Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с обхвата на Самсунг С8
#1

Здравейте.
Имам Самсунг с8  и съм абонат на Виваком. В града нямам проблем с обхвата но когато пътувам не мога да проведа нормален разговор. Заглъхва. прекъсва. губи изцяло обхват. Казаха ми че можело да е от сим картата смених я с нова но никаква разлика. Някой ако се е сблъсквал с такъв проблем моля да сподели..
Цитирай
Аксесоари
#2

Имах подобен проблем  само че с S6 edge с карта на Мтел. Смених картата, но и при мен не помогна и се наложи да продам апарата. С S8 нямам проблем, но съм стигнал до извода, че Samsung са зле на обхват, в сравнение с iPhone например.
Цитирай
#3

Ако е здрав апарата не би трябвало да ти губи връзка. Няма да е зле да го дадеш за диагностика в сервиз.
Сравнявал съм моя телефон с куп други апарати, много и най-различни марки. S8+ се представя изключително добре за смартфон в това отношение. Айфоните от 5-та серия насам са все по-голяма трагедия откъм обхват. Единствено на S8+ може да спори един модел на HTC, но не го помня кой точно беше, че отдавна правих тестовете. Някаква Експерия също не беше по-назад.
От Galaxy S-серията са добри S4 и S5, а после направо S8. S9 още не съм тествал. При S6 и S7 явно се ползват малко по-слабо чувствителни модули и обхвата леко им куца в зони с лошо покритие.
Иначе при пътуване в зони с по-слабо покритие може да се пробва с настройка да ползва само 2G мрежата. В много от случаите това помага, но за сметка на почти липсващия интернет, даже пощата я отваря за половин час, трагедия.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)