
#10

е, щом е отключен наистина внимавай с отметките да не го съсипеш, че 30$ се искат за оправянето
Цитирай
#11

А ако искам да го възстановя в режим recovery, wipe user data ли да направя първо или направо flash

LG G2 32 GB  LG G4 SAMSUNG GALAXY S8, MI 9 6/64
Цитирай
#12

Аз бих пробвал направо флаш, ако имаш нещо важно, евентуално да се запази, не е гаранция. Не знам дали ще намериш същата версия за fastboot, може да се наложи да върнеш към 9.5.13.0. Днеска четох в en.miui.com. че при някой потребители 9.6.4.0 е изчезнал, явно има проблеми и е свален. С 9.6.3.0 имаха същия фал старт, пуснаха го отново след няколко дена.

Следващия път не бързай да ъпдейтваш веднага , а изчакай няколко дни - седмица за да видиш как ще е feedback за нея.

Ще си спестиш доста главоболия. За малкото време в което ползвам Xiaomi разбрах, че пушат незавършени и не добре изпитани ъпдейти. Ако е dev/beta OK, но stable са им по-зле и от бетите, което според мен обезсмисля използването им.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
Цитирай
#13

Свалих програмата Mi flash pro от някакъв руски сайт. После свалих през нея 9.6.1.0.. Вкарах телефона в recovery , свързах го с компютъра и му зададох flash през recovery и телефона се флашна. След като излезна зелената отметка, че се е флашнал, разкачих телефона от компютъра и започна да зарежда, но отново се изключи и пак същата история. След това пробвах пак и отново греда, уж всичко минава добре, но когаато разкача телофона от компютъра той просто започва да се рестартира, даже не мога да го изключа. Първият път като го свързах към програмата, показваше last version 9.6.4.0., а вторият път вече показва last version 9.6.1.0.. Къде греша? Може ли да се окаже хардуерен проблем?

LG G2 32 GB  LG G4 SAMSUNG GALAXY S8, MI 9 6/64
Цитирай
#14

Докато не го флашнеш през фастбуут на чисто няма как да знаем. Внимавай с отметките
Цитирай
#15

Ами не става! Свалих фасбуут рома, махнах трите файла, които ми казахте да махна телефона уж се флашвах, защото след проверка в Ми Флаш про ми показва, че съм с 9.5.13.0. , но телефонът продължава да се рестартира непрекъснато. Когато го флашвах през рековъри, на телефона имаше надпис, че системата се актуализира и да не го изключвам, но през фастбуут фигурката си стоеше на телефона и нямаше надпис. Сигурно някъде бъркам.

LG G2 32 GB  LG G4 SAMSUNG GALAXY S8, MI 9 6/64
Цитирай
#16

Телефона глобална версия ли е или китайска? На кутията има ли китайски букви? С глобален ром ли пробваш?
Цитирай
#17

Телефона е китайска версия, с отключен бутлоадър от продавача, дойде с 9.5.13.0. Ръчно го инсталирах до 9.6.1.0. и вчера след проверка ми показа, че има ъпдейт до 9.6.4.9 и аз го ъпдейтнах на обяд. Вечерта се наложи да изключа телефона и оттогава тръгнаха проблемите

LG G2 32 GB  LG G4 SAMSUNG GALAXY S8, MI 9 6/64
Цитирай
#18

Ако стигаш до fastboot, направи следното

Изтегляш : 9.5.13.0 OEAMIFA

https://www.google.com/search?hl=en-GB&i...tboot+roms

Разархивираш мисля 2 пъти. Влизаш в папката и триеш файловете на които пише clean and lock. Само тях по спомен 2 или 3.

Зареждаш телефона във fastboot режим, свързваш го с PC. Стартираш си програмата XiaomiFlashTool (теглиш най-новото 2016 или 2017 беше по спомен)

Телефона би трябвало да се детектне от приложението. Отдолу в дясно имаш три опции.

Clean all
Save user data
Clean and lock

Може да се наложи да дадеш refresh горе в дясно, след като посочиш пътя до разархивирания ROM. След което избери save user data долу в дясно и даваш флаш flash горе в дясно. След като приключи, евентуално да се опиташ да спасиш някаква информация ако има такава.

След това refresh отново, избираш clean all първата опция отдолу в дясно и даваш flash. Ако всичко е ок, процедурата трае около 2-3 Мин., Ако свършва по-бързо значи флашването не е ОК.

Имай предвид, че ако разархивираната папка с Рома е в много под директории, флаша няма да мине ОК, приключва за няколко секунди. Лично аз ги брах тези ядове и се препотих. Сложи папката на десктоп примерно, възможно най-къс път пример:

C:\miui9.5.13.0

След като флаша мине ок, след рестарт и примерно 5-10 Мин трябва да изгрее с начален екран за настройки.

Каквото и да правиш по никакъв начин не избирай clean and lock. Ако си направил това, което те посъветвах по горе да изтриеш въпросните файлове, тази опция няма да бъде активна и да искаш няма да можеш да я избереш. По този начин се презастраховаш от случайни грешки.

След това, ще го ъпдейтнеш до последния stable. През system update.

Ако искаш xiaomi.eu сваляш си mi 8 twrp версия 3.2.2 0711 сваляш последния zip за mi 8 8.8.24. Влизаш в рековъри, позволяваш му да прави промени, сменяш езика на EN, задължително даваш format data, копираш zip файла от PC на телефона през twrp и флашваш, след което рестарт.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
[-] 1 потребител изказва благодарност на morfei1 за това мнение:
  • PRANDELINHO
Цитирай
#19

Ако някой може да даде линк към XiaomiFlashTool, ще съм му много благодарен Smile)

LG G2 32 GB  LG G4 SAMSUNG GALAXY S8, MI 9 6/64
Цитирай
#20

Първи резултат в Google

https://xiaomiflashtool.com

Ако не стане, трети резултат в Google, по спомен и аз от там свалих pc версията.

https://www.xiaomigeek.com/download-xiao...-tool.html

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
[-] 1 потребител изказва благодарност на morfei1 за това мнение:
  • PRANDELINHO
Цитирай
#21

Провери дали все още е отключен.

Цитат:China Version with Global Rom - Это китайская версия смартфона с глобальной прошивкой. Загрузчик разлочен НЕОФИЦИАЛЬНО! Это сулит тем, что при любом локе загрузчика не на китайской прошивке можно получить кирпич, который не восстановить на данный момент без привлечения официального сервисного центра. Настоятельно советуем не покупать данную версию, а если купили - прошить через фастбут китайскую прошивку с локом загрузчика и подать заявку на официальную разблокировку.
[-] 1 потребител изказва благодарност на milstan за това мнение:
  • velqn
Цитирай
#22

Ако не е отключен - лошо. 30$+ отваряне на задния капак за ЕДЛ е оправията.
А ако е отключен и през фастбуут не минават нещата да се пробва във fastboot oem edl И да си изшие China stable и след това xiaomi.eu Стабилен, или пък глобален..
НАй-новия ми флаш е 2018 и е портабъл версия
http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthr...ash%2B2018
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • PRANDELINHO
Цитирай
#23

Sufer, какви са симптомите на убития телефон(който иска оторизиран акаунт), изобщо не свети нищо или постоянен рестарт на Mi лого?
Май трябва да се смени името на темата, че с новите модели може да има и други пострадали.
Цитирай
#24

За съжаление нямам опит на живо с тези неща. Обикновено при опит за флашване излиза, че не е оторизиран ЕДЛ акаунта, но това се случва при свален заден капак и тестпойнт.
Ако е отключен буутлоудъра, не би трябвало да има проблем. Ще преместя мненията в нова тема по-късно днес
Цитирай
#25

За съжаление и през фастбуут не стана. Уж всичко мина добре ми флаш намери телефона, посочих пътя, от който да флашне рома, зададох clean all,флаша мина успешно, но дотам. Като изключих телефона от компа, тръгна да се рестартира и след 1 минута изгасна и пак започна да се рестартира до безкрайност. Иначе като тръгне да стартира пак си пише unlocked.

LG G2 32 GB  LG G4 SAMSUNG GALAXY S8, MI 9 6/64
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)