Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mi 8 не boot-ва след ъпдейт до 9.6.1.0
#51

Е, нали е отключен вече а е правен и ресет
Цитирай
Аксесоари
#52

Значи няма смисъл, така ли да го разбирам?

LG G2 32 GB  LG G4 SAMSUNG GALAXY S8, MI 9 6/64
Цитирай
#53

Цитат:По просьбам страждущих подробная инструкция по официальной разблокировке загрузчика под своим аккаунтом. Пригодится тем, у кого смарт пришел с разблокированным загрузчиком, но разблокирован он не вами и не под вашим аккаунтом, и вообще непонятно как. Такой смарт может в системе писать разблокирован, а в fastboot - заблокирован. Вероятно он пропатчен, что крайне плохо.

И сега обърнете внимание на долното:

Цитат:Но, даже если разблокирован написано и в системе и в fastboot, значит под чьим-то чужим аккаунтом и случись оплошность или ошибка, при которой заблокируется загрузчик китайского смартфона на глобальной прошивке (такое уже случалось по недосмотру, человечечкий фактор, может случиться и из-за программного обеспечения) - вы получаете уверенный кирпич и попадаете на нервы/деньги при посещения авторизованного сервисного центра.

Няколко пъти се опитвам да кажа, че въпреки всички надписи, телефонът реално може да се възприема като заключен. Нищо не му пречи да види какво ще му покаже MiUnlock.
Също не разбрах дали нещо връща с командата за проверка на статуса на bootloader.
[-] 2 потребители изказват благодарност на milstan за това мнение:
  • PRANDELINHO, todesto
Цитирай
#54

fastboot oem device-info
С тази команда във Фастбут няма ли да се види дали наистина е заключен или отключен телефона
[-] 1 потребител изказва благодарност на mihailmihnev за това мнение:
  • PRANDELINHO
Цитирай
#55

(2018-09-01, 13:53:16)PRANDELINHO написа:  Значи няма смисъл, така ли да го разбирам?

Тествай. Има смисъл, но акаунтът не е вписан, и вероятно на 99% ще ти го лакаже
Цитирай
#56

Така, понеже и аз има опасност да изпадна в същото положение, се зачетох по чуждите форуми и е пълно с брикнати Ми 8. Понеже ми се досвидяха 50-60 долара и аз поръчах за съпругата ми от същия магазин Mi Zealer Store, китайска версия с глобален РОМ, само че склад от Италия с 15$ доставка с ДХЛ. Другата седмица ще дойде телефона и мислех да отворя нова тема, но реших да пиша в тази. Какво трябва да се направи за да не се стига до тухли тъй като най вероятно ще има и други хора, които ще поръчат телефон китайска версия с глобален ром.

Аз мисля първо да го проверя дали е отключен бутлоудъра с команда fastboot oem device-info след което за по-сигурно отново да се опитам да го отключа по официалния метод и чак след това да го ъпдейтвам през ъпдейтъра. Телефона ще го ползва с стабилен глобален ром от Xiaomi. Но ако нещо се обърка е добре да е отключен и да може да се сложи TWRP Recovery. Пишете ако нещо бъркам и дайте някакви идеи.


Между другото повечето телефони са брикнати след като отново са заключени и после който е успял да ги отключи всичко е тръгвало, попаднах на няколко такива. Но на колегата едва ли ще мине отключването и има два варианта единия е с отварянето, а другия връщане към продавача. Аз преди 5-6 месеца връщах Ми5, който дори го отварях по настояване на продавача и ми върнаха парите. Изпратих го с Лео експрес за около 50лв, но продавачите не харесват с куриери, защото ги спирали на китайската митница, което е нелепо.

Дано телефона да се оправи и да няма връщане до Китай.
[-] 1 потребител изказва благодарност на mihailmihnev за това мнение:
  • PRANDELINHO
Цитирай
#57

Ако през фастбуут ти пише, че е отключен, значи е отключен няма какво да го да се опитваш да отключваш.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#58

И точно в този случай, като му се ъпдейтне Глобалния ром и започват сълзите!

mihailmihnev, страх ме е да давам съвети, но ако наистина се окаже, че на кутията имаш китайски букви, а телефонът е с Глобален ROM, след всичко прочетено виждам два варианта:
1. По-най бързия начин да се привърже телефонът със собствения Mi акаунт и да се отключи с него. Ако пише, че вече е отключен се ползва Magick за да го скрие:
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic...ry76358482
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic...76236113-4
2. Флашваш през fastboot с MiFlash КИТАЙСКИ СТАБИЛЕН ROM (сигурно става и със КИТАЙСКИ седмичен) със заключване на bootloader. След това си привързваш акаунта и отключваш с Mi Unlock с твоя акаунт.

Според мен трябва да се стои далеко от Глобалните версии с китайските апарати. Ако трябва български език има ROM от xiaomi.eu

Това разбрах аз до сега, и това важи за новите модели апарати. Че е било по-различно при предните модели телефони не е от значение, за в бъдеще ще е така.

Всички рискове и последствия са за твоя сметка !
[-] 5 потребители изказват благодарност на milstan за това мнение:
  • Be6i4, mihailmihnev, PRANDELINHO, todesto, velqn
Цитирай
#59

При проверка с fastboot OEM device-info ми дава това:


Прикачени файлове Миниатюри
   

LG G2 32 GB  LG G4 SAMSUNG GALAXY S8, MI 9 6/64
Цитирай
#60

Направо вече не знам какво следва. Пробвай с метода от съобщението на suffer:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1499213

Пробвай и с TWRP какво ще стане, надеждата умира последна.
Цитат:Проблемы / вы купили телефон с разблокированным загрузчиком
Если на последнем действии Add account and device будут ошибки с подключением, в таком случае пробуйте подключиться через прокси или VPN.
Если у вас нет в меню пункта Mi Unlock status или там отображается, что телефон уже разблокирован, то вам нужно скрыть этот факт с помощью Magisk. После этого пункт Mi Unlock status должен будет появиться. Для Mi 8 скачиваете этот TWRP //4pda.ru/forum/d…er-twrp-recoveryDX.img в нем встроен Magisk 16.7. В меню TWRP Advanced Root. Перезагружаетесь в систему и привязываете свой аккаунт.
Я проверял это на официальной China Developer прошивке. Теоретически, не вижу преград для осуществления этих действий на стабильной и глобальной прошивке.
На прошивках от xiaomi.eu и miuipro привязать к аккаунту не получится — шейте официальную.
Линкът за TWRP:
http://4pda.ru/forum/dl/post/13646128/mi...veryDX.img
Цитирай
#61

Общо взето показва, че е отключен.
Цитирай
#62

(2018-09-01, 19:11:29)milstan написа:  Направо вече не знам какво следва. Пробвай с метода от съобщението на suffer:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...#pid149921
Пробвах с метода от съобщението на @suffer, не става, дава ми, да активирам usb debugging. Свалих последния china stable 9.6.7.0 от 4пда, пробвах през fastboot oem edl, но ми иска акаунт, после пробвах със същият ром и през MiFlashPro, пак същата история: телефона уж се флашва, тръгва да се рестартира и дотам. Аз вече се отказах, ще го изпратя обратно в Китай. На колегите, които се отзоваха за помощ и съвети, изказвам на сърдечни благодарности. Бъдете живи и здрави.

LG G2 32 GB  LG G4 SAMSUNG GALAXY S8, MI 9 6/64
Цитирай
#63

Щом ти иска акаунт можеш да играеш с виетнамците, ама е 32$

https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1498046
Цитирай
#64

(2018-09-01, 17:01:10)milstan написа:  И точно в този случай, като му се ъпдейтне Глобалния ром и започват сълзите!

mihailmihnev, страх ме е да давам съвети, но ако наистина се окаже, че на кутията имаш китайски букви, а телефонът е с Глобален ROM, след всичко прочетено виждам два варианта:
1. По-най бързия начин да се привърже телефонът със собствения Mi акаунт и да се отключи с него. Ако пише, че вече е отключен се ползва Magick за да го скрие:
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic...ry76358482
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic...76236113-4
2. Флашваш през fastboot с MiFlash КИТАЙСКИ СТАБИЛЕН ROM (сигурно става и със КИТАЙСКИ седмичен) със заключване на bootloader. След това си привързваш акаунта и отключваш с Mi Unlock с твоя акаунт.

Според мен трябва да се стои далеко от Глобалните версии с китайските апарати. Ако трябва български език има ROM от xiaomi.eu

Това разбрах аз до сега, и това важи за новите модели апарати. Че е било по-различно при предните модели телефони не е от значение, за в бъдеще ще е така.

Всички рискове и последствия са за твоя сметка !

Благодаря за съвета. Да разбирам ли, че ако е отключен мога спокойно да кача TWRP и от там ром от Xiaomi.eu. И да си получава ъпдейтите от там, макар че много не ги харесвам от практиката ми с mi4, mipad I Redmi pro от гледна точка на батерията. Но при другите възможности да стои без ъпдейти, връщане до Китай или брик след ъпдейт, ми изглежда най-добрият вариант

А има и още един вариант China stable, както съм на таблета. Ще помисля и за това.
Цитирай
#65

Точно това отключване от китайския продавач бърка нещата. Тъй като xiaomi.eu не е официален китайски ROM (макар че е на неговата основа) е възможно да се стигне до смърт на телефона. Не твърдя със сигурност, но е по-добре да се внимава.
Ето какво съветват руснаците:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1498788
Най-сигурния начин е да се флашне с китайски ROM със заключване на bootloader и после подаване на заявка за отключване с личния акаунт, с който е привързан телефона.
Всички рискове и последствия са за сметка на собственика!
[-] 1 потребител изказва благодарност на milstan за това мнение:
  • velqn
Цитирай
#66

Така, да завърша с телефона.
Дойде за една седмица от поръчката от Италия. За 399 долара с доставката.
Още при включването преди да изпише андроид и miui си пишеше, че е отключен.
Проверих в менюто за разработчици и пишеше в статуса, че е отключен. Закачих го за компютъра и пробвах да отключат официално, но ми изписа, че вече е отключен.

Междувременно дойде с глобален 9.5.13 и още с включването ми изписа, че има ОТА ъпдейт 9.6.4.0. И понеже не искам да минавам през китайски ром и след това отключване, тъй като понякога отключването не става веднага, а минава цял ден в опити реших да пусна ъпдейта и да го запиша.
Ъпдейта мина след това отново връщах фабрични настройки, рестартирах няколко пъти и всичко си беше нормално.
За вбъдеще, ще изчаквам отзивите за ъпдейтите и тогава ще ги пускам, но за сега всичко си е нормално, а на жената и нито един ъпдейт да ни и пусна, няма да и пречи.

Все си мисля, че на колегата най-вероятно е хардуерен проблема, тъй като ако беше софтуерен, би трябвало още с флашфането на на ъпдейта да умре телефона, а той след няколко часа умира.

Благодаря за съветите на колегите.
Цитирай
#67

И моя почти го убих след като дойде отключен неофициално от китаеца пробвах всички версий на twrp и все имаше проблеми с рестарти и невъзможно да се използва рекавърито.След инсталиране на седмичен ром от xiaomi.eu тела след рестарт преди ми логото излезе надпис че софтуера е нелицензиран и бутване до безкрай нито рестарт нищо само ми лого.Странното е че изчезна и fastboot и recovery нито twrp или mi recovery,при опит да се влезе в fastboot илизаше само една батерия и от този режим успях да флашна global stable rom с MiFlashPro.След това реших да сложа china rom със заключване на bootloadera,последва отключване което стана от първия път и флаш на twrp -3.2.3-0806-XIAOMI8-CN-wzsx150 само това успя да бутне и декриптира памета итеглих го от 4pda после без проблем се качи последния седмичен ром от xiaomi.eu, абе голяма мъка е с това mi8 с предните mi5 и 6 нямаше такива ядове!
Само не флашвайте глобален ром със заключване на bootloadera на китайска версия на телефона с неофициално отключен bootloader, руснаците казват че се получава внезапна смърт (Кирпич)!

PocoF2Pro
[-] 2 потребители изказват благодарност на saintgeorge за това мнение:
  • dp4u4umi6ev, suffer
Цитирай
#68

(2018-09-05, 18:34:34)mihailmihnev написа:  Междувременно дойде с глобален 9.5.13 и още с включването ми изписа, че има ОТА ъпдейт 9.6.4.0. И понеже не искам да минавам през китайски ром и след това отключване, тъй като понякога отключването не става веднага, а минава цял ден в опити реших да пусна ъпдейта и да го запиша.
 Ъпдейта мина след това отново връщах фабрични настройки, рестартирах няколко пъти и всичко си беше нормално.
 

Благодаря за съветите на колегите.

Ако кутията е с китайски букви, въпрос на време е да стигнеш до същия край! Надавам се да не сме изписали предните страници напразно.
Цитирай
#69

(2018-09-06, 17:13:05)milstan написа:  Ако кутията е с китайски букви, въпрос на време е да стигнеш до същия край! Надавам се да не сме изписали предните страници напразно.

Сагата продължава или може би е завършена ще се разбере след месец.

Повлиян от мненията реших да го отключа официално. Качих през мифлаш китайски стабилен 9.6.7.0 със заключване и почистване на всичко. Много се забави нещо мисля около 450 секунди, но е възможно да ми е от компютъра, че нещо заби посредата. Флаша мина нормално телефона тръгна, но ми иска паролата на Ми акаунта, тъй като не го ресетнах преди това. Но имаше малък проблем. Надписите бяха на китайски, но все пак между тях се виждаше WiFi. Иска ми паролата на рутера, а не ми излиза клавиатура. Реших проблема, като му дадох WiFi без парола. След това паролата на акаунта (там ми излиза клавиатурата) и и тръгнаха настройките от началото.
Сложих акаунта и от настройките за разработчици го привързах към отключването на буутлоудъра. Както и предполагах не мина гладко. Изписа ми да пробвам след 720 часа. Пробвах с още два акаунта и отново беше същото. Имам предположение, че това е защото преди два дена когато получих телефона се пробвах да го отключа а той вече беше отключен. От съпорта шауми ми писаха, че един акаунт има право да отключи един телефон за 30 дни.
Може и да е за хубаво, защото не бях решил какво да сложа след това. От xiaomi.eu нямат стабилен miui 9, а десятката имат стабилен но май видях, че е с андроид 9(може и да греша), а там уж няма даунгрейд. Глобалния стабилен трябва да се стои далеч от него.

Сега си е с китайския стабилен и няма опастност от брик Big Grin. Качих му Гугъл плей и ще се ползва така поне един месец. А пък ако на съпругата ми не и пречи може и така да остане. Аз на таблета съм от две години така и по-добро не съм намерил. И ми4 съм с английски, нищо че имам български.

След месец може пак да пиша
Цитирай
#70

Miui 10 stable на xiaomi.eu е 8.1. Следващата бета ще бъде 9.0.


Sent from my MI 8 using Tapatalk

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
Цитирай
#71

Така, има развитие по темата:
Телефонът беше изпратен за 47 турски лири(около 13 лева) от Турция на 08.09. , на 28.09. пристигна в техния пощенски клон, но заради празниците от Mi Zealer го взеха на 09.10 и днес получих това съобщение: 
dear, good news.
You phone has been repaired, and it's not a big problem.
We will ship it to you within 3 working days.
please check if the address is OK or not?
######################
######################
And we will ship it by Singapore Post.
Please tell me your paypal account and how much you paid the post.
Sincerely,
Carol
Изпратих им данните за пейпъл акаунта си и ми отговориха, че ще ми възстановят пощенските разходи. Днес изпратиха телефона и ми дадоха  тракинг номера на пратката. Дано нямам проблеми с митницата. Писах им да декларират пратката като batery charger на цена 14$.

LG G2 32 GB  LG G4 SAMSUNG GALAXY S8, MI 9 6/64
[-] 2 потребители изказват благодарност на PRANDELINHO за това мнение:
  • mihailmihnev, morfei1
Цитирай
#72

Много добро отношение и съпорт от страна на Mi Zealer, ще го имам в предвид ако поръчвам в бъдеще.

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
Цитирай
#73

(2018-10-19, 09:30:49)PRANDELINHO написа:  Така, има развитие по темата:
Телефонът беше изпратен за 47 турски лири(около 13 лева) от Турция на 08.09. , на 28.09. пристигна в техния пощенски клон, но заради празниците от Mi Zealer го взеха на 09.10 и днес получих това съобщение: 
dear, good news.
You phone has been repaired, and it's not a big problem.
We will ship it to you within 3 working days.
please check if the address is OK or not?
######################
######################
And we will ship it by Singapore Post.
Please tell me your paypal account and how much you paid the post.
Sincerely,
Carol
Изпратих им данните за пейпъл акаунта си и ми отговориха, че ще ми възстановят пощенските разходи. Днес изпратиха телефона и ми дадоха  тракинг номера на пратката. Дано нямам проблеми с митницата. Писах им да декларират пратката като batery charger на цена 14$.
Пази си документите които имаш за изпращането до Турция. И аз съм пращал до Китай обратно за ремонт и като казах на митницата, че телефона е за ремонт и видяха бележката от пощата, че съм го изпратил аз и го освободиха. (това беше преди 2-3 години с едно Xiaomi Mi2S)

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#74

(2018-10-19, 11:14:11)morfei1 написа:  Много добро отношение и съпорт от страна на Mi Zealer, ще го имам в предвид ако поръчвам в бъдеще.

Koe е му доброто отношение?! Пиша им за телефон отишъл директно на митница за плащане на такси и тн, а ми пишат, че не бил задържан. Rofl_mini Питам ги какво са декларирали, каква цена са сложили, те ми пращат фактура  от 300$ Dumbom
Цитирай
#75

А ти писа ли им предварително как и на каква цена да го декларират? Защото аз им писах предварително( когато поръчвах телефона и сега, когато е ремонтиран) и направиха така, както аз искам.

LG G2 32 GB  LG G4 SAMSUNG GALAXY S8, MI 9 6/64
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)