Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

EMAG - прИмоции
#26

Това са търговски трикове, типични за търгашите в бранша. Те са в правото си да налагат ценообразуването...Както казвате, дори да крият даден продукт,  после да го пускат на по-скъпа цена. Нищо ново под слънцето. След като предложението е скъпо, подминаваш го, пасуваш или псуваш, може и двете.....и така. Не са ми толкоз важни, за да ги защитавам, но и до момента, не намирам основание вие да ги плюете.... Cool

И какво, ако се окажат две или повече фирми на един и същ собственик?! Мен като краен клиент, не ме бърка, коя фирма как се казва и с чий собственик се подвизава. Взимах килим от някаква румънска фирма.Хареса ми като цена/качество. Поръчах. Имам преглед. Отворих. Хареса ми - платих. И така..... Tongue
Цитирай
Аксесоари
#27

(2020-01-18, 16:33:33)preparatos написа:  Това са търговски трикове, типични за търгашите в бранша. Те са в правото си да налагат ценообразуването...Както казвате, дори да крият даден продукт,  после да го пускат на по-скъпа цена. Нищо ново под слънцето. След като предложението е скъпо, подминаваш го, пасуваш или псуваш, може и двете.....и така. Не са ми толкоз важни, за да ги защитавам, но и до момента, не намирам основание вие да ги плюете.... Cool

И какво, ако се окажат две или повече фирми на един и същ собственик?! Мен като краен клиент, не ме бърка, коя фирма как се казва и с чий собственик се подвизава. Взимах килим от някаква румънска фирма.Хареса ми като цена/качество. Поръчах. Имам преглед. Отворих. Хареса ми - платих. И така..... Tongue

Май не схващате целта на темата. По ваше тълкувание е безмислена. А не е ли по-добре да се коментират тези практики и току-виж, макар и рядко, е в полза на някого? 

Написаното от мен не е с цел "вие да намирате основание", нито дори да ви харесва. То и аз не намирам причина да ги защитавате и да ми обяснявате това, което правим - а именно: следим фалшивите промоции и ги подминаваме.

Какво ако се окажело, че са си изкуствена конкуренция - ами нелоялна практика.
Цитирай
#28

По-голямата част от българите не си дават сметка как работят нещата.
Симпъл пример, пък който иска да се замисля. Smile
Емаг не са благотворително дружество. Който иска да ползва платформата им и да достигне до повече потенциални клиенти плаща за услугата. В конкретния пример Мега Маг са решили това да е за сметка на крайния клиент. Не виждам никаква "подвеждаща реклама", "нелоялна практика" и т.н.
Нещата са доста по-сложни отколкото болшинството си ги представя.
П.с.: В никакъв случай не оправдавам или защитавам конкурентна компания/марка. Smile

iPhone 14 Pro
Цитирай
#29

Няма да повтарям същото за хора, чиято гледна точка е "не виждам, значи няма". Хубаво е да прочетете какво е нелоялна практика.

Аз също иначе съм доволен от сайта и също съм попадал на страхотни промоции (основно всичко ми е от търговец eMAG), но остава дискусията защо сайта допуска подобни фалшиви промоции и ти ги пробутва, като освен по мейл, звънят и по телефон.
Цитирай
#30

Цитат:Чл.68в от Закона за защита на потребителите установява обща забрана за
осъществяване на нелоялни търговски практики. Според тази разпоредба
„нелоялните търговски практики са забранени”. Счита се, че една търговска
практика е нелоялна ако противоречи на изискването за добросъвестност
и професионална компетентност, и ако променя или е възможно да промени
съществено икономическото поведение на средния потребителя, когото засяга
или към когото е насочена.
Първият белег, по който можем да разпознаем дали една търговска практика
е нелоялна или не е противоречието с принципите на добросъвестност и
професионална компетентност. Вторият белег – съществено изменение на
икономическото поведение на средния потребител е също необходимо условие за
класифицирането на една търговска практика като нелоялна, а следователно и
като забранена и наказуема. Двата признака са дадени в отношение на взаимна ...
Когато съм следял дадена стока в емаг, и съм очаквал черен петък, същата тази стока е увеличавана седмица преди намалението за да се намали на старата цена за черния петък! 80% от използващите платформата са същите измамници - за мен! Всички международни платформи като ибей, амазон даже и алито имат така наречения арбитър. А тук? Пиеш студена вода и продължаваш напред. Тези които ползват платформата им като търговци би трябвало да работят по същите правила, но не е така. В платформите които споменах по-горе е така. Като пример давам продукт без гаранция https://www.emag.bg/bezzhichni-slushalki...D1Y36RBBM/, но това емаг защо ли да го засяга? Нали си прибира парите от търговеца за използване на платформата!
.pdf neloialni_turgovski_praktiki_A5.pdf Размер: 723.59 KB  Сваляния: 3

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#31

Освен ако не съм объркал, линковете към двата продукта са едни и същи (но да кажем, че това не е повод за съмнение уж), само че на черен петък търговецът е друг и промоцията е от лъжливите.

[Изображение: emag-fake-promo-soundbar-sony-ht-sf150.png]
Цитирай
#32

Всички търговци лъжат.В България почти всички промоции са фалшиви.За Коледа си купих парфюмJOOP HOME 125мл. от ДМ маркет на промоция уж от 89.90лв на 44.90лв -50%.След нова година влизам и какво да видя.Цената същата но на нормална цена.Без промоция.Питах една служителка която редеше продукти и тя ми потвърди че е е нормална цена.Което е видна измама.В Кауфланд същата работа.Купувам си на промоция безжично зарядно за телефон.След две седмици цената вече нормална без промоция по ниска от уж намалената. За напред ще знам да си пазя касовите бележки и да снимам етикетите с цените за доказателство.

iPhone 13pro max,Apple watch ultra 49mm.titan
Цитирай
#33

Аз затова когато имам нужда от нещо го купувам на момента, не чакам празнични промоции. По празници като Коледа, нова година и Великден се пробутват най-големите боклуци, на най-големите цени. В повечето случаи де, има и изключения. Това което споделя @tishomen, го наблюдавам от 10-ина години. Тук визирам само и единствено България и българския пазар!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#34

Тая ми е любима от Black Friday

[Изображение: emag-black-friday.jpg]

Имаше и други изпълнения от рода на Huawei p20 lite от 950лв намален до 480лв   Bu
Цитирай
#35

И в АЛИ и в ГИЪРа е същата работа, явно Ганьовщината се разпространява, като вирус... 
Твърдя го точно, защото по същия начин бях набелязал някои неща преди Великите Им отстъпки и видях, как леко ги подбутват нагоре цените, за да могат да ги обявят, като промоционални на Заветната дата...  Cool

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#36

Вярно е "Революция на цените" - моделът по-долу е по-добрата версия на този, който съм дал по-горе. Излиза, че по-слабият модел "на промоция в EMAG е на същата цена, отколкото по-добрият докато е на редовна цена (аз лично го бях закупил лятото за 259 лв).

[Изображение: 2020-01-23-10-12-23-Window.jpg]
Цитирай
#37

За всеки влак си има пътници и будали.

Проумейте на какъв принцип работи емаг и като за начало не гледайте оферти от външни. търговци.
Цитирай
#38

На мен в последно време Емаг ми пращат продукти които видно са отваряни. А ги купувам за нови...
Това съмнение го имах отдавна, след като им върна нещо в непокътнато състояние, дълго време следя дали ще се появи като разопакован продукт и така и не се появява. Та според мен въртят схема с върнатите продукти. Само тези които имат наранявания се продават като разопаковани. Дори не разбирам как се предлагат като не би трябвало да ти приемат продукта, ако има наранявания.
Като цяло има понякога добри цени, но си е късмет на какъв продукт ще попаднеш реално.

Samsung Galaxy S20 Plus

Цитирай
#39

@emzo, проумей, че сме проумели. И виж каква е целта на темата.

@kiriku, не ми се е случвало досега. Може би в EMAG се търгуват и върнати в законов срок стоки или с нарушена опаковка, които нямат забележки по самия продукт, но да са с некоректно от търговеца описание, било умишлено, било и поради достатъчна липса на професионализъм.
Цитирай
#40

Малко наблюдения от днес за прИмоциите на EMAG Big Grin 
Докато разглеждах за тример за брада, реших да погледна и за тампер за кафе
Тъй като съм с DeLonghi EC 271, има само един вариант - 51мм тампер на същата марка
Цената му беше 57лв и някакви стотинки. Имаше промо код 10%,
но в същото време начисляваха към 5лв такса за куриер. Ако офертата беше на фокус доставката щеше да е безплатна
Тотал цената излизаше колкото обявената, като отстъпката идваше колкото куриерската такса
Докато разглеждам видях че ми излиза същият тампер за 48лв, но от партньор Flanco на EMAG
Цената му е по-ниска, но пък иска 9,99лв за доставка Visslar 
Тотал цената - същата както тази на EMAG от преди това Lol 
Тамперът продаван от EMAG изчезна, като остана само продаваният от Flanco
Явно самите EMAG си имат регистрирани техни уж външни търговци партньори
и се опитват да лъжат клиентите си с математика за първи клас

Наскоро си бях сложил в любими определени стоки от ЕMAG и бях учуден,
че като започнат някакви акции, същите изчезват от сайта и се появяват при партньори на EMAG
Разбира се акциите са само за стоки, които се продават от EMAG, но не и за партньорите им
Обаче оставените коментари под стоките са същите,
които бяха оставени под тях когато бяха обявени за продажба от EMAG
Такъв тип игрички, при които EMAG се мислят за много хитри и се опитват да лъжат клиентите си много ме дразнят
Цитирай
#41

След Нова година реших да си взема съдомиялна за село.Харесах една без дисплей за 499,98.Търговец-ЕМАГ.Ама докато се чудя тя ли да е, друга ли да е-хоп, цената беше скочила на 753,98.Това е увеличение с над 50%.Стоя така близо два месеца.И една вечер я видях пак на 499,98.И в двата случая това бяха нормалните цени-без промоции,без празници.Просто, от време на време, ей тъй, за кеф, вдигат цените.Който се излъже, излъже.
Цитирай
#42

В очакване на следващата акция... (сигурно) Lol 

[Изображение: Screenshot-20221123-030919a.jpg] [Изображение: Screenshot-20221123-030940a.jpg] [Изображение: Screenshot-20221123-031754a.jpg] [Изображение: Screenshot-20221123-031816a.jpg]
Цитирай
#43

Тези не са от Емаг, а от външни търговци как не го разбрахте толкова години. Всяка година си има някои топ оферти от Емаг, може да са малко на брой, но са наистина много намалени .
Цитирай
#44

Никой не казва, че не са външни търговци. Обаче са в платформата на Emag и тази свищина я позволяват Emag
Цитирай
#45

Eмаг от 2017г, всяка година ги глобяват по 3, 4 и 5 милиона лева/процент от прихода/ за подвеждащи реклами/измами/. Щом си ги плащат и продължават да си работят ...

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#46

(2022-11-24, 12:23:35)martoo написа:  Тези не са от Емаг, а от външни търговци как не го разбрахте толкова години. Всяка година си има някои топ оферти от Емаг, може да са малко на брой, но са наистина много намалени .

СпрЕла работа му се вика.

@solo5 И? Какво като са в платформата на еМАГ? Всеки търговец сам определя, какво и за колко ще го продава, не виждам какъв е проблема?

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#47

Ако Emag не са определили някакви правила за ползващите платформата е още по-зле за тях
Цитирай
#48

(2022-11-24, 21:50:54)solo5 написа:  Ако Emag не са определили някакви правила за ползващите платформата е още по-зле за тях

И какви трябва да са правилата според теб? Да налагат на търговците на каква цена да си продават стоката понеже на solo5 от АндроидБГ форума не му изнася ли? Откъде накъде някой ще ти каже на каква цена да си продаваш нещата? Някой да не те насилва да си купуваш от търговците? Не я разбирам логиката ти.
А не знам кое е зле за тях, аз да страдат от липса на клиенти или оборот не съм забелязал. Често купувам от тях и съм много доволен.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#49

(2022-11-24, 22:24:08)nowhere написа:  понеже на solo5 от АндроидБГ форума не му изнася ли?

Ти верно ли ме питаш това?
6770лв за s21 Ultra ти се струва нормално ли?
А този умрял кон А12 за 815лв ?
Аз не си търся телефон, но не мога да приема такъв тип поведение на платформа за нормално
Разбира се че Emag могат да санкционират участниците в нейната платформа,
за използване на лоши търговски практики и защото уронват престижа на компанията и пряко им вредят
Цитирай
#50

Мен ме дразни , че когато филтрираш стока предлагана от Емаг пак излизат резултати на други търгаши. Няколко пъти им писах за това, но явно си е в тяхна изгода.

S21 FE
RN5 AI
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)