Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Счупено стъкло
#1

Здравейте, знаете ли къде подменят счупено предно стъкло и колко струва горе долу?
Цитирай
Аксесоари
#2

@Santos71, най-добре в оторизиран сервиз, може да погледнеш и тук - цък

 
Цитирай
#3

Ми обади се в официалния сервиз и питай. Или в друга фирма. Трябва ли за всяка глупост да се пуска тема?
Цитирай
#4

(2018-09-06, 06:46:25)vaso22 написа:  Ми обади се в официалния сервиз и питай. Или в друга фирма. Трябва ли за всяка глупост да се пуска тема?

Ами някой може да е сменял и затова попитах. Иначе случайно знам къде да проверя. И само не се карай, по лекичко!
Цитирай
#5

Значи при P8Lite тъчскрийна е залепен към дисплея, а те са залепени към предната рамка на телефона, който пък е залепен към задния пластмасов капак! Трудно е да се смени, ако не си го правил по-добре недей или много внимавай!
Значи първо с пистолет за гореш въздух (може и сешоар за коса но на макс температура сложен) нагрей задния капак и го отлепи и после свали, след това се нагрява отпред за да се отлепи тъча с дисплея и накрая се отлепя самия тъч от самия дисплей. Трудно е. Много е рисковано, защото може докато сваляш стария пукнат тъчскрийн да пукнеш дисплея и да иси създадеш повече ядове.

Това което аз препоръчвам и да закупиш от Алиекспрес за около 22-25 долара (около 40лв. средно) цял комплект от Тъчскрийн + Дистлей + Рамка. Всичко е залепено и готово за слагане. След това просто на твоя телефон отлепи задния капак и го свали, а след това внимателно развий болтчетата на платката, разкачи лентовите кабели и свали платката. След това монтирай платката в новата рамка с новите дисплей и тъч и свържи лентовите кабели, след това просто сложи пластмасовия заден капак и да щракне хубаво. Имай предвид, че понеже телефона е вече отварян и задния капак не е залепен то да внимаваш да не го мокриш.
Ето линк - https://www.aliexpress.com/item/Huawei-P...autifyAB=0
Избери "Lcd With Frame Black" или "Lcd With Frame White" или "Lcd With Frame Gold" цената им е 22.39 долара, което е грубо около 38лв. почти. Също пиши ЛС на продавач, когато го праща да го декларира с ниска стойност примерно 10 или 12 долара и му пиши да НЕ го декларира повече от 14,99, защото ако го декларира с реалната стойност то пратката ще отиде на митницата и ще трябва да платиш 15лв такса на пощата + 8лв ДДС, казано просто вместо около 40лв, ще платиш над 60лв.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Aalesund за това мнение:
  • Santos71
Цитирай
#6

(2018-09-06, 15:46:16)Aalesund написа:  Значи при P8Lite тъчскрийна е залепен към дисплея, а те са залепени към предната рамка на телефона, който пък е залепен към задния пластмасов капак! Трудно е да се смени, ако не си го правил по-добре недей или много внимавай!
Значи първо с пистолет за гореш въздух (може и сешоар за коса но на макс температура сложен) нагрей задния капак и го отлепи и после свали, след това се нагрява отпред за да се отлепи тъча с дисплея и накрая се отлепя самия тъч от самия дисплей. Трудно е. Много е рисковано, защото може докато сваляш стария пукнат тъчскрийн да пукнеш дисплея и да иси създадеш повече ядове.

Това което за препоръчвам и да закупиш от Алиекспрес за около 22-25 долара (около 40лв. средно) цял комплект от Тъчскрийн + Дистлей + Рамка. Всичко е залепено и готово за слагане. След това просто на твоя телефон отлепи задния капак и го свали, а след това внимателно развий болтчетата на платката, разкачи лентовите кабели и свали платката. След това монтирай платката в новата рамка с новите дисплей и тъч и свържи лентовите кабели, след това просто сложи пластмасовия заден капак и да щракне хубаво. Имай предвид, че понеже телефона е вече отварян и задния капак не е залепен то да внимаваш да не го мокриш.
Ето линк - https://www.aliexpress.com/item/Huawei-P...autifyAB=0
Избери "Lcd With Frame Black" или "Lcd With Frame White" или "Lcd With Frame Gold" цената им е 22.39  долара, което е грубо около 38лв. почти. Също пиши ЛС на продавач, когато го праща да го декларира с ниска стойност примерно 10 или 12 долара и му пиши да НЕ го декларира повече от 14,99, защото ако го декларира с реалната стойност то пратката ще отиде на митницата и ще трябва да платиш 15лв такса на пощата + 8лв ДДС.

Благодаря за изчерпателна отговор! Сега питах в един сервиз и ми искат 95 за смяната с работата. Май ще го давам там.
Цитирай
#7

Ето клип да видиш как се сменя - https://www.youtube.com/watch?v=CLVjt9t72gM
Задния капак не е лепен, само на клипси е захванат. Аз се обърках с P10 Lite където е лепен. Реално лесно може да се свали задния капак, после виж този как сваля платката и откача кабелите. Много трябва да се внимава с лентовите кабели, защото самите кабели са по-скъпи от някои други части на телефона. Значи ако направя сравнение с P10 Lite мога да ти кажа, че лентовия кабел за пръстовия отпечатък е буквално 5 пъти по-скъп от самия сензор който взима отпечатъка. Странно а, хахаха.
След това тази платка от твоя телефон просто я монтираш в новата рамка с тъч и дисплей от Алиекспрес и след това щракваш задния капак.

Иначе от клипа ще видиш, че този буквално сменя тъч но също ще видиш че е лепен и е трудно, за това аз препоръчвам просто да купиш за 40лв готовия комплект и да си монтираш само платката в него и си готов.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Aalesund за това мнение:
  • s3tb3a7, Santos71
Цитирай
#8

(2018-09-06, 16:03:54)Aalesund написа:  Ето клип да видиш как се сменя - https://www.youtube.com/watch?v=CLVjt9t72gM
Задния капак не е лепен, само на клипси е захванат. Аз се обърках с P10 Lite където е лепен. Реално лесно може да се свали задния капак, после виж този как сваля платката и откача кабелите. Много трябва да се внимава с лентовите кабели, защото самите кабели са по-скъпи от някои други части на телефона. Значи ако направя сравнение с P10 Lite мога да ти кажа, че лентовия кабел за пръстовия отпечатък е буквално 5 пъти по-скъп от самия сензор който взима отпечатъка. Странно а, хахаха.
След това тази платка от твоя телефон просто я монтираш в новата рамка с тъч и дисплей от Алиекспрес и след това щракваш задния капак.

Иначе от клипа ще видиш, че този буквално сменя тъч но също ще видиш че е лепен и е трудно, за това аз препоръчвам просто да купиш за 40лв готовия комплект и да си монтираш само платката в него и си готов.

Да ти кажа не се наемам. Моя е Р10 Лайт, тоя е на щерката. По добре да го дам в сервиз, иначе ще омажа нещо! Благодаря за отговора!
Цитирай
#9

Здравейте,оправих проблема. Поръчай 5Д протектор обаче се оказа че телефона е 2015 г, а протекторат е за 2017 бял. Който има интерес, давам го за 10 лв.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)