Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Телефонът ми внезапно започна много да лагва и да забива, дори и с?
#26

Това няма значение в случая, това е последната глобална официална и си работи чудесно с 7.1.1.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
Аксесоари
#27

при самия ъпдейт до 8 може да се оправят нещата - може понякога да сработи и format data от twrp
Цитирай
#28

Така е, прав си, но няма официален 8 за него. От прочетеното, оставам с впечатление, че телефонът е стоков, със заключен буутлоудър, което обезмисля и опитите за Twrp.
Залагам на хардуерен проблем за съжаление.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#29

ако беше заключен нямаше да мине инсталация през фастбуут
Цитирай
#30

Беше стоков и заключен, но го отключих.

Nexus 5, Android 6.0.1 Marshmallow, Stock
Цитирай
#31

(2018-09-19, 08:39:52)ivailo_georgiev написа:  Беше стоков и заключен, но го отключих.

Андроида от нищото се бъгва. Особено след системен ъпдейт става УЖАСНО бавен и циклещ. Пробвай с къстъм и дай wipe на всичко без SD картата и флашни къстъм на чисто. Проблема ти давам 100% гаранция, че е софтуерен. Андроида като цяло е синоним на лаг и забиване, от личен опит го казвам. И не го ъпдейтвай ако няма нова версия на самия Андроид (8.1, 9.0 и т.н.) защото ъпдейта рефлашва system partition и това бъгва цялата система, само ресет оправя нещата но ако и след ресет цикли значи просто ъпдейтнатия андроид е шлякан. Главоболие, нерви, разправии - това ме мъчи всеки ден. Айфона струва 5 милиарда ако искаш да ти е читав а и не го искам, защото не ми харесва. Най-глупавото на андроид е, че причината за лаг и циклеж е мега хипер идиотска и дребна - някакви плъгини, иконки в менюто, в лентата с известия, сенки за "разкрасяване" на дизайна и т.н. Но разбира се потребителя е лишен от всякакви опции да махнеш тия "благинки" които ти стопяват нервите. И за да си направиш качествен андроид трябва да си developer. Факт...
Цитирай
#32

(2018-09-18, 13:35:52)suffer написа:  Aми да. През конзола се пише.

Например ако fastboot.exe се намира при теб в:
C:/XiaoMi/XiaoMiFlash/Source/ThirdParty/Google/Android

стигаш до тази папка. Натискаш горе (където пише този път) някъде на празно място до "Android"
Трябва да се маркира целия ред (обикновено в синьо)
Както си е маркирано пишеш cmd
и трябва да ти отвори терминал с изписан този път.

Телефонът е във фастбуут и с командата fastboot oem edl
вече сме в другия режи, но всичко си става по същия начин като през Ми флаш, Просто изпълнява различен скрипт. Внимавай да не заключиш Smile

Може и някой друг къстъм ром да се тества. дано да не е хардуерно

Искам да опитам този твой вариант преди да поръчам нов телефон.

Направих описаното от теб и резултата е:


Код:
C:\XiaoMi\XiaoMiFlash\Source\ThirdParty\Google\Android>fastboot oem edl
...
OKAY [ -0.000s]
finished. total time: 0.002s
 От тук нататък какво трябва да направя? Извинявам се за ламерството, но не съм си играл много с тези флашвания. Направих следното, но никакъв ефект.

Nexus 5, Android 6.0.1 Marshmallow, Stock
Цитирай
#33

Сега си на черен екран, компютъра трябва да те намира като СОМ устройство.

Пускаш Ми флаш и флашваш с него.. Каквото сме уговорили. Отдавна съм я писал тая инструкция.
Внимавай да не заключиш!
Цитирай
#34

Ммм нещо не се получава @suffer. Стигам до черния екран, но като пусна Ми Флаш не ми намира устройството. Май нещо драйвъра на е ОК.

   
.jpg Заснемане2.JPG Размер: 53.11 KB  Сваляния: 38

Nexus 5, Android 6.0.1 Marshmallow, Stock
Цитирай
#35

Ами явно са драйвъри,обнови ги.И долу премести точката на clean all,че така като е ще ти заключи телефона.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)