Темата е заключена
Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pocophone F1 ромове

при мене 3 добре аз съм с него
(2018-11-10, 12:16:03)Mondiso написа:  Има го 10.0.4.0, но не и ОТА. http://en.miui.com/download-355.html  По-скоро имаше и ОТА Стейбъл, но го махнаха. 
Не знам кое му е стабилното, но в момента батерията ми е на 65%, а на екран имам 1 час и 51 мин Sad

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk

𝕊𝕒𝕞𝕤𝕦𝕟𝕘 𝔾𝕒𝕝𝕒𝕩𝕪 𝔸𝟝𝟜
Аксесоари

Кое му е добре не знам. Четох, че с МИУИ 9 колегите са правили по 9-10 часа СОТ. Направо ме върнаха в първи клас. 5 часа, ако направя екран, ще е добре.


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®

незнам аз съм доволен на 2 дена един път зареждам ползвам фб вайбар играя нфс, и други подобни

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk
[Изображение: 6d2fabf676984fcfe2f290b73ab92e27.jpg]

𝕊𝕒𝕞𝕤𝕦𝕟𝕘 𝔾𝕒𝕝𝕒𝕩𝕪 𝔸𝟝𝟜
[-] 1 потребител изказва благодарност на niteone за това мнение:
  • Mondiso

Ти уби всичко детско в мен, колега, с тези 12 маса СОТ. Браво! Аз инсталирах 10.0.4.0 на чисто и въпреки това направих хард ресет след това. Както си е по книга. В момента съм на 59% и 2 часа и 32 мин екран.


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®

Това не е СОТ с един заряд на батерията.


Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Много е зле 10.0.4.0

(2018-11-10, 13:16:01)kamen.iliev.3 написа:  Това не е СОТ с един заряд на батерията.


Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
ем обясних 2 дена го ползвам без да зареждам

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk

𝕊𝕒𝕞𝕤𝕦𝕟𝕘 𝔾𝕒𝕝𝕒𝕩𝕪 𝔸𝟝𝟜

В момента съм на 37% батерия и 4 часа и 7 мин батерия. Може и да го докарам до 6 часа, ама тия 12 часа...Не знам
Има ли колега, който да е сложил 10.0.4, но не глобалния, а този на Xiaomi.eu ?


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®

Без да пуска никакви комуникации .

Освен проблема с батерията при 10.0.4.0 нещо не съм доволен и от камерата. Снимките са ужасни, особенно тези от много близо. При вас как е?

Pocophone f1

MIUI 10.0.6.0 STABLE тук какво е осрано .

Явно още никой не смее на актуализира. Рискувам пък каквото стане.

Pocophone f1
[-] 1 потребител изказва благодарност на pavlin0 за това мнение:
  • le_baiser

Това:
https://forum.xda-developers.com/poco-f1...i-t3868734

видяхте ли го ?

(2018-11-20, 13:26:40)le_baiser написа:  MIUI 10.0.6.0 STABLE  тук какво е осрано .

Аз проверих сега ама още нямам ъпдейт .На 10.0.4.0 съм   а като дам изтегли актуализация дърпа пак на ново 10.0.4.0 .Някой може ли някъв линк да даде към отата да си я сложа аз .

(2018-11-20, 19:59:50)danity написа:  Аз проверих сега ама още нямам ъпдейт .На 10.0.4.0 съм   а като дам изтегли актуализация дърпа пак на ново 10.0.4.0 .Някой може ли някъв линк да даде към отата да си я сложа аз .

http://en.miui.com/download-355.html
[-] 1 потребител изказва благодарност на le_baiser за това мнение:
  • danity

Цитат:MIUI 10 Global Beta 8.11.22 Changelog Preview
New - You can apply for updates now ( Mi 8 Lite )
Fix - Screen blinking when watching Youtube or using Chrome ( Redmi 5 )
Fix - Notification bar always pops up "SIM 1 is HD capable" ( Redmi 5 )
Fix - Can't see whatsapp messages when you on YouTube full screen mode (All)
Fix - Translation problem in calendar (All)

Нищо съществено сякаш за нас ...

(2018-11-20, 17:05:31)emzo написа:  Това:
https://forum.xda-developers.com/poco-f1...i-t3868734

видяхте ли го ?

Мултиром му е майката Big Grin  Много улеснява пробването на аосп ромове ако не сте фенове на MIUI или ако просто сте любопитни как се държат Smile   Аз пробвах Пикселския ром и е ОК.

8.11.22 change log
CHANGELOG 8.11.22

Statusbar and Quick Settings
New - NFC toggle added
Optimization - LTE icon changed to 4G

MiCloud
Fix - Fixed MiCloud backup

Network Location
Optimization - Optimize network location services

(2018-11-23, 12:27:44)emzo написа:  8.11.22 change log
CHANGELOG 8.11.22

Statusbar and Quick Settings
New - NFC toggle added
Optimization - LTE icon changed to 4G

MiCloud
Fix - Fixed MiCloud backup

Network Location
Optimization - Optimize network location services

Не схващам това мнение.

Промените за седмичния ром от петък

Само официалния няма бъгове, освен че към днешна дата продължава да крие нотификациите зад часовника, 3 сек след като ги покаже.

Минах през xiaomi.eu ром-а, и там е същото, но има и един досаден бъг в повече от глобал-а: тъчскрийна ми фрийзва много често и трябва да заключа и отключа екрана с Пауър бутона, за да проработи наново.

Флашвах и пиксел експириънс ром-а - същата работа, само че много по-често фрийзва.

Накрая се спрях на LineageOS. Фрийзва тъча, но много рядко. За сметка на това нотификациите се показват нормално и има доста възможности да разкараш ненужните икони от и без това малкия (заради гротескния ноч) статус бар, за да стане адекватно това скъсено пространство. В някой от ромовете имаше опция за що-годе читаво на вид скриване на ноча и минаване към стандартен статус бар, но пък беше покъртително бъгаво.

Общо взето от всички ромове миуи глобал ми се стори най-стабилно, но и недостатъчно за къстъмизация, пиксел експириънс е средна към лоша работа за къстъмизсция, а LineageOS е чук Smile

Nexus 5, Nexus 5X, Mi A1, Mi A2 Lite, Poco F1, Mi 10T

@jafaar, препоръчвам ти да си инсталираш Nitrogen OS. Предлага повече кустомизации от LOS и PE. Доста по-добър ром като цяло, батерията му също е по-добра.

Относно замръзването на екрана е писано много. Аз съм с последния билд на Nitrogen, с vendor firmware от Шиоми от 23ти март мисля и нямам замръзвания. Даже снощи флашнах последния кернел на Франко и пак нямам проблем с докосвания и замръзване.
[-] 1 потребител изказва благодарност на mkoev за това мнение:
  • jafaar

(2019-04-01, 16:00:28)mkoev написа:  @jafaar, препоръчвам ти да си инсталираш Nitrogen OS. 

Не съм пробвал Nitrogen и Oxygen също. Ще пусна един бекъп и ще го пробвам.

Иначе и аз съм с последния вендор от 23ти, последното TWRP, последния ОС и последния да затвори вратата. Не ползвам руут. Предполагам за франко кернела е нужен? Трябва да прочета как точно се слага къстъм кернел понеже досега съм флашвал само цели ромове SmileSmileSmile  Чувствително ли е подобрението с батерията? Тя два дни няма да изкара при мен освен ако подобрението не е двойно, така че не ми е топ приоритет, но пък ми е любопитно.

Относно замръзването, при мен е само замръзване. Забавяне, лаг и пректъстосване на натискания нямам никакви.

Nexus 5, Nexus 5X, Mi A1, Mi A2 Lite, Poco F1, Mi 10T

Само да кажа, че в глобал бета 9.3.28 нотификациите вече не се крият. Стоят от дясно на часовника, като има място за 1 икона и после многоточие. Бъгове нямам, като изключа честите събуждания от стенбай, но за 6 часа на WIFI  батерията падна от 100 на 98%


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s

(2019-04-01, 19:48:57)vargala81 написа:  в глобал бета 9.3.28 нотификациите вече не се крият. 

При мен се криеха 1:1 както си беше преди.

Но вече флашнах Nitrogen-а. Засега не забелязвам бъгове, освен един (винаги има един поне): избирам Device theme: Dark и ефектът е нулев. Всичко си е на бял фон и нищо не се променя. Ще го преживея. По-важно е, че няма фрийзовете на тъча, както каза @mkoev. Поне засега Smile

Nexus 5, Nexus 5X, Mi A1, Mi A2 Lite, Poco F1, Mi 10T
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)