Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pocophone F1 root и twrp
#1

Запазвам тази тема за root и инсталиране на custom twrp recovery за Poco.

Към момента тук има добро описание, ако някой е минавал по този трънлив път да сподели впечатление. 

Аз ще отключа и тогава.
[-] 2 потребители изказват благодарност на velqn за това мнение:
  • Be6i4, suffer
Цитирай
Аксесоари
#2

Друго ръководство, подобно.

https://telegra.ph/TWRP--MIUI10-Flashing...O-F1-09-06
Цитирай
#3

Здравейте колеги!
Да ви попитам нещо, знаете ли рекавърито на Poco-то с А/B дялове ли е или само с един?

"Има две безкрайни неща - вселената и човешката глупост, като за първота не съм много сигурен..."

Motorola Moto X4 Payton Stock Android - Pie 9
Xiaomi MI 9T Pro MIUI global  Stable 10.3.4
Цитирай
#4

Отдавна Xiaomi телефоните не са с такава подредба..
Да речем, че последния беше mi note в далечната 2015та
Цитирай
#5

Даа.. извинявай неправилно се изразих. Исках да кажа, дали са като Android One Mi A1и OnePlus 6 с два дяла.

"Има две безкрайни неща - вселената и човешката глупост, като за първота не съм много сигурен..."

Motorola Moto X4 Payton Stock Android - Pie 9
Xiaomi MI 9T Pro MIUI global  Stable 10.3.4
Цитирай
#6

До колкото видях е само с A. Говориш за Treble, нали?
Цитирай
#7

Дам. Smile

"Има две безкрайни неща - вселената и човешката глупост, като за първота не съм много сигурен..."

Motorola Moto X4 Payton Stock Android - Pie 9
Xiaomi MI 9T Pro MIUI global  Stable 10.3.4
Цитирай
#8

Излезе ново  TWRP 3.2.3-x for Poco F1 (beryllium) Unofficial. За повече информация тук.
Цитирай
#9

(2018-09-05, 16:14:46)velqn написа:  Запазвам тази тема за root и инсталиране на custom twrp recovery за Poco.

Към момента тук има добро описание, ако някой е минавал по този трънлив път да сподели впечатление. 

Аз ще отключа и тогава.

Съм я изпущил тази тема ... ама минах по трънливия път и понеже в това което си дал "тук" или доброто описание има рекавъри (31,08,2018) което е проблемно та да свирна да се знае ... Тука е същото ама поправено вече ... разработчика изпуснал малко код ...
https://forum.xda-developers.com/showpos...tcount=119
Disable-Force-Encryption-Treble също търпи еволюция и е зависим от Magisk ...та ето и последната версия за последния Magisk .. https://mega.nz/#!PAgT2TTb!FUB-6zAvrxxuy...kW8y19Os40

И друго важно което опитно установих, е че при формат на data през TWRP телефона става лагав след това ... Имайте го предвид, че се оправя само след ром налят с MiFlashTool ...

(2018-09-27, 13:54:12)velqn написа:  Излезе ново  TWRP 3.2.3-x for Poco F1 (beryllium) Unofficial. За повече информация тук.

хахах фиксед MTP ..т.е. са си добавили изпуснатия код за съпорта на MTP и СД карти ... Браво ...
[-] 1 потребител изказва благодарност на bodonance за това мнение:
  • velqn
Цитирай
#10

Заеби, аз засега не пипам нищо, само шия global beta, докато се стабилизират нещата, че Poco-то ми е daily driver... Smile
Цитирай
#11

Колеги, изчакайте да излезне официално TWRP, което да е тествано в XDA и руските форумиSmile И аз много искам да сложа .eu РОМ но си стоя на global beta като колегата над мен.
Цитирай
#12

(2018-09-28, 12:25:19)mkoev написа:  Колеги, изчакайте да излезне официално TWRP, което да е тествано в XDA и руските форумиSmile И аз много искам да сложа .eu РОМ но си стоя на global beta като колегата над мен.

Че те и неофициалните са тествани достатъчно според мен ... на 3тия коментар че работи и съм аз ... верно е, че излизат проблемнчета тук таме, но като е написано какво и как какъв е проблема? Съм с ЕУ рома и не съжалявам, даже напротив ... Не намирам неофициалното рекавъри за пречка ... даже напротив ...спестявами играчката по правенето на такова, защото за някои модели трябва сам да си правиш, че няма ... също ще е неофициално, но е описано кое как става и не е сложно ... с нужните познания ...
Цитирай
#13

И аз не виждам какво има да се чака. Ако искаш miui 10 това от xiaomi.eu работи по-добре.
Цитирай
#14

Чакам значи да ми дойде скрийн протектора и флашвам и аз Big Grin Още не го ползвам като daily driver, че да не го надера Big Grin

@bodonance, за рикавърито от https://xiaomiui.net/threads/twrp-3-2-3-...strix.168/ трябва ли да се флашва и зип-а за disable encryption? Няма линк там за такъв и за това питам.
Цитирай
#15

(2018-09-28, 18:40:16)mkoev написа:  Чакам значи да ми дойде скрийн протектора и флашвам и аз Big Grin Още не го ползвам като daily driver, че да не го надера Big Grin

@bodonance, за рикавърито от https://xiaomiui.net/threads/twrp-3-2-3-...strix.168/ трябва ли да се флашва и зип-а за disable encryption? Няма линк там за такъв и за това питам.
Ако е слагаш магиск трябва да го сложиш преди него (магиска)...
Цитирай
#16

Вземи го ръководството в първия пост, флашваш и изтриваш всичко от телефона, не просто wipe на system и data, после флашваш xiaomi.eu rom-a. Най-добре всички пакети за инсталиране да са на външен носител(флашка или сд карта).
Цитирай
#17

(2018-09-28, 18:49:02)joring написа:  Вземи го ръководството в първия пост, флашваш и изтриваш всичко от телефона, не просто wipe на system и data, после флашваш xiaomi.eu rom-a. Най-добре всички пакети за инсталиране да са на външен носител(флашка или сд карта).
Има нов зип... Дал съм линк... За 17.2 е..
Цитирай
#18

Толкова много съм флашвал, че вече ми е писнало. Чакам си глобал стейбъла и нищо не пипам. Просто ми е омръзнало.
Цитирай
#19

Колеги не мога да се оправя с това TWRP.Има ли някой който да обясни на чист български как да го флашна това чудо?

Poco F4 GT 12/256
Цитирай
#20

1. За какво ти е?
2. Отключен буутлоудър е задължителен
3. Fastboot и малко познания се изискват за флашването:
fastboot flash recovery иметонафайла.img
fastboot boot иметонафайла.img
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • sexyboy1914, Victormihov
Цитирай
#21

100 пъти го префлашнах с различни ромове и TWRP. Тъпо е само 72 часовото чакане.

Nexus 5, Nexus 5X, Mi A1, Mi A2 Lite, Poco F1, Mi 10T
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)