Темата е заключена
Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pocophone F1 ромове
#51

Тук добре изглежда Smile

https://youtu.be/SbDGlg8qqFI
Аксесоари
#52

(2018-09-16, 09:45:37)velqn написа:  Сега четох в miui forum-а, проблеми със забиващи приложения, finger и face unlock бавни, май ще изчакам още.

МЯУ форума не е много надеждно място за информация. Повечето постове са абсолютно неадекватни от чули-недочули, трудно пишещи на английски индийски младежи. Особено пък такива за бъгове - като почнат 1001 теми, всеки пита едно и също нещо, без да има идея какво пита и защо пита. Пример - "искаме мяу 10 веднага", "имам ли светлинен теч на екрана", "мултитъч проблем!!!" и тн.

Фейсънлок не ползвам и дори не съм го тествал на 10, ако държиш ще го пробвам, но с пръста се отключва в момента в който го докоснеш (както и на 9).

В заключение - форума на МИУИ е много зле и трябва да се модерира много агресивно, че иначе става безполезен и вреден вече.

Тествано и фейсънлок-а - отключва мигновено.
[-] 2 потребители изказват благодарност на mindless за това мнение:
  • velqn, Victormihov
#53

Прав си... Там е тъмна Индия, pun intended Smile
Smile

Ако всичко ти работи, приложения и прочие... Ще се пусна. Чета само позитивни неща при руснаците и 4pda, но най-вече на теб разчитам за insight view.
#54

(2018-09-16, 13:58:01)velqn написа:  Прав си... Там е тъмна Индия, pun intended Smile
Smile

Ако всичко ти работи, приложения и прочие... Ще се пусна. Чета само позитивни неща при руснаците и 4pda, но най-вече на теб разчитам за insight view.
Всеки е различен, но и на ум ме ми минава да връщам на 9 ')
#55

Аз на Mi5s, Mi6, само на 10ка седях, сега с 9 ми е тегаво, като си свикнал на 10.
#56

(2018-09-16, 14:26:28)mindless написа:  Всеки е различен, но и на ум ме ми минава да връщам на 9 ')

От час на 10ката и аз на това мнение ... 9ката уж стейбъл има повече бъгчета ... Тук още рано да съм адекватен, но поне дребните дразнещи неща от 9 ги няма ...
#57

Аз засега оставам на MIUI 9, най-вече заради обратна връзка, която получих, че в MIUI 10 камерата (stock) е малко по-лоша от stock 9. Но скоро това няма да има значение, Arnova вече има Mi8, и вече има и първата версия на gcam за Mi8, скоро след Pixel 3, всичко ще си дойде на мястото Smile

Колеги,

някой беше ли тествал -> MIUI 9 Global Stable ROM V9.6.18.0.OEJMIF Changelog? Интересува ме това:

Optimization - Optimized the camera's launching process and image processing (08-29)

Но мисля, че имаше колеги, които се оплакваха от .18 и се връщаха на предни версии.

Хайде, сложих и аз 8.9.13, баси, то като хората са пуснали отворена бета, няма unlock, няма twrp, слагаш си я културно, викам, аре няма да го бавя.

Още нямам впечатления, но дори face unlock-а работи по-добре и по-бързо, рапознава ме дори и леко настрани да го гледам Smile

Предната камера ми се стори, че снима по-зле (vs MIUI9), но може би не е така.
#58

На заключен ли флашна? Нали беше пуснал заявка за отключване. Питам, понеже като дойде моя се чудя дали да отключвам или ако става безпроблемно през ъпдейтъра да го карам така за начало.

Изпратено от моят HM 1S с помощта на Tapatalk
#59

(2018-09-17, 16:21:51)musster написа:  На заключен ли флашна? Нали беше пуснал заявка за отключване.  Питам, понеже като дойде моя се чудя дали да отключвам или ако става безпроблемно през ъпдейтъра да го карам така за начало.

Изпратено от моят HM 1S с помощта на Tapatalk

Ако няма да слагаш къстъм ромове - не виждам, за какво ти е да се занимаваш с отключванки. Апропо заявката за отключване не е свързана с фактическо отключване, така че не пречи да си я задействаш. Така ако решиш някой ден да го отключиш по каквато и да е причина, няма да чакаш 72 часа Smile
[-] 2 потребители изказват благодарност на mindless за това мнение:
  • ika1122, Victormihov
#60

Да, лошото е, че при отключване на bootloader трие всичко Smile

Минах на 8.9.13, наистина е разкошно, евала!
#61

В ХДА се появи затворената бета
MIUI 10 Global Closed Beta 8.9.18

Xiaomi poco F1
#62

Нова публик бета 8.9.20 -> http://bigota.d.miui.com/8.9.20/miui_POC...b4_8.1.zip
#63

Какво ново при нея?
#64

MIUI 10 Global Beta ROM 8.9.20 
Changelog Preview: Optimization and Bug Fixes

Important Bug Fixes
Fix - Face unlock option disappear when changing region to Thailand (POCO F1/Pocophone F1)
Fix - The percentage of battery has changed the location and It has become close with network type indicator (All devices)
Fix - Leaks application is installed automatically ( All devices)
Fix - In rotation of screen notification panel shows PM/AM first then time ( All devices)
Fix - Rear camera error in hardware test ( All devices)
Fix - Some app icons are not showing in notification panel ( Redmi Note 5 (Global)/Redmi Note 5 Pro (India) )
Fix - Footer in whatsapp Notification overlapped with new message information ( All devices)
Fix - Texts in volume bar do not translate to Russian ( All devices)
Fix - Some characters in volume panel are not translated in Russia ( All devices)
Fix - Mi store does not work (All devices)
Fix - Volume panel displays abnormally (All devices)
Fix - "Private Messaging Settings" text gets cropped even with the lowest size XS (All devices)


Прикачени файлове Миниатюри
   

Xiaomi poco F1
[-] 2 потребители изказват благодарност на pirlo за това мнение:
  • suffer, velqn
#65

Сложих го, да видим, ше пиша, ако намеря нещо неприятно.
#66

Колеги, как мога да спра quickcharge ? С такова зареждане няма да изкара много батерията ? Пробвах със зарядно на самсунг , но и то поддържа фаст чардж и пак го блъска много ...

POCO F1
#67

Какво сте се филмирали с тези зарядни? Някой ви е казал някаква глупост и вие сте се хванали. Ако искаш батерията да издържи повече, просто не зареждай всеки път до 100% и определено не оставяй телефона да се зарежда цяла нощ, това ще предпази много повече батерията отколкото смяната на зарядното.
#68

Нищо и няма на батерията заредждай си я спокойно.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
#69

(2018-09-22, 10:36:51)lavazza написа:  Колеги, как мога да спра quickcharge ? С такова зареждане няма да изкара много батерията ? Пробвах със зарядно на самсунг , но и то поддържа фаст чардж и пак го блъска много ...

Аз я тъпча само на QC... при 4000 mAh, ако я зареждаш до 85% ще изкара достатъчно дълго, да сменим телефона Smile

Иначе, ако искаш бавно, слагаш кабела и на USB в компа... Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на velqn за това мнение:
  • lavazza
#70

Спокойно може да си ги зареждате от 30 до 97-98% без да имате проблеми и батерията да държи с години.
#71

И до 100 да зареждаш няма проблеми. Важното е след това да махнеш зарядното.
#72

Абе зареждайте как ви падне бре ...достатъчно умни за чарджърите вече в телефона и знае какво и как да прави, че батерията да живее дълго ... инак ако искате много цикли като падне на 90% дозареждайте до 100 и като падне на 90 отново ... Така имат най голям живот, но и най се заробвате ... пък и покото се отваря лесно а батерията не вярвам да е кой знае колко пари ...
[-] 1 потребител изказва благодарност на bodonance за това мнение:
  • Victormihov
#73

(2018-09-22, 10:36:51)lavazza написа:  Колеги, как мога да спра quickcharge ? С такова зареждане няма да изкара много батерията ? Пробвах със зарядно на самсунг , но и то поддържа фаст чардж и пак го блъска много ...

Включвай го в компютъра или в лаптоп вечер. 8 часа от 0 до 100%.
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • lavazza
#74

В xiaomi.eu вече има седмичен multi 8.9.20 : https://androidfilehost.com/?fid=1322778262904010364
#75

Интересно
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)